در ایام امتحانات چگونه زبان بخوانیم

سلام خدمت زبان آموزان عزیز
یه بارکی بریم سراغ اصل مطلب
میخواستم راجع به امتحانات مدرسه صحبت کنم.
شاید بعضی از نو آموزان دانش آموز یا دانشجو با خودشون فکر کنن که اگه واسه چند هفته زبانشون رو بزارن کنار و برن فقط روی درس های صد البته با اهمیت تر مدرسه وقت بزارن اتفاقی نمی افته. درحالیکه همه می دونن که اصلا هم اینگونه نیست.
من اینجا ام تا بگم توی امتحانات هم باید زبان خوند وگرنه افت شدیدی توی زبانتون به وجود میاد که خودتون احساسش نمی کنید. پس بهتره که یه جوری شده وقت برا زبان گیر بیاریم.
من خودم به عنوان دانش‌آموزی که به درس و مدرسه اهمیت می ده برنامه ای برای امتحانا ترتیب دادم که نه به درسام لطمه بزنه و نه زبانم افت کنه.
از شما می‌خواستم مشارکت داشته باشید و برنامه هاتون رو توی امتحانات مدرسه برای زبان خوندن ارائه بدید.

و اما برنامه من بگونه ایست که نه کامل زبان رو بزارم کنار و اصطلاحاً زبانشناس رو shut down کنم و نه کاملِ کامل وقت بزارم (اصطلاحاً توی حالت stand by ویندوز ایکس پی بمونم و افقی حرکت کنم و نه پیشرفت و نه پسرفتی داشته باشم):
روزی ۱۵ الی ۲۰ دقیقه عالیه (حتی اگه واقعا سنگینه درساتون حداقل ۱۰ دقیقه گوش کنید).
مثلا من برای داستان های واقعی یک درس رو توی ۴۰ روز با این برنامه تموم می‌کنم:
۱. ترجمه واژه و اصطلاحات ×۳ روز
۴. تسلط بر ترجمه × ۲ روز
۶. سایه با متن × ۲ روز
۸. سایه بی متن × ۱۰ روز
۱۸. سایه با متن × ۴ روز
۲۲. سایه تعاملی × ۲ روز
۲۴. روخوانی × ۱ روز
۲۵. ارائه داستان × ۲ روز
۲۷. کل زمان ها × ۴ روز
۳۱. هر شتاب دهنده × ۳ روز
۴۰. مرور و بازگویی داستان × ۲ روز
و بدین ترتیب یک درس داستان های واقعی تقریباً ۴۰ روزه تموم میشه. (با حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه وقت گذاشتن)
شما دانش آموزان و دانشجویان گرامی لطفاً برنامه خودتونو توی این تاپیک ارائه بدید تا همه بتوانند استفاده کنند و برنامه های خود را ترقی بخشند.
با تشکر
امیر حسین رستمی

6 پسندیده

سلام به شما دانش آموز فعال زبان شناسی
منم شرایطم الان مثل شماست و ۱ ماه دیگه امتحان دارم
زبان خوندنم خیلی خیلی نسبت به گذشته کم شده ولی تقریبا میتونم بگم قطعش نکردم و روزانه سعی میکنم حداقل یک پادکست از بسته پادکست ای جی رو گوش بدم
برنامه دقیقی مثل شما ندارم ولی سعی میکنم خیلی فاصله نگیرم چون برگشتش خیلی سختر میشه
براتون آرزوی موفقیت دارم :tulip::tulip:

3 پسندیده

فکر می‌کنم اگه هر کس برنامه خودش رو برای امتحانات تو اینجا بزاره همه میتونن برنامه شون رو در شرایط مختلف با توجه به شرایط ما و سایرین تنظیم کنن و این خیلی خوبه آ

1 پسندیده