تاپیک تعاملی «مثالی برای سایه در انگلیسی قدرت، مینی استوری و ایده ساختن داستان»

سلام به همه دوستان
امروز این تاپیکو متفاوت تر از همیشه میزنم…این دفعه انگلیسی حرف زدم و صدامو ضبط کردم. پس هم مثال برای انگلیسی قدرت هست و هم براتون متنی توضیح میدم

اولین قدم: تکنیک سایه

خیلی از دوستان میخواستن بدونن که چجوری تکنیک سایه رو میشه رو درس های انگلیسی قدرت که خیلی طولانی اند اجرا کرد من یه نمونشو ضبط کردم.

تو اینجا من درس قهرمان باش رو سایه کردم. برای اولین بار تو طول این هفته.

و اولین پادکست سوپر آماتور خودمو اینجا میزارم :grinning:
قسمت یک:

قسمت دوم:

تو این پادکست درباره این صحبت می کنم که چقد مینی استوری به من کمک کرده تا احساس راحتی تو انگلیسی داشته باشم و در آخر میگم که چجوری میتونید به سوالات پاسخ بدید
میتونید از دکمه استپ استفاده کنید و جواب بدید یا همینجوری
میتونید تو جمله کامل بگید یا تو یه تک کلمه

اینم بازگویی داستان قهرمان شو

و از همه مهم تر می رسیم به ایده ای که میشه باهاش با انگلیسی خوش گذروند و کلی خندید و خلاقیت بخرج داد و مکالمه رو قوی کرد
چجوری؟
ببینید شما یه داستان کوتاه رو بر می دارید و تغییرش میدید از لغات داخلش در داستان جدیدتون استفاده می کنید
یه داستان با ژانر متفاوت میسازید کمدی عاشقانه یا هر چیزی
مثلا داستانو تغییر دادم و خودم واسه اینکه با مزش کنم صداسازی کردم( شما نیازی نیست این کارو بکنید اگه دوست ندارید)
این کار باعث میشه شما رو داستان عمیقاً فکر کنید و با خلاقیت و استفاده از لغات تو شرایط مختلفی که خودتون ایجاد کردید اون واژگان را به اصطلاح روشن کنید. استفاده از واژگان اونارو عمیقاً وارد ذهنتون می کنه
اینم داستان من:

حالا شما چیکار میکنید؟ لطفا شما هم تو این تاپیک واسه خودتون واسه پیشرفت خودتون مشارکت کنید و داستان خودتون رو از داستان های دیگه بسازید و به اشتراک بزارید. اگه ضبط صدا واستون سخته و خجالت آوره ( که برای تسلط به انگلیسی قابل قبول نیست) میتونید متن داستانی که نوشتید رو اینجا بزارید
بزارید همه بخونن
بزارید همه بشنون
اشتباه کنید یادتونه ؟راه یادگیری هر چیزی اشتباه کردنه… اشتباه کنید و از اشتباهتون یاد بگیرید
من تو چیزایی که ضبط کردم اشتباه زیاد کردم
مثلا کلمه audio رو نتونستم به زبون بیارم و جاش گفتم voice ولی دفعه بعد دوباره این اشتباهو آیا انجام میدم؟ گیریم انجامم بدم بار سوم چهارم پنجم اشتباهم کمتر میشه. و حتما کلی اشتباه گرامری داشتم. انتظاریم از خودم ندارم چون اولین باره دارم صدامو واسه بقیه میزارم.
پس مشارکت کنید و بهتر و بهترو بشید.
این تایپکو با مشورت آقا حسین ایجاد کردم چیزی که خیلی استقبال کردو روش تاکید داشت
آدم حرف آقای مدیرو زمین میزنه ؟ :joy:
شروع کنید. حالا…

برای سهولت دسترسی به فایل های دوستان میتونید از لینک های زیر استفاده کنید:

amir_hosein_mv

داستان شاخ مجازی
داستان مهاجرت ای جی هوگ به ایران

kambiz_mbi

داستان زندگی نامه اوسین بولت
داستان زندگی نامه هیتلر
داستان دو مرد دونده
اسپارتاکوس
ماریای حریص
الیسن قهرمان بوکس جهان

hnaseri

پادکست داستان شروع زبانشناس و تجربه انگلیسی
خوندن آهنگ Sway

poone_bakhtyrai

داستان سوفی
پدر

nasim_yas

جنتلمن حسود
جودی و باور های مثبت
تقابل جک با گذشته تلخش
معرفی کتاب NLP

sara999

داستان “بالاخره راهم را پیدا کردم”

Farzad_Torment

پادکست تجربه انگلیسی

mohadese

داستان ماری و بانی
داستان سارا
درخواست ازدواج بیل

Sahar

قدرت زنان

user1000

جودی

irajsaidy

صدای استاد ایشون که درباره یادگیری انگلیسی صحبت می کنند.

audit

بازخوانی درس اول New Method Of Learning

Narcis83
داستان یادگیری انگلیسی و پیشرفتشون رو در این متن توضیح دادند
صحبت درباره داستان ارون راستن

F.doosti
مسیر موفقیت فاطمه در انگلیسی

maryam_9990

دختر فوتبالی

32 پسندیده

سلام کامبیز جان مرسی از تاپیک جالب و قشنگت

بنظرم اون برزیلیه که یکی از بچه ها تاپیک موفقیتش رو گذاشت باید بیاد جلوت لنگ بندازه. :joy: خیلی خوبه. آفرین

5 پسندیده

مرسی داداش لطف داری :joy:
ولی مشارکت یادت نره
توام سطح زبانت خیلی خوبه من از توام انتظار مشارکت دارما
گفتم که منو تو تقریبا از یه راه شروع کردیم و مسیرمون و عقایدمون رو زبان تقریباً یکیه.
توام هر داستانی که تو انگلیسی قدرت میشنوی و تغییر بده یا صدا یا متنشو اینجا بزار
این خیلی مهمه. مطمئن باش اگه هفته ای یه بار این کار رو انجام بدی تو دراز مدت متوجه نتیجش میشی :grinning:

6 پسندیده

چشم داداش حتمآ این کار رو میکنم. خیلی هم جذابه اتفاقآ بخاطر اینکه هر سری میشه یه داستان جدید بسازی و با یه موضوع جدید سر و کار داریم. خیلی هم عالی.

دمت گرم.

4 پسندیده

از آقا کامبیز تشکر میکنم به خاطر تاپیک مفیدی که ایجاد کردن. دوستان عزیز لطفا در تاپیک مشارکت داشته باشین. اگر استقبال خوب باشه و ایده های خوبی از توش در بیاد، دوست داریم که قابلیت صحبت کردن و بازگویی داستان ها و پخش شدن فایلهای ضبط شده رو به اپلیکیشن اضافه کنیم که جزئی از کارهای روزانتون بشه.

بنابراین لطفا به همراه مشارکت، ایده های خودتون رو هم بگین.

7 پسندیده

دارم به این فکر میکنم فرض کنیم فقط 5 نفر که انگلیسی قدرت رو میخونن بیان سی تا داستانشو تغییر بدن و بازگو کنن
30 *5 =150 تا داستان مختلف با 150 تا ایده مختلف
خیلی فوقالعادست
ایشالا همه مشارکت کنن و این تاپیکو زنده نگه داریم و داستانارو زیاد و زیاد تر کنیم
من از این به بعد هر جمعه یه داستان به اینجا اضافه میکنم. تمام سی تا داستان انگلیسی قدرتو تغییر میدم و بازگو می کنم. این قولیه که من اینجا میدم.
و البته نفعشم خودم میبرم چون خیلی کار مفیدیه. هم به خودم کمک میکنم و هم بقیه انگیزه میگیرن که از انگلیسی استفاده کنن نه فقط یاد بگیرنش.
دمه همه اونایی که مشارکت می کنن گرم.

7 پسندیده

دمت گرم خیلی‌ خوب بود برزیلیه رو لوله کردی :grinning:
فقط سؤالی که دارم اینه که فی البداهه اینارو گفتی و ضبط کردی یا از قبل روش فکر کردی و جمله سازی کردی؟

6 پسندیده

پادکست و بازگویی داستان کاملا از ذهن بود و فل بداهه
ولی واسه سایه و داستان نویسی اول ی دور نوشتم بعد خوندم
آقا امیر حسین داداش شمام بایستی مشارکت کنیا :grinning:
این تاپیک تعاملیه از بچه های فعال و زرنگ زبانشناس انتظار میره حتما حتما شرکت کنن

5 پسندیده

براااااوو فوق العاده بود…بازم مثل همیشه گل کاشتید آقای کاپیتان تیم زبانشناس…:wink::grinning_face_with_smiling_eyes:مرسیییییی مطالبتون خ پرانرژی وانگیزه بخش هستند…:blush:سپاس

5 پسندیده

سلام مرسی سارا خانوم لطف داری
شمام قول بده مشارکت کنی
مشارکت به هممون کمک می‌کنه
منتظر داستان های شما هستیم

5 پسندیده

سلام یعنی هر چی بگم کم گفتم. از عالی هم بهتره. شاید باورتون نشه دیروز میخواستم بیام بگم چی میشد یکی از مدل سایه زدنش صوتی یا فیلمی میگرفت مام میدیدم.:slight_smile: خیلی ممنونم که این ارزومو براورده کردین واقعا
و احسنت به تسلطتون تو حرف زدن. شما کجا و من کجا. خیر سرم اسفند کنکور دکتری دارم:sunglasses: منم از 23 سالگی رویای شروع یادگیری رو داشتم ولی هی پشت گوش انداختم و حالا که 26 سالمه با این گروه انرژی گرفتم. قطعا واسه شروع دیر نیست بله به خودم انرژی بدم:joy:
من تو این مدت داستانای متفاوت رو خوندم ولی دو هفتس که فوکوسم رو بسته قدرته و تازه وارد درس 3 شدم. اقا کامبیز یعنی میشه منم وقتی به درس 30برسم مثل شما بلبل حرف بزنم؟
نکته دیگه راجب بازگویی داستانه: تو این خلاصه کردن ایا باید حواسم باشه که غلط و غلوط و جابجا جمله بندی نکنم؟ یا نه فقط تمرکزم رو خلاصه کردن باشه؟
بازم تبریک میگم که عالی هستین.

5 پسندیده

اتفاقا الان داستان درس سلامتی در صد سالگیو تغییر دادم خودم کلی خندیدم😂 فردا ضبط میکنم اگه لهجم خوب بود میزارم(چون تا حالا صدا خودمو ضبط نکردم) ،شما کلا سطح انتظاراتُ چسبوندی به سقف😁
البته وویس اولتون تکنیک تکرار فعالانست چون سایه یعنی همراه گوینده ‌‌بگیم.
ولی در کل دمت گرم

7 پسندیده

سلام بروی چشم حتما…شماها ماشاالله همگی بنوعی پیشکسوت هستید ومن تازه کار محاله به سطح شما برسم😊

5 پسندیده

آقا منم هستم ، ولی فعلا فقط shadowing بلدم :smile:
ایشالا خیلی زود میرسم به سطح حرف زدن

8 پسندیده

@YoKambiz تبریک استاد کامبیز عزیز…همونطور که از کامنت ها مشخصه همه واقعا لذت بردن…و البته منم همینطور…خیلی تاپیک جالبی بود فک کنم واس ماهایی که تازه بسته قدرت رو شروع کردیم شما ی الگوی مناسبی هستی…دمت گرم …همچنان با قدرت باشید:joy::joy::rose::+1::wink:

6 پسندیده

عالی بود واقعا لذت بردم

4 پسندیده

سلام نسیم خانوم
به درس سی با انرژی کافی برسید بهتون قول میدم از منم بهتر میشید چون من خیلی تنبلی کردم تو پروسه یادگیریم
درباره بازگویی هر جور ک دوس دارید چیزی ک تو ذهنتونه رو برگه پیاده کنید
یه دور بخونید ببینید چی نوشتید و در صورت نیاز یکم ادیتش کنید. ادیتون بیشتر رو جذابیت داستان باشه
به اشتباهات زیاد تمرکز نکنید فقط مهم اینه که ایده تو ذهنتون بچرخه و بیاد رو برگه و بعدشم بتونید اونو ارائه بدید
چه صوتی چ متنی.ارائه دادن مهم تر از درست بودنشه
ارائه ک میدید لذت میبرید و اعتماد بنفستون بالا میره که بعدها از زبانتون استفاده کنید
از نظر دوستای گلم ممنونم خیلی لطف دارید فکر نمی‌کردم اینقد استقبال شه
لطفا مشارکت کنید تا هممون لذت ببریم و با انگلیسی بازی​ کنیم

7 پسندیده

آقا شما بزار خوب و بدش مهم نیست :sweat_smile: من یه چی تو شما دیدم میگم انتظارم بالاست اون علاقه و انرژی ای ک داری مهمه

شما شروع کن من بهتون کمک میکنم

دمت گرم داداش رو توام من حساب ویژه باز کردم
مکالمه هم مطمئنا میتونی چون لیسنینگ قوی ای داری امتحان کن حتما

مرسی آقا فرزاد شما هم تو این موضوع لطفا مشارکت کن
به نظر من هر کی قادر به استفاده از انگلیسی قدرت یا داستان های واقعی باشه میتونه تو این موضوع مشارکت داشته باشه

ممنون شما هم به مشارکت در این تاپیک دعوت میکنم
ایشالا بتونیم با همه بچه های زبانشناس یه peer group خوب تشکیل بدیم

7 پسندیده

داداش خیلی خوب بود. اگه کسی کامل زبان رو بلد بود که اینجا نمیومد.همه یه سری اشکالات داریم که رفته رفته درست میشه.
منم وقت کنم یه ویس میزارم.خیلی خوب بود ادامه بده.

7 پسندیده

این به چه معنیه من متوجه نشدم؟ :thinking:

4 پسندیده