تلفظ گوینده این داستان کلا uk هست اما همه جا us متداول تره کاش به این نکته توجه میشد

حتی تو کلمات پرکاربرد مثل after و یا children این تفاوت در تلفظ خیلی محسوس. و میترسم رو تلفظم تاثیر منفی بزاره

======================
این تاپیک مربوط به درس «قلم‌موی سحرآمیز» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی چهارم»)

1 پسندیده

بعضی دوره ها غالبا بریتیش و برخی دیگر غالبا آمریکن هستند. به دلیل محدود بودن منابع نمیشه هر دو مورد رو برای هر درس داشت.

2 پسندیده

اتفاقا گوش دادن به منابع بریتیش تاثیر زیادی در تقویت مهارت شنیدن داره. چون دقت و تلاش بیشتری برای فهم لازمه. و همین باعث میشه آدم توجه و تمرکز بیشتری داشته باشه. یکی از منابع خوب با لهجه‌ی بریتیش هم بخوام معرفی کنم سریال شرلوک هلمز هست که هم تصویر داره هم صوت و هم اینکه سریال جذابیه و انگیزه‌ی یادگیری رو بالا می‌بره.

4 پسندیده

موافقم صددردصد :heart::heart::heart:
من عاشق شرلوک هلمز قدیمی هستم این سریال جدید اصلا خوب نیست
سریال محشری ست :bouquet::rose::rose::rose:وبرای آموزش بریتیش هم عالیه و حرف نداره :ok_hand::ok_hand::ok_hand::heart::heart:

جدیده که عالیه :heart_eyes:
نفرمایید :sweat_smile:

4 پسندیده

اتفاقا سریال فوق‌العاده‌ایه مخصوصا با بازی :point_down:

این مرد فوق‌العاده‌ است.

2 پسندیده

من جدید رو اصلا دوست ندارم :pensive::pensive::sob::sob:

خوشبحالتون دوستش داریند من کلا نمیتونم باهاش ارتبلط برقرار کنم با قدیمی اش بیشتر کیفوز میشم :joy::joy::joy::joy:
چکار میشه کرد ماقدیمیم دیگه :joy::joy::joy::joy:

1 پسندیده

من هر بار که میخوام یه کار خارق‌العاده :crazy_face: انجام بدم، برای بار هزارم این سریال رو تماشا می‌کنم :rofl:

3 پسندیده

در مورد خوب بود این اقا حرفی نیست :wink::wink:
امااز وقتی نقش شرلوک هلمز رو بازی کرده دیگه دوستش ندارم :joy::joy::joy::joy::joy:
تعصب خاصی نسبت به شرلوک قدیمی دارم :joy::joy::joy::joy::joy:

1 پسندیده

قدیمی کجا بود خانوم. طوری حرف می‌زنید که انگار ۷۰ سالتونه
فوق‌العاده بودن این سریال رو به هیچ وجه نمیشه انکار کرد. البته ربطی هم به تفاوت سنی نداره، شاید از این نوع فیلم‌ها دوست ندارید.

2 پسندیده

ای جااااانم :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:
خوب که باهاش ارتباط برقرار کردیند وازش ایده میگیریند عزیزجان :wink::wink::joy::joy:

1 پسندیده

اتفاقا عاشق فیلمهای avenger هستم و سبکهای همین شرلوک جدید هستم
اما در مورد شرلوک هلمز قدیمی و هرکول پوآرو و ناوارو یک تعصب خاصی دارم :joy::joy::joy::joy: بقول معروف خوشم نمیاد بازسازی بشند اونهم بااین همه تغییرات برام نوستالژی هستند :joy::joy::joy::joy::wink::wink::wink:

1 پسندیده