چالش let's talk درس ۲۸" شکست وجود ندارد"

:battery:Thomas Edison
I will not say I failed 1000 times, I will say that I discovered there are 1000 ways that can cause failure.

:white_check_mark:توماس ادیسون
من نمی‌گویم که ١٠٠٠ شکست خورده‌ام. من می‌گویم فهمیده‌ام ١٠٠٠ راه وجود دارد که می‌تواند باعث شکست شود.

تعداد دفعات شکست بزرگان علمی، هنری،…:point_up_2:

زمانیکه صحبت از شکست و ناکامی به میان می آید، شاید اولین داستانی که به ذهنتان خطور کند این باشد که شکست پلی ست به سوی پیروزی…

:fleur_de_lis: احتمالا تاکنون در درستی این جمله تردیدی بخود راه نداده باشید ولی همین جمله نیز می تواند بصورت یک داستان غلط ذهنی شما را از مسیر موفقیت منحرف کند !

:diamond_shape_with_a_dot_inside: بطور کلی شکست و ناکامی در مسیر زندگی عاطفی واجتماعی و شغلی را تنها زمانی می توانیم مثبت، سازنده و پیش برنده تلقی کنیم که ما را با کاستی ها و نقاط ضعف مان روبه رو کند، در غیر این صورت شکست ها چیزی بیشتر از عواملی مایوس کننده ونهایتا نابود کننده نیستند.

:mag: تحقیقات گسترده ای که در حوزه های روان شناسی و رفتار شناسی بر روی افراد متفاوت و با سطوح شغلی متفاوت صورت گرفته است، نشان می دهد که نحوه ی پاسخ انسان ها به شکست ها و ناکامی ها از اهمیت زیادی برخوردار است.از همین رو است که شکست برای افرادی مانند پله های موفقیت عمل می کند و برای عده ای دیگر مانند پرتگاه…

:unlock:شما شکست را چطور میبینید؟

واسه این موضوع فکر میکردم بهتر بتونم صحبت کنم. ولی خوب یه تجربه هست و پیشاپیش ممنون که گوش می دید.

13 پسندیده

3 پسندیده

3 پسندیده

مرسی خانوم نیکنام خیلی شفاف و با قدرت …:clap::clap:
برای خود من بیشترین رشدم از زمانی شروع شده که بزرگ ترین شکستم و تو زندگی خوردم و امروز بابت گذر از اون برهه و موفقیت هام از خدا ممنونم…:sweat_smile::sweat_smile:

2 پسندیده

ممنونم که گوش دادید.

خدا رو شکر که به این مرحله ، احساس رضایت و موفقیت رسیدید. فوق العاده هست که از شکستهامون به عنوان عامل موفقیت یاد میکنیم.
همیشه پایدار و برقرار باشید.

2 پسندیده

سلام
ایول به وینست ونگوگ :sweat_smile::heart_eyes::clap::clap:

ماشااالا چقدر خوب و روون توضیح میدید :heart_eyes::clap::ok_hand:
لهجه تون واقعاااا عالی شده :ok_hand::ok_hand:
آخی
۲درس دیگه تموم میشه :grin:

عالی بود
همیییشه موفق باشید :heart_eyes::rose:

2 پسندیده

سلام، ممنون مژده خانم که گوش دادید.
بله ۲ درس مونده ، خوبیش این هست که همگام با دوستان تونستم به این مرحله برسم.
شما هم موفق باشید عزیز

2 پسندیده

سلام خانم نیکنام عزیز
من دیشب وویس شما رو گوش کردم ولی فرصت نشد جواب بدم
مثل همیشه عالی و بی نقص
واقعا خوشحالم که خدا رو شکر دارید با قدرت این مسیر رو به پایان میرسونید :hibiscus:

یه پیشنهاد این که ممنون میشم اگه نقل قولی رو تو صحبتهاتون استفاده میکنید تو نوشته های قبل از وویستون بیارید که بیشتر استفاد کنیم .البته در حد پیشنهاده
بازم ممنونم .واقعا عالی بود :hibiscus:

2 پسندیده

2 پسندیده

ممنونم که گوش دادید.

بله درست میفرمائید. خودم هم قصد داشتم اضافه کنم ولی چون توی تصویر جمله ادیسون نوشته شده بود دیگه تکرار نکردم. الان اضافه شد.

2 پسندیده

3 پسندیده

3 پسندیده

سلام. ممنون از اینکه گوش دادید. چقدر عالی که دارید درسها و نکاتی که یاد میگیرید در حل مشکلات دوستانتون بکار میبرید، قابل تحسین هست. و اینکه واقعا در هیچ مرحله از زندگی به ما یاد داده نمیشه که شکست بخوریم و با شکستها موفقیتهای بزرگ رو رقم بزنیم. یه مساله ای که بچه های امروزه زیاد من میبینم خصوصا دختر خودم این هست که تحمل شکست رو نداره و زود عصبی میشه. که باید راه حل درستی براش پیدا کنم.
یه نکته جالب: آقای کامبیز به نظرم لغت engage و engagement رو خیلی دوست دارید بخصوص از بعد ارائه لتس تاک های اهمیت تکرار و درگیری. البته این نکته مثبتی هست. چون درگیری رو بهتر باهاش درگیر میشید.

2 پسندیده

بله دقیقا :joy:

شاید باورتون نشه من درس اول قدرت که این کلمه رو شنیدم مفهومش رو متوجه نشدم. فک میکردم میشه روشن کردن.

بعد درس درگیری کامل از سری دروس وی آی پی متوجه شدم یعنی درگیر شدن و استفاده کامل. مخصوصاً که حرفای تونی رابینز هم دو برابر حرفای ای جی مفید بود.

خلاصه بعدش هم یکم سرچ کردم و دیروز حتی یه بخش از ژورنال یادگیریمو به این موضوع اختصاص دادم که درباره ذهن و بدنه که ایشالا فرصت شد لتس تاکش رو میفرستم.

ولی واقعاً موضوع جالب و عجیبیه. :grin::rose:

4 پسندیده

من چطوری میتونم ویس بزارم؟:slightly_smiling_face:

2 پسندیده

سلام توضیح دوستان رو مشاهده بفرمائید.

https://talk.zabanshenas.com/t/topic/12425/5

1 پسندیده