سوال گرامری درس غذای بوبا

سلام. آیا میتونیم توی متن این درس بجای has lived since 1990 از has been lived هم استفاده کنیم؟ در این صورت قید زمان رو باید تغییر دهیم درسته؟

======================
این تاپیک مربوط به درس «درسنامه واژه ها» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «دروس پایه‌‌ی انگلیسی بدون‌تلاش»، فصل «غذای بوبا»)

1 پسندیده

سلام، نه نمیشه.
چرا؟
چون ساختار دومی که ذکر کردید، ماضی نقلی مجهوله و فعل live یک فعل لازم هست و همونطور که می دونید افعال لازم رو نمیشه مجهول کرد.

4 پسندیده

ممنونم از جوابتون…حق با شماست…بصورت had been living میشه بکار برد … درسته؟

1 پسندیده

لطفاً تصویر زیر رو مطالعه بفرمایید:

7 پسندیده

ممنونم ازتون…من همیشه توی درک این زمان ها مشکل داشتم😁 امیدوارم با کمک این اپلیکیشن بهبود پیدا کنم😓

1 پسندیده

پیشنهاد می کنم این اپ رو برای تقویت گرامرتون استفاده کنید. موفق باشید.

7 پسندیده

آقا فرشید اینا پی دی افن؟ یا برنامه آموزشی گرامری خاصیه؟
خیلی مفید بود.
هر چند من یادگیری لغت برام از یادگیری گرامر راحتتره و گرامر براحتی نمیتونم یاد بگیرم.

1 پسندیده

حسين جان، اپي كه بالا بهش اشاره كردم متعلق به اين فايل پي دي افه. اما اون اپ از خود PDF كتاب استفاده ش راحت تره.

`پيشنهاد مي كنم كساني كه سطح دانش گرامري شون پايينه، از اين كتاب شروع كنند.

هر زمان توي يادگيري مطالب موجود در اين كتاب ها به سؤالي برخورديد، خوشحال ميشم توي پيدا كردن پاسخش كمك تون كنم.

4 پسندیده

دوست عزیز… این فایل هایی که گذاشتید هیچکدوم برای من باز نمیشند… شما دلیلش رو میدونید؟

1 پسندیده

فرشید جان ببخشید الان برای استفاده راحت کدوم رو پیشنهاد میکنید کتاب یا اپلیکیشن رو؟و حتی برای پایین بودن سطح گرامر کدوم خوبه؟
من یجورایی متوجه نشدم

1 پسندیده

فایل ها رو چک کردم اما مشکلی ندارن. دوتاشون که فایل پی دی افه و یکیشون هم اپ گوشی. بعید می دونم مشکل از فایل ها باشه.

حسین جان، برای شروع یادگیری گرامر، از این کتاب و یا این کتاب استفاده کن. هر دوشون کتاب های خوبی هستند.
از اپ زمانی می تونی استفاده کنی که سطح گرامرت intermediate باشه.

4 پسندیده

ممنون فرشید جان حتمن دانلود میکنم این کتاب هارو
من گرامرم خیلی ضعیفه البته تو این مدت به کمک زبانشناس یه چیزایی از گرامر یاد گرفته ام.ولی بیشتر روی لیسینینگم تاثیر گذاشته و دایره لغاتم.
دوست دارم گرامر رو مفید یاد بگیرم نه حفظ کردنی.مثلا مثل پادکست های آموزشی که توسط انگلیسی زبان ها نوشته میشه ,یادگیری بخوبی انجام میگیره.و انگلیسی رو آدم به انگلیسی یاد میگیره.یا دورس ای جی که عبارات و اصطلاحاتو جوری توضیح میده که یکبار برای همیشه آدم یاد میگیره.واین خیلی مفیده.هر چند شاید اول درگیر گرامر میشدم قطعا ادامه نمیدادم.ولی بنظرم از سطح متوسط انگلیسی, آدم کم کم گرامر رو شروع کنه و همون بهتر به انگلیسی یاد بگیره چون که تو انگلیسی یه چیزایی بدست آورده و این کمک زیادی تو یاد گیری گرامر خواهد کرد.

3 پسندیده