واژه have رو اینجا چی معنی کنیم؟

To have a young doctor say that they were killing their patients was unbelievable.

نمیشه کلمه به کلمه معنی کرد؟ اصلا have رو معنی می‌کنیم؟ در چه جاهایی از این نوع بیان استفاده می‌کنند؟ چی جور دیگه میشه همین مفهوم را بیان کرد؟

با تشکر

======================
این تاپیک مربوط به درس «نجات دهنده ی مادران» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های واقعی»، فصل «نجات دهنده ی مادران»)

1 پسندیده

برداشت من همون چیزیه که در متن ترجمه شده.

اینکه پزشکی جوان بگوید که آن‌ها بیماران خود را به کشتن داده‌اند، برایشان باورکردنی نبود.

1 پسندیده

1 پسندیده

سلام, میشه بپرسم شما آکادمیک زبان خوندین یا خودجوش؟

1 پسندیده

سلام

زبان رو خودم روش کار می کنم.

2 پسندیده

البته من با سیل بچه های هم سن و سال و دوستم راه افتادیم رفتیم کلاس زبان اونجا موندگار شدیم. الان من از کلاس دوم می رم زبان آموزشگاه. و یک ساله که با زبانشناس آشنا شدم و دو ماه یا بیشتره که حرفه ای باهاش کار می کنم.

2 پسندیده

ممنونم از اینکه وقت گذاشتید

2 پسندیده

پس باریکلا به این همه پیشرفت. آفرین

2 پسندیده

واقعا آفرین . با این سن کم این همه پیشرفت عالیه.
بچه های ما توی آموزشگاه مثل شما چندین ساله که زبان می خونن ولی بعضیشون حتی نمی تونن جمله سازی کنند.اگه همین طوری پیش برین ان شاا… میشین مثل آقای @14510545
البته چون توی زنجان هستین هم بی تاثیر نیستا :blush:

3 پسندیده

ممنونم. البته هنوز خیلی چیزا مونده که باید یاد بگیرم خیلی جاها ضعف دارم و امیدوارم اینجا در کنار شماها بتونم به این هدف برسم.
حقیقتش رو بخواین من بیشتر انگلیسی رو مطالعه کردم تا اینکه به عنوان یک مهارت روش کار کنم (به قول آقای هوگ) و خیلی دیر متوجه این اشتباه شدم.

2 پسندیده

خواهش میکم. ان شاا…
البته این می تونه نقطه ی قوت شما هم باشه. چون به قولی از پایه قوی هستین.
مثلا همین روش تدریس مدارس که همه ازش شکایت داریم باعث شده که من در جمله سازی به زمان های مختلف مشکل کمتری داشته باشم.

3 پسندیده

از کجا فهمیدید من از زنجانم؟؟؟ تعجب می کنم

1 پسندیده

توی وبلاگتون نوشته بودین که اهل ابهر هستین

1 پسندیده

اگه یه دور الان نگاه کنید من از Earth, Solar system هستم. :face_with_raised_eyebrow:

1 پسندیده

نمیدونم شایدم تو پروفایلتون نوشته بودین.
خلاصه خوشحالم که یه همشهری توی تالار دارم

2 پسندیده

Causative هست جمله. have make get حتی help گاهی در این زمره قرار میگیرد در فارسی به آن وجه سببی می گویند.

2 پسندیده