تالار زبانشناس

فواید نوشیدن آب 🚰

فواید نوشیدن آب :potable_water:
0

سلام دوستان
امروز تو یوتوب میچرخیدم که این ویدیو رو پیدا کردم
گفتم شاید شما هم دوست داشته باشید که بیشتر راجع به نوشیدن آب بدونید :potable_water: :milk_glass:

(روی ویدیو کلیک کنید، فیلتر نیست)

این هم جدولی برای اینکه بدونید بدنتون چقدر آب لازم داره

151995_963

راستی دوستانی که خیلی ببخشید ,نگران دستشویی رفتن بیش از حد هستن نگران نباشن

فقط ۳,۴ روز اول این مشکل هست

بعد از اون دیگه کم کم بدنتون عادت میکنه و این مشکل رفع میشه و میتونید نتایجش رو تو بدنتون احساس کنید

20 Likes

خیلی عالی بود آقا فرزاد
دست مریزاد :rose::rose::rose::rose::rose:
خوردن آب، به بدن انرژی فراوان میده، مثالشم اینه دیدین وقتی آدم میره دوش میگیره چقد احساس سرزنده بودن میکنه همش بخاطر اینه که آّب به بدن میخوره. برای همین همیشه تاکید میشه روزی 6 الی 8 لیوان در روز حتما خورده بشه،
سپاس بابت تاپیک فوق العادتون
:rose::rose::rose::rose:

4 Likes

من باید 6 الی 7 لیوان آب بخورم.متاسفانه کمتر از 5 لیوانه در واقعیت
ممنون از اطلاعات خوبتون.

4 Likes

با سلام فارغ از دیدگاه های طب سنتی و اسلامی که نگاه متفاوتی نسبت به مقوله آب دارند به نظرم این جدول نمی تونه چیز دقیقی باشد چون عوامل مثل گرمی هوا، مقدار فعالیت و نوع غذایی که می خوریم و موارد مشابه بر میزان نیاز ما به آب تاثیر گذاره مثلا تو روز پرفعالتون تو اهواز زیر گرمای شدید ۵۰ درجه ۸ لیوان که هیچ ممکنه ۱۵ لیوان هم بخوایم :joy:

6 Likes

خواهش میکنم دوست عزیز و فعال :relaxed:
بله،درست میفرمایید، من خودم تا پارسال خیلی کم (شاید روزی 2 یا 3 تا لیوان) آب میخوردم و حسی که الان دارم (با نوشیدن روزی حداقل 2.5 لیتر آب) نداشتم

یه قمقمه یا بطری همیشه جلوی چشمتون باشه، اونوقت هر موقع که تشنه تون میشه دسترسی به آب دارید

من یه قمقمه دارم 750ml توش آب جا میشه
روزی 3 بار پرش میکنم
میشه 2.25L

اصلا هم خنک نیست، با همون دمای اتاق هماهنگه
ولی عادت کردم

سلام، درسته ، این حدول آمار میانگین برای آب و هوای معتدله
تو اهواز یا جاهای دیگه ی جنوب که آدم 5 دقیقه بعد از آب خوردن تشنه ش میشه ، خیلی سخته واقعا

7 Likes

سلام
من یه مدت امتحان کردم
روزی 10 لیوان آبو میشمردم از صبح که بیدار میشدم :smile:
تاثیرش رو پوست عااالیه
فقط عادت کردن بهش طول میکشه یکم

6 Likes

راستی دوستانی که خیلی ببخشید ,نگران دستشویی رفتن بیش از حد هستن نگران نباشن

فقط ۳,۴ روز اول این مشکل هست

بعد از اون دیگه کم کم بدنتون عادت میکنه و این مشکل رفع میشه و میتونید نتایجش رو تو بدنتون احساس کنید

6 Likes

:joy::joy::joy::joy::joy:
آقا فرزاد اتفاقا اینجوری بیشتر متوجه میشن کلیه هاشون سالمه و بابتش شکرگزاری میکنن :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

5 Likes

خیییلی عالی بود خداروشکر با اب خوردن مشکل ندارم و واقعا تو شادابی پوست تاثیر زیادی داره
من دکتر بهم گفت روزی دو لیتر تو تصویر زده یه لیتر :sweat_smile::sweat_smile: حد وسطشو باید بخورم

3 Likes

36 کیلویید؟ :blush:

3 Likes

6 لیوان میشه 1.5 لیتر ؟
من چرا بیشتر از نیازم میخورم :joy::joy:

3 Likes

اشکال نداره اگه بیشتر بشه

البته نوشیدن بیش از حد آب باعث مسمومیت میشه

ولی تا ۸ تا لیوان اوکیه, مخصوصا تو این گرما

3 Likes

ن وسطشم ۴۰ البته قبل ماه رمضون بیشتر بود :sweat_smile::sweat_smile: دیدم به ۳۶ نزدیک تره اونو گفتم

4 Likes

آقا فرزاد الان لاغری مُده :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
یک حالی میده وقتی یک ادم دارای اضافه وزن با حسرت نگاه کنه بعد با حسرت بگه خوش بحالت که هر چی بخوری چاق نمیشی :joy::joy::joy:

4 Likes

درسته

من خودمم نرمالم
ولی خب
برای مردها نرمال بودن بهتره
چون مردی که لاغر و ضعیف باشه یکم اذیت میشه تو خیلی از موارد

2 Likes

موافقم
مرد لاغر باشه اصلن خوب نیس :blush::blush::blush:

1 Like

اونو که طرف اگه همت کنه درست میشه
مهم قده
که هیچ جوره درست بشو نیست

2 Likes

نه بابا مریم جون خیلیا رو میشناسم هر چی باشگاه میرن مگه درست میشه، البته اونا دیگه گذاشتن چربیا سفت بشه حالا نمیتونن آب کنن اما ما که خدادای استعداد چاقی نداریم همیشه به اونا :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye: میکنیم (خدا جونم این یکبارو نشنیده بگیر :joy::joy:)

3 Likes

مثلا خیلیا به من میگن دختری که قد بلند باشه به درد پاک کردن بالای کابینتا میخوره
ولی در عین حال پاشنه بلند میپوشن که یکم بلندتر بشن :joy::neutral_face::neutral_face:

2 Likes

اون که اره دیگه باید از همون اول مراعات کنن اونایی که استعداد چاقی دارن

2 Likes