گنجینه انگیزش 💕 فهرستی از مطالب مفید

10 پسندیده

سلام و شب به خیر :innocent::sunflower:

ساعت خواب دیشب 1
ساعت بیداری 25مرداد 9:15

9 پسندیده

خیلی خب من امروزم عالی بود و بسیار راضیم

تمرینات زبانیم کامل انجام شد ( واژگان، شنیداری، مکالمه، مطالعه)

To do list هم الان نوشتم

و لبخند موفقیتم هم برای ورزش و مدیتیشنی که امروز انجام دادم زدم. چرا که مدت زیادی بود انجام نداده بود و این برای من بسیار خوش آیند و انرژی بخش بود.

13 پسندیده

سلام به دوستان عزیز صبح جمعتون بخیر و شادی☺️
شب ساعت 1خوابیدم…
هورااااساعت6.30بیدارشدم:smiley::smiley::smiley:
امروز داریم میریم روستامون خیلی باصفاست…

8 پسندیده

سلام ادینه تون بخیر دوستای خوبم

ساعت خواب دیشب ۲:۳۰
بیداری ۸:۳۰

9 پسندیده

دوستان گلم سلام
آدینه تون بخیر :tulip::tulip::tulip:

اما امروز میخوام یک مطلب مفید در مورد تصویرسازی ذهنی بزارم که ممکنه بعضی دوستان هنوز باهاش آشنایی ندارن و شاید هنوز نمیدونن چطور انجامش بدن، پس با من همراه شو و اول این کلیپ رو ببین :point_down::point_down::point_down:

اما شاید سوالت این باشه من چطور میتونم تصویرسازی ذهنی رو خوب انجام بدم و تصاویر واضحی تو ذهنم بسازم؟
میدونی جوابش چیه؟ اول اینکه مراقبه رو هر روز تو برنامت داشته باشه، برای خالی کردن ذهنت و برگردوندن آرامش به ذهنت روزانه حداقل 20 دقیقه وقتت رو به مراقبه اختصاص بده، مورد دوم اینه که تمرین کن تمرین کن و با قدرت ادامه بده

انواع تصویر سازی ذهنی
تصویرسازی ذهنی دو نوع هستش. شما می تونید تصویرسازی رو از بعد درونی ببینید و از بعد بیرونی. در بعد درونی شما تو جسم خودتون هستین و اعمال و حرکات رو با چشم خودتون می بینید، اما در بعد بیرونی شما از بیرون به خودتون نگاه میکنید. یعنی خودتون رو در یک ویدیو می بینید که در حال انجام کارهایی هست.
اما شاید برات این سوال پیش بیاد که کدوم بهتره؟ تصویرسازی درونی به دلیل اینکه شما در جسم خودتون هستید بهتر و موثرتر است.

اما تمرین برای تقویت تصویر سازی ذهنی

تصویر سازی ذهنی به دو شکل انجا میشه: تجسم و تجسم خلاق
تجسم یعنی بازبینی تصاویری که قبلا دیدیم.چیزهایی رو که قبلا دیدیم دوباره در ذهنمون ببینیم. مثلا یک گلدون تو خونتون دارین، خب 5 ثانیه بهش نگاه کن چشماتو ببند تو ذهنت تصورش کن اینقدر این عمل رو تکرار کن که اون گلدون رو با همه جزییاتش تو ذهنت تصور کنی به این میگن تجسم.
تجسم خلاق چیه؟ یعنی دیدن چیزایی که تا حالا ندیدیم مثل همین تصویرسازی اهدافمون که هنوز ندیدیم اما میخوایم تو آینده برامون اتفاق بیوفته.

نکته: دوستای گلم تا تجسم رو خوب یاد نگیرین نمیتونین تجسم خلاق داشته باشین پس تجسم رو بارها و بارها با اشیای مختلف تمرین کن :muscle::muscle::muscle:

نکته دوم: اگه همین شی ء ساده رو هم نتونستی ببینی همینجور که به شی ء نگاه میکنی شروع کن به پلک زدن، تند تند پلک بزن و بعد یکهو چشمت رو ببند برای چند ثانیه تصویر گلدون یا هر چیزی که باهاش تمرین میکردی تو ذهنت ایجاد میشه این کار رو تا وقتی که بتونی تصویرسازی رو انجام بدهی بارها تکرار کن

چند تا سوال که ممکنه براتون پیش بیاد هم جوابش رو میگم
سوال اول: بهترین زمان تصویر سازی چه موقع است؟ صبح بعد بیدار شدن و شب قبل خوابیدن
سوال دوم: چقدر طول بکشه؟ حداقل 5 و حداکثر 15 دقیقه
سوال سوم: آیا تا به حال کسی با تصویرسازی ذهنی به جایی رسیده؟ بله
ایوان لندل قهرمان تنیس جهان
هادی ساعی
سرگرد نسمف در بازی گلف

خب امیدوارم که این مطلب هر چند ناچیز برای شروع بتونه به اونایی که قصد یادگیری تصویرسازی ذهنی اهداف رو دارن کمک کننده باشه

دوستتون دارم، عاشقتونم :heart::heart:
یا حق :tulip::tulip:

16 پسندیده

سلام حنانه جان
مرسی از تو :boom::boom:
کلیپت برا من باز نشد ولی :hushed:

3 پسندیده

فدات گلم :tulip::tulip::blossom:
راست میگی ؟؟؟؟ فرمتش mp4 آجی، کلیپایی که میبینی با چه فرمتی هستن بگو تا اگه تونستم به همون فرمت تغییر بدم برات تو پی وی بفرستم

2 پسندیده

دوباره پلی کردم
بخش شد :heart_eyes::heart_eyes:
خیلی خوب بود :blush::clap::clap:
بازم ممنون :shamrock:⚘:shamrock:

2 پسندیده

فدات شم عزیزم
قابلتو نداشت :heart::heart::heart:

2 پسندیده

ممنون حنانه خانوم
خیلی جالب و مفید بود :clap: :clap::clap:

ساعت خواب: 2 و نیم
ساعت بیداری 7:30

موفق باشی داداش، امیدوارم از هر روز زندگیت مثل دیروزت لذت ببری

9 پسندیده

سلام

دیشب ساعت دوازده و ربع خوابیدم
امروز هم ساعت نه بیدار شدم
دیشب هم فقط پنج دقیقه مدیتیشن کار کردم:disappointed:

7 پسندیده

چاکرم داداش
توام همینطور :tulip:

4 پسندیده

سلام به همه و ظهر به خیر :blush:
کلیپ خیلی خوبی بود :ok_hand::ok_hand:مرسی حنانه خانوم که این مطالب رو در اختیار ما قرار میدیدن :rose::rose::heart_eyes:

2 پسندیده

سلام حنانه خانم ،
خیلی وقت بود از این جور کلیپ ها ندیده بودم ، واقعا چسبید ، مرسی داری .
:rose:

2 پسندیده

دوستان گلم
@Farzad_Poodineh
@kimiakarbasi
@ozvzaban
خیلی ممنونم به خاطر اظهار لطفتون :tulip::tulip::tulip:

5 پسندیده

نوبتی هم باشه، نوبت جدول آماردهی :heart_eyes::heart_eyes:

پس بریم :point_down::point_down::point_down:

j_1

j_2

j_3

فقط دوستان اگه جدول ناقصه، عذرخواهم چون از دوشنبه که قرار شد همه با اپ آمار بدن وارد کردم، بعد اینکه یک مسئله دیگم روشن نکردیم و اون اینه که ما دو تا مراقبه داشتیم دوستان اینم مشخص کنید یعنی مثلا بگید هر دو انجام شده یا مثلا فقط صبح یا شب (مراقبه رو خیلی جدی بگیرین چون واقعا به آرامش ذهن و تمرکزتون کمک میکنه :star_struck::star_struck::star_struck:)
از نظر رنگ و اینام قول میدم هفته بعد شکیل تر بشه، راستش با ورد درست کردم و تو اکسل امتحان نکردم اینجوری میشه یا نه. امتحان میکنم هفته بعد بهترین رو ارائه میکنم، اینو گذاشتم فقط بد قول نشم، هر کی هم آمارش کامل وارد نشده بهم بگه اصلاح کنم، هر چند باید خودتونو برا هفته بعد آماده کنید :grin::grin::grin:

10 پسندیده

سلام حنا خانوم
مرسی خیلی عالی شده :pray: :pray: واقعا ممنون :blush:
مثل ترجمه تون بقیه کارهاتون هم عالیه :clap: :clap: :clap:

2 پسندیده

خیلی خیلی ممنون حنانه جان
خیلی خیلی خوبه در واقع عالی
مرسی از وقتی که گذاشتی :rose::rose:
از صمیم قلب ممنون :pray::pray::cherry_blossom:

3 پسندیده

اون اپی که قرار شده نصب کنیم اسمشو لطف میکنی بگی؟
مرسی ممنون

2 پسندیده