Who is Hussain?

سلام خدمت دوستان گرامی زبانشناس،امیدوارم عزاداری همه عزیزان مورد قبول درگاه حق قرار گرفته باشه
دوباره ماه محرم،دوباره دسته عزا،دوباره سینه سزنی روضه …
تکرار ماجرای کربلا .که به همه ما یادآور میشه ،هیچ چیز مهم تر از راه حق نیست، و مهم نیست که همه دنیا علیه تو باشند .وقتی می دونی کاری درسته برای عقیده ای که داری همه چیز های ارزشمندی را که داری فدا میکنی . مهم نیست که چه سن داری یا چه دین و شریعتی ، یا نژادت چیست .در این ارتش خوبی ها که علیه ظلم ایستاده میتوانی سربازی شش ماهه باشی یا پیرمرد نود ساله، میتوانی معتقد به مسیح باشی یا آخرین فرستاده ،رنگ پوستت میتواند سفید باشد یا سیاه .مهم نیست
در این ارتش شرط بودن،آدم بودن ؤ حریت داشتن است. و تسلیم ظالمان نشدن ،آن هایی که حتی به کودک شش ماهه رحمی نمی کنند ، و رذیلانه زیر عهد خود میزنند مهمان را با لب تشنه …
××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
دوستان گرامی ،جنبشی وجود دارد ،تحت عنوان حسین چه کسی است .
و مردم سعی میکنند تا امام حسین (ع) و ماجرای کربلا و اتفاقاتی که افتاده است
برای افراد دیگه توضیح دهند. تا آنها هم با امام حسین آشنا شوند
اسم جنبش (حسین چه کسی است )
بنده تصمیم گرفتم مشابه چیزی که اتفاق می افتد در اینجا هم داشته باشیم و سعی کنیم امام حسین آن طور که خودمان میشناسیم و یا این که درباره ی احساسی که به هنگام ارتباط با امام حسین داریم صحبت کنیم یا هر چیز دیگری که بیان کننده این باشد این حسینی که هر ساله برایش عزاداری میکنیم واقعا چه کسی است را به افراد دیگر هم بگوییم
همان طور که میدانید در دهه اخیر راهپیمایی اربعین شکل گرفته و شما می توانید ببینید مردم دنیا
فارغ از هر گونه نژاد و ملیت ،زبان ،دین و … هر چیز دیگری به عشق امام حسین (ع) در این مراسم بزرگ شرکت میکنند .این همان ایدولوژی است که دنیا را از این وضع اسف بار نجات خواهد داد وقتی که همه با شعار لبیک یا حسین در مقابل ظلم و بچه کشی بایستد و استکبار را به ورطه نابودی ببرند
پس بیاییم ما هم در بهتر شدن این دنیا سهمی داشته باشیم و البته ارادت خود را ،هر چند به صورت خیلی خیلی کوچک نسبت به اهل بیت (ع) نشان دهیم
پیشنهاد بده این است که مطالب خود را به صورت صوت یا متن با موضوع امام حسین (ٔٔع) در این صفحه به اشتراک بذاریم. موفق باشید

توضیح انگلیسی

توضیح فارسی

london-uk-8th-july-2017-who-is-hussain-a-voluntary-organisation-feed-jgnj1g

52_5730d9524c184

توضیحات فارسی در باه ی فعالیت های این جنبش

21 پسندیده

سلام

نکته ای که به ذهن من میرسه اینه که امام حسین ۱۰ سال امام بوده ولی هیچی از اون دوران نمیدونیم. البته شاید بگید طبیعیه چون چیز زیادی از دیگر امام ها هم نمیدونیم. اما به نظر من غیر طبیعیه چون ما هیچوقت برای دیگر معصومین این همه وقت نمیذاریم. یعنی تقریبا از اول محرم تا اربعین فرصت برای این کار هست.

از طرف دیگه اطلاعات ما از امام حسین خلاصه میشه تقریبا در روز عاشورا. اون هم به لطف مداح های اهل بیت سراسر غلو هست. یعنی هیچ اطلاعات دقیقی هم از عاشورا نداریم

به نظرم شاید این چالش برای غربی ها جذاب باشه

اما برای خودمون بهتره چالش دیگری داشته باشیم. “حسین واقعی کیست؟”

این یکی از خطبه های حضرت هست که شاید هیچوقت نشنیده باشیم اما در نوع خودش قابل تامل هست:

خلاصه خطبه منا

شما ای گروهی که به آدم‌های خوب مشهوريد و # عالمان_دين خوانده می‌شويد، به خاطر خداست که در نزد # مردم هيبت داريد و بزرگان و ضعفا از شما حساب می‌برند. مردم به نام دين از شما حساب می‌‌برند و احترام می‌گذارند و شما را بر خودشان ترجيح می‌دهند؛ در حالی که هيچ فضيلتی بر آنها نداريد!
وهيچ خدمتی به اين مردم نکرده‌ايد ومردم، مفت و رایگان برای شما احترام قائل‌اند و شفاعت شما را می‌پذيرند. شما به # نام_دين است که اعتبار و نفوذ کلمه داريد. در خيابان‌ها مثل # شاهان راه می‌روید و با هيبت و کبکبه رفتار می‌کنيد. به راستی چگونه به اين احترام و اعتبار اجتماعی رسيده‌ايد؟
فقط به اين علت که مردم از شما توقع دارند که به حق خدا قيام کنيد. اما شما در اغلب موارد از انجام وظيفه و احقاق حق الهی کوتاهی کرده‌ايد و حق رهبران الهی را کوچک شمرده‌ايد. حق # مستضعفان و # طبقات_محروم جامعه را تضييع کرده‌ايد. شما نسبت به حق ضعفا و محرومين کوتاه آمدید.
اين حقوق را ناديده گرفتید و سکوت کرديد، اما هرچيز که فکر می‌کرديد حق خودتان است مطالبه کرديد. هرجا حق ضعفا و مستضعفين بود کوتاه آمديد و گفتيد ان‌شاءالله خدا در آخرت جبران می‌کند اما هر جا # منافع خودتان بود آن را به شدت مطالبه کرديد و محکم ايستاديد.
شما نه مالی در راه خدا بذل کرديد و نه جانتان را در راه ارزشها و # عدالت به خطر انداختيد و نه حاضر شديد با قوم و خويش‌ها و # دوستانتان به خاطر خدا و اجرای عدالت و اسلام درگير بشويد. با همۀ اين کوتاهی‌ها از خدا بهشت را هم می‌خواهيد؟
پس از همۀ اين عافيت‌طلبی‌ها و # دنياپرستی‌ها منتظريد که در بهشت همسايۀ پيامبران او باشيد؟! درحالی که من می‌ترسم خداوند درهمين روزها از شما # انتقام بگيرد. خداوند از شما انتقام خواهد گرفت. مقام شما از کرامات خداست، دستاورد خودتان نيست. شما مردان الهی و مجاهدان وعدالت‌خواهان را اکرام‌واحترام نمی‌کنيد و تکليف‌شناسان را قدر نمی‌دهيد. حال آنکه به نام خدا درميان مردم محترميد. می‌بينيدکه پيمان‌های خدا در اين جامعه نقض می‌شود و آرام نشسته‌ايد و # فرياد نمی‌زنيد اما همين که به يکي از ميثاق‌های پدرانتان بی‌حرمتی شود دادوبيداد به راه می‌اندازيد. # ميثاق_خدا و پيامبر خدا زير پا گذاشته شده، شما آراميد، # سکوت کرده و آن را توجيه می‌کنيد. حال ميثاق پيامبر در اين جامعه تحقير شده است؛ ضعفا و زمينگيران، نابینایان و ناشنوایان و # فقرا و بيچاره‌ها در سرزمین‌های اسلامی بر روی زمين رها شده‌اند و بی‌پناهند و کسی به اين‌ها رحم نمی‌کند. شما به اين وظيفۀ دينی و الهی‌تان عمل نمی‌کنيد و کسی مثل من هم که مي‌خواهد عمل کند، کمکش نمی‌کنيد. ميثاق خدا اين است که بيچاره‌ها و زمينگيرها نبايد در شهرها # گرسنه بمانند و کسی به دادشان نرسد. اين ميثاق خداست و شما خيانت کرده‌ايد. شما مدام به دنبال ماستمالی کردن و مسامحه يعني # سازش با حاکميت هستيد تا خودتان امنيت داشته باشيد، ولی امنيت و حقوق مردم برايتان مهم نيست. فقط امنيت و # منافع خودتان برايتان مهم است. همه اينها محرّمات الهی بود که می‌بايست ترک می‌کرديد و نکرديد.

از توییتر [ محمدرضا وحیدزاده ‏ @ RezaVahidzade ]

16 پسندیده

دقیقا باهاتون موافقم

من فقط یک جمله به ذهنم میرسه و اونم اینه که طبق گفته ها امام حسین از قبل میدونستن که چه اتفاقاتی در انتظارشون هست اما همه چی رو به جون خریدن و رفتن، من تو یکی از درس های ای جی خوندم اگه میخوای موفق بشی باید فراتر از خودت فکر کنی و آرزوهات محدود به خودت تنها نباشه، میخوام ربطش به امام حسین و واقعه عاشورا رو اینطوری بگم که امام حسین کسی هست که به خاطر امت جدش و به پیروزی امتش فکر کرد نه به آسایش خودش و خونوادش، بخاطر همین هست که عاشورا جاودانه شد. اگر امام حسین از رفتن به کوفه امتناع می کرد و ارجحیت رو به منافع شخصی می داد عاشورا جاودانه نمی شد. این فداکاری امام حسین باعث شد که اسلام و عاشورا تا ابد جاودانه باشه. تو یک جمله میتونم بگم حقیقتا امام حسین موفق ترین و شجاع ترین و فداکارترین بشر بر روی زمین بود

14 پسندیده

سلام مجدد خدمت رفقای عزیز ،خوب اول چند مورد درباره مطالب دوستان،هزاران هزار آدم وجود داشته که منافع شخصیشونو به قربانی کرده و در مقابل ظلم ایستاده و خیلی خیلی بد تر کشته شده اند،
یقینا وجه تمایزی این وسط وجود داره که ۲۰ میلیون آدم از سراسر دنیا در پیاده روی اربعین شرکت می کنند .
نکته ای که میخوام بگم اینه که امام حسین فراتر از یک اسم یا حوادثی در گذشته است .
امام حسین یک فرهنگ و یک دکترین فکری است که میتونه نظامات اجتماعی کاملا تحت تاثیر قرار بده.
ما متاسفانه به هر دلیل ، مواردی مثل موضوع امام حسین ،یک مساله صرفا مذهبی یا تاریخی میدانیم
و نه یک جریان تمدن ساز .من یک موضوعی مطرح کردم از حدود ۳ ماه پیش تحت عنوان بردگی مدرن
تا متوجه اتفاقاتی که در دنیا افتاده بشوید . و گر نه این جملات درباره ی امام حسین فقط به مثابه یک شعار زیبا به نظر میرسد ویا نصیحت هایی که فقط نصیحت اند هیچ کاربردی ندارند مثل این که امام حسین دربرابر ظلم ایستاد و تسلیم نشد ما نیز باید همین کار را انجام دهیم .اما چرا نمیپرسیم در برابر کدام ظلم ایستاد ؟ چرا ایستاد ؟ آيا قبل از تر ظلم اتفاق نمی افتاد پس چرا ایشان زود تر شروع به قیام نکردند دشمنان ایشان چه کسانی بودند و چرا امام با آن ها دشمن بود ؟
من تصمیم گرفتم تخصصی تر به این موضوع بپردازم همزمان دو موضوع جلو ببرم تا متوجه شوید ماجرای امام حسین یک ماجرای نه تاریخی بلکه بسیار مدرن و آخرالزمانی است. ساختار این استعمار نو توسط افراد قدرتمند به خصوص بانکدار ساخته شده را نابود میکند .افرادی که پول و رسانه را در اختیار دارند
به شما زبان اموز های عزیز پیشنهاد می کنم پادکست آقای AJ HOGE دراپلیکیشن زبانشناس
با نام پادکست آقای ای جی .در سری جدید ، قسمت خطرات عظیم دوران کودکی حتما و حتما مطالعه کنید .دلیلش را بعد از مطالعه متوجه می شوید
ویدیویی از فعالیت انجمن حسین چه کسی است؟

13 پسندیده

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

8 پسندیده
9 پسندیده

خیلی عالی بود ، با ارزش ترین تاپیکی بود که خوندم و ویدیو ها را دیدم خیلی خیلی سپاس :pray::pray::pray:

7 پسندیده

سلام خدمت دوستان محترم تاپیک واقعا عالیه نظرات هم جالب بود از دوستان میخوام توی شبکه های اجتماعی خودشون مثل اینستا و تویتر هم مطالبی به زبان انگلیسی منتشر کنند تا مردم دیگر کشورها هم بیشتر آشنا شوند.

4 پسندیده

بعضی از حرفاتون رو قبول دارم
اما اگر اهل بیت رو نمیشناسیم مقصر خودومنیم که مطالعه نمیکنیم یا به فرزندانمون یاد نمیدیم و خیلی علت هایی که به خودمون برمیگرده
ما ادمها همیشه دوست داریم تقصیر رو بندازیم گردن دیگران…

4 پسندیده

دقیقا منظور بنده هم همین بوده که در جمله ی زیر گفتم

اما برای خودمون بهتره چالش دیگری داشته باشیم. “حسین واقعی کیست؟”

5 پسندیده

سلام جناب ناصری
شما «مقتل» خوندید تا بحال؟ می دونید «زبان حال» چیه؟ من پیشنهاد می کنم دو تا کتاب رو برای مطالعه در عاشورا مطالعه کنید. البته اگه حال و حوصله‌ش رو دارید…

1. حماسه حسینی؛ شهید مطهری ره
  2. نَفَسُ المَهموم …؛ شیخ عباس قمی ره(ترجمه فارسیش = دمع السجوم)
5 پسندیده

بله خوندم :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

:thinking::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

3 پسندیده

بله شاید من برداشت دیگه ای کردم
البته بعضی از مداح ها هم غلو نمیکنن بعض از مواقف واقعا در کربلا رخ داده
ولی خوب چه کنیم که بعضی از مداح ها از کتاب های معتبر استفاده نمیکنن
اما جدیدا اتفاقات خیلی بهتری رخ داده
پارسال اقای کریمی قشنگ کتاب رو باز کرد و از کتاب روضه خوند
که هم باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی بشه

3 پسندیده

Like Hussain make positive change in world

5 پسندیده

سلام

image01LWiH

7 پسندیده

How Hussain inspires me - Sam

5 پسندیده

What does “Hussain” mean to you ?
حسین (ع) برای تو چه معنایی دارد؟

5 پسندیده

I think we have more important persons in history. And
we should know how they are.
"Like "hipatia

She was killed more horribly than Hussein

2 پسندیده

سلام دوست عزیزززز

اینکه یکی فجیع تر کشته شده باشه مساله اصلی نیست، اینکه چه کسی کشته شده مهمه
شما نباید حسین را با یکی دیگه مقایسه کنی، باید شهادت یک نفر به عنوان امام رو بررسی کنی
و یک نکته ای که وجود داره اینه که هر کسی غیر از امام حسین علیه السلام بود بعد از چند سال دیگه کسی براش عزاداری نمی کرد، اما چه تفاوتی و چه حس و اثری در امام حسین علیه السلام وجود داره که بعد از حدود ۱۳۸۰ سال هنوز هم میلیون ها آدم براش عزاداری میکنن، شخصیتی که مسلمون و غیر مسلمون نمیشناسه، زرتشت و مسیحی و یهودی و بی دینش هم به او احترام میذارن؟!!!

7 پسندیده