آیا برای یادگیری زبان انگلیسی باید قید زبان فارسی رو بزنیم؟

سلام خوبید؟خوشید؟:wink:
یه سوالی داشتم!
من کلاس زبان میرم،معلممونم کاملا از قبل اینکه با اینجا اشنا بشم با سبکی که کلاس های زبان تدریس میکنن مخالف بود!همه چیزش با شما مچ بود جز یه چیز که دقیق برام واضح نیست تا الان!:thinking:
اونم اینه:
اصلا دنبال فارسی نرید
یعنی معلممون میگه وقتی زبون جدید میخوای یادبگیری
کلا باید قید فارسی رو بزنی!
یعنی میگه اصلا ترجمه نکن،اصلااااااااااااااااا!
میگه بهتره با استوری و اینام دایره لغاتتو ببری بالا و تا میتونی دنبال معنی فارسی به انگلیسی هم نرو!
خودش اینطوری یاد گرفته!و کاملا متفاوته با بقیه دبیرا
یه ادم جوونیه و من مطمئنم از خودش در نمیاره!
ممنونم اگه نظرتون رو بگین!

خوشحال میشم همه نظراتشونو بگن تا از تجربه همه فیض ببریم
یاحق

4 پسندیده

درود بر شما دوست عزیز.
به نظر من استاد زبان شما کاملا درست فرمودن.البته توجه کن که تا جایی که میتونی و برات قابل فهم هست باید انگلیسی به انگلیسی استفاده کنی وگرنه یه جاهایی واقعا باید معادل فارسی رو بفهمی و یک مقایسه با فارسی داشته باشی،ولی از اونجا که زبان مث ریاضی نیست تا براش قانونی وضع کنی و ازش پیروی کنی بهترین کار مطالعه زیاد انگلیسی به انگلیسی هست و درک مطلب در فضای خودشون.

5 پسندیده

البته این که تقریبا غیر ممکنه

ولی کلا سوال خوبی پرسیدین
ایشالله افراد با تجربه تر بیان و جواب بدن

4 پسندیده

انگلیسی به انگلیسی چون آدم نميفهمه کم کم انگیزش کم میشه و من شنیدم میگن کلماتی رو که مغز درک نکنه بصورت آوا و صدای اضافه ميشناسشون و به تحلیل اون کلمات نميپردازه حالا اساتید چجوری میگن اصلا فارسی رو بزاریم کنار من هم نمیدونم ؟

5 پسندیده

سلام
ممنونم از پاسخگوییتون!
در این باره خب یه عالمه دیکشنری انگلیسی به انگلیسی هست و ایشون میگه تمرکزتون رو روی ورودی ها بزارید خروجی ها که اسپیکینگ و رایتینگ هستن اتومات درست میشن

2 پسندیده

البته دروغ چرا منم خودم درگیر این قضیه بودم

1 پسندیده

این مطلب از سایت زبانشناس رو بخونین شاید به دردتون بخوره :point_down:

3 پسندیده

این حرف معلمتون هست ؟؟
خوب کلا نظرش چیه ؟
یعنی مثلا چه منابعی رو برا گوش دادن پیشنهاد میده؟؟
به چه شیوه ای باید خونده بشن؟
و اینکه تا چه مدت باید تمرکز فقط روی ورودی ها بزاریم ؟؟

البنه این سوالا رو که میپرسم به این خاطر هست که با بقیه شیوه های آموزشی هم آشنا بشم

2 پسندیده

راستش معلممون تو دانشگاه میخونده زبان رو ولی به اون اکتفا نکرده!چون رسانه هم به اون شکل نبوده تو مثلا دهه هشتاد،هیچ روشی رو پیش نگرفته و همینطوری خونده ولی چون علاقه داشته الان اصلا یه هیولاییه برا خودش!مثلا میگفت یه فیلم رو پونزده بار دیدم تا فهمیدم!یا میگه روزانه ساعات خیلی زیادی رو میشستم پای دیکشنری خوندن!پارتنر نداشتم مثل دیوونه ها رو جدول خیابون را میرفتم با خودم حرف میزدم!
منابع خاصی هم در اختیارمون نمیزاره فقط میگه انگلیسی به انگلیسی!
و سبک اموزشی الانش فوق العاده شبیه اصول ای جی و اینجاست!

3 پسندیده

درست و متین هست…

و اینکه که گفتین میگه ورودی مهم - خروجی خودش اتومانیک درست میشه
نگفت چه مدت باید روی ورودی تمرکز کنید؟؟

2 پسندیده

داداش امین راستیتش اون این چیزارو واضح نگفت،باید
ازش استخراج کنی،حالا بت نسازیم از ایشون ولی صراحتا نمیگه بهت منم اینو نپرسیدم ولی؛
مغز مثل یه بچس بهش هرچی بگی همونو میگه
من فکر میکنم برای یک زبان اموز باید تمرکز روی ورودی ها قرار بگیره اون وقتیهو تعجب میکنی از خروجی هات من اینو به شخصه تجربه کردم و رو هوا نمیگم شماهم یکم تجربه داشته باشی متوجه حرفم میشی؛
نگاه الان چقدر خوب و بدون اشکال حال ساده حرف میزنیم! حالا یکم جلوترم رفتم من الان حال کامل و گذشته استمراری هم اتوماتیک وارانه بدون غلط میحرفم!
شما اگه خیلی مشتاقید لولتون رو بگید!تا بهتر کمکتون کنم!

2 پسندیده

ایشالله موفق باشین
من فقط خواستم نظرات کسایی که تو این زمینه حرفه ای تر شدن رو بدونم وگرن خیلی از این مطالب خود ای جی هم بهشون اشاره میکنه

کلا ما در هر صورت مشتاق یادگیری هستیم
من الان درس 10 قدرت هستم و در کنارش هم سعی میکنم کتاب بخونم

2 پسندیده

بنده تاپیک شروع دوبارتون رو خوندم فوق العاده خوشحالم که شروعتون محکم بود البته تاپیک خیلی قدیمی بودا!منم میخوام قدرت رو شروع کنم!
اما نمیدونم چرا حوصلم نمیکشه گوش بدم!
اومدم میکسشون کردم خیلی خفن شدن خداکنه ول نکنم
این سری!

1 پسندیده

عذر میخوام چطوری پیش میرید با انگلیسی قدرت؟
کلمات جدید رو چیکار میکنید چه سبکی رو پیش گرفتید؟
چون میخوام شروع کنم خیلی مشتاقم بدونم

1 پسندیده

اینطوری که من از شما برداشت کردم شما سطحتون بالاتر از قدرت هست
اگر شتباه نکنم تو پیام قبلی گفتین میتونید راحت به زمان های مختلف صحبت کنید

درسته؟؟

2 پسندیده

راستش از قدرت شروع میکنم تا یه چکشی زده باشم

1 پسندیده

۲۴ تا زمان داریم دادا،من کلا حال ساده و چند تا زمان از گذشته و میتونم

1 پسندیده

کلا چه مدت هست زبان کار میکنید ؟؟

1 پسندیده

چهارساال کلاس زبان میرم،اولاش که اصلا هیچی از زبان و روش اموزش و اینا حالبم نبود و ادامه دادیم یه دو سالی گذشت،بعد خسته شدیم از زبان همینطوری کشکی
میرفتم؛ولی ادامه دادم الان حدود هفت هشت ماهه که راز اصلی زبان رو فهمیدم و درک کردم دارم به تاخت میرم سمتش

3 پسندیده

ولی مثلا همون دو سال اول که هیچی نمیفهمیدم الان میبینم خیلی روم تاثیر داشتن مثلا خیلی از کلمات رو اون موقع یاد گرفتم یا قواعد رو اون موقع یادگرفتم و …

2 پسندیده