چرا ای جی هوگ پیاده روی اربعین را پیشنهاد می کند؟

در اداره و در بین نزدیکان، یکی از خاطرات مشترک همگی، خوردن و نوشیدن انواع و اقسام خوردنی ها بوده:wink::sunglasses:

البته سوتفاهم نشه، من در جایگاه قضاوت نیستم.
مطلب من فقط آنالیز و بحث پیرامون موارد ششگانه بود، نه اربعین و امام حسین و نویسنده.

3 پسندیده

سلام آقا منصور عزیز
آقا دمت گرم ،فکر کنم کلا دومین بار بود توی تنظیمات میرفتم، اعلانات روی معمولی گذاشتم ولی خوب تغییر خاصی احساس نمیکنم .نمیدونم دقیقا داستان چیه

2 پسندیده

قربانت

پرو فایل-> تنظیمات → حساب کاربری → اطلاعیه ها @mht0017

3 پسندیده

سلام به همه دوستان،
در مورد اربعین و پیاده روی خصوصا چندتا نکته برای من جالبه
البته جدا از تصورات سیاسی،
۱_به نظرمن، خوبه یک دفعه البته برای درک شرایط،یک بار توسط کسی که در مورد این موضوع میخواد نظر بده تجربه بشه.
۲_در این پیاده روی ممکنه شما با میزبان خون گرمی که از تمام مالش برای میهمانش خرج می کنه مواجه بشین یا تور چادر هائی بیفتین که شاید خیلی هم تمیز نباشن(امکانات کاملا متفاوته)
۳_ممکنه شما بایک دید سیاسی تند به قضیه نگاه کنید،یا با عشق (در زاویه های گوناگون).
۴_ممکنه ساده از قضیه رد بشین یا اینکه عمیق نگاه کنید(مثلا مگر چقدر وقته که ایران تکه تکه شده ویک تکش شده عراق)
۵_ممکنه شما جهت ارتباطات به دنیای پیشرفته غرب نگاه کنید
یا اینکه قبول کنید رشد در هر جهت یک بردار چند ملیتیه
و حالا ما قبول کنیم یا نه همسایگانی داریم که فرهنگ اونا اتفاقا در فرهنگ ما تاثیر زیادی داره،همین طور که ما تاثیر گذاریم.
۶_ممکنه شما با یک دید ناسیونالیستی نگاه کنید و یا یک دید جهانی(تقریبا از تمام قاره ها برای این پیاده روی میان)
و از این دید یک چیزی در اندازه حج رخ میده.
و هزار دید و نگاه مختلف،
من در کل با پیاده روی اربعین موافقم،هرچند از برخی حاشیه هاشم ناراضیم،
ولی کمی باید فکر کرد،
چی میشه که ۲۰ میلیون نفر از کل دنیا یک جا جمع میشن؟
این اجتماع خودش یک پتانسیل بزرگ برای انجام کارهای بزرگ در کل دنیاست.

7 پسندیده

سلام دوست عزیز
بنده سعی در پاسخ دادن و قانع کردن ندارم چون اینجا اصلا مکانش نیس و دوما ک ممنوعه اینجور بحث ها و فقط میخام تجربه خودم رو به اشتراک بزارم:
بنده پنج بار توفیق شد باپای پیاده عازم بشم برای اربعین و اینکه من شخصا به مدیتیشن و اینجور مسائل اعتقادی ندارم شاید بخاطراینکه تجربشو ندارم.
ولی اینکه هرسال ایام معینی توفیق میشه و اصلنم کار راحتی نیس و سختی های خودش رو داره
فکر کنید تواون شلوغی باهزینه هایی ک دم اربعین هس قیمت اتوبوس گرون میشه
و باورکنید یبار توخود کشور عراق تنهابودم واون موقع شاید هیفده سالم بود و کلا دوهزارتومن پول داشتم😂
حس ارامش خودشو داره و دقیقا هربار ک رفتم قبلش مشکل بزرگی داشتم
اروم راه میری و فک میکنی اینکه شوق ذوق ملت رو میبینی طرف با پای لنگ میاد
حتی یبار بایه زندانی اشناشدم ک تازه از زندان ازاد شده بود بدون پاسپورت اومده بود😑
یاامسال ک من پولم رو یجورایی گم کردم یعنی اضافه حواسم نبوده پولم رو دادم مغازه دار و تنها بودم چجور ازین مشکل نجات پیداکردم و چیزهای عجیب دیگر.
تنها پیشنهادم اینه یک بار تجربش کنید
من کل سال چشم انتظار این ایام هسم
:tulip:
و اینکه بازم‌میگم قصدم فقط بازگوی خاطرات بود
امیدوارم روز خوبی داشته باشید❤

5 پسندیده

سلام خدمت دوستان محترم
این تاپیک را خیلی وقت بود من ندیده بودم الان دیدم دوستان نظرات مختلفی دادند. گفتم شاید بد نباشه مطالبی عرض کنم البته یه کم زیر بنایی تر و قابل تامل تر. ما آدم ها کلا تلاش می کنیم برای چی؟ زحمت می کشیم برای چی؟ این زبان یاد گرفتن و تحصیل کردن و سر کار رفتن و پول در آوردن و مهاجرت کردن و … برا چیه؟ این مسابقه دادن ها و سبقت گرفتن ها از بقیه تو زندگی واسه چیه؟
من جوابش را تو دو کلمه میگم: حال خوب!
ما همه این کار ها را انجام میدیم تا حالمون خوب شه. ولی چرا با وجود خیلی از این تلاش‌ها باز ما توی زندگی می لنگیم؟
تجربه:
من گاهی تو تالار می بینم دوستان مطالعاتی از دارن هاردی و دیگر اساتید دارند. من تا چند سال پیش بسیار از این کتاب ها می خوندم و نوار گوش می دادم و… ولی باز میدیدم انگار یه جای کار می لنگه یه مدت حالم خوبه و باز انگار نه انگار و می رفتم سراغ کتاب بعدی یه جورایی معتاد شده بودم به این جور کتاب ها و صحبت ها. خلاصه روز به روز در فکر این بودم تا به یه منبع کامل تر برسم یه چیزی که با خوندنش با عمل کردن بهش حالم فقط برا یه مدت خاص خوب نباشه. دنبال یه چیز دائمی بودم. تا رسیدم به فلسفه یونگ. دیدم از قبلی ها خیلی بهتره ولی یکسری توصیه هاش مثل توصیه های دینی بود. از اونجا به بعد دنبال این رفتم که یکم تخصصی تر با دین خودمون مواجه بشم. که نوار های آقای پناهیان را پیدا کردم. از اونجا به بعد تازه متوجه شدم ما چه نعمتی داریم و خودمون ازش بی خبریم. تازه تو زندگی یکم معنی آرامش حقیقی را درک کردم. من که تمام این اساتید غربی مثل دارن هاردی، تونی رابینز و … را بلعیده بودم.
الغرض فهمیدم نسخه ای که از کشور های دیگه به دست ما می رسه هیچ درمانی نداره چرا که اگه اونا میتونستن مشکل خودشون را اول حل می کردن. تو غرب تمام هفته کار میکنن برای آخر هفته که برن دیسکو و دنس و خلاصه حال کنن از اونا که اونور رفتن بپرسید شب تا صبح به قول خودشون حال می کنن ولی صبح که از پارتی می رن بیرون قیافه ها را ببینید، همه افسرده اند.
خوب همه نظر دادند اینم تجربه من بود. بهتره قبل از نظر دادن در رابطه با یه چیزی به یه درک درستی ازش رسیده باشیم.
دوستان پیشنهاد میکنم سلسله مباحث حاج آقا پناهیان با عنوان فلسفه رنج را حتما گوش کنید. شاید نظرتون یکم عوض بشه.
تمام این ها را عرض کردم که به این مطلب برسم پیاده روی اربعین حال خوشی داره که خوب خیلی ها تجربه نکردن تا حالا. این مطالبی هم که از شلوغی و دیگر مشکلات هست صرفا ظاهر بینی این پدیده است. امیدوارم خداوند توفیق درک عمیق به ما بدهد.

4 پسندیده

سلام
اول نوشته تون که گفتید حال خوب، به ذهنم رسید الان بخواین بگین صوت‌های آقای پناهیان…که دیدم گفتین
واقعا صحبت های ایشون -جدای از مسائل سیاسی‌ش- فوق العاده است…

2 پسندیده

بعد شاید یه سال که دارم پست دوباره میخونم
هنوزم متوجه نمیشم
آقای @hnaseri چرا دقیقا به من تذکر داد
اونم در اون فضای عجیب
یه ماه بعدش یه تاپیک زدم در همین فوروم
بد نیست دوستانی که به این تاپیک میان
اونم نگاه کنن اخر این تکست لینکشو میذارم
باور کنید
خیلی دوست دارم
مسائل سیاسی که مطرح شده درباره ش صحبت کنم
به خصوص بعد از یک سال
این که مثلا
سیاست ارز چند نرخی چه بلایی داره سر مملکت میاره
چه قدر پول وارد جیب وارد کننده های خاص کرد
ولی میدونید
باید مسائلی مثل اربعین هایلایت بشه
تا افکار عمومی هیچ وقت پیگیر اون مسائل نشه
به خاطر سیاست مدیر سایت نمیشه سیاسی حرف زد
چون این احتمال میدم که کلا تاپیک حذف کنن
شما رو تنها ارجاع میدم به لینک زیر
موفق باشید

2 پسندیده

سلام
خیلی خطری حرف زدیااا
یه وقت دیدی خودتم حذف کردن…:sweat_smile:

3 پسندیده

با این تیتر یاد ماجرای دانشمندان ژاپنی و کشفیات قرآن افتادم :grinning:
تو دانشگاه ما میخواستن شهید دفن کنن قبلش نظر سنجی گذاشتن با این دوتا گزینه:
1- موافقم
2- نظری ندارم
در این گونه موارد فقط میشه نظری نداشت :grinning:

4 پسندیده

به خاطر این :point_down:

3 پسندیده

خیلی موضوع جالبی بود،ممنون👏

2 پسندیده

وقت بخیر
فک کنم دوستمون اشتباه مقایسه کرد
بقیه ی دوستانم که به این پیاده روی اربعین اعتقاد دارن ماشالله یه کم شجاعت ندارن از عقیده شون بگن
اولا ما نمیریم که اونجا خوش بگذرونیم میریم که 1.اوارگیه خانواده ی امام حسینا قدری درک کنیم 2.یه حرکت کاملا سیاسی نه اون سیاست کثیف دولتی ها بلکه سیاست درست که نشون بدیم ارباب ما را مظلومانه به شهادت رسوندن و ما به نشانه یاری ولی خدا یه لشکر 20 میلیونی راه میندازیم تا بگیم غلط کردیم خدایا ولیه خودتا بفرست 3.اصلا میریم که خاکی بشیم و اذیت بشیم و تو شلوغی ها گم بشیم میریم که اواره بشیم
دوما این عشقه عشق به ولی خدا
نکته ای که از این مدل تحلیل ها میفهمم اینه که بعضیا اگه حرف از تایلند باشه یا هر جای دیگه ای اعتراض ندارن حتی اگه بودجه ملی اونجا خرج بشه ولی تا حرف از امام حسین میشه قلقلکشون میشه در حالی تمام هزینه های این سفر به عهده ی مردمیه که عاشق امامشون هستن
بعدشم شما بلند شو یه سفر برو تا میزان معنویتی که اونجا هستا درک کنی میزان عشق بیاد دستت .
بعضیام که فک کردن این سیاست دولته در حالی که دولت تا جایی که بتونه سنگ میندازه جلو پای زائرا نمونش پول بیمه ای که گرفتن در حالی که قرار بود کلا ویزا رایگان بشه حالا بلاخره باید یه چیزی از زائرا بکنن دیگه!
خواهشن دوستان بقیه را با امام حسین مقایسه نکنین ممنون میشم
اوناییم که با این حرکت مشکل دارن تا میتونن خودشونا خالی کنن ولی این حرکت روز به روز پرشورتر ادمه پیدا میکنه یا علی.

8 پسندیده

سلام…کاملا موافق حرفتونم، ولی یه خورده نفس بگیر جووون…
خصوصا عشقش رو…

1 پسندیده

:joy::joy::joy::joy: کار به حرفای سیاسی داره کشیده میش

3 پسندیده

خیلی از افرادزبان میخونن تا از این فضا اربعین زده فرار کنن . اگه مملکتمون درست بود شاید این ولع تو سنین بالا واسه آموزش زبان و مهاجرت توایران به این شدت نبود .

2 پسندیده

چه عکس های زیبایی :heart_eyes:

سلام متشکرم از نویسنده این تاپیک خدا قوت
اما در مورد پیاده روی اربعین باید بگم این پیاده روی فقط به درد مردها میخوره چرا که هر زنی از فامیل ما رفت فقط نالید و گفت غیر از گناه چیزی نصیب ما نشد بس که شلوغ بود و شونه ی ما به مردها می‌خورد و امثال اینها
ودر ضمن میگن تلویزیون ایران به خاطر مسائل سیاسی با عراق خیلی ببخشید البته خدایی نکرده ما اینجا عراقی نداشته باشیم جسارت به عراقی ها نباشه میگن تلویزیون ایران نمیگه که در مسیر پیاده روی اربعین چقدر زن و دختر گم شدند :thinking::astonished::disappointed_relieved::disappointed_relieved:

1 پسندیده