قدردانی از آقا کامبیز مهربان

:four_leaf_clover: سلام دوستان

:four_leaf_clover: امیدوارم هر جا که هستید حال دلتون خوب باشه.

این مقاله با احترام فراوان تقدیم میکنم به مربی خودم، آقای :rose: کامبیز کشاورز :rose: امیدوارم همیشه پاینده باشند.

:four_leaf_clover: از روایت یک داستان تا… قدردانی از مربی

” وقتی دانشجو بودم از طرف دانشگاه به همراه سایر دانشجو ها به اردوی شمال میرفتیم.

در راه به دهی به اسم ” ده نمک ” رسیدیم . یکی از دوستان پیشنهاد داد که بریم و این ده رو ببینیم. ما هم رفتیم…

وقتی وارد این ده شدیم، دیدیم که این ده شبیه به ده ارواحه… خونه ها گلی بود. نه درختی دیده می شد و نه هیچ جنبنده ای … خشک و بی روح.

در همین حین یه مادر و دختر دیدم که داشتن توی هاون یه چیزی شبیه سنگ نمک رو می کوبیدند.

از دوستم پرسیدم که این ها چکار می کنند؟ گفت دارن نمک سنگ رو میگیرن و خردش می کنند تا بفروشند.

گفتم : اخه نمک که قیمتی نداره…

اینا چقدر باید سنگ نمک خرد کنن تا بتونن با فروشش اموراتشون رو بگذرونن ؟!!

یک فقر سنگین که قلب آدم رو به درد می آورد…

به هر حال ما بعد از مدتی از اونجا حرکت کردیم و به طرف فیروزکوه رهسپار شدیم .

توی راه فکرم همش پیش اون مادر و دختر بود و ذهنم رو درگیر خودشون کرده بودند…

یکم که جلوتر رفتیم و به جاده شمال رسیدیم با منظره های زیبای اونجا رو به رو شدیم…

گل ، درخت، سبزه، آب …

پیش خودم گفتم که “چرا اونا ده نمکشون رو ترک نمیکنن و بیان اینجا ؟!”

این سوال دائم مثل یه نبض در سرم میزد… بنظر شما چرا اونا ده نمک رو ترک نمیکردند؟

شاید میترسیدند …

یا …. عادت کرده بودند به زندگی در اونجا…

یا شاید به شرایطی که در محل زندگی جدید قراره داشته باشن اطمینان نداشتن و در محل جدید احساس امنیت نمی کردند …

یا شاید

:four_leaf_clover:قانع بودند به آنچه که بودند

یا هر چیز دیگه … .

آره همه اینا درسته…

اما متاسفم که بگم همه ما به نوعی در ده نمک زندگی می کنیم…

ما در ده نمک هستیم با توجه به امکاناتی که در اطرافمون وجود داره.

دوست زبانشناس من، باور نداری تو هم ده نمک داری؟ بذار برات چند تا مثال بزنم :

مثلا وقتی که میگی من از ” صحبت کردن انگلیسی ” یا ” نوشتن انگلیسی ” یا از ” کاربرد گرامر ”

یا چیزهای دیگه میترسم ، یعنی خودت رو در ده نمک خودت حبس کردی … ده نمکی که یادگیری این مباحث در اونجا جایی نداره! و تو تا حالا به خودت جرئت ندادی که پاتو از ده نمکت بیرون بذاری و ببینی آیا واقعا اینقدری که بقیه میگن این مباحث سخت هست یا نه !

پس تا دیر نشده یه بار هم که شده نترس … فوقش یه بار یا چند بار اشتباه میکنی. اما حداقل تلاش خودت رو کردی. از اون اشتباه میتونی درس بگیری و توی تلاشهای بعدیت و

وبعدی بالاخره موفق میشی! :muscle:

یه مثال دیگه : وقتی میگی شهر ما امکانات نداره و ما معلم خوب توی شهرمون نداریم پس من نمیتونم موفق بشم ، این یعنی تو خودت رو توی ده نمکی حبس کردی که اگه اونجا بمونی به نتیجه خوبی دست پیدا نمیکنی …

در عوض میتونی از کسایی که سال ها پیش توی همین ده نمک زندگی میکردن اما یه دفعه دلو زدن به دریا و از اون ده نمک رفتن تا موفق بشن درس بگیری…

مثل آقای ** :rose: کامبیز کشاورز :rose: ** . آیا امکانات شهری که ایشون دراونجا زندگی میکرد، از امکانات محل زندگی تو بیشتر بود ؟ نه!

حتی اگه بیشتر بوده در عوض تو میتونی ** :rose: کامبیز کشاورز :rose: ** در زبانشناس باشی …

البته خدا رو شکر از این نمونه ها زیاد داریم مثل آقای ناصری :rose:، آقای گل میرزایی :rose:، آقا فرزاد :rose:، نسیم عزیزم :rose:، و دوستان عزیزمربی :rose: دیگه که الان اسمشون رو حضور ذهن ندارم. کسایی که تو این مسیر دستاشونو گذاشتن روی زانوی خودشون و یه یا علی گفتن و همت بلندشون اونا رو به جایگاهی رسوند که حتی خودشون هم باور نمی کردند… :ok_hand:

اگه بخوام یکم کلی تر بگم تو زندگی همه ما ، ده های نمک فراوونی وجود داره …

مهم اینه که ازشون نترسی. نترس از اینکه بقیه در موردت چی فکر میکنن یا در موردت چی میگن …

نترس از اینکه بهت میدون نمیدن …

نترس و نترس و نترس … :point_up_2:

از ده نمکت بیا بیرون !

ده های نمک زندگیت رو بشناس و دونه دونه ازشون برو بیرون …دلت رو بزن به دریا و برو جلو … مطمئن باش که میتونی … فقط کافیه که بخوای … دعای خیر ما هم بدرقه راحته … یا علی

از ده نمکت بیا بیرون

تقدیم به مربی گرامی ** :rose: آقا کامبیز :rose: ** که من یکی رو واقعا از ده نمک خودم آورد بیرون، روزای اول انگلیسی قدرت وقتی درس اول رو باز کردم دیدم بدون معنی فارسی هستش، آقا کامبیز :rose: گفتن انگلیسی بهتره یکمی بخونید خودتون متوجه میشین، اصلا قبلش داشتم از این داستان اون داستان همینطور می پریدم و نتیجه چندانی نمیدیم این آقا کامبیز :rose: بود که گفت: چرا فکر میکنید سطحتون پایینه خودتون رو با انگلیسی قدرت محک بزنید و شد اون چیزی که بعد دو سال بهش رسیدم از ده نمک خودم اومدم بیرون و جرات خوندن انگلیسی قدرت رو به خودم دادم و حالا خدارو شکر خیلی با انگیزه در کنار دوستان و با حمایتهاشون جلو میرم و همیشه قدردان ** :rose: مربی :rose: ** خوبم هستم مرسی . :pray::pray:

49 پسندیده

متن خیلی قشنگی بود
واقعا حق با شماست
خیلی ها تو محدوده ی راحتیشون گیر کردن و به خیال خودشون دارن خوش میگذرونن

اما نمیدونن لذت واقعی بیرون از محدوده ی راحتیه

17 پسندیده

خیلی وقتها وقتی به خیل عظیم جوانان بیکار و سرگردان فضای حقیقی و مجازی نگاه می کنم، یا وقتی شرایط دانشگاه ها و سطح علمی دانشجویان را می بینم، یا فضای ذهنی نسل جوان را مرور می کنم، نگران آینده کشورم می شوم، که چه کسانی قرار است آینده این کشور را بسازند؟
خوشحالم که اینجا و در مجموعه زبانشناس، همه آن نگرانی ها رنگ می بازند، چرا که هر چه می بینی عشق است و شور است و درک است و علم. و انگار که عالمی دیگری را به نظاره نشسته ای.
بارها از نقش آقایان
@hnaseri و @golmirzaei در ایجاد این بستر تعالی تمجید نموده ام، اما عمیقا معتقدم تعالی زبانشناس وابسته به اعضاء پر انرژی و از خود گذشته آن است. درود بر جوانان دانشمند، فعال و مهربان مربی، و درود به زبان آموزان قدر شناس.
:rose:

16 پسندیده

بسیار زیبا بود
من هم از تمام کسانی که در این مجموعه زحمت می کشند و همراه و یار ما زبان آموزان هستند بسیار سپاس گذارم
بخصوص آقا کامبیز⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

9 پسندیده

منم از وقتی با تالار گفتگو زبان شناس آشنا شدم و مطالعه مطالب فوق العاده اش جز کارهای روزمره زندگیم شده، واقعا لذت می برم و انگیزه دوچندان پیدا کردم.

سپاس از قدرشناسی @dordane

سپاس از محیط صمیمی و دوستانه ای که آقای ناصری و گل میرزایی عزیز فراهم کردن @hnaseri @golmirzaei

سپاس از مربی های پرتلاش تالار و همه سروران زحمتکش آقا کامبیز، آقا فرزاد، نسیم خانم، آقا مصطفی، هادی خان عزیز، خانم دوستی و همه مهربانان که نام آنها از قلم افتاده.

@YoKambiz
@jackiran16
@a.bayani
@Farzad_Poodineh
@ala
@fdoosti
@afarkhani
@hamdam
@morteza4

18 پسندیده

سلام دردانه خانوم عزیز.
بسیار متشکرم ازتون بابت لطفی که به بنده و سایر دوستان عزیز دارید. خیلی خیلی خوشحال شدم و امیدوارم لایق این محبت شما باشم. :rose::rose::rose:

خیلی خوشحالم که از مسیرتون راضی هستید و دارید از انگلیسی لذت میبرید. براتون بهترین هارو آرزومندم دوست عزیزم :rose::rose::slightly_smiling_face:

7 پسندیده

بی شک لایق هستید :rose:

3 پسندیده

متن جالبی بود.بی شک برای رسیدن به موفقیت باید حصار ها را شکست و دنیاهای جدید رو تجربه کرد.

4 پسندیده

سلام دوستان زبانشناسم
شما باید همیشه کارهای عالی را قدر بدانید و از دیگر کارها متمایز کنید.(مثل زحماتی که مربیها برای ارائه مقالات می کشند) :rose: افرادی که چنین کارهایی را انجام می‌دهند، انگیزه زیادی برای ارائه کارهای استثنایی دارند و می‌خواهند چیزی تولید کنند که دیگران را تحت تأثیر بگذارند.

اگر به آنها نشان ندهید که تحت تأثیر کار خوبشان قرار گرفته‌اید ( زنجیره یادگیری زبان را با موفقیت گذرانده باشید)، در طول زمان آنها تلاش بی‌وقفه‌شان را بی‌فایده دانسته و تمرکزشان را بر روی کار دیگری قرار خواهند داد.
پس قدر تلاشهای انسانهای فداکار را بدانیم و آنها را الگوی خود در راه زبان آموزی قرار دهیم. :rose:
به سلامتی مربیهای تالار :rose:

6 پسندیده

ممنون از لطفتون درنا خانوم

سلامت باشید :rose::heart:

4 پسندیده

سلام دوستان :raised_hand:
:100: اگر کارهای شما الهام بخش دیگران باشد، تا مردم رویای بیشتری داشته باشند، بیشتر یاد بگیرند و بیشتر انجام دهند وبه فردی مهم تبدیل شوند آنگاه شما رهبری فوق العاده هستید. :100:

بیایید خود را با قدرتمند کردن دیگران، قوی تر کنیم. :muscle:
بیایید شاگرد کسانی باشیم که بالاتر از ما هستند و معلم کسانی که از ما پایین ترند و همسفر و همکار کسانی که هم سطح ما هستند :nerd_face:

آنگاه ببینید دنیا چه نظم خاصی خواهد گرفت :heart:
موفق باشید دوستان خوبم :blossom::blossom::blossom:

11 پسندیده

درود بر شما
بسیار زیبا و سودمند بود، بهره بردم.
خامه تان سبز

4 پسندیده

خامه فقط با عسل!

چه جوری بنده خدا با آب طالبی قاطیش کنه؟ :confused::neutral_face::roll_eyes:

ببخشید شوخی بود :sweat_smile::grin:

4 پسندیده

:sweat_smile: :grin: ‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌