تقویت زبان فارسی

سلام بر دوستان عزیز
وقتتان بخیروشادی
از دوستان گرامی کسی میتواند چندکتاب و منبع برای افزایش و تقویت دستور زبان فارسی و انگلیسی معرفی نمایند؟؟
در زبان فارسی آنهم قواعد و گرامر مشکل دارم برای همین نمیتونم درک صحیحی از قواعد و گرامر انگلیسی داشته باشم وازنظر جمله بندی شدیدا در حدضعیف و صفرهستم
باتشکر فراوان:blush::blush:

لازم نیست برای درک زبان انگلیسی، دستور زبان فارسی در حد آکادمیک بلد باشین.
ولی بخواب منبع معرفی کنم در سطح پایین کتابهای دبیرستان…
سطح بالا هم کتابهای دستور زبان فارسی حسن احمدی گیوی

2 پسندیده

خیلی ممنون خیلی لطف کردیند:rose::rose:

1 پسندیده

خواهش میکنم. موفق باشید

1 پسندیده

شماهم موفق و پایدار باشید:rose::rose:

1 پسندیده

درود بر شما.
برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی به هیچ عنوان دنبال معادل سازی با دستور زبان فارسی نباش به دلیل اینکه دستور زبان فارسی بیشتر از اینکه فارسی باشه عربی هست و حسابی گیج کننده حتی در مورد کلمات. بارها من این مسئله رو داخل دیکشنری دیدم که ترجمه عربیه :blush:، به نظر من برای فهم دقیق گرامر باید توجه کنی که گرامر انگلیسی چه مطلبی رو بیان میکنه به صورت عامیانه زبان فارسی.
برای کتاب گرامر Oxford grammar 1&2 عالی هستن چون به زبان ساده انگلیسی توضیحات رو داده.
در ضمن این تصور اشتباهه که هر کس دستور زبان فارسی ضعیفه،دستور زبان انگلیسی هم ضعیف میشه
من دو جلد کتاب گرامر Oxford رو خوندم و اصلا یه کلمه از دستورش رو با دستور فارسی مقایسه نکردم فقط دستورات زبان رو به صورت عامیانه فارسی متوجه شدم

2 پسندیده

البته در مورد زمان فعل ها می تونه کمک کننده باشه

1 پسندیده

سلام وقتتون بخیروشادی
خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون شرمنده محبتتون شدم خیلی لطف کردیند:rose::rose:

1 پسندیده

سلام وقتتون بخیروشادی
خیلی محبت کردیند :rose::rose:

فقط بی زحمت لطف میفرمایند فایل یا سایت برای کتاب گرامر Oxford grammar 1&2 دانلودش رو برام بفرستید البته اگه براتون زحمتی نداره‌.خیلی خیلی ممنون میشم محبت میکنید:rose::rose:

خواهش می کنم ،امیدوارم موفق باشید.

1 پسندیده

متشکرم ، قابلی نداشت

گوگل سرچ کنید سایت های زیادی هستن برای نمونه: www.liber.ir

1 پسندیده