پرسش و پاسخ در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی با #سلام_کامبیز

سلام خدمت شما دوست گرامی. روزتون بخیر. عذر خواهی میکنم بهتون دیر پاسخ میدم.

در وهله اول باید بهتون تبریک بگم که روش صحیح و درست رو کاملا پیدا کردید و دارید خوب مطالعه می کنید. برنامه حال حاضر شما بسیار صحیح و عالی هستش.
اگه به این روش پیش برید تضمین میکنم که مهارات شما به سرعت بالا خواهد رفت ( مخصوصاً شنیداری و دایره لغات) و می تونید به هدفتون برسید. فقط ثباتتون رو از دست ندید و این مدت تا میتونید به انگلیسی گوش بدید و خودتون رو باهاش درگیر کنید.

پاسخ سوالتون رو در وویس زیر میدم.

13 پسندیده

سلام
بابت کانال تلگرام ممنون
خیلی خوبه که یه عالمه سوالامونو میتونیم جواب بگیریم

#سلام کامبیز هم که عالیه

من چن تا سوال داشتم
من تقریبا دوره مقدماای رو تموم کردم. داستانهای کودکانه و …
همونجوری که تو خود اپلیکیشن زبان شناس دسته بندی شده
هر وقت تموم شد میتونم طبق همون دسته بندی ادامه بدم؟
ینی از دوره متوسط انگلیسی واقعی و قدرت و … ادامه بدم؟

من هنوز داستانهای زیبوک رو نخوندم
با شروع دوره متوسط شرو کنم؟
و اینکه تکنیک سایه و … هم باید واسه داستانای زیبوک انجام بدیم؟

من از دوره مقدماتی داستانهای واقعی رو نخوندم هنوز و نمیدونم بعدش باید چیو شرو کنم

ممنون از هنه زحمتاتون و این سایت و اپلیکیشن عالی

2 پسندیده

با سلام خدمت آقای کامبیز!
تاپیک خاصی هست، با عنوانی خاص، #سلام-کامبیز !
و اما سوال من؛ چگونه میتوان از ۳ ساعت تایم زبان مدرسه بهترین بهره را برد؟؟!! روش معلم بدین صورت است:

• سلام و خسته نباشید به زبان فارسی
  • توضیح موضوع و مفهوم درس به زبان انگلیسی و اسپیکینگ غیر قابل مقایسه با نیتیو
  • پرسش و پاسخ از دوستان + نمره مستمر به زبان انگلیسی (گرامر/لغت/جمله)
  • ادامه درس (ترجمه) گاهی به زبان انگلیسی گاهی فارسی
  • نکات گرامری به زبان فارسی
  • تمرین گرامری
  • پایان کلاس به زبان فارسی

این سناریو دو زنگ کامل در هفته یعنی دو تا یک و نیم ساعت (= ۳ ساعت در هفته) اجرا می‌شود.
گاهی لیسنینگ هم داریم.
تکلیف= پرسش جلسه بعد + گاها ورک بوک

؟!
با تشکر

2 پسندیده

#سلام_کامبیز
سه تا برنامه ثابت دارم تو برنامم که باید باشه اینا هستن:
1-دروه قدرت {الان درس سیزده}
2-گسترده خوانی حداقل روزی دو ساعت دارم
3-سایه زدن کلیپ 5 دقیقه ای که باهاش تونستم ارتباط برقرار کنمو تاثیرش رو حس میکنم که خیلی خوب باشه پس جزء برنامه ثابتم شده

سرم درد میکنه برا زبان کار کردن، گاهی وقت اضاف میارم دیگه نمیدونم چیکار کنم که بهترین بازدهی رو داشته باشه. سوالم اینه:
1- مثلا پادکستی که دوس دارم گوش بدم بهتره یا اینکه ویدیویی که دوس دارم؟
2-اگر پادکست بخوام گوش بدم چطور گوش بدم؟یادمه جایی گفتین که با متن باشه بهتره اگر بی متن باشه چطو کار کنم اگر با متن باشه چطور؟واگر منبع خوب سطح متوسط سراغ دارید که با متن باشه معرفی کنید ممنون میشم
3-اگر جوابتون ویدیویی که مورد علاقم هست اینو چطور روش کار کنم؟مثلا یک بار ببینم دوبار سه بار …و اینکه چن روز ببینم؟اول با زیرنویس یا بدون زیرنویس ببینم
ببخشید سوالاتم زیاد شد و خیلی وارد جزییات شدم دوس دارم از تجربتون استفاده کنم چون شما یکی از الگو های من تو یادگیری زبان هستین

3 پسندیده

سلام برادر کامبیز
برای تقویت مهارت های چندگانه زبان اعم از (اسپیکینگ, رایتینگ, ریدینگ و …) برنامه های خاصی رو در نظر گرفتم که شامل:1.دیدن فیلم و انیمیشن
,2.کتاب listening و music و3. پادکست های ای جی و مطالعه کتاب وخلاصه هر برنامه ی دیگه که به تقویت زبان انگلیسی کمک کنه .
ولی مشکلی که هست اینکه برنامه ی خیلی فشرده ای شده و با اینکه خودمو موظف کردم همشو انجام بدم بعد از چند روز خسته می شم و اون اصلی که با علاقه زبان بخونمو نقض می کنم و در انتها ی روزفقط خستگی بر من قالب میشه به علاوه اینکه از برنامه های دیگم هم می مونم .
حالا پیشنهاد شما چیه که همه این موارد رو با هم داشته باشم.

1. تقویت مهارت های زبان
  2. رسیدگی به امور دیگر
    3.پایداری علاقه مندی
4 پسندیده

سلام پاسخ سوال شما در فایل صوتی زیر:

در کانال تلگرامی نیز این پرسش و پاسخ ها و فایل های صوتی قرار میگیره. برای عضویت اینجا کلیک کنید.

11 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز، چند مورد راهنمایی از خدمتت می خواستم…

1-چطور باید نگارشم را تقویت کنم برای نوشتن مقالات فارسی در تالار، مثل خودتون؟
2-آیا مقالات شما ترجمه مقلات و مطالب انگلیسی؟
3-چطور مطالب مفید برای زبان آموزان و مقالات مفید خارجی را پیدا می کنید؟آیا صرفا در اینترنت در مورد موضوعات آموزشی سرچ می کنید و اگر مطلب مفیدی بود کار می کنید؟
4-این سبک مقاله دادن و تنظیم مقاله (ارجاع دادن به مقالات دیگه در متن مقاله و گذاشتن صوت و انتخاب عکس) از کجا آموختین؟

سپاس.

پاسخ در فایل صوتی زیر:

در کانال تلگرامی نیز این پرسش و پاسخ ها و فایل های صوتی قرار میگیره. برای عضویت اینجا کلیک کنید.

6 پسندیده

پرسش:

#سلام_کامبیز یه سوالی داشتم، من وارد سایت effortless شدم ولی نتونستم عضو کلاب شم، چ جوری میشه عضو شد، پیام گذاشت و راهنمایی خواست و پارتنر پیدا کرد ، Ag بیان میکنه که عضو بشيد . البته ایمیلم رو وارد کردم و برام ایمیل میزنه که ارتباطش یه طرفه اس. سپاس از راهنماييتون

پاسخ:

سلام دوست گرامی. چندی پیش آقا فرزاد لینک انجمن رو در تالار زبانشناس گذاشته بودند. البته نیاز به رفع فیلتر دارید.

لینک تاپیک مربوطه:

6 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز سطح من در انگلیسی متوسطه و شدیدا احتیاج دارم که ظرف 6 ماه آینده خودم رو بالا بکشم و به حد قابل قبولی برسم طوری که روون تر صحبت کنم و مهارت شنیداریم بالاتر بره.
کمک میخوام تا یه برنامه خوب رو برای خودم بچینم.
الان انگلیسی قدرت (تندرستی در 100 سالگی) رو کار میکنم و واقعا برام کار کردن این دوره لذت بخشه چون خیلی خوب متوجه میشم و کلمه هایی که یاد میگیرم خیلی بدردم میخورن. ولی گاهی اوقات فکر میکنم بهتره قدرت رو کنار بزارم، خودم رو به چالش بکشونم و دوره VIP رو شروع کنم. این دوره کلمه های جدید زیادی داره ولی در کل منظور ای جی رو متوجه میشم و شاید بشه گفت 40 درصد از حرف هاش رو بخاطر همون لغات جدید نمیفهمم.
حالا میخوام بدونم نظر شما چیه؟ کار کردن با این دوره بنظرت اثربخش تره یا ادامه دادن به قدرت؟
درکل سوال من این هست که من الان چه منابعی رو برای تمرین کردن انتخاب کنم؟ منابعی که در سطح متوسط باشن طوری که درکش حتی اگه کلمات جدید داره، برام راحت و قابل فهم باشه یا منابعی که کمی بالاتر از سطح فعلیم هستند.
در آخر هم خواهش میکنم هر تجربه ای یا هر راهی که فکر میکنی بهم کمک میکنه زودتر خودم رو بالا بکشم رو در اختیارم قرار بدی.
ازت بی نهایت ممنونم و بی صبرانه منتظر پاسخت هستم.

پاسخ در فایل صوتی زیر:

7 پسندیده

سلام آقا کامبیز من آپ زیبوک رو نصب کردم اما نمیدونم از کدوم درس ها شروع کنم میشه راهنمایی کنید من سطحم pre intermediate هست
و یه سوال دیگه نحوه خوندن این داستانهای زیبوک چطوری باید باشه تا بتونم خودم رو از هر لحاظ ارتقا بدم
خیلی ممنونم از شما

2 پسندیده

ممنون بابت وقتی که میذارید و با حوصله و دقت با دانش و تجربه هاتون جواب ما رو میدین واقعا ممنون مربی درجه یکی هستین خداقوت

4 پسندیده

ممنون از پاسخ کاملتون
پیرو سوال قبلیم اگر بخوام برنامه درسیمو ریزتر کنم باید بگم:
1.writing که شامل یکی از موضوعات wsd زبانشناس و یا موضوعات دیگه میشه.
2.reading که شامل خواندن مقاله های italki و کتاب های داستانی میشه.
3. speaking که شامل خلاصه کردن داستان های Ag و مکالمه با یکی از دوستان میشه.
4.پادکست های Ag (انگلیسی قدرت)
5.کتاب کار زبان و کتاب درسی خودم.
6.watching که شامل دیدن انیمیشن بدون زیرنویس و همراه زیرنویس انگلیسی و یادداشت برداری اصطلاحات و جملات مهمش میشه.
7.گوش دادن به موزیک و توجه به متن .
8.کتاب listening که یک صوت حدود یک تا دودقیقه ای داره و بعد از اون سوالات چهارگزینه ای مرتبط با اون داخل کتاب هست.
9.vocabulary که شامل لغات موجود در انیمیشن ها و کتابها میشه وبه روش لایتنر می خونم.
علاوه بر اینها کارهایی که میشه به زبان انگلیسی انجامشون داد مثل تماشای اخبار و یادگیری نوازندگی گیتار و مهارت های کامپیوتری هم شاملشون میشه .
طبق برنامه ای که درحال حاضر دارم قراره ک هرروز سه تا از موارد بالارو انجام بدم.
دلیل اینکه اینهمه برنامه هامتنوع هستنداین هست که تمام مهارت های زبان رو به یک اندازه تقویت کنم.
ولی خب فعلا که وضعیت خوبی ندارم و به ازای هر سه روز انجام دادنشون, دوسه روز به خودم استراحت میدم.

3 پسندیده

با سلام
خوش به حالتون وقت زیادی واسه یادگیری دارین که این زمان هم وقف مراد بعضی خانوم هاست ما مرد ها زمان کم میاریم باید از خوابمون بزنیم(منظورم کار که اسمش هشت ساعته
ولی نزدیک ده ساعت هم میرسه)
برنامه خوبیه ولی به نظرم خیلی فشرده و زیاد است و در روز های پیش رو باعث دلسردی و کاهش انگیزه میشه ولی مهم یادگیری روزانه به طور پیوسته است
با تشکر

2 پسندیده

سلام
ممنون از اظهار نظرتون.
به نظرم اتفاقا گاهی محدودیت زمان میتونه بازدهی بیشتری رو نتیجه بده چون از زمان هرچند محدود بیشترین استفاده رو داری.
ولی وقتی زمان اضافی داری بیشترشو صرف کارهای غیرضروری می کنی. البته به خود آدم هم بستگی داره.
خدابخواد من هم به زودی شاغل میشم. امیدوارم به برنامه زبانم لطمه نخوره.

2 پسندیده

کاملا موافقم. هرچقد برنامه‌ها فشرده‌تر باشه بازدهی بیشتره

2 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز من آپ زیبوک رو نصب کردم اما نمیدونم از کدوم درس ها شروع کنم میشه راهنمایی کنید من سطحم pre intermediate هست
و یه سوال دیگه نحوه خوندن این داستانهای زیبوک چطوری باید باشه تا بتونم خودم رو از هر لحاظ ارتقا بدم
خیلی ممنونم از شما

پاسخ:

4 پسندیده

سلام آقا کامبیز شب یلدای شما هم مبارک باشه
خیلی خیلی خیلی ممنونم که وقت گذاشتید خیلی واضح و شفاف برای من توضیح دادید توضیحاتتون بسیار عالی بود مطالب بسیار عالی از شما یاد گرفتم دستتون درد نکنه ایشالله شما هم همیشه موفق باشید😊

بازم سپااااااااس:tulip::tulip::tulip::tulip::tulip::tulip:

1 پسندیده

پیوست سوال پایین

:tulip::tulip::tulip:

پاسخ:

5 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز . من دو تا سوال داشتم:

آیا پیاده کردن پادکست هایی که گوش می دیم روی کاغذ به تقویت لیسنینگ کمک می کنه؟ یعنی همزمان که گوش میدیم دقیقا اونچه که می شنویم بنویسیم یا اینکه نکته برداری کنیم و بعد به زبون خودمون بنویسیم!
اگر فیلمی رو که قبلا به زبان فارسی دیدیم و داستانشو می دونیم، به زبان انگلیسی ببینیم میتونه مفید باشه یا نه؟

پاسخ در فایل صوتی زیر:

3 پسندیده

سلام خدمت دوستان عزیز
خوب این خیلی خوب بود ،یعنی بقیه هم هستن ولی خوب این خیلی خیلی خوب بود
هرچی جزییات بیشتری گفته شه بهتره و ادبیات که استفادهدشد بود متفاوت و واضح ،خوب من این نوع کلام میپسندم
درمورد گسترده شنوی یه کم با دوستمون اقای کامبیز اختلاف نظر دارم ،ولی در کل
مطالب درست و مفید اند .به دوستان توصیه می کنم این ویس گوش بدن
پاسخ ۲۳ دقیقه ای منظورم است
مخلصیم

3 پسندیده