پرسش و پاسخ در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی با #سلام_کامبیز

سوال:

#سلام_کامبیز من آپ زیبوک رو نصب کردم اما نمیدونم از کدوم درس ها شروع کنم میشه راهنمایی کنید من سطحم pre intermediate هست
و یه سوال دیگه نحوه خوندن این داستانهای زیبوک چطوری باید باشه تا بتونم خودم رو از هر لحاظ ارتقا بدم
خیلی ممنونم از شما

پاسخ:

در کانال تلگرامی نیز این پرسش و پاسخ ها و فایل های صوتی قرار میگیره. برای عضویت اینجا کلیک کنید.

4 پسندیده

سلام آقا کامبیز شب یلدای شما هم مبارک باشه
خیلی خیلی خیلی ممنونم که وقت گذاشتید خیلی واضح و شفاف برای من توضیح دادید توضیحاتتون بسیار عالی بود مطالب بسیار عالی از شما یاد گرفتم دستتون درد نکنه ایشالله شما هم همیشه موفق باشید😊

بازم سپااااااااس:tulip::tulip::tulip::tulip::tulip::tulip:

1 پسندیده

پیوست سوال پایین

:tulip::tulip::tulip:

پاسخ:

در کانال تلگرامی نیز این پرسش و پاسخ ها و فایل های صوتی قرار میگیره. برای عضویت اینجا کلیک کنید.

5 پسندیده

سوال:

#سلام_کامبیز . من دو تا سوال داشتم:

آیا پیاده کردن پادکست هایی که گوش می دیم روی کاغذ به تقویت لیسنینگ کمک می کنه؟ یعنی همزمان که گوش میدیم دقیقا اونچه که می شنویم بنویسیم یا اینکه نکته برداری کنیم و بعد به زبون خودمون بنویسیم!
اگر فیلمی رو که قبلا به زبان فارسی دیدیم و داستانشو می دونیم، به زبان انگلیسی ببینیم میتونه مفید باشه یا نه؟

پاسخ در فایل صوتی زیر:

3 پسندیده

سلام خدمت دوستان عزیز
خوب این خیلی خوب بود ،یعنی بقیه هم هستن ولی خوب این خیلی خیلی خوب بود
هرچی جزییات بیشتری گفته شه بهتره و ادبیات که استفادهدشد بود متفاوت و واضح ،خوب من این نوع کلام میپسندم
درمورد گسترده شنوی یه کم با دوستمون اقای کامبیز اختلاف نظر دارم ،ولی در کل
مطالب درست و مفید اند .به دوستان توصیه می کنم این ویس گوش بدن
پاسخ ۲۳ دقیقه ای منظورم است
مخلصیم

3 پسندیده

پرسش:

#سلام_کامبیز وقت خوش. من توی چالش زنجیره شرکت کردم و اونجا گفتم که زیاد با لایتنر ارتباط نگرفتم! آقا منصور منو ارجاع داد به این قسمت! روش دوستان رو مطالعه کردم و جالب بود که نسیم خانوم هم مشکل منو داشتن روش شما رو خوندم منظورتون رو خوب متوجه نشدم!!! شما وقتی یه درس جدید رو کار می کنید لغاتی رو که بلد نیستید رو از حالت آبی درمیارید و زرد میکنید و میفرستید داخل لایتنر و بعد اونقدر اون درس رو تکرار میکنید تا وقتی که لغت رو یاد گرفتید میرید لایتنر اونها رو به میدانم تبدیل میکنید و سفید میکنید? درسته? لطفا با وویس بیشتر توضیح بدید ممنونم

سوال: چگونه میتوان از لایتنر استفاده کرد

پاسخ:

سلام دوست گرامی و عزیز

من روش های بسیاری برای لایتنر ها استفاده می کنم. بزارید براتون در این پاسخ کاملا شرح بدم.

1. لایتنر تک ضرب

این روش به این شکله که شما یه مطلب رو میخونید ( مثلا یک چپتر از کتاب) ولی دیگه نمیخواید بهش برگردید. تو این حالت میگید خب من که به این بر نمیگردم ولی یه سری لغات هستند که حیفم میاد مرورشون نکنم. اون لغات براتون جذابه یا خیلی مرسوم به نظر میاد. پس میزنید تو سرش و وارد لایتنرش میکنید.

این روش رو همه استفاده میکنن معمولا و روشیه که عموم کاربران زبانشناس استفاده میکنند. روش های بعدی، روشهای تغییر داده من هستند.

1. لایتنر با تاخیر

این روش به این شکله که شما اول لغت رو یاد میگیرید بعد اون رو وارد لایتنر می کنید که میشه همین روشی که خدمت دوستان عرض کردم.

یعنی مثلا من درسی که مطالعه می کنم رو مستقیماً روز اول وارد لایتنر نمیکنم. بلکه چندین بار به درس گوش میدم تا اون لغت رو یاد بگیرم بعد که با شنیدن یاد گرفتم و خواستم برم درس بعد اون رو وارد لایتنر می کنم ( که مرورش کنم)

در هر صورت لغتی رو من آبی نمیزارم. لغات دروسی که من باز میکنم همه یا سفید هستند ( که میزنم میدانم) یا زرد ( که میزنم نمیدانم).

اونایی که زدم نمیدانم رو با استفاده از روش اول یا دوم وارد لایتنر میکنم.

1. روش لایتنر انگلیسی یا خودگفتار.

این روشیه که من یه جورایی برای خودم درست کردم تا بتونم قدرت به انگلیسی فکر کردنم رو بهتر کنم و مکالمه ام رو با توضیح دادن جملات و لغات تقویت کنم.

این روش اینجوریه که شما هر لغتی که دیدید سعی میکنید به انگلیسی اون رو توضیح بدید. نیازی به گفتن مترادف نیست. فقط فرض کنید یه بچه یا یه شخص خیلی سطح پایین جلوتونه و میخواید براش اون لغت رو شرح بدید.

با این کار یاد میگیرید در انگلیسی به چند شکل مختلف فکر کنید و این باعث میشه لغاتی که بلدید هم زنده و فعال بشن.

این روش به نسبت دو روش دیگه وقت گیره چرا که شما خیلی فعالانه روش کار می کنید.

نمونشو در لینک زیر هست ( واسه پارساله)

1. روش SRS با موبایل

این روش به این صورته که شما از نرم افزارهای نظیر آنکی، فلش کارت دیلاکس، ممریس و… استفاده می کنید.

این فلش کارت هایی که تهیه میکنید طی یک بازه زمانی برای مرور میان. به این شکله که شما هر لغتی که کمتر بلد باشید بیشتر براتون میاد و هر کدوم که بیشتر بلد باشید کمتر براتون نشون داده میشه.

خوبی این روش اینه که برای مدت بسیاری به مرور فلش کارت خواهید پرداخت و بعد یه مدت وارد حافظه بلند مدت میشه.

1. روش SRS در دفترچه یاداشت

این روش به این شکله که شما سر رسید یا دفتری چیزی رو بر میدارید. داخلش لغاتی که بلد نیستید رو می نویسید و اونا رو حفظ می کنید.
فرداش میاید و دستتون رو میزارید رو معنی لغات و سعی میکنید اونا رو بخاطر بیارید. هر کدومو که به خاطر آوردید کنارش یه ضبدر می زنید. وقتی مرور تموم شد اونایی که ضبدر دارن رو تو صفحه بعد مینویسید. و بالای صفحه یه تاریخ میزنید 14 روز بعد.

فرداش بر میگردید رو همون لغاتی که یاد نگرفته بودید دوباره همین کارو می کنید. دست رو میزارید رو معنی، هر کدومو بلد بودید ضبدر میزنید و ضبدری ها رو تو یه صفحه می نویسید 14 روز بعد میاید سراغشون.

هر صفحه شامل یه تاریخ مرور میشه که باید تو اون تاریخ برگردید روش و دستو بزارید رو معنی و ببینید یادتونه یا نه؟ اگه آره ضبدر میزنید زمان رو دو برابر کنید (28 روز) بفرستیدش صفحه بعد. بلد نبودید فردا برگردید روش و…

این روش برای اشخاصیه که با روش های مدرن حال نمیکنن و دوست دارن بنویسن.

اینارو گفتم که بدونید چیزی که شما نیاز دارید برای لایتنر خلاقیته.

شما اگه از لایتنر بخواید مثل یک تکلیف استفاده کنید که من « باید » استفاده کنم تهش این میشه که نمیتونید بخونید.

ضمناً یه توازنی در لایتنرتون داشته باشید. مثلا هر چی میاد دستتون نفرستید تو لایتنر زبانشناس که بشه 200 تا هر روز. خب پتانسیل مغز اینجوری نیست که روزی اینهمه لغت یاد بگیره. تازشم خسته کننده و حوصله سر بره.

اگه از نرم افزاری مثل انکی استفاده می کنید حتما میزان لغات جدید رو 5 تا در روز بزارید. ( دیفالت رو 20 هستش) اینجوری راحت تر میتونید به مرور و یادگیری بپردازید.

ایشالا در آینده زبانشناس هم آپشن های انکی رو در لایتنرش پیاده خواهد کرد که اینقدر فشار رو کسی نباشه.

سوالی بود در خدمتم

7 پسندیده

سلام آقا کامبیز عزیز
یه سوال?
من تا الان پنج درس انگلیسی قدرت رو تموم کردم و وویسم رو هم گذاشتم! پیشرفتم رو در روان خوانی احساس میکنم و قفل زبونم باز شده و برام لذت بخشه ولی یه نگرانی دارم!!! اونم اینه که من هر درسی رو که میخونم لغتهاشو یاد میگیرم و توی تلفظ و اینا هم دارم پیشرفت میکنم ولی اگه الان بهم بگید راجع به درس دو یه کمی صحبت کن فی البداهه هنوز نمیتونم! چون انگلیسی بدون تلاش میگه حفظ نکن و سختی به خودت نده! دغدغه من اینه که نکنه من فقط تکلیف وار دارم پیش میرم و در مکالمه من تأثیری نداشته باشه!!! چطور باید این کلمات و جملات و موضوعاتی رو که یاد گرفتم رو بکار ببرم? آیا تمرینم کمه? یا نه ! به همین روش پیش برم نتیجه خود بخود اتفاق خواهد افتاد?? ممنونم پیشاپیش از راهنماییتون:tulip::blush:

6 پسندیده

با سلام
منم تقریبا هم سطح شما هستم ولی هنوز تو فکر یادگیری هستم در حال حاضر باید اضطراب نداشته باشین و در درس سه قدرت خود ای جی میگه از من میپرسن که ای جی من تلفظم خوب نیست مکالمه ضعیفم و در گرامر خوب نیستم
ای جی بهشون میگه خب باید هم اینطور باشه شما دارین یاد میگیرین(کار اموز هستین هنوز) مثل من معلم زبان نیستین اینا طبیعی فقط ریکس و خونسرد باشین
در کل قدرت رو تموم کنید به نظرم بعد خودتون رو با زمان های قبل مقایسه کنید البته در کنارشون تلفظ ای جی هم کار کنید
توضیح کاملتر رو اقا کامبیز عرض میکنن

با تشکر

2 پسندیده

ممنونم از راهنماییتون😊 بله همزمان تلفظ ای جی و پادکست رو هم هرازگاهی گوش میدم اگه وقت کنم.
بله شما درست میگید طبیعیه ولی من هدفم بیشتر اینه که زودتر حرف بزنم!
فکر میکنم روش آقا کامبیز کمک کنه به مکالمه بهتر ، که میگه راجع به هر کلمه توضیح بدیم و همیشه فکر کنیم میخواهیم مثه یه بچه اونقدر توضیح بدیم تا اطرافیان متوجه منظورمون بشن!
مشکل من اینه کلمات غیرفعال دارم که باید فعالشون کنم😓خلاصه راه درازی در پیشه…

2 پسندیده

بله اون درسته رو معنی کلمات هم بیشتر کار کنید منظورم دیکشنری انگلیسی به انگلیسی یا دیکشنری کمبریج خود برنامه زبانشناس که با یک تیرو دو نشان میزنید هم تکلم مکالمه تون خوب میشه هم دایره لغات و رفتن لغات به حافظه بلند مدت
خود من معنی کلمه رو نمیدونم میرم اول سراغ کمبریج بعد نتونستم میرم سراغ معنی فارسی کلمه

با تشکر

2 پسندیده

گاهی اوقات از کمبریج استفاده میکتم و اینم یه اشکال منه!!! شما درست میفرمایید😊

2 پسندیده

سوال:
#سلام_کامبیز
من عاشق زبانم و از زبان کار کردن خسته نمیشم احساس میکنم فقط با زبان میتونم پول دربیارم ضمن اینکه من رشته ام مربوط به زبان نیست و با توجه به اینکه راحت ترین راه پول دراوردن با زبان انگلیسی فک کنم ترجمه هست چکار کنم زودتر بتونم ترجمه کنم؟
نمیدونم دیگه چطور میشه ازش درامد کسب کنم

2 پسندیده

6 پسندیده

دوستی درباره مکمل های بدنسازی پرسیدند، شاید برای برخی از شما دوستان هم این سوالات پیش بیاد واسه همین پاسخ این سوال رو براتون اینجا میزارم

#سلام_کامبیز جان امیدوارم همیشه سرشار از انرژی و سلامت باشی

سلام زنده باشید

— حدود یه سال پیش با یه کسی که بدنسازی کار میکرد صحبت کردم میگفت که چیزای مکمل و… استفاده نمیکنه و ضمن اینکه سابقه قهرمانی استان هم داشت ولی استفاده نکردن از همون مواد مکمل و… باعث شد که خیلی عمل های جراحی انجام بده و…

بعید می دونم بخاطر استفاده نکردن از مکمل ها بوده باشه.

در وهله اول من فکر میکنم مقام قهرمانی، اون هم در بدنسازی بدون مکمل یکم دور از دسترسه ( غیر ممکن نیست). دلیل این موضوع اینه خیلی دشواره در غذامون بتونیم به مقدار کافی مواد مغذی پیدا کنیم.

فرض بگیریم یک شخص بخواد وزنش رو بالا ببره و این کار رو به مرور و با حوصله انجام بده. میگیم این شخص 84 کیلوگرمه و برای اینکه همین وزنش رو حفظ کنه نیاز داره 2800 کالری مصرف کنه. خب چون هدف اضافه کردن وزنه پس باید این میزان کالری رو افزایش داد پس مثلا میگیم 500 تا در طول روز از این حد بیشتر مصرف میکنیم که میشه 3300.

کالری ها از مواد غذایی میان که به سه دسته تقسیم میشن. کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها.

هر گرم کربوهیدارت شامل 4 کالری

هر گرم پروتئین شامل 4 کالری

و هر چربی شامل 9 کالری هستش.

با توجه به تیپ بدنی این شخص ما میایم میزان مورد نظر هر کدوم از این مواد مغذی رو تعیین میکنیم.

حالا ما میایم میگیم طرف متوسطه. پس حدودی یه همچین چیزی برای رشد نیاز داره که هم وزنش بره بالا و هم پیشرفت کنه.

45 درصد کربوهیدرات - 35 درصد پروتئین - 25 درصد چربی که میشه

کربوهیدرات 1485 - پروتئین 1155 - چربی 825

خب انصافا الان به این اعداد نگاه کنید. چطور میخواید به طور صحیح و با کمترین هزینه و دردسر این میزان رو بدست بیارید؟

مثلا 1155 کالری پروتئین که میشه 289 گرم. شما باید هر روز این مقدار رو مثلا برای دو ماه مصرف کنید که میشه:

5 تا سفیده تخم مرغ = حدود 15 گرم پروتئین
1 سینه مرغ 150 گرمی = 46.5 گرم پروتئین
یک ماهی صد گرمی= 30 گرم پروتئین
صد گرم گوشت قرمز = 27 گرم پروتئین
صد گرم سویا = 17 گرم پروتئین
صد گرم بادوم زمینی = 26 گرم پروتئین

مجموع این لیست تازه شد = 135 گرم

تازه خرجی که میزاره رو دستتون هم بخواید تو این دوماه حساب کنید یه چیز وحشتناک میشه.

پس این وسط باید به غذاتون مکمل اضافه بشه که بتونید این میزان پروتئین رو با کمترین فشار مصرف کنید.

حالا درباره سوالتون که گفتید بابت مصرف نکردن عمل جراحی انجام دادن، نمیدونم واقعاً منظورشون رو چون بعید میدونم بخاطر مکمل مصرف نکردن بوده باشه.
احتمالا از تمرینانتشون باید باشه و اینکه به بدن فشار زیادی وارد کردن. مثلا زیادی تمرین کرده باشن و استراحت کافی نداشته باشن تا بدن ریکاوری شه. بازم این موضوع یکم گنگه و من نمیدونم. لااقل تا الان نشنیدم.

— منم ورزش شنا و بارفیکس و…تو خونه انجام میدم و خوشم نمیاد زیاد هیکل گنده کنم و برم باشگاه

نه خب هیکل گنده کردن که همینجوری نمیشه. باید سالیان سال تمرین کرد و تازه میشه تو باشگاه جوری تمرین کرد که گنده نشید

— الان حدود یک ساله تو قسمت آرنجم یه حس خیلی ناچیز عجیب که نه درد داره و نه اذیت میکنه ولی میدونم اگر بیشتر فشار بیارم درد میکنه یا شاید استخون در بره نمیدونم شاید
میخواستم بدونم آیا مکملی چیزی هست که تقویت کنه مفصل هارو؟

در این باره پیشنهادی که میتونم بکنم اینه که با یک پزشک متخصص مشورت کنید.
درباره مکمل که به تقویت مفاصل بپردازه هم حقیقتش من تجربه ای ندارم فقط وقتی عمل کردم دکتر بهم مکمل کلسیم، روی و ویتامین دی تجویز کرده بودند. نه که سریع ریکاوری شم بلکه اگه بدنم اینارو نتونست از غذا به دست بیاره از دارو ها کسب کنه و جا نمونه.
چون مفاصل و استخون ها با زمان ترمیم میشن و تنها باید صبر کرد.

— آیا خودتون استفاده میکنید از مکمل یا هرچیزی که اسمش میذارن؟

نه. تا به حال مصرف نکردم. دو سال پیش که باشگاه میرفتم پول نداشتم، الان پول دارم بدنم نمیزاره بدنسازی رو مثل 2 3 سال پیش ببرم پس خرج نیازی ندارم.

— من اصلا چیزی درمورد مکمل و…نمیدونم و از مدل های ماهیچه اورش خوشم نمیاد چون طبیعی نیست و اگر ورزش نکنی زود اب میشه

فرقی نداره شما چه بخواید نخواید، چه مکمل مصرف کنید چه مکمل مصرف نکنید بلافاصله باشگاه رو بزارید کنار بدنتون افت میکنه.

یکی از شایعاتی که بین مردم هستش همین موضوعه. میگن طرف مکمل خورده سریع افت کرده. ( مگه بادکنکه که بادش بخوابه؟ :grin:)

کلا ماهیچه ها و بدن ما موجودات زنده خودش رو با شرایط نو وقف میده. وقتی بدن شما هفته ای عادت میکنه 30 کیلو وزنه بلند کنه پس به مرور بدن خودش رو برای این موضوع آماده میکنه. وقتی شما باشگاه رو کنار می زارید بدن بعد 3 روز شرایط جدید رو آنالیز میکنه و میبینه خب دیگه خبری از وزنه زدن نیست پس وارد یه حالت منفعلانه میشه و شروع میکنه خودش رو با شرایط جدید ( که شرایط معمولی و بدون فشاره) وقف دادن. هر دیر تر به باشگاه برگردید بدن بیشتر و بیشتر افت میکنه تا اینکه کاملا خودش رو آداپته میکنه.
پس این موضوع ماهیچه ها هیچ ربطی به مکمل خوردن یا نخوردن نداره. شما باشگاه رو بزارید کنار چون دیگه وزنه نمیزنید بدنتون دلیلی برای منقبض موندن نداره پس منبسط میشه.
اما ما یه چی به نام حافظه ماهیچه داریم. مثلا من 5 سال تمرین کرده بودم. دو سال گذاشتم کنار و حسابی لاغر شدم ( 15 کیلو وزن کم کردم) دوباره که بعد دو سال برگشتم بدنم سریع تر از تازه واردا رشد کرد چرا که قبلا سابقه تمرین داشتم.

— اگر مکملی سراغ دارید صرفا برای تقویت مفاصل که در طولانی مدت بدن دچار آسیب نشه سراغ دارید؟البته عوارضش کم باشه

نه متاسفانه مکملی نمیشناسم برای این موضوع. بهتره با یک پزشک متخصص درباره مفاصلتون مشورت کنید. گاهی وقتا یه ویزیت ساده میتونه از یه اتفاق جلوگیری کنه. من اگه چند ماه دیرتر دکتر میرفتم ممکن بود دستام نصف الان هم نباشن.

برای عضویت در کانال تلگرامی اینجا کلیک کنید

7 پسندیده

سلام آقا کامبیز
واقعا ایولا دارین
ماشالا تو هر زمینه‌ای اطلاعات کافی و درست دارید. :clap:

منم یه سوال غیرزبانی و غیر ورزشی داشتم :grimacing:

قبلا گفته بودین برنامه‌نویسی می‌خونید. شما چقد تو روز وقت میذارید؟ من تو یه روز یه ساعت پایتون می‌خونم انگار رفتم دماوند و برگشتم از بس خسته‌م می‌کنه، مغزمم هنگ می‌کنه. بعد چند روز طول می‌کشه که بتونم دوباره بخونمش.

آیا پیشنهاد خاصی دارین برا حل این مشکل؟

پیشاپیش ممنون از جوابتون :pray:

2 پسندیده

سلام پری خانوم گرامی. زنده باشید :rose::rose::rose:

درباره برنامه نویسی باید بگم در حال حاضر نه نمیخونم. یه مدت زبان دارت رو شروع کردم و فریم وورک فلاتر رو قصد داشتم یاد بگیرم.

هر چند در حال حاضر مجبورم خیلی کار کنم که به اولویت های اصلیم که طراحی و زبانه هم به زور میرسم، برنامه نویسی بماند.

هر چند درباره برنامه نویسی آقای گلمیرزایی و ناصری هر جفت آشنایی خوبی دارند و میتونید از این دوستان کمک بگیرید.

اما درباره این موضوع بله پیشنهاد دارم چرا که این موضوع فقط مربوط به یادگیری برنامه نویسی نیست بلکه مربوط به یادگیریه.

وقتی ما تو فاز ابتدایی یادگیری یه مهارت هستیم به یه سری موانع بر میخوریم. این موانع شامل: ترس، کمبود اعتماد بنفس، خستگی، کلافگی هستند.

ترس با در موقعیت قرار گرفتن بعد یه مدت از بین میره. کمبود اعتماد بنفس با تسلط اون مهارت از بین میره.
خستگی و کلافگی هم با تمرین های بسیار از بین میرن چرا که مغز در حال آنالیز پیچیدگی اون مهارته و نیاز به زمان و تلاش بیشتری داره.

خب پس راه حلی که میشه به شما داد اینه که تمرین کنید بازم. هنوز زوده بشینید با خیال راحت از پایتون لذت ببرید. الان تو فاز اول یادگیری هستید پس نمیشه همه چی راحت باشه. واسه همین به جای دوری از خستگی و کلافگی اونا رو با آغوش باز قبول کنید و بدونید که جزئی از روند یادگیری هستند. ( همین خودش بار بزرگی رو از دوشتون به نام استرس بر می داره)

اما برسیم به استراتژی که میشه رو این موضوع کار کرد. یکی از دلایلی که ما چند روز از تمرین کردن جا میزنیم اینه که تا حسش نیاد نمیشینیم پای تمرین که خودتون هم بهش اشاره کردید. مثلا امروز میشینید پای تمرین بعد خسته میشید و سه روز بعد احتمالا عذاب وجدان شمارو وادار میکنه برگردید و تمرین کنید.

خب برای حل این مشکل یه ددلاین برای خودتون تعریف کنید. مثلا بگید من یه دد لاین 3 تا 6 ماهه برای خودم میزارم که تو این دوره هر طور شده فلان منبع رو تموم کنم.

وقتی با اعداد سر و کار پیدا کنید هضم اون پروسه کمی براتون ساده تر میشه. من این استراتژی رو برای کم کردن کلسترول خونم استفاده کردم.

من میدونستم باید هفته ای چند بار بدوئم یه روز میرفتم ده روز نه. ولی وقتی گفتم این ماه حتما 10 بار میرم میدوئم موفق شدم برم بیرون و بدوئم.

کلا ما عملکردمون تو ددلاین ها بالاتره و بهتره برای پروسه یادگیری برنامه نویسیتون ددلاین تعریف کنید.

آها راستی کتاب تسلط - رابرت گرین هم بخونید. خیلی در این باره صحبت شده. کلی داستان و بیوگرافی از استاد های مختلف هم توش هست ( از برنامه نویس گرفته تا موسیقی دان و طراح و…) که همشون این مسیر ها رو طی کردن تا شدن موتزارت و لئوناردو داوینچی و فورد و…

هم مطلب علمی توش هست و هم مطلب آموزشی. میتونه مطالب این کتاب یه دلگرمی برای شما باشه که راه صحیح رو بهتر بشناسید و بهتر بتونید براش برنامه بچینید چون وقتی میخوان بهمون راهنمایی بدن میگن آقا تمرین کن، خیلی سخت تمرین کن. ولی نمیگن چطور و چی میشه و…

این کتاب از اول تا آخرشو به شما میگه که همین حوصله سر رفتن و کلافگی هم بخشیشه.

4 پسندیده

خیلی ممنون بابت این جواب کامل و جامعتون. از وقتی که گذاشتید بی نهایت سپاسگزارم. تمام مواردی که گفتین واقعا درسته و عینا تجربه شون کردم. همین پایتون رو بارها تا نقطه‌ی شئ‌گرایی رفتم باز اونجا به مانع برخوردم و سعی نکردم ازش عبور کنم. بعد مدتی دوباره شروع میکنم تا به این مانع برسم. فک کنم همون ددلاین جواب بده البته با تمرین بیشتر.

بازم ازتون ممنونم. :pray::blossom:
قول میدم تمومش کنم و گزارششو همینجا بدم

3 پسندیده

پرسش :

#سلام_کامبیز وقتتون بخیر ببخشید مزاحمتون شدم من بعد از دو سال ک زبان کنار گذاشته بودم شروع کردم به دوباره زبان ادامه دادن ترس احساس اینکه اشتباه ی چیزی بگم باعث میشه ک نتونم حرف بزنم با اینکه میدونم درسته
میشه بگین چیکار کنم ک ترسم بریزه بتونم مثل بقیه که زبان خوب حرف میزنن حرف بزنم قوی باشم.
فرار نکنم

پاسخ:

سلام دوست گرامی. روزتون بخیر. ما در یادگیری یک مهارت با 4 مانع مواجه میشیم. خستگی و بی حوصلگی، ترس، نا امیدی، کمبود اعتماد بنفس، .
هر کدوم از موانع در مقطع یا مقاطع مختلفی از پروسه یادگیری شما رخ خواهند داد. راه حل؟ راه حل یا کلید یا جادویی برای فرار از اینها وجود نداره. تنها کاری که میشه کرد اینه که اول قبول کنیم اینا باید باشند و طبیعی هستند. سپس به پروسه یادگیریمون اعتماد کنیم.
خستگی و بی حوصلگی وقتی که وارد چرخه یادگیری میشید از بین میرن. نمیدونم تا به حال تجربشو داشتید یا نه. حس می کنید امروز حسش نیست بخونید ولی وقتی میخونید میبینید همچین هم مشکلی نبوده. به مرور وقتی تلاش انجام میدید تلاشتون تبدیل به یک عادت میشه و اون رو دیگه ناخودآگاه هر روز انجام میدید.
ترس با تماس کافی از بین خواهد رفت. یعنی خودتون رو در معرض اون واقعه باید قرار بدید. اگه از مکالمه می ترسید باید مکالمه کنید. یک بار بترسید دو بار بترسید صد بار بترسید بالاخره ترستون خواهد ریخت. شجاعت چیزی نیست که بشه آموزشش داد بلکه چیزیه که باید کسبش کرد و این فقط و فقط با انجام و در معرض قرار گرفتن ممکنه.
وقتی کلافه یا نا امید هم میشید نشون از رویه و پیشرفت شماست چرا که ذهنتون در حال آنالیز پیچیدگی کاره و این نشون میده که شما نیاز به تمرین بیشتر دارید.
و در آخر کمبود اعتماد بنفس هم با استفاده تسلط حل میشه. چرا که شما نیاز دارید به مهارت کافی برسید تا سینه سپر کنید و با خیال راحت درباره مهارتتون صحبت کنید و اون رو ارائه بدید.

تمام این موارد رو شما با مکالمه با یک پارتنر خوب بدست خواهید آورد. کسی رو پیدا کنید که بتونه با شما مکالمه کنه. حداقل هفته ای سه ساعت یا بیشتر مکالمه کنید. این کار رو حداقل به مدت دو تا سه ماه به صورت مداوم انجام بدید و وقتی نتیجه رو دیدید دیگر از تمرین دست نخواهید کشید.

ی سوال اینکه میگن رو ب روی ایینه وایستین برای خودتون مکالمه کنین تاثیر داره درست
و اینکه احساس من اینه ک بقیه قوین من ضعیفم ممکن اشتباه بگم مسخرم کنن

پاسخ:

تمرین مکالمه با خودتون بسیار به شما کمک میکنه. مخصوصاً اگه کسی رو نداشته باشید که گاه و بیگاه مکالمه کنه. از خواص این تمرین میشه به تحریک مغز برای بخاطر آوری لغات و عبارات، ادای کلمات و تمرین دهان و سلاست بیشتر اشاره کرد. اما نباید این برای شما اولویت باشه. هیچ تمرینی بهتر از مکالمه با یک شخص نخواهد بود.
درباره اینکه کسی شما رو مسخره کنه هم باید خدمتتون عرض کنم که اینا تو ذهن شماست و همچین مواردی پیش نمیاد. بیاید فرض بگیریم شما یک پارتنر آنلاین از شهر یا کشوری دیگه بگیرید و جلوی اون شخص گاف بدید. خب چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد؟ هیچی. میخندن؟ بخندید، دارن توهین میکنن؟ بلاکشون کنید.
و اون اشخاص رو کلا ممکنه ملاقات نکنید.
در هر صورت شما بدون اشتباه کردن که چیزی یاد نخواهید گرفت. یکم اون حس بچگانه ی درونتون رو فعال کنید، ما وقتی بچه بودیم اشتباه نمی کردیم؟ اشتباهات می تونن بهترین منبع برای یادگیری باشند.
پشت هر درد و فشاری یک دست آورد وجود داره. شما دارید تمام تلاشتون رو می کنید که از درد و فشار فرار کنید پس انتظار دست آورد هم متاسفانه باید گفت نداشته باشید.

باز هم تاکید میکنم کسی نه قراره به شما بخنده، نه توهین کنه نه هیچی. اینا تنها استرس هایی هستند که خودتون برای خودتون ایجاد کردید و هر چه بیشتر فکر کنید استرس و بهانه های بهتری برای مکالمه نکردن پیدا خواهید کرد. پس جای فکر کردن دست به کار شید و شروع به مکالمه کنید.

موفق باشید

—————-

برای عضویت در کانال تلگرامی اینجا کلیک کنید

7 پسندیده

#سلام_کامبیز
برادرم تا سوم دبیرستان درس خونده حالا بعد بیست سال میخواد زبان کار کنه کلا همه چی یادش رفته بود حتی معنی کلماتی مثل this هم یادش رفته بود با داستانای خیلی ساده با همین سیستمی که تو زبان شناس هس پیش رفته و گرامر و…هم تو همون داستانا که لازم بود بدونه گفتم بهش و گذشته و اینده هنوز کار نکرده الان چهار ماهه داره کار میکنه دیگه حدود یکی دوهفته دیگه میخوام گذشته باهاش کار کنم (اصلا هیچی از گشته و اینده نمیدونه) بعد بره سراغ ای جی خودش که خیلی راضیه از پیشرفتش تو این چهار ماه روش کار پیشنهادیم این بوده که یه داستان خیلی ساده رو هفت روز تکرار کنه و همچنین سایه بزنه ضمنا اصلا نمیتونه داستان بخونه چون دایره لغاتی نداره :blush:
پیشنهادی چیزی اگر دارید دوس دارم بدونم و از تجربیات شما استفاده کنیم(مثلا اگر منابعی قبل از شروع new method سراغ دارید یا داستانی یا روش کار کردن خلاصه هرچی)
و دوتا سوال تو ذهنمه اینه که بعد real english چه دوره ای بگذرونیم؟و از اونجایی که بیکارم و بیزینس رو دوس دارم دوره بیزینس ای جی از لحاظ محتوی و کاربردش تو زنگی مفیده که روش کار کنم؟

3 پسندیده

سلام مجددد اقا کامبیز
سوپر قهرمان من
سوپر model من
اقا کامبیز من سوالاتمو خیلی کوتاه بپرسم
من با pov اقای aj زیاد رابطه خوبی ندارم و تقریبا گذاشتمش کنار تقریبا
البته تصمیم دارم بعد اتمام دروس قدرت به صورت تخصصی اونارو گوش بدم .
شایدم کلا گوش ندم نمیدونم نظر شما چیه ؟
چقد مهم هستش این دروس
و سوال دوم من احساس میکنم بخش لغات دو سه بار در هفته گوش بدم کافیه چون تقریبا در متن درس مرور میشه تقریبا متوجه میشم
برا همین هر هفته 2 تا 3 بار یه لغات گوش میدم .
دوست داشتم نظر شمارو در این باره هم بدوونم ممنون ./

4 پسندیده