مشورت درباره میکس فیلم Daddy's home

سلام خدمت دوستان عزیز.

دوستان قرار بر این شد که چند تایی فیلم آماده شه و گذاشته شه تو اپلیکیشن زوم که برای عاشقان فیلم کمدی یه کمکی باشه و در کنار لذت بردن بتونن انگلیسیشون رو هم تقویت کنن.

فیلمی که من انتخاب کردم، فیلم Daddy’s home یک و دو هستش. این فیلم رو دیدم و چیز خاصی نداره. به جز برخی صحنه های کوچیک که نیاز به کات ندارن و میشه تصویرو سانسور کرد و صدا رو گذاشت. ( اینجور مواقع صدا و سیما باید بیاد جلو ما لنگ بندازه، یه گلدون بزارم اون وسط همه حال کنن)

اما اینجا یه سوال مطرحه. من به تازگی به چیزی پی بردم که میشه برای برخی فیلمها به کار برد و اون اینه که میشه آهنگ پشت زمینه رو حذف کرد ( تقریباً) و فقط دیالوگ ها باشه.

براتون یه نمونه با موسیقی و بدون موسیقی رو میزارم شما گوش بدید و در نظرسنجی شرکت کنید که بتونیم این دوره رو خیلی شیک و مجلسی با انتخاب شما آماده کنیم.

این صدا بدون ادیت و بدون هیچ دست کاری ایه.

و این صدا با از بین بردن موسیقی و کمی دستکاریه.

اما نظر شما کدومه؟

لازم به ذکره که مورد اول وقت آنچنانی ای نخواهد گرفت. ولی مورد دوم مشخصاً وقت خواهد برد.

البته میشه صدای موسیقی هم پایین آورد مثل این:

ویدئو نمونه

29 پسندیده

من به قول شما اقا کامبیز مشخصا. :wink: اولی رو میپسندم بدون هیچ تغییر, چون اینجوری بهتره, نویز و صداهای اضافه باید باشه تا لیسنینگ قویتر بشه و بهتره حذف نشه اصلا.

11 پسندیده

سلام آتوسا خانوم گرامی.

آره ولی خب موسیقی یکم اضافست انگار. صداهای اطراف هست. موسیقی یکم انحراف ایجاد میکنه تو ذهن زبان آموز که حواسش از متن دور میشه. واسه همین معمولا میگن میخواید زبان بخونید صوتی که گوش میدید بدون موسیقی باشه ( درباره صدای اطراف مشکلی وجود نداره البته)

اگه همه نظرات رو اولی باشه که کلا همون اولی رو میزنیم. چون خب کارشم کمتره.

4 پسندیده

سلام و تشکر از زحماتتون :clap::clap::clap:
من نظرم ویس اول و سومه
یعنی اگه کم کردن صدای محیط وقت زیادی نمیبره باز ترجیح میدم به مورد اول
ولی در کل با حذف موسیقیش موافق نیستم. چون وقتی فیلم رو میبینیم نا خوداگاه ذهن دوست داره خودشو در اون محیط تجسم کنه و صدای اطراف این حس رو ایجاد میکنه یعنی حداقل برای من اینجوریه. :grin: و باعث میشه از روند فیلم دیدن لذت ببریم و صد البته تمرکز رو تقویت کنیم. تا اینکه فقط به یه صدای استدیویی بدون حضور صدای محیط گوش بدیم.

7 پسندیده

سلام نسیم خانوم.

نه صدای اطراف کاملا هست. موسیقی فقط حذف میشه یا صداش کم میشه. ( دقیقاً مثل کتاب صوتی + افکت)

نمونه ویدئو اضافه شد لطفاً دوباره نگاه کنید.

2 پسندیده

مورد سوم بهترین حالته.
هم صدای موسیقی حذف نشده. هم در حدی نیست که تمرکز رو از بین ببره.

2 پسندیده

سلام آقا کامبیز
مرسی از شما :rose::ok_hand:
من با مورد اول موافق ترم. چون وقتی محیط طبیعی باشه همراه با نویزای اطراف، تمرکز رو برای شنیدن باید بیشتر کنیم و قدرت لیسنینگ هم پیشرفتش بهتره
حالا ممکنه اولش سخت باشه ولی کمکم عادی میشه

4 پسندیده

سلام آقا کامبیز عزیز
به نظر من باید دید که این فیلم مناسب چه گروهی از زبان شناس های عزیزه.
مسلما برای مربیان گرامی، صدای اول بهتره.

اما برای سطوح پایینتر، بی شک صدای دوم بهتره.

3 پسندیده

سلام خسته نباشید
منم صدای اول یا سوم رو بیشتر میپسندم صدای دوم خیلی یکنواخت به نظر میرسه ممنون از زحمتاتون

2 پسندیده

سلام و وقت‌بخیر.
همون‌طور که زندگی ما بدون موسیقی پس‌زمینه یه‌جورایی یکنواخت‌هـ و حتی نمی‌شه حرفای بیشتر آدم‌ها رو تحمل کرد(!)، من پیشنهاد می‌کنه موسیقی باشه اما با میزان کم :))

6 پسندیده

سلام خداقوت آقا کامبیز
منم خیلی دوست دارم فیلم زبان اصلی ببینم فک کنم سطح پایین هستم به پیشرفت زبانم کمک نمیکنه :neutral_face:

2 پسندیده

عجب ایده خوبی. واقعا عالیه. البته شایدم بد نباشه هر دو نسخه رو بصورت زیرمجموعه قرار بدید که هرکس هرکدوم رو که مایل بود ببینه :thinking:[quote=“atineh1967, post:2, topic:19767, full:true”]
نویز و صداهای اضافه باید باشه تا لیسنینگ قویتر بشه و بهتره حذف نشه اصلا.
[/quote]

اینم نکته خوبیه و منم موافقم.[quote=“YoKambiz, post:5, topic:19767”]
نمونه ویدئو اضافه شد لطفاً دوباره نگاه کنید
[/quote]

من متقاعد شدم که این بهتره
دارم بلند بلند فکر میکنم. :sweat_smile:

2 پسندیده

قبلا برای فیلمش نظرسنجی انجام شده بود؟ البته صرفا جهت اطلاع میپرسم :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

به نظر من با تمام سرو صداهای اضافی و موسیقی بهتر هست :slight_smile:

2 پسندیده

سلام
تشکر فراوان از شما @YoKambiz :grin::rose::cherry_blossom:
من با اولیه موافقم
اون صداهاش کم بشه یکم خسته کننده میشه

2 پسندیده

اگه به قصد آموزش باشه که بدون نویز بهتره. میشه این فیلم رو از روش‌های دیگه هم دید اگه هدف، صرفا فیلم دیدن باشه.
ولی با هدف آموزش هرچه محیط آروم‌تر باشه یادگیری بهتر رخ می‌ده

4 پسندیده

خیر. بنده انتخاب کردم. چون قرار بود فیلم ارسال کنم به زوم اینو انتخاب کردم. در واقع یه جورایی مثل fan art هستش. یعنی صاحب اثر نقشی توش نداره، یه کاربر معمولی داره میفرسته.

بالاخره یه نفر با من هم نظر شد.

تلفظ و آوا کلام، درک بهتر لغات همگی در این حالت بهتر ممکنه. تا اینکه با موسیقی گوش بدن. چون موسیقی نمیزاره به صحبت با تمرکز حداکثری گوش بدن.

رای اکثریت شد پس با موسیقی و حالت اول.

این هفته بعد از انتشار مصاحبه روش کار میکنم.

8 پسندیده

سلام مث اینکه دیر رسیدم :roll_eyes:
بنظر منم چون که ما زبان اموزیم و اسمش روشه درحال اموزش, نویز پس زمینه فیلم برامون کم بشه بهتره تا بیشتر تمرکز کنیم و سریعتر یادبگیریم

5 پسندیده

سلام آقا کامبیز. خداقوت. امیدوارم همیشه پویا و پرتوان باشید. شاید دیگه دیر شده نظر دادن😓 ولی من با نظر شما موافقم چون مثه اینه که فیلیمی رو توی سینما ببینی و یا فیلمی که از تلویزیون ببینی هستش! توی سینما سکوت مطلق هستش و تاثیر بیشتری روی ذهن میذاره و هیچوقت هم آدم یادش نمیره با تمام جزئیات میشه سالها بعد اونو به یاد آورد. در نهایت از مربیان خوب و عزیز میخواییم به ما هم که سطوح پایینتری هستیم رحم کنن😄

5 پسندیده