خداحافظی تا بعد کنکور!

سلام دوباره خدمت دوستان
فعلا میخوام زبانشناس و فروم و … رو بزارم کنار و تمام تمرکزم رو روی کنکور بزارم تا نتیجه خوبی بگیرم. :blush: به خاطر همین مدتیه فعالیتی ندارم :slightly_smiling_face:
رشته‌ی نرم‌افزار دانشگاه شریف رو هدف قرار دادم :sunglasses: تا یه وقت اگر شریف نشد حداقل امیرکبیر یا فردوسی مشهد بشه
خوشحال میشم اگه در این خصوص نکته‌ای هرچند کوچک بهم بگین (خصوصا آقای @golmirzaei و @hnaseri که فکر میکنم فارغ‌التحصیل شریف باشند :thinking: درست میگم؟)
اگه جای خوبی قبول شدم حتما شیرینی میدم :grinning:
واسم دعا کنید :pray:

13 پسندیده

سلام وقت بخیر
آرزوی موفقیت در کنکور و زندگی شخصیتون از صمیم قلب براتون آرزومندم
انشالله باخبرموفقیتتون برگردیند به جمع زبانشناسان:rose::rose::rose::rose::rose:

5 پسندیده

سلام آقا سجاد.
به به،امیدوارم موفق باشید وبه هدفتون برسید.
پس تا بعد کنکورتون منتظر میمونیم تا اقا سجاد،“دانشجوی رشته ی نرم فزار از دانشگاه شریف”،دوباره لتس تاک بدن :blush:
موفق باشید :rose::v:
(یه نکته هم فکر میکنم گفتنش بد نباشه،چون برای کنکورم اینو مدنظر نداشتم و الان که ترم پنجم هستم میفهمم واقعا چقدر تاثیرگذاره.این حرف آقای tony robins رو هیچ وقت فراموش نکنید که:
psychology is 80 percent of success.
توی هر شرایطی با حداکثر انگیزه و با ذهن مثبت جلو برید و تلاش کنید و به خودتون ایمان داشته باشید که موفق میشید.)
براتون بهترین ها رو ارزو دارم :rose:

9 پسندیده

اشاره نمیکنم قبلا یک مورد کنکوری داشتیم قول داده بود برگرده هنوز خبری ازش نیست :point_left: @poone_bakhtyrai :grin:

رشته نرم افزار قطعا رشته خوبیه اگه علاقه داشته باشین موفق میشین. البته خوبیش اینه که مثل زبان انگلیسی یادگیریش میتونه هیچ ربطی به دانشگاه نداشته باشه و خودتون یاد بگیرین. اما در کل دانشگاه خوب قبول شدن میتونه تجربه ی خوبی در زندگی باشه

من فارغ التحصیل خواجه نصیر هستم. رشته نرم افزار تو خواجه نصیر هم خوبه. بیخود تا مشهد نرین :sweat_smile:

10 پسندیده

سلام دوست عزیز زبان شناسی @sajjadroudi برات بهترین ها رو آرزو دارم.
انشاالله که با تلاش و پشتکار ، حتما موفق میشی. منتظر بازگشتن شما هستیم. سعی کن به عنوان کار فوق برنامه هم که شده، کتاب های زیبوک را بخوانی و یا فیلم های زوم را ببینی. فعالیت اندک توی تالار هم میتونه به رفع خستگی و یکنواختی برنامه ات کمک کنه.

چند نکته :

1. دکتر ابریشمی از اساتید برجسته نرم افزار هستن در دانشگاه فردوسی مشهد. (استاد درس من هم در دانشگاه آزاد مشهد بودن، و اینکه به دلیل کاری، بیش از 9 سال در دانشگاه فردوسی مشهد، همکار بودیم، ایشان در مرکز کامپیوتر و من در مدیریت امور دانشجویی)، اگر مشهد و دانشگاه فردوسی رفتی ، خیالت راحت. البته اولویت اول حتما شریف باشه.
  2. وقتی قبول شدی، فقط 10% روی علم و دانش اکتسابی دانشگاه حساب کن!! (اون 10% هم فقط به جهت ایجاد رابطه های جدید و ارتباطات با اشخاص و منابع خوب که به همت و تلاش خودت بر میگرده).
    خیلی باید برای اون 90% دیگه در بیرون دانشگاه تلاش کنی. بسته به اینکه در چه شاخه ای علاقه داری مثل :
    network
    security
    software
    hardware
    robatic
    IT
    میتونی دوره های خوبی رو رایگان و یا پولی ، پیدا کنی.
    توصیه من اینه که بعد از مشخص شدن علاقه و استعدادت، حتما روی اون 90% برنامه ریزی کن.
    انشاالله قبول که شدی، اگر کمک ، مشورت، … خواستی ، من خوشحال میشم کمکی باشم.

من طرح کاد سال 1373 برنامه نویسی Qbasic خوندم.
و از سال 1377 که دانشگاه قبول شدم، رشته سخت افزار کامپیوتر، تا الان بیش از 20 ساله که تجربه IT دارم.
من خودم برنامه نویسی با Delphi رو بیرون دانشگاه و با هزینه شخصی یاد گرفتم (همون 90% که گفتم) و چندین برنامه نوشته و فروختم، مدیریت شبکه، میکروتیک و … کلا توی همون ۹۰٪ خودم یاد گرفتم.

صد در صد موافقم.

8 پسندیده

سلام خدمت آقا سجاد عزیز

این خداحافظی از همون بای بای هایی که آخر وویس قبلی گفتی؟!! :joy::joy::grin:

با تمام وجود امیدوارم به خواسته هاتون برسید. فراموش نکنید علاقه شما چیست؟
اون بحث روانشناسی که کیمیا خانوم گفتند کاملا درسته!!

آقا منصور گل هم که در مورد علاقه گفتند واقعا اگر نباشه عملا دوران دانشگاه مساوی میشه با اتلاف عمر :hourglass_flowing_sand::hourglass_flowing_sand::hourglass_flowing_sand:

اما چیزی که یک معلم میگه:
همه ما علایق خاص و انگیزه های خاص خودمون رو داریم و در زندگی به خاطر اون چیز عجیبی که‌ خداوند در خلقت ما گذاشت ( حریص بودن انسان) همیشه به دنبال کمال هستیم!

اما یک نکته رو غافل نشو
هر جا رفتی
هر کاری خواستی انجام بدی
هر جایی مشغول شدی

یادت باشه از کارت لذت ببر. شرایط رو برای خودت جوری درست کن که اگر جهنم هم باشی به بهشت برات تبدیل بشه.
از دوران دانشجویی حتما لذت ببر!
هیچوقت کلا نرو تو فاز درس خوندن و از این حرفا :smirk::joy:
نمیگم که وقت تلف کنی
اما
خودت رو داخل زندان درس زندانی نکن!!

راستی یادم رفت بگم… هر چند وقت یک بار بیا و دوباره از اون داستان های فان و خنده دار بگو… باورت میشه من وویس شما رو 7 بار گوش دادم اما عین 7 بار خندیدم :rofl::rofl::rofl:

I hope you’ll be succesful in whole of your life
By By

8 پسندیده

براتون آرزوی موفقیت داریم آقای سجاد عزیز.

ایشالا موفقیتتون رو اینجا جشن بگیریم. :rose:

7 پسندیده

:joy::joy::+1::+1::+1:
دقیقااا(کاش زودتر این تجربتونو میگفتید :grin::face_with_head_bandage:)
من حدود دو ماه شد که شدید رفته بودم تو فاز درس خوندن،تقریبا فقط درس میخوندم و لاغیر :books::face_with_head_bandage:(به خاطر یه امتحان ورودی که برای ادامه تحصیلم حتما باید پاسش کنم)اما خب الان کاملا پشیمونم که چرا خودمو اذیت کردم و حدود یه هفته است که دیگه روشمو تغییر دادم و برگشتم به دوران طلایی قبلم :grin:
البته بگم که اگه واقعا به رشته علاقه داشته باشیم درس خودندن خودش یه لذت بزرگه اما نه دیگه فقط درس :sweat_smile:

7 پسندیده

امیدوارم که در دانشگاهی که دوست دارید قبول بشید و موفق باشید.

3 پسندیده

سلام آقای سجاد، خیلی خوشبحالتون هست؛ ماشاللا همه صحبتها گوهر گرانبهایی بود؛ کاش زمان کنکور ما این امکان واسه ما هم فراهم بود، که فقط نمی گفتند کنکور داری بشین درس بخون :slightly_smiling_face:
براتون آرزوی موفقیت دارم برای تمام مراحل زندگیتان

دقیقا؛ یک بعدی زندگی نکردن

4 پسندیده

سلام آقا سجاد
ایشالا موفق باشی :pray:

3 پسندیده

با ارزوی موفقیت
امیدوارم خبرهای خوب بشنویم ازتون

2 پسندیده

امیدوارم که به نتیجه دلخواهتون برسید و برسم:heart_eyes::heart_eyes:
آخه منم به خاطر کنکور فعالیت زبانشناس رو متوقف کردم.

2 پسندیده

سلام آقا سجاد
حسابی موفق باشین
همین زمانی که در نظر گرفتین رو متمرکز باشین روی هدفتون و بعدش از موفقیتی که خودتون ساختین لذت ببرید :tulip::tulip::tulip:

2 پسندیده

خیلی ممنون که انرژی میدید
اصن همین حرف آقای تونی رابینز بود که خیلی به من کمک علاوه بر اون پنج درس اول قدرت هم تو دروس خیلی کمکم کرد. مثلاً امتحان فیزیک نوبت اول پارسال رو ۸.۵ شدم(ریاضی هم همینطور)! از حل ساده‌ترین سوالات عاجز بودم (چند بار پای تخته رفتم حتی داوطلبانه ولی بازم نمی‌تونستم حل کنم)، ولی طبق گفته‌های aj عقایدم رو نسبت به فیزیک عوض کردم و به خودم اعتماد به نفس دادم و خدا رو شکر الان از بهترین دانش‌آموزان تو ریاضی و فیزیک هستم :sunglasses:
زبان هم به همین صورت بود پارسال من تو زبان دانش آموز متوسطی بودم ولی امسال به لطف شما خیلی بهتر شدم مثلاً واسه کلاس تست‌هایی نوشتم و توشون دام گذاشتم، جالب اینکه برخلاف تصور من معلم تو اون دام ها افتاد و تستارو غلط جواب داد😁 (بعدش تستامو گرفت و به همه‌ی کلاس‌هایی که درس داشت به عنوان نمونه سوال برد) چه حالی داد انتقام بچه‌ها رو ازش گرفتم😀

3 پسندیده

خیلی ممنون که به هیچ چشم داشتی منو راهنمایی میکنید

در این مورد، اتفاقا فقط واسه ساختن network و روابط میرم دانشگاه همچنین یه مدرکی داشته باشم و محیط آکادمیک رو تجربه کنم.
من ترجیح میدم با اندروید شروع کنم چون بازارش داغتره ولی حقیقتش با این قیمت دلار واسه اندروید نمیشه سیستم مناسبی تهیه کرد، به همین دلیل وب رو هم واسه شروع گذاشتم تو لیست.
دوره‌ی اندروید uncox رو خریدم و تقریبا نیمی از دوره‌ی قدیمی اندروید (اکلیپس) رو طی کردم و با برنامه‌نویسی آشنایی دارم. (راستی شنیدید که آقای آقاجانی میخوان آموزش کاتلین رو استارت بزنن اون هم با تکنولوژی interactive video برای اولین بار در زمینه آموزش در ایران! چه شود)
داستان عشق من به برنامه‌نویسی از این قراره که یه روز ۱۰ سالم بود یه مستند تو تلویزیون دیدم درباره برنامه‌نویس‌ها و عاشق کارشون شدم پس رفتم سراغ خدمات کامپیوتری (!) محل و ازش پرسیدم که واسه برنامه‌نویسی باید چیکار کنم. اون هم گفت: تو؟! اونایی که برنامه‌نویسی میکنن استاد ریاضیاتند و حتی بعضی اساتید دانشگاه نمیتونن این کارو کنند (اینو راست گفت). پس من تصمیم گرفتم برم رشته‌ی ریاضی تا مهندسی کامپیوتر بخونم (ولی نمی‌دونم چرا گذرم به تجربی افتاد!:thinking:).

2 پسندیده

معلم زبانی که تو دام دانش‌آموز بیفته فاتحه‌شو باید خوند. متاسفانه معلمای ما انگار فسیل شدن هیچگونه مطالعه‌ای نمی‌کنن و در سطح کتاب موندن. تقصیر اون معلم نیست تقصیر سیستم مریضه که همچین کسایی رو برای تدریس گماشته

5 پسندیده

خیلی دلایل زیاد دیگه ای هست
شما داخل گو نیستید… قبول دارم که معلم های خسته ای دا م اما چرا خسته شده اند؟
و هزاران چرا دیگر که پاسخی طولانی در پی دارند.

من خودم در کسوت معلمی ام
اگر واقعا مشتاق هستید که بدانید چرا؟ من میتونم در این باره کاملا علمی و با نگاهی جامعه شناسانه به شما اثبات کنم.

اما

در نهایت میگویم

کل سیستم بیمار است

4 پسندیده

من کاملا در گود هستم. مشکلات فراوانی هست و بهش کاملا واقفم. این مشکلات ربطی به میزان دانش یه معلم نداره. وقتی معلمی تو یه رشته‌ای مثل زبان تحصیل کرده باید انقد بلد باشه که بتونه یه دانش‌آموز دبیرستانی رو اقناع کنه. چرا باید کار به جایی برسه که دانش‌آموز سواد معلم‌ رو به چالش بکشه. آیا این معلم براش سخته به جای اخبار فارسی اخبار انگلیسی ببینه؟ آیا براش سخته فیلم انگلیسی ببینه؟ (هم فال و هم تماشا) و هزار تا سوال دیگه…

5 پسندیده

من به اینکه برخی از معلمان واقعا بی انگیزه هستند و خیل عظیمی از باورهای منفی منکر نیستم
اما
میگم
که باید درک کرد شاید اون روز نتونسته پاسخی داشته باشه. شاید های بسیار!!
روانشناسان عقیده دارند:

اگر میخواهی شخصی را درک کنی که چقدر مرارت و سختی کشیده باید جا پای او بگذاری و قدم برداری تا بفهمی چه بر او گذشته است

واقعا و انصافا معلم های بی انگیزه و … داریم که تنها ساعت را برای رفتن به خانه و … نگاه می کنند
اما
بسیاری از معلمان اینگونه نیستند!!

حتما توصیه می کنم پیج این استاد دانشگاه رو دنبال کنید:
دکتر سید مجید حسینی

عدالت آموزشی و همین موارد رو کاملا موشکافانه و در کنفرانس ها بدون هیچ ترسی مطرح می کنند.

به دیگر دوستان هم توصیه می کنم اگر میخواهید درک کنید که معلمان چه رنج ها و زحمت هایی می کشند، سخنان این استاد دانشگاه که از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران یا علامه می باشد گوش کنید.

و
بعد از شنیدن این سخنان و بسیاری از مدارک برای عدالت آموزشی کاملا توجیه خواهید شد.

شما هم معلم هستید؟
خدا رو شکر تعداد معلمان در این گروه بسیار است.
:smiley::grinning:

3 پسندیده