کمک برای چند کتاب

سلام صبح اول هفته پاییزی دوستان بخیروشادی
ازعزیزان گروه و مربیان محترم در مورد چند کتاب راهنمایی میخواستم که آیا کتابهای مفیدی هستند یا خیر آنهم برای سطح اولیه که دروس انگلیسی بدون تلاش است و اصلا خواندنشون به صلاح هست یا کلا کنار بذارمشون؟؟
باتشکر

1 پسندیده

تجربه ثابت کرده که کتاب خوندن اثر طولانی‌مدت نداره. همین اصطلاحاتو با شنیدن یاد بگیرید مطمئن تره. برای دیکشنری هم بسته به خود آدمه که با کدوم دیکشنری راحت باشه. من خودم لانگمن رو ترجیح می‌دم

5 پسندیده

خیلی متشکرم🌹 لطف کردیند

2 پسندیده

این کتاب ها زمانی مفید هستند که شما به سطحی قابل قبول رسیدید. یعنی مثلا به سلاست نسبی رسیده باشید. اون موقع این کتاب ها میتونن به شما کمک کنن به انگلیسی فکر کنید و بجای ترجمه از فارسی به انگلیسی، کاملا یه جمله رو به انگلیسی بگید.

مثلا جملاتی مثل " یک روز در میان" یا “من در فلان جا به دنیا اومدم ولی فلان جا بزرگ شدم” یا کارکتر های مختلف هر شخص و…

پیشنهادی که من دارم اینه که کتاب منوچهر سرخابی " جملات کلیدی زبان انگلیسی " رو استفاده کنید. هر چند در آینده من و هم گروهی گرامیم مجموعه ای از فلش کارت های الگویی که بسیار کامل تر از این کتاب ها خواهند بود رو آماده خواهیم کرد که از این حالت سنتی خوندن راحت شید. چرا که همونطور که پروین خانوم اشاره کردند این جور خوندن به مرور از ذهنتون میره. مگر اینکه از تکنیک SRS استفاده کنید و صد البته با مکالمه اونها رو فعال کنید.

فلش کارت هایی که ما آماده میکنیم تمام جرقه های لازم در مغز رو ایجاد خواهند کرد.امکاناتی که فلش کارت های ما خواهند داشت:

• جمله های الگویی و آموزش لغات در جملات
  • ترجمه برای درک بهتر
  • عکس
  • افکت صدا ( مثلا اگه لغت مربوط به بچه هست، پست فلش کارت صدای بچه میاد)
  • تلفظ تمامی جملات انگلیسی با لهجه آمریکایی
  • مثال ها و توضیحات بیشتر برای درک لغات و…

تمامی این موارد در این کتاب ها موجود نیستند و صد البته از تکنیک SRS ( یعنی تکنیکی که ما در نظر گرفتیم) استفاده نخواهند کرد.

در حال حاضر داریم روشون کار میکنیم. یه چند ماهی میشه درگیریم. پیش بینی ما اینه تا اواخر زمستون تموم شه و اگه لایتنر زبانشناس هم تا اون موقع تغییر کنه میتونیم اونجا اون رو ارائه بدیم که شما دوستان تهیه کنیدش و ازش لذت ببرید.

11 پسندیده

سلام وقت بخیر.خیلی ممنون که زمان گذاشتید
اول تبریک میگم به خودتون و خانواده ی محترمتون که چنین فرزندی دارند که هم باعث افتخاراونهاهستیند وهم باعث افتخار تالار.
وهمچنین بخاطرتک تک مقاله هاو فعالیتهاتون که الگوی هستیند برای افرادکوچک و بزرگ تالار
وتبریک میگم به طراحان این آپ
بی اغراق میگم مقاله هاتون و راهنماییهاتون همیشه راه گشا بودند وامیدوارم همیشه اینگونه باشه.
و۱خسته نباشیدخداقوت به شما وتمام همکارانتون و مدیران این آپ و کسانیکه بی چشمداشت شب و روز برای این برنامه درحال تلاش هستند.برای شما عزیزان بهترینها رو آرزو دارم موفقیتتون ابدی باش.:rose::rose:
بازهم سپاس بخاطرراهنمایتون

5 پسندیده

جناب کشاورز میخواستم ببینم این موردی که گفتید الان در نرم افزار وجود داره؟؟ :thinking::thinking::thinking::thinking::blush::blush::blush::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::rose::rose:

1 پسندیده

نه اینارو باید جدا خریداری کنید :grin:

3 پسندیده

متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدیند؟؟؟ :thinking::thinking::thinking::thinking:

1 پسندیده

این کتابها چون تکست بوک هستند در اپ قرار نمیگیرن
کتابهایی مثل جملات کلیدی انگلیسی منوچهر سرخابی و…
اینارو باید از کتاب فروشی ها نسخه جلدیش رو خریداری کنید
نسخه های خارجی هم دارند که فکر میکنم میتونید دانلودشون کنید رایگان

3 پسندیده

آهان متوجه شدم :blush::blush::blush::blush::blush::ok_hand::ok_hand::ok_hand::rose::rose::rose::rose:
فقط ۱سوال دیگه اون قسمتی که پارسال گفتید درحال کارهستید تاآماده بشه چی؟؟ :thinking::thinking::thinking::thinking:

1 پسندیده

من با فاطمه خانوم درستش کردیم تموم شد.

@fdoosti

اگه از انکی استفاده می کنید از ایشون میتونید نسخه فلش کارت شدش رو خریداری کنید. من و ایشون ازش استفاده کردیم و خیلی مفید بود

4 پسندیده

والا تاهمین الان که بطورجدی زبان خوانی رو شروع کردم از لایتنر ۱بارهم استفاده نکردم برای همین هرگز دنبال برنامه ی لایتنری نرفتم :wink::wink::wink::blush::blush::blush::blush:طرز استفاده ی صحیحش هم اصلا بلد نیستم

1 پسندیده

خب پس نسخه چاپی برای شما بهتره.
هر چند از لایتنر سعی کنید کم و بیش استفاده کنید. برای مرور لغات لازمه
به ذهن شما کمک میکنه راحت تر کلمات رو بخاطر بیاره

3 پسندیده

والا از بس‌لایتنرهای بچه ها رو دیدم وحشت کردم کلا دور جعبه لایتنر رو خط کشیدم :blush::blush::blush::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:
ممنون از راهنماییتون سعی میکنم لایتنر رو در برنامه ام قرار بدم :blush::blush::blush::clap::clap::rose::rose::rose::rose::ok_hand::ok_hand::ok_hand::sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower:ممنون باصبروحوصله پاسخگوی سوالاتم بودیند ۱دنیاتشکر :cherry_blossom::bouquet::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::bouquet::blossom::blossom::sunflower::hibiscus:

2 پسندیده