دوزبانه شدن کودکان

ایشون همون خانمه هستن ک ویدیوهای چادری را میذارن؟ همش هم غر میزنن؟ :grin:

4 پسندیده

برنامه خندوانه اومده بودن بقیه اش رو نمی دونم :blush:

3 پسندیده

فاطمه جون ناراحت نشید باور کنید اون جملاتی که با بچه کار می کردید من هم تا دو سه سال پیش نمی تونستم درست تلفظ کنم

5 پسندیده

اینو میگم

6 پسندیده

وااای خواهر من این مسائل رو دنبال نمی کنم :joy:

4 پسندیده

چقدر عالی !!!

6 پسندیده

نه این اون نیست. سکینه‌هه :joy:

خیلی خوشم میاد ازش. خیلی باهوش و زیرکه.

6 پسندیده

اتفاقا منم میخواستم قبلا این رو بهش بگم ولی گفتم شاید ناراحت بشه. یه فیلم از الینا برام فرستاده‌ بود که خودش باهاش کار میکرد. من اصلا با برادرزاده‌م کار نمی‌کنم چون معتقدم باید بذاریم با نیتیوها پیش برن.

6 پسندیده

خیلی باهوشه :heart_eyes::heart_eyes:

:joy::joy:
نه باور کنید من تو حیاط داشتم برا خودم میگفتم دیدم داره دقیقا اون جمله رو میگه. باورتون میشه هنوزم میگه :sweat_smile:

نه عزیزم. من همیشه از صحبتای شما استفاده میبرم :heart:

فیلمه همون بوده شکار شده :joy::joy:
دنبال کانال دکتر امینی ام براش :heart::grin:

6 پسندیده

من هم شخصیت ملاحظه کاری هستم ولی در این مورد خاص که نتیجه اش رو دیدم احساس می کنم ظلم به بچه ها هست

ای جان دلم؛ من هم هنوز workingهاش تو گوشم هست. ببوسیدش همچنان با رعایت اصول بهداشتی :blush:

6 پسندیده

وقتی بتونه با لهجه نیتیو صحبت کنه واقعا حیفه این فرصت از دست بره

چیزی که برام خیلی جالبه اینه که من هر موقع دارم زبان گوش میدم متوجه تفاوتش با زبون خودمون میشه. میبینم داره زیر لب میگه working :joy::joy:

چششششم :heart_eyes::heart_eyes::grin:

6 پسندیده

دوستان :joy::joy::joy::v::v::v:
بحث خواب انگلیسی شد :joy: شدید دارم می خندم :joy::joy::joy: تو خواب هم، این انگلیسی ولم نمی کنه :joy::joy::joy:
اون یکی دو ساعت هم که می خوابم، بازم با انگلیسی، سر و کار دارم :joy::joy:
لغات و جملات هم یادم می مونه :joy:
خیلی برام عجیبه :joy:
:revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

4 پسندیده

میگم عزیز حالا این رو گفتید یادم به سال اولی که اصفهان اومده بودم افتاد، استاد مشاورم فارسی شون رو که به سختی متوجه می شدم ولی وای به وقتی که انگلیسی می گفتند، زبان دومشون هم فرانسه بود دیگه کلا اینجوری :roll_eyes: نگاه شون می کردم

5 پسندیده

:joy::joy::joy:
عزیییزم، پس حسابی گیج شده بودین

:rofl::rofl::rofl:

وای از دست شما :joy::rofl: نمیدونستم اینقدر بانمکین بانو

5 پسندیده

دختر کوچولوی من هم الان سه سال و نیمه هست. تقریبا دو ساله که کارتون میبینه و خیلی پیشرفت خوبی داره.
چیزی که برام خیلی جالبه اینه که ناخودآگاه تکنیک سایه رو اجرا میکنه. دفعه های اول که یک کارتون و میبینه با دقت نگاه میکنه بعد سعی می کنه حرکات شخصیت های کارتونی و تقلید کنه. کم کم کلمات و تکرار می کنه و بعد جمله ها رو تکرار می کنه و در مراحل پایانی جمله هایی که یاد گرفته تو بازی یا موقعیت های مختلف بازگو میکنه یا شعر هایی که یاد گرفته رو میخونه.
مورد جالب‌تر و بهترش اینکه تلفظ های درستی داره. مثلا کسی بهش نگفته th و چه جوری تلفظ کنه ولی خیلی قشنگ و درست تلفظ می کنه.
وقتی داستان های کودکانه ی زبانشناس و نگاه میکنه میگه مامان بیا با هم بگیم و بیشتر کلمات اونو تکرار می کنه
دیگه اینکه کارتون باید به دقت انتخاب بشه که از این طریق رفتارهای درست هم نهادینه میشه

9 پسندیده

عزیییزم چ دخترتون نازه :heart_eyes: خدا براتون حفظش کنه :palms_up_together:

ایییول چ نابغه ان :smiley::clap::clap:
ب کی بره ک نابغه نباشه؟ حتما ب شما رفتن دیگه :sunglasses:
کارتونایی ک براشون میذارین بریتیشه یا امریکن؟ گفتم اگه بریتیشه من بیام یه دوره پیششون ببینم :upside_down_face::grin::slightly_smiling_face:

3 پسندیده

ممنون اعظم جون :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
کارتون ها از هر دو لهجه هستند چون بچه باید هر دو لهجه رو بشنوه و با لهجه های مختلف آشنا بشه

بیا عزیزم. بریتیش هم داریم :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

3 پسندیده

متشکرم :grin::pray::pray:

3 پسندیده

فکر نکنم کسی زوایای پنهان شخصیت من رو کشف کرده باشه شاید بخاطر همون چارچوبی که عزیزانی از قبیل @fdoosti ، @a.bayani و @R.min اشاره کردن :smile:

خدا حفظ کنه دختر نازنین تون رو :rose: دقیقا همین قالب یادگیری کودکان هست که الگو میشه به عنوان متد effortless

8 پسندیده

سلام چه قدر خوب که نتیجش رو دید و چه خوبتر که به همه معرفی کردید ادم به خیلی ها بخواد بگه واکنش نشون میدن اما چقدر خوب میشه که مادرانی که اینده فرزندشون براشون مهمه با آقای دکتر امینی اشنا بشن.

منم روز قبل تولد خواهر زادم ایشون اصفهان سمینار داشتن رفتم و بعد بعنوان کادو برای هر دو خواهر زاده هام خریدم
یکیشون هنوز به اون صورت حرف نمیزنه که نتیجشو ببینم اون یکی هم با این که چهار سالش بود که شروع کرد و من خیلی نگرانش بودم الان یاد گرفته و جالبه که با ما فارسی صحبت میکنه اما تو بازی های خودش خیلی کلمه انگلیسی میگه.
یکی از دوستانمم بچش از همین روش زبان رو یاد گرفته و به همین روانی صحبت میکنه :upside_down_face:

6 پسندیده