داستان و هدف شما از یادگیری انگلیسی چیه ؟ (تاپیک انگیزشی)

خب همش که مکالمه نیست … نهاااایت یک دقیقه ش مکالمست بقیش درواقع توضیح لغات و اصطلاحاتی هست که تو اون مکالمه استفاده شده . شمانیاز ندارید به کل اون 10 دقیقه هر روز 3 بار گوش بدید … یکی دوبار همون اول گوش بدید و متوجه لغات و اصطلاحات بشید روز های بعد میتونید بزنید جلو و فقط مکالمه رو گوش کنید .

5 پسندیده

خیلی عالی :sunglasses: موفق باشید و استوار.

4 پسندیده

احسنت به این پشتکار و تلاش😎

5 پسندیده

در خدمتم…
ولی چرا من ؟؟!:slightly_smiling_face:

3 پسندیده

ممنونم از توضیحاتتون کارشناس جذب عزیز وگرامی. منم بعد از دوره پرورش افکار با زبانشناس آشناشدم…

3 پسندیده

سلام خدمت دوستان عزیز زبانشناس
این پست آخرین پست بنده در تالار
به دلایلی مشخص که خیلی توضیح دادن یا ندادنش اهمیت نداره
در کل به عنوان آخرین پست سعی میکنم تجربه ای که داشتم با شما به اشتراک بذارم شاید که مفید واقع بشه
خوب دی دوسال پیش اولین حضور من در مجموعه زبانشناس بود
اما به صورت حرفه ای از مهر پارسال تا حدودای اردیبهشت با اپ زبانشناس کار میکردم
از دوره داستان کودکان شروع کردکم البته اون زمان سه بخش بود
بعد کلا از زبان شناس دیگه استفاده نمیکردم و از منابع دیگه استفاده میکردم
تا اینکه به طور اتفاقی درس شش قدرت گوش دادم (خود محتواشو توصیه میکنم) و بسیار واسم جذاب بود
(اینا قبل از مهر بود )
بعد از مهر (دوره ی حرفه ای)
دروس قدرت درس اصلی ۷ بار و بخش گرامری ۱۴ بار گوش میدادم بدون تکرار با صدا
و روزش هم واسم مهم نبود تعداد دفعات مبشمردم
البته تا درس ۱۲ این روند ادامه داشت
در کنارش از پادکست های سری جدید آقای aj hoge استفاده میکردم
پادکست ها عالی و فوق العاده اند
و نسبت به دوره ی قدرت آسان تر توصیه میکنم به دوستان حتما از این دوره استفاده کنند
قرص قرمزـقرص ابی
رفتار بچه گانه
این دوتا الان در ذهنم هست ولی خوب پادکست های جذاب به خصوص از نظر محتوا اونجا زیاده
و بعد دوره ی VIP اینو کامل در یک تاپیک دیگه توضیح دادم لینک آخر سر واستون میذارم
اردیبهشت تا تیر:
دیگه منبع جذابی در اپ زبانشناس واسه من وجود نداشت و خوب از سایر منابع استفاده میکردم
مرداد ماه تا الان :
نرم افزار های جدید اومدن و استفاده من از اپ زوم شروع شد
مجموعه ی تد معروف ترین سخرانیها یا یه همچین چیزی
هر کدوم فکر کنم بالای ۳۰ بار گوش دادم جالبم بودن
به خصوص اونیکه درباره ی تاثیر فیزیولوژی بر بدن بود
بعد تاپیک اضافه کردن محتوا توسط کاربران اومد
دوتا مجموعه انیمیشن حدودا ۲۰ قسمتی برای مجموعه آماده کردم
مرد عنکبوتی و پاندای کنگفوکار
و عمده استفاده من از اون روز از این دو مجموعه به خصوص پاندا بود
این آخرا مجموعه all ears english استفاده میکردم .کلمه جدید زیادی واسه من نداشت
ولی خوب محتواشو دوست داشتم
اما فعالیت های تالار :
از همون حدودای اردیبهشت شروع شد فکر کنم سومین پستم که اولین پستی بود که مستقیم
از طریق تالار فرستادم بعد از حدود یکسال خورده ای از اولین روز عضو شدنم بود
صوتی بود که در چالش لتس تاک فرستادم و حدود ۱۷ دقیقه صحبت کردم
و دیگه فعالیت به مرور بیشتر شد و من سعی میکردم
در سخترین بخش یعنی مکالمه حضور فعالی داشته باشم
چالش لتس تاک خیلی عالیه ابزار خیلی قدرتمندی برای تقویت مکالمه واقعا اینو توصیه میکنم
و حالت بداهشو نه صرفا از روی تکست خوندن یا چیزی شبیه این
آهان اینو الان یادم اومد تایم مطلعاتی من به این صورت بود که از مهر تا اردیبهشت (دوره حرفه ای)
روزی یک ساعت نیم باید میخوندم .اجباری بود یعنی خودم خودمو مجبور میکردم که بخونم
گاهی اوقات اصلا حس حالش نبود ولی خوب باید کار انجام میشد .و بعد از اون از سایر منابع زبان که حالت فان داشت استفاده میکردم
دیگه این که هر اومدنی رفتنی هم داره
حالا به دلیل اتفاقاتی به خصوص بعد از ماجرا هایی که طی یک ماه گذشته افتاد.
و چون نمیخوام چالشی ایجاد شه ترجیح میدم بازش نکنم
ادامه فعالیت در تالار برای بنده میسر نیست
این توضیح هم بدم خیلی جاها اتفاق افتاد که صحبت های بنده حالت انتقادی داشت
یا شاید استایل خیلی خوبی نداشت .من به شخصه از همه دوستان عذرخواهی میکنم و اینو میگم که قطعا پشت تمام حرفا این نیت بوده که کمکی به مخاطبم باشه و به هبچ عنوان قصد تخریب یا چیزی شبیه اینو نداشتم
باز هم به هر دلیل اگر دوستان این حس بد نسبت به حرف های بنده دارن ازشون عذرخواهی میکنم
در آخر من از مجموعه زبانشاس تشکر میکنم بابت نرم افزار خوبی که طراحی کردن و البته تالار
همان طور که گفتم این آخرین پست از @mht0017
و اینم بگم من یه مستند آماده کردم کامل و برای مدیران سایت فرستادم و البته با هماهنگی قبلی
نمیدونم در اپ زوم قرار می گیره یانه ولی اگه قرار گرفت توصیه اکید میکنم اونو ببینید
مرتبط با مفهومی که سعی میکردم به خصوص اون اوایل لتس تاک هایی که داشتم به شما عزیزان معرفی کنم و آقای AJ HOGE در پادکست رفتار بچگانه تمدید یافته دربارش صحبت می کرد
خدا نگهدار و موفق باشید

8 پسندیده

والا توجه به انگلیسی برای من از وقتی شروع شد که اومدم ارشد و مجبور بودم انگلیسی بلد باشم.
در حالی که هیچی بلد نبودم!
برای همین بی خیال شدم و ناراحت بودم و حس انزجاری هم از انگلیسی داشتم.
اما ترم دو که شروع شد با کتاب های زبان عمومی زیر ذره بین آشنا شدم که لغات 504 و تافل رو به شکل جالبی داشت و من طی تابستون با اشتیاق زیاد حدود 2500 لغت مهمشو که لغات آکادمیک بودن حفظ کردم با نرم افزار انکی.
خلاصه با این وضع آزمون دکتری دادیم پارسال و زبانو 23 درصد زدم!
تا اینکه یک ماه بعدش که نوروز 97 بود توسط خواهرم با زبانشناس آشنا شدم و با شور و اشتیاق فراوان اشتراکش رو خریدم.
با داستان های بچه گانه شروع کردم و الآن که آبان ماهه درس بیست و دوم انگلیسی قدرت هستم و واقعا راضی هستم و روز به روز دارم پیشرفت میکنم.
امروز هم اشتراک زیبوک رو برای گسترش واژگان خریدم.
خلاصه شروع علاقه ی من به زبان از کنکور و اجبار دانشگاه و لغات آکادمیک شروع شد…

7 پسندیده

دوست عزیز من @mht0017

به نظر من، شما با توجه به تجربیات خوبی که بدست آوردید، باید در تالار گفتگو حضور بیشتر و پر رنگ از قبل هم داشته باشید.
مسلما تجربیات تک تک اعضای محترم تالار برای همه زبان دوستان قدیم و جدید و حتی آیندگان، مهم هست.

به قول معروف : "چند تا فکر (کله)، بهتر از یک فکر (کله) هست."

پیشنهاد میکنم با صحه صدر همچنان در کنار دوستان خودتون در تالار باشید تا با کمک هم به بهتر شدن و توسعه بهتر زبان شناس کمک کنیم.

اختلاف سلیقه همیشه بوده، طبیعیه، ابزار توسعه و پیشرفته، مهم اثر مثبت گذاشتنه.

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

4 پسندیده

سلام خدمت شما که متاسفانه هنوز اسم تون رو نمیدونم. ممنونم از ارائه تجربه تون
مصاحبه نکرده کجا تشریف میبرید؟؟
من همیشه به پست های شما توجه کردم که اگر چه به طور معمول تا حدی نظر متفاوتی داشتید در مسائل مختلف اما خود این مساله خیلی هم خوب هست چرا که باعث ایجاد نگرش های مختلف می شود و من به شخصه برام مفید بوده
به هر حال خوشحال می شوم بیشتر از تجربه تون بهره ببریم

5 پسندیده

:joy::joy::joy::joy::joy::joy:خیلی جالب بود موفق باشید

2 پسندیده

دوست خوبم محمد آقای عزیز.
بسیار عالی بود و ممنون از اینکه تجربیات خوب خودتون در مورد استفاده از زبانشناس رو به اشتراک گذاشتین.
من امیدوارم در مورد تصمیمی که گرفتین، تجدید نظر کنین. واقعیت اینه که وجود صداها و نظرات مختلف، محرک رشد یک فضای اجتماعی حقیقی یا مجازیه و بنابراین حضور امثال شما، که شجاعانه و بدون توجه به هجمه های احتمالی در هر شرایطی نظر خودتون رو اعلام می کنید، برای تالار و جامعه مجازی کاربران زبانشناس غنیمتی به شمار می‌آید.
با این وجود معتقدم، همانطور که قبلاً هم خدمتتون عرض کردم، فضای بشدت سیاست زده و قطبی شده کشور ما و تکرار مکرر مسائل خسته کننده و یکجانبه نگرانه سیاسی از جانب رسانه های حکومتی و ضد حکومتی، حال و حوصله تکرار این مباحث انرژی بر و بی فایده و رنج آور را از عمده مردم گرفته است و بخصوص در فضاهای تخصصی علاقه ای به شبیه سازی فضای عمومی جامعه وجود ندارد.
لذا با ادای احترام به شخصیت و نظرات شما، خوشحال خواهیم شد اگر ادامه حضور جنابعالی رو در این تالار شاهد باشیم و از تجربیات و نظرات جذاب شما در فضایی دوستانه بهره مند باشیم. :rose:

8 پسندیده

@pari
سلام پروین خانوم.خوب هستید؟
قرار بود درمورد پیش زمینه ی یادگیری زبانم یه ویس بفرستم،اما نشد ویس بگیرم.اخه تو خوابگاهم و این جا خیلی سرو صدا ست و سخت میشه یه جایی رو پیدا کرد که بشه صدا ضبط کرد.به همین دلیل هم تو چالش های دیسکاشن نمیتونم شرکت کنم.
یاد این تاپیک افتادم گفتم داستان یادگیریم رو از همون اولش، اینجا بفرستم.ببخشید اگه دیر شد و نشد ویس بفرستم.

5 پسندیده

سلام عزیزم. خیلی هم عالی
من بینهایت مشتاقم داستانتونو بدونم. مرسی که یادتون مونده :sunflower: :sunflower::sunflower: :heart:

3 پسندیده

خواهش میکنم پروین خانوم عزیز :heart:
دوتا پیام قبل فرستادمش.

3 پسندیده

سلام
من از بچگی عاشق زبان انگلیسی بودم؛ولی اون وقتا نه کلاسی بود و نه من شرایط مالیش رو داشتم؛تو دورانی که کارمند شدم یه ترم رفتم کلاس؛ولی چون شرایط کاری ام متغییر بودمجبور شدم نصف ترم رو غیبت کنم و بخاطر دغدغه های زیاد زندگیم برا امتحانم کلا تقلب کردم؛و همونجا دیگه بی خیال کلاس شدم؛بدی کلاس این بود همه بچه مدرسه ای و کوچولو بودن؛خیلی حس بدی بود؛۲۰نفر دم در صف میکشیدن تا اول من برم داخل :joy::joy:
تصمیم گرفتم ان شالله برا ارشد رشته ژورنالیسم پزشکی که ترکیبی از علوم پزشکی و زبان انگلیسی هست رو ادامه بدم و یک بار برای همیشه به علایقم بها بدم؛زبانشناس خیلی برا من خوب بوده چون هرتایمی دلم بخواد در شبانه روز میتونم باهاش کار کنم؛ فعلا خودم رو با مطالب ساده تر سرگرم میکنم تا ان شالله با شروع تابستون و تموم شدن یه سری امتحانا وقتم باز بشه و جدی شروع کنم

10 پسندیده

ببخشید حواسم نبود اصلا ندیدم.

خیلی عالی. ممنون که به اشتراک گذاشتید
دو نکته مثبت درمورد شما که هست اینه که تلفظتون واقعا خوبه، رایتینگتون حرف نداره. صحبت کردنم باید حتما تو مکالمه رخ به رخ قرار بگیرین تا خودتونو بسنجید. حتما اگه شد توی کنفرانس شرکت کنید. ترس اصلی همه‌ی ما همون مکالمه‌س و بخاطر تلاش‌های آقا کامبیز عزیز این فرصت پیش اومده که با ترسمون مواجه بشیم.
بازم ممنونم امیدوارم شاهد موفقیت‌های بیشترتون باشیم. الحق که تیزهوش هستید.

3 پسندیده

این چه حرفیه پروین خانوم عزیز،متوجه شدم که ندیدید.

واقعا چالش خیلی خوبیه،به خصوص برای من که تا حالا تجربه ی مکالمه رو در رو نداشتم و میدونم خیلی برام سخت و چالش برانگیزه و در این زمینه خیلی ضعیفم.اما حتمادوست دارم شرکت کنم و تمام تلاشمو میکنم تا بتونم شرکت کنم.

شما لطف دارید پروین خانوم :heart:
امااگه برعکسش در مورد من صادق نباشه،قطعا این یکیو نیستم :sweat_smile:

یه تشکر هم از شما(که یه الگوی خیلی عالی برای من هستید و دانش زبانیتون حرف نداره)باید بکنم که همیشه با فیدبک ها و پاسخ دادن به سوال ها به همه کمک میکنید و دانشتون رو در اختیار بقیه میذارید :heart::rose:

3 پسندیده

سلام
زبان اکادمیک داستانش با زبانی که ما داریم یاد میگیریم متفاوت
کار ما بیشتر روی زبانیه که متداول بین انگلیسی زبان ها
یا همون انگلیسی خیابونی
واسه پیشرفت در این مورد باید روی شنیداری
تمرکز شه
اما در مورد اکادمیک چون معمولا با مقاله سر و کار دارید مهارت خواندن الویت داره
اگه هدفتون اکادمیک اینو در نظر داشته باشید

2 پسندیده

سلام
پراکنده خواندن صرفا به خاطر تنبلی حوصله نداشتن مواردی از این دست نیست
محتوا اگه جذاب باشه خیلی راحت میشه بارها بهش گوش داد
پیشنهادم به شما اینه که اگر تعداد لغت خوبی دارید یعنی هر درس پاور بالای 90 95 درصد بلد هستید
دروس اصلیشو بیخیالشید و تایم فقط روی بخش سوم و چهارمش بذارید
به جای درس اصلی محتوایی پیدا کنید که واستون جذاب باشه
و می بینید خیلی راحت تایمی که هر روز واسه زبان در نظر گرفتید پر می کنید و سرعت پیشرفتتون بسیار بیشتر میشه

4 پسندیده

ممنونم؛بله درسته اما هدفم از یادگیری زبان فقط برا ادامه تحصیل و مقالات نیست؛خود مکالمه زبان و لیسنینگ برام جذابه؛ در واقع هردوتاش رو با هم میخوام

3 پسندیده