داستان و هدف شما از یادگیری انگلیسی چیه ؟ (تاپیک انگیزشی)

میذاشتین میموند دیگ
نشونه مشارکت بالامونه هااا

8 پسندیده

برگردوندمش
دوبار میخونه بهتر درک میکنه😂

9 پسندیده

ماشالا به این مشارکت :grin: ایرانی همیشه در صحنه به شما میگن :grinning:

5 پسندیده

سلام من مجتبی ۲۸ سالمه شدیدا عاشق مطالعه ویادگیری زبان انگلیسی هستم

وقتی فهمیدم دریاد گیری زبان انگلیسی یه سری چیزا رو میفهمم دیگه شروع کردم به خرید کتابهای مختلف ،سی دی ،وفیلم اول با مجموعه نصرت شروع کردم و فهمیدم خیلی برام آسونه ،بخاطر همین رفتم سراغ کتاب ها و چیز های دیگه،،،،ولی هیچ وقت کلاس زبان نرفتم ولی از اونهای که میرفتن کلاس بیشتر آموخته بودم، تا زمانی که با اصطلاحات واقعا سخته آمریکای و انگلیسی آشنا شدم. با افعال چند کلمه ای آشنا شدم ، دیدم توی فیلمها کتابها مجلات و حتی اخبار از اصطلاحات استفاده فراوانی میشه ومن متوجه نمیشدم که چی میگن. خلاصه خیلی سرخورده شدم، اما باز رفتم توی کتابخانها، وکتابها ، سی دی ها ووو،،، هرچی که مربوط به اصطلاحات بود رو جمع آوری کردم. کمی زبانم بهتر شد. اما هنوز خیلی کمبود داشتم. تا اینکه به مدت شش ماه اجبارا یه اتفاق برام افتاد که از زبان انگلیسی به طور کامل دور شدم، و وقتی برگشتم دیدم حتی کلمات پایه انگلیسی رو هم فراموش کردم، من ۳ تا ۴ ساعت قبل این اتفاق تمرین میکردم ،اما حالا هیچ انگیزه ای ندارم هیچ رغبتی به دست زدن به کتابهام ندارم ، حدود یک میلیون تومان حداقل برای این همه وسایل آموزش زبان پول داده بودم حالا دارم دیونه میشم دیگه روز به روز بیشتر انگلیسی رو فراموش میکنم،،

خواهش میکنم بگین چکار کنم ،من هیچ حوصله ای برای زبان انگلیسی ندارم دارم افسرده میشم،تنها عشق من زبان بود اما حالا دارم داغون میشم من خودم به همه راهکار میدادم اما حالا خودم هیچ راهی پیدا نمیکنم ،خواهشا بگین چکار کنم من با تمام وجود زبان انگلیسی رو دوست دارم،نمیتونم دل بکنم ،خواهش میکنم بگین چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4 پسندیده

سلام، برنامه زبانشناس رو دانلود کن و دوره ی انگلیسی قدرت رو شروع کن و طبق دستورات راوی عمل کن
مطمئن باش یادگیری زبان برات شیرین ترین تجربه زندگی میشه

8 پسندیده

آقا مجتبی عزیز. اتفاقا فراموشی برای یادگیری زبان انگلیسی خوب هست و همونطور که آقا فرزاد گفتن اگر با دوره ی انگلیسی قدرت شروع کنین هم انگیزه پیدا میکنین هم دوباره مطالب فراموش شده به جای خودش بر میگرده.

من در نوشته ی زیر توضیح دادم که هرچقدر مطلبی بیشتر فراموش بشه، وقتی دوباره یادش میگیرین بسیار بهتر از قبل در ذهنتون میمونه. بنابراین اتفاقا از این فراموشی استقبال هم بکنین به نظر من :slight_smile:

10 پسندیده

فراموشی تو زبان بد هم نیست
استیو کافمن سر زبان اوکراینی همین اتفاق براش افتاد گفت یاد گرفته بمد رفت یه زبان دیگه یاد گرفت بعد ک رفت اوکراین دید هیچی نمیتونه ب زبون بیاره
ولی ب خودش استرس وارد نکرد و گفت همیشه برگشتن به زبان تز شروع اولیه آسون تر و پر بازده تره
برگشت اوکراینیو یاد گرفت و الانم کاملا بلده

7 پسندیده

بنده بسیار پیگیر آموزش های زبان بودم‌.کلاس زبان در آموزشگاه کیش اصفهان و حتی یک آموزشگاه در شهرستان سمیرم ثبت نام کردم اما چون با ایده آل من و روش های درست فاصله داشت انصراف دادم.بعد مدت ها فکر کردن یه روشی به ذهنم رسید که البته مقدمه ی این فکر ٬مشاوره ی یکی از اساتید زبان بود‌.چیزی که برام جالب بود این بود که ایشون برای من کلاسی نگذاشتند اما بهم مشاوره دادن که چطور بخونم.گفت من میتونم به خاطر در آمد زایی خودم بهت بگم کلاس بیا اما این کارو نمیکنم و فقط راهشو بهت نشون میدم.پیشنهاد ایشون گوش دادن به فایل های صوتی زبان بود و نوشتن متن اون از طریق گوش دادن و مراجعه به دیکشنری.روش زمانبری بود و صبر زیادی میخواست اما نتیجه شو گرفتم اما با این حال برای ادامه تنها این روش رو مناسب ندیدم.

البته ایشون یه کتاب فیلم هم بهم پیشنهاد دادند. خودم به این نتیجه رسیدم که اول ترانه های انگلیسی وفایل های صوتی کتاب های ریدینگ رو گوش بدم به این صورت که همزمان هم گوش بدم و هم متن مقابلم باشه تا گوشم آشنا شه باکلمات واصطلاحات انگلیسی .تمرین بعدی که برای خودم در نظر گرفتم این بود که مرحله ی اول رو چند بار تکرار کنم. مرحله ی سوم٬صوت به همراه متن انگلیسی و ترجمه ی فارسی که با این روش ترجمه و ریدینگ خودم رو هم قوی کنم.مرحله ی بعد گوش دادن به متن ترانه و کتاب و نوشتن چیزی که میشنوم تا مطمئن شم لیسنینگم قوی شده.مرحله ی بعد تکرار ترانه یا متن به طوری که اسپیکینگم هم قوی شه‌ و در بین این ها حفظ لغات داخل متن (لغات اینطور بهتر توی ذهن میمونه چون کاربردیه). نرم افزار دوران توی این زمینه خیلی بهم کمک کرد.

در کنار این ها یک مشاوره هم از یکی دیگر از اساتید زبان گرفتم و ایشون گفتند که دایره ی لغت خیلی مهمه و سعی کن تو این زمینه قوی شی و پیشنهادشون دیکشنری آکسفورد المنتری بود. در مورد حفظ لغات باید بگم که من سه روش رو امتحان کردم که اولین با آکسفورد المنتری و مطالعه ی لغت به لغت بود که جواب نگرفتم. دومین روش استفاده از کتاب ۵۰۴ و حفظ لغات به این صورت که مثال های مربوط به هر لغت رو تحلیل میکردم وجملاتش رو تکرار میکردم و سعی میکردم با بستن کتاب٬عین اون جملات رو بگم و از ذهنم کار میکشیدم ٬حتی زمان یادآوری سعی میکردم حس اون عبارت رو هم به نمایش در بیارم . از کتاب ترجمه ی ۵۰۴ هم استفاده کردم که سریع بتونم جملاتو درک کنم. یکی دیگه از کارهایی که برای ماندگاری اون کلمه در ذهنم میکردم این بود که تک تک کلمات جملاتی که در کتاب ۵۰۴ برای یه کلمه اصلی درس٬ مثال زده شده بود رو ٬با دیکشنری ٬تلفظ و معنیشو چک می کردم که هم تلفظم غلط نباشه و هم اون کلمه ی اصلی به واسطه ی این کنکاش ها بیشتر توی ذهنم بمونه. و روش سوم حفظ لغت از طریق ترانه و متن ریدینگ بود که قبلا خدمتتون عرض کردم.

شما با اپلیکیشن زبانشناس کار بسیار بزرگی انجام دادید جناب.امیدوارم این شیوه در تک تک استان های ایران توسعه پیدا کنه. توفیق خوبی نصیب شما شده.

سربلند باشید

9 پسندیده

سلام
من اصفهان زندگی می کنم و فکر کنم از همه شما بزرگتر باشم اون وقتا (20 سال پیش خخ) من کلاس زبان می رفتم ولی امکانات الان نبود (نه کامپیوتری نه اینترنتی نه ماهواره ای) یه کتاب فکر کنم اینترچینج های قدیمی کوچیک بود اونارو آموزش می دادند من یه مدتی رفتم ولی بعد مسافت زیاد بود روزی 3 ساعت راه بود رفت و برگشت منم فقط تابستونا رفتم اون موقع کسی نبود بهم بگه زبان باید مستمر بخونی مثل الانم نبود که به راحتی بشه به فایل صوتی دسترسی داشته باشیم خلاصه ولش کردم زبانمم تو مدرسه خوب بود تا تقریبا 3 سال پیش دیدم رفقام دارند کوچ می کنند منم کپ کرده بودم تازه از خواب خرگوشی بیدار شدم که چه فرصتهای طلایی را از دست دادم از طرفی اوضاع کار و اقتصاد که دیدم ، بدتر شدم تا اینکه رفتم کلاس دیدم چقدر متحول شده به نسبت قبل ، الان فایل صوتی فیلم و… همراه کلاس ارایه میشه یه مدتی رفتم بد نبود کل four corners گذروندم فکر میکردم آخرشم الان ، دیگه وقتشه برم سمت تافل ، یه بار یه نفر ازم پرسید how can i get to 33 pole bridge منم کپ کردم مخم به قول بروبچ قفل کرد سوال به این سادگی موندم چی بگم هیچی تراوش نمیشد با ایما و اشاره طرف رهسپار پل خواجو کردیم (خخخ) پیش خودم گفتم یهویی شد برای همین نتونستم جواب بدم رفتم شیراز تویکی از عمارتاش بودیم که یه توریست اومد و با بچه برادرم که 2 سالش بود حرف زد از اونجایی که خونواده میدونست تنها چلنگر خونواده من هستم گفتند یالا چلگنر شروع کن حرف بزن ببینیم آقا به ت ت پ ت افتادم و آبروم رفت کلی متلک شنیدم اومدم سرچ زدم با این سایت و نرم افزارش آشنا شدم متدش جالب بود به توصیه یکی از دوستان باید زبان مثل خود انگلیسی ربونا یاد بگیری و مجموعه engish today بهم معرفی کرد مجموعه بدی نیست هنوز تمومش نکردم تموم که شد میرم سراغ آقای hoge چون دوستان خیلی ازش دارید تعریف می کنید

12 پسندیده

من از English today استفاده کردم با استفاده از متود فیلم داخل سایت فقط بخش کلیپاشو نگاه کنید
اون دسته ویدئو هایی ک معلم توضیح میده و ترجیحأ بیخیال شید
درباره ای جی هوگ هم اگر تصمیمی دارید الان شروع کنید الکی عقبش نندازید
اگه انگلیسی قدرت سخته از new method استفاده کنید

5 پسندیده

آقا کامبیز خوشحال شدم شما هم اونا رو دید منم همین کاری که شما گفتید کردم یعنی کلیپها ررو میبینم
حتمی برنامه ریزی می کنم آقای hoge استارت کنم فکر کنم باید برنامه شما رو پباده کنم جمعه ها درس جدید بقیه روزها تکرار همراه با تکنیک سایه
یه کار مثبتی که گروه زیان شناس انجام داده ایجاد تالار گفتگو من وفتی نظرات دوستان را می خونم میبینم عقب نیستم همه همین مشکلات داشتند و دارند و این باعث انگیزه بیشتری میشه

6 پسندیده

باعث افتخاره که توان اندکمو در اختیار دوستان بزارم
امیدوارم تو روند یادگیریتون موفق باشید، و با مشارکت بیشتر تو تالار و در جریان گذاشتن پیشرفتتون به هممون انگیزه بدید تا همه همو بکشیم بالا و همه موفق باشیم.

7 پسندیده

تو یاد گرفتن لغات خیلی مشکل دارم :expressionless: هر روشی هم استفاده میکنم بی نتیجس .

3 پسندیده

موندم چیکار کنم
البته اینم بگم استفاده از روشی که که اقای هوگ توی فیلم گفتن یادم نیس کجا دیدم( منظورم همون روشیه که باید ادا اینا در بیاری بره تو حافظت ) استفاده میکنم ولی زود برام کسل کننده
میشه حدود ۴ ، ۵ تا نهایتش بتونم یاد بگیرم :pensive:
تازه دیروز شروع کردم اینگلیسی قدرت رو واقعا جذبش شدم ، میخوام تا تهش ادامه بدم. کلمه های سختشو اخر سر مینویسم ولی میشینم نگاشون میکنم فقط نمیدونم چطوری یاد بگیرم
ب نظرتون چیکار کنم؟

2 پسندیده

من قبلا با جعبه لایتنر توخونه لغات رو یاد میگرفتم اما خب دیدم تاثیر نداره
به نظر من لغت باید تو جمله یاد گرفته بشه تا بتونیم بعدا هم ازشون استفاده کنیم
البته من خودم چند روزی هست ک دوباره با لایتنر شروع کردم اما با لایتنر زبان شناس امیدوارم جواب بده
البته ی راه کار دیگم به نظر من اینه تو ذهنت با هر لغت یه جمله خنده دار بساز شاید اینجوری یادت موند😊

7 پسندیده

شما به انگلیسی زیاد گوش بدید و کتاب زیاد بخونید. همه این مواد یادگیری باید اصطلاحاً comprehensible input باشن یعنی ورودی قابل فهم.
پس شما کتاب هایی رو میخونید که حداکثر مفهومش رو بفهمید.
منم از روش لغات فعال استفاده نمی کنم. معمولا کتاب می خونم از دیکشنری سعی می کنم در صورت نیاز استفاده کنم. به مرور اون لغت مبهم رو تو جاهای دیگه میبینید و مفهومش رو بهتر متوجه میشید.
من آخرین باری که از لاینتر استفاده کردم یادم نمیاد :grinning:
البته من تو خوندن کتاب تنبلی کردم وگرنه دایره لغاتم میتونست خیلی بهتر باشه. من یادمه با کامیک های مورد علاقم ( با اینکه خیلی معنی هاشون رو نمی فهمیدم) کلی لغت یاد گرفتم. چون تصویری بودن حدس میزدم چی میگن.
البته بهتره که اون منبع که انتخاب می کنید قابل فهم باشه چون اگه یه چیزیم نفهمید خسته کننده میشه. نمیشه خودمون رو هل بدیم که باید اون کتابی که انتخاب کردیم رو دوست داشته باشیم تا بخونیم.
پس برای انتخاب کتاب، مطلب اینترنتی، کامیک، مانگا یا هر چیزی دیگه دو تا ویژگی در نظر بگیرید:

1. قابل فهم باشن
    2.واستون جذاب باشن
10 پسندیده

اره اینکارم میکنم ولی با همشون ک نمیشه

3 پسندیده

وای خب کلماتی که بلد نیستم تو کتاب بخونم حتی چند بارم تکرار شه یادم نمیمونه ک.میمونه؟

3 پسندیده

میگم چند بار منظورم دو سه جا نیست
الان یه کتاب می خونی کلمه مثلا Spontaneous رو میبینی، میری یه مطلب تو اینترنت می خونید اونجا می بینید، تو یه فیلم اون کلمه رو می شنوید، تو یه آهنگ مثلا دوباره اونو می شنوید و ادامه ماجرا
باید ارتباط بین کلمه و ذهن با تکرار ها تو موقعیت های مختلف ایجاد شه.
امکان داره یه کلمه راحت وارد ذهن بشه امکان یکی خیلی طول بکشه.
ضمنا تمام کلمات دنیا رو نمیشه حفظ کرد اونی که نمیشه حفظ کنید رو به مغز زمان بدید به مرور یاد میگیرید.
من مثلا کلمه overwhelm رو یه ماه طول کشید تا یاد بگیرم.
همه چی با غرق شدن در انگلیسی بدست میاد و صد البته صبر
شما انگلیسی قدرت رو بخونید اکثر کلمات عامیانه رو یاد میگیرید.

10 پسندیده

ممنون از راهنماییتون😊

4 پسندیده