داستان و هدف شما از یادگیری انگلیسی چیه ؟ (تاپیک انگیزشی)

با سلام
زبان خوندن من هم به سه بخش تقسیم میشه:
۱. به شوق معلم
۲. به زور معلم
۳. زبانشناس
یادمه کلاس سوم بودم که همینجوری بیخودی میرفتم کلاس زبان. آقای احمدی معلم زبان ما بود و خیلی خوب درس می‌داد که چون بچه بودم الان دقیقا یادم نمیاد چطور درس می‌داد اما کتاب English Time رو که یک کتاب تمام عیار بود رو تموم کردم و این، شدش پایه زبان من.
البته بعد از آقای احمدی دوباره کلاس رفتم اما تقریباً به جز گرامر هیچی نفهمیدم (برای امتحان می‌نشستیم لیسننینگ های کتاب رو که احتمال سوال دادن از اونا زیاد بود رو حفظ میکردیم!! می‌دیدی هنوز تو امتحان فایل صوتی رو پخش نکردن، ما داریم به سوالای لیسننینگ جواب می دیم!!)
و اما می رسیم به کلاس هفتم و بهترین معلم زبان ایران، آقای واعظی (من در مدرسه تیزهوشان ابهر از استان زنجان درس میخونم و معلم ما هم اهل صایین قلعه از توابع شهرستان ابهر بود ولی به جرأت می تونم بگم آقای واعظی بهترین معلم زبان ایران بودند). روش کارشون چگونه بود؟ میگفتن لیسننینگ های بی کیفیت و بی لهجه prospect 1 (کتاب درسی سال هفتم) را به گونه ای گوش کنیم که بتوانیم عین سی دی بخوانیم. و مکالمه ها را هم باید حفظ کنیم و در قسمت رول پلی، باید یک مکالمه از خودمان بسازیم و اجرا کنیم (کلاس هشتم دیگه اونقدر خلاقیت به خرج می‌دادیم یهویی مکالمه ۴ الی ۵ دقیقه طول می‌کشید!!). و به این ترتیب من «« یاد گرفتم گوش بدهم »». یهویی برای فهمیدن لهجه مزخرف گوینده توی لیسننینگ، ۳۰ الی ۵۰ بار گوش می‌دادم و حتی کارم توی برخی موارد به Google speech to text هم رسید! اما از روی “خوبِ کلاسمون” ننوشتم و تأثیرشم دارم میبینم و از این لحاظ به ایشون مدیونم.
از اردیبهشت ۹۶ وقتی کلاس هشتم بودم با زبانشناس آشنا شدم و حتی به آقای واعظی هم معرفی کردم و در عین ناباوری دیدم که هفته بعد، ایشان زبانشناس را نصب کرده و آن را خریده و از مگا داستان ها شروع کرده اند! نمی دانم بعد از اینکه از مدرسه مان رفتند آن را به کسی معرفی کردند یا نه، ولی احساس رضایت را بعد از یک ماه استفاده از زبانشناس در چهره شان مشاهده می‌کردم.
و سپس، کار با زبانشناس را آغاز کردم و به دلیل نبود راهنمایی و نیز ناآگاهی خودم، تا همین بهمن ۹۶ آن را کورکورانه خواندم و از نیمه دوم بهمن بود که روش استفاده درست زبانشناس را فهمیدم و امیدوارم در سال جدید بهتر از سال قبل، سطح زبانم را ارتقا دهم.
با تشکر

14 پسندیده

راستش من امروز رفته بودم فروشگاه، یه دونفر دیدم که عجیب شبیه ژاپنی ها بودن! منم که عاشق ژاپنیا…سعی داشتم زبانشونم یاد بگیرم…خلاصه خرید کردنو بیخیال شدم (میدونم ک خیلی کار ناشایستیه) رفتم پشت سر اقای ژاپنی ،که ببینم واقعا دارن به اون زبان حرف میزنن یا نه :joy: که از ده تا کلمه فقط یدونشو فهمیدم که اونم Aho به معنیه احمقه! و اینکه دیدم دارن کاسه چینی میخرن فهمیدم برای غذاشونه! چون توی کاسه های کوچیک غذا میخورن…خلاصه دیگه رفتم جلو ژاپنی حرف بزنم باهاشون،گفتم شاید فارسی بلدن /: پرسیدم شما اهل ژاپن هستید؟ ک جواب دادن فقط میتونن انگلیسی صحبت کنن…منم هول شده بودم بازم به فارسی گفتم بله بله میفهمم!(عجب خنگیم من /:slight_smile: بعد گفتن ک منتظر دوستشون هسن و اینا…خلاصه بعد اینهمه تمرین کردن تونستم به ژاپنی بگم از دیدنتون خوشبختم :sob:

و این تجربه باعث ب فکر برم ک خاک تو ملاجم ک حداقل انگلیسیمو قوی کنم و بعد ژاپنی…ک همین چند ساعت پیش توی نت سرچ کردم و از برنامه و مقالتون استفاده کردم (:

7 پسندیده

هوراا مبارکه خوشحال شدم .
ماجرای خیلی جالبی بود و با مزه. خوشبخت شین. :blossom:

2 پسندیده

من فعلا رسیدم ی تعدادی از تجربیات دوستان رو بخونم.
و اما تجربه خودم. :slightly_smiling_face:
منم مثل خیلی از دوستان علاقه ای به زبان نداشتم نه راهنمایی نه دبیرستان خوب نبودم فقط با تقلبی پیش میبردم این درسو ( توی تقلبی استاد بودم. :sweat_smile: ) اما پیش دانشگاهی و دانشگا یهو خوب شدم هنوز هم نفهمیدم چطور ولی عالی شدم اما همچنان علاقه نداشتم.
ی روز خواهرم گفت بیا بریم کلاس زبان اون عاشق انگلیسی بود و هست و واقعا عالیه. منم گفتم نه من دوست ندارم و از این حرفا تا اخرش انقد گفت تا راضیم کرد بریم تعیین سطح توی تعیین سطحم که کلا از روی دست خواهرم نگا میکردم یادمه وقتی لسینینگ و پخش کردن هیچی نفهمیدم جز این کلمه( ماهاتما گاندی) :see_no_evil: :joy: خلاصه تصمیم گرفتیم از ترم اولش شرو کنیم بخاطر من .
ترم دوم گفتم من دیگه نمیکشم خیلی سخته و … خواهرم و معلمم گفتن زوده ب ا این تصمیم و مطمئن باش میتونی دیگه گولم زدن و منم گفتم باشه که دیگه با همون فرمان تا اخرش رفتم و ادامه دادم. ولی اشناییم با زبانشناس و بازم مدیون خواهرمم که اون معرفی کرد و واقعا مفید بوده و هست.
ولی همچنان عزمم جزمه که باید روان و بی استرس بتونم کامل حرف بزنم :slightly_smiling_face. من 22 سالگی رفتم کلاس زبان که تقریبا دو سال طول کشید و بعد اونم دوباره سرد شدم تا یکی دو سال . بعد دوباره شروع کردم ولی الان تقریبا با زبانشناس 6 . 7 ماهه دارم پیش میرم که خیلی خوب بوده. امیدوارم تا 28 سالگیم که تقریبا چند ماهش مونده بتونم به قولی که به خودم توی زبان دادم عمل کنم

10 پسندیده

سلام به همه دوستان زبانشناس
من مثل بیشتر افراد تو دوران مدرسه از زبان بدم میومد و باهاش مشکل داشتم.وقتی وارد دانشگاه شدم احساس کردم که زبان واقعاً لازمه اما شرایط کلاس رفتن رو نداشتم تنها یه ترم کلاس گویش رو رفتم بدلیل هزینه های بالاشون نتونستم ادامه بدم.
خلاصه گذشت بعد بارها به متون و کلیپ ها و فیلم کتاب های مختلف برمیخوردم که انگلیسی بودن و من نمیتونستم بخونم. حتی یبار توی سایتی در بخش هنریش فعالیت میکردم و مطلب میذاشتم بهم یه سایت خارجی معرفی کردن که از روی اون ترجمه کنم و مطالب متفاوت تر بذارم و من حتی یک کلمه ازش متوجه نمیشدم. خلاصه این که کلی اپلیکشن امتحان کردم احساس کردم مفید نیست کنار میذاشتمشون. کتابای زبان دختر داییم رو گرفتم خودم بخونم باز هم خیلی خوب پیش نمیرفتم بعد از اون با کلاس های خانه کارگر اصفهان آشنا شدم که قیمتاشون مناسب بود. سر همین کلاس ها بود که استادمون بهمون فیلم دیدن و اهنگ گوش دادن رو پیشنهاد دادن و من برای پیدا کردن فیلم های مناسب و روش درست دیدنشون با سایت شما آشنا شدم و ماجرای زبان خوندن جدی من با زبانشناس شروع شد.
واقعاً مقالاتت خیلی خوبی دارید هر چی که لازمه واسه پیدا کردن راه و روش درست خوندن و پیدا کردن انگیزه اینجا وجود داره. و هرچی پیشرفت بچه ها رو میبینم انگیزم بیشتر میشه. حالا من به هرکی که میرسم زبانشناس رو معرفی میکنم.
اما از اهدافم برای یادگیری بگم که
۱.دوست دارم کتاب های و مجلات و سایت های زبان انگلیسی در زمینه نرم افزار های گرافیکی و هنر و رشته تخصصی خودم فرش رو بتونم مطالعه کنم :sunglasses:
۲. هر بار که جایی از شهرمون توریست میبینم خیلی دوست دارم باهاشون صحبت کنم و از قصه زندگیشون بدونم از فرهنگ ها و آثار شهرشون بپرسم و همچنین نظرشون راجع به سفرشون به ایران :thinking:
۳. فیلم ها رو بتونم بدون زیر نویس ببینم :blush:
۴.اخرین انگیزمم هم فعلاً در سطح آرزوست :sweat_smile:
امیدوارم من هم بتونم مثل همه دوستان اینجا در این راه پیوسته و جدی و با انگیزه تا آخرش ادامه بدم:pray:t2:

11 پسندیده

احسنت :sunglasses: .
میشه گفت که این سناریو کم و بیش برای همه دوستان پیش اومده.
واقعا سپاسگزارم از این ایده عالی و پیاده سازی خوب نرم افزار زبان شناس :blush::blush::blush::blush::blush::blush:
خدا قوت.
اما هدف های من :slight_smile:
ارتباط با فرهنگ های متفاوت😋
صحبت با توریست ها و فعالیت گردشگری :heart_eyes:
مهاجرت به کانادا :hugs:

4 پسندیده

موفق و پیروز باشید در این اهداف عالی

3 پسندیده

خب :slight_smile:

منم قصه م رو بگم ^___^

اول اینکه من اول راهنمایی مدرسه تیزهوشان بودم و اولین ستاره ای که اون سال گرفتم ازدرس زبان بود :)) اون سال خوب پیش رفت البته الان یادم نمیاد چی یاد گرفتم فقط یادمه خوب بود :))
و اما ازسال دوم راهنمایی تا چهارم دبیرستان من از زبان متنفر بودم به لطف معلمان عزیز و اگاه :expressionless:
هیچیه هیچی بلد نبودم اززبان :expressionless: به بار ازیکی ازهمکلاسیام پرسیدم just معنیش چیه ، چپ چپ نگاهم کرد فکر کرد مسخره میکنم :confused:
خلاصه من اومدم دانشگاه و زبان عمومی برداشتم ترم 2 ! استادش اومد کلاس و گفت خودتون رو معرفی کنید و رشتتون بگید و این حرفا به انگلیسی !! من سکته زدم !!! بلد نبودم که :confused:
خلاصه اینم گذشت بعدش اواسط ترم بود رفتم ازش پرسیدم استاد من چیکار کنم زبانم تقویت شه ، یه پادکست معرفی کرد ، الان یادم نمیاد اسمش ، یه چند تا بخش ازاونو گوش دادم در حد اینکه یاد گرفتم خودمو معرفی کنم و بگم اهل همدانم و دیگر هیچ :)))
بعد من همیشه ازاونجایی که توی هرکاری عجله دارم یکی ازکارهایی که همیشه میکردم این بود که سرچ میکردم “دقیقا” چقدر طول میکشه تا زبان یاد بگیریم که این شد که من با سایت زبانشناس اشنا شدم !!! تا جایی که یادمه یه مقاله بود تو سایت که نوشته بود ازراه غوطه وری حدودا 2 سال … بعد یه خرده تو سایت گشتم دیدم مطالب خیلی خوبی هست… اونارو خوندم برنامه رو دانلود کردم و شروع کردم با برنامه زبان خوندن ولی باز یه مشکلی بود … با بسته ی انگلییسی واقعی شروع کردم و نمیدونستم که خب من باید هر درس رو حداقل یک هفته بخونم … من در یک هفته 7 درس خوندم یهو :))) بعد اخر هفته دیدم عه من که لغتاش یادم نیست .
خلاصه باز اومدم تو سایت میگشتم مقاله های مختلف میخوندم تا اون مقاله که بسته ی انگلیسی قدرت با انگلیسی واقعی رو اقای کامبیز مقایسه کرده بودن دیدم …اونو خوندم دیدم ای بابا پس اینجوریه :))) بعدش دیگه با روش درست شروع کردم به خوندن …
کم کم منابع دیگه اضافه کردم مثلا پادکست(englishpod) فیلم هم اضافه کردم به زبانشناس …
و در نهایت همین اواخر در حد یک ماهه که شروع کردم به صحبت کردن … با هرکسی که زبان بلدباشه برام مهم نیست نیتیو باشه یا نه … گاهی حتی وقتی کسی نیست میرم پیج های خارجیا تو اینستا کامنت میذارم ^^ خیلی کیف میده ^^
و در نهایت یه تشکر حسابی بکنم ازاقای کامبیز که واقعا واقعا واقعا اگر پست ها و مقالات ایشون نبود من نمیتونستم راهمو پیدا کنم ایشالا تو زندگیتون به هرچیزی که میخواید برسید و همیشه شاد و سلامت باشید :slight_smile: :):heart_eyes:

(راستی من الان نزدیک 1 ساله شروع کردم به خوندن ولی همونطور که گفتم اوایلش بلد نبودم چطور بخونم و در هفته 7 درس میرفتم جلو توی بسته انگلیسی واقعی :):crazy_face:
نزدیک 7 ترم اینا هم کلاس رفتم (سفیرگفتمان) ماهی نزدیک 200/300 تومن شهریه دادم و هر ترم هم تاپ بودم ولی انصافا کمکی نکرد … بچه های بی اراده بودن انگیزه نداشتن … تیچرها اگاه به روش های نوین زبان اموزی نبودن و … )
تاماااام ^____^

20 پسندیده

احسنت بر شما :grin::clap::clap::clap:

منم براش شما بهترین هارو آرزومندم :rose::rose:

4 پسندیده

شیوه خوندن این پادکست هاتون به چه شکل بود؟؟
شما هم مثل قدرت به مدت یک هفته هر روز چند بار تکرار میکردین؟؟!

3 پسندیده

من سه تا درس رو به مدت یک هفته روزی سه بار گوش میدم :slight_smile: البته نه فقط گوش کردن منفعلانه ! بار اول گوش میدم بار دوم ازحفظ میگم مکالمه رو بار سوم سعی میکنم با لغات جدیدی که توی مکالمه بود یه چیزی بسازم داستانی جمله ای چیزی
خیلی کوتاهن :slight_smile:

8 پسندیده

البته من نگاه میکردم خیلی هم کوتاه نیستن
تقریبا تو رنج 10 دیقه به بالا هستن

4 پسندیده

خب همش که مکالمه نیست … نهاااایت یک دقیقه ش مکالمست بقیش درواقع توضیح لغات و اصطلاحاتی هست که تو اون مکالمه استفاده شده . شمانیاز ندارید به کل اون 10 دقیقه هر روز 3 بار گوش بدید … یکی دوبار همون اول گوش بدید و متوجه لغات و اصطلاحات بشید روز های بعد میتونید بزنید جلو و فقط مکالمه رو گوش کنید .

5 پسندیده

خیلی عالی :sunglasses: موفق باشید و استوار.

4 پسندیده

احسنت به این پشتکار و تلاش😎

5 پسندیده

در خدمتم…
ولی چرا من ؟؟!:slightly_smiling_face:

3 پسندیده

ممنونم از توضیحاتتون کارشناس جذب عزیز وگرامی. منم بعد از دوره پرورش افکار با زبانشناس آشناشدم…

3 پسندیده

سلام خدمت دوستان عزیز زبانشناس
این پست آخرین پست بنده در تالار
به دلایلی مشخص که خیلی توضیح دادن یا ندادنش اهمیت نداره
در کل به عنوان آخرین پست سعی میکنم تجربه ای که داشتم با شما به اشتراک بذارم شاید که مفید واقع بشه
خوب دی دوسال پیش اولین حضور من در مجموعه زبانشناس بود
اما به صورت حرفه ای از مهر پارسال تا حدودای اردیبهشت با اپ زبانشناس کار میکردم
از دوره داستان کودکان شروع کردکم البته اون زمان سه بخش بود
بعد کلا از زبان شناس دیگه استفاده نمیکردم و از منابع دیگه استفاده میکردم
تا اینکه به طور اتفاقی درس شش قدرت گوش دادم (خود محتواشو توصیه میکنم) و بسیار واسم جذاب بود
(اینا قبل از مهر بود )
بعد از مهر (دوره ی حرفه ای)
دروس قدرت درس اصلی ۷ بار و بخش گرامری ۱۴ بار گوش میدادم بدون تکرار با صدا
و روزش هم واسم مهم نبود تعداد دفعات مبشمردم
البته تا درس ۱۲ این روند ادامه داشت
در کنارش از پادکست های سری جدید آقای aj hoge استفاده میکردم
پادکست ها عالی و فوق العاده اند
و نسبت به دوره ی قدرت آسان تر توصیه میکنم به دوستان حتما از این دوره استفاده کنند
قرص قرمزـقرص ابی
رفتار بچه گانه
این دوتا الان در ذهنم هست ولی خوب پادکست های جذاب به خصوص از نظر محتوا اونجا زیاده
و بعد دوره ی VIP اینو کامل در یک تاپیک دیگه توضیح دادم لینک آخر سر واستون میذارم
اردیبهشت تا تیر:
دیگه منبع جذابی در اپ زبانشناس واسه من وجود نداشت و خوب از سایر منابع استفاده میکردم
مرداد ماه تا الان :
نرم افزار های جدید اومدن و استفاده من از اپ زوم شروع شد
مجموعه ی تد معروف ترین سخرانیها یا یه همچین چیزی
هر کدوم فکر کنم بالای ۳۰ بار گوش دادم جالبم بودن
به خصوص اونیکه درباره ی تاثیر فیزیولوژی بر بدن بود
بعد تاپیک اضافه کردن محتوا توسط کاربران اومد
دوتا مجموعه انیمیشن حدودا ۲۰ قسمتی برای مجموعه آماده کردم
مرد عنکبوتی و پاندای کنگفوکار
و عمده استفاده من از اون روز از این دو مجموعه به خصوص پاندا بود
این آخرا مجموعه all ears english استفاده میکردم .کلمه جدید زیادی واسه من نداشت
ولی خوب محتواشو دوست داشتم
اما فعالیت های تالار :
از همون حدودای اردیبهشت شروع شد فکر کنم سومین پستم که اولین پستی بود که مستقیم
از طریق تالار فرستادم بعد از حدود یکسال خورده ای از اولین روز عضو شدنم بود
صوتی بود که در چالش لتس تاک فرستادم و حدود ۱۷ دقیقه صحبت کردم
و دیگه فعالیت به مرور بیشتر شد و من سعی میکردم
در سخترین بخش یعنی مکالمه حضور فعالی داشته باشم
چالش لتس تاک خیلی عالیه ابزار خیلی قدرتمندی برای تقویت مکالمه واقعا اینو توصیه میکنم
و حالت بداهشو نه صرفا از روی تکست خوندن یا چیزی شبیه این
آهان اینو الان یادم اومد تایم مطلعاتی من به این صورت بود که از مهر تا اردیبهشت (دوره حرفه ای)
روزی یک ساعت نیم باید میخوندم .اجباری بود یعنی خودم خودمو مجبور میکردم که بخونم
گاهی اوقات اصلا حس حالش نبود ولی خوب باید کار انجام میشد .و بعد از اون از سایر منابع زبان که حالت فان داشت استفاده میکردم
دیگه این که هر اومدنی رفتنی هم داره
حالا به دلیل اتفاقاتی به خصوص بعد از ماجرا هایی که طی یک ماه گذشته افتاد.
و چون نمیخوام چالشی ایجاد شه ترجیح میدم بازش نکنم
ادامه فعالیت در تالار برای بنده میسر نیست
این توضیح هم بدم خیلی جاها اتفاق افتاد که صحبت های بنده حالت انتقادی داشت
یا شاید استایل خیلی خوبی نداشت .من به شخصه از همه دوستان عذرخواهی میکنم و اینو میگم که قطعا پشت تمام حرفا این نیت بوده که کمکی به مخاطبم باشه و به هبچ عنوان قصد تخریب یا چیزی شبیه اینو نداشتم
باز هم به هر دلیل اگر دوستان این حس بد نسبت به حرف های بنده دارن ازشون عذرخواهی میکنم
در آخر من از مجموعه زبانشاس تشکر میکنم بابت نرم افزار خوبی که طراحی کردن و البته تالار
همان طور که گفتم این آخرین پست از @mht0017
و اینم بگم من یه مستند آماده کردم کامل و برای مدیران سایت فرستادم و البته با هماهنگی قبلی
نمیدونم در اپ زوم قرار می گیره یانه ولی اگه قرار گرفت توصیه اکید میکنم اونو ببینید
مرتبط با مفهومی که سعی میکردم به خصوص اون اوایل لتس تاک هایی که داشتم به شما عزیزان معرفی کنم و آقای AJ HOGE در پادکست رفتار بچگانه تمدید یافته دربارش صحبت می کرد
خدا نگهدار و موفق باشید

8 پسندیده

والا توجه به انگلیسی برای من از وقتی شروع شد که اومدم ارشد و مجبور بودم انگلیسی بلد باشم.
در حالی که هیچی بلد نبودم!
برای همین بی خیال شدم و ناراحت بودم و حس انزجاری هم از انگلیسی داشتم.
اما ترم دو که شروع شد با کتاب های زبان عمومی زیر ذره بین آشنا شدم که لغات 504 و تافل رو به شکل جالبی داشت و من طی تابستون با اشتیاق زیاد حدود 2500 لغت مهمشو که لغات آکادمیک بودن حفظ کردم با نرم افزار انکی.
خلاصه با این وضع آزمون دکتری دادیم پارسال و زبانو 23 درصد زدم!
تا اینکه یک ماه بعدش که نوروز 97 بود توسط خواهرم با زبانشناس آشنا شدم و با شور و اشتیاق فراوان اشتراکش رو خریدم.
با داستان های بچه گانه شروع کردم و الآن که آبان ماهه درس بیست و دوم انگلیسی قدرت هستم و واقعا راضی هستم و روز به روز دارم پیشرفت میکنم.
امروز هم اشتراک زیبوک رو برای گسترش واژگان خریدم.
خلاصه شروع علاقه ی من به زبان از کنکور و اجبار دانشگاه و لغات آکادمیک شروع شد…

7 پسندیده

دوست عزیز من @mht0017

به نظر من، شما با توجه به تجربیات خوبی که بدست آوردید، باید در تالار گفتگو حضور بیشتر و پر رنگ از قبل هم داشته باشید.
مسلما تجربیات تک تک اعضای محترم تالار برای همه زبان دوستان قدیم و جدید و حتی آیندگان، مهم هست.

به قول معروف : "چند تا فکر (کله)، بهتر از یک فکر (کله) هست."

پیشنهاد میکنم با صحه صدر همچنان در کنار دوستان خودتون در تالار باشید تا با کمک هم به بهتر شدن و توسعه بهتر زبان شناس کمک کنیم.

اختلاف سلیقه همیشه بوده، طبیعیه، ابزار توسعه و پیشرفته، مهم اثر مثبت گذاشتنه.

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

4 پسندیده