حال کامل و حال کامل استمراری

The next year, a photo was taken of Nessie, which became very famous. It was taken by a doctor – but the photo turned out to be fake.

Since then, there have been several more sightings of Nessie. Some people have tried to take photos and videos, but Nessie is very shy and the pictures are not very clear.

تو پاراگراف دوم اول از حال کامل استمراری استفاده کرده یل حال کامل؟ و در ادامه از حال کامل فرق و دلیلش چیه کجا و چطور باید استفاده کرد من این زمانارو فقط از هم تشخیص میدم ولی کاربردشون رو بلد نیستم و نمیدونم کجا استفاده میشه

==================
این تاپیک مربوط به درس« هیولای دریاچه لاخ نس » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « داستان های بچه گانه » فصل: « بسته ی چهارم »

1 پسندیده

دوتاش حال کامله. یه چیزی رو توی ذهن داشته باشید که there با افعال to be یه عبارته که معنی مشخصی داره:
There is, there are, there was, there were
به معنی وجود داشتن.
حالا فرض بگیریم بخوایم اینو به صورت حال کامل بیان کنیم‌ there که ثابته. نشانه‌ی زمان حال کامل چیه؟ has و have پس تا اینجا شد there has یا there have. ادامه‌ی جمله‌ رو نگا می‌کنیم. مفعولمون مفرد باشه میشه there has، جمع باشه there have. اینجا چون several more sightings جمعه پس شد there have. تا اینجا فقط there مشخص شد که برای حال کامل (جمع) با have میاد. فعل to be اونوقت چی میشه؟
همونطور که می‌دونیم اسم مفعول یا قسمت سوم افعال tobe میشه been، چون افعال to be بی قاعده هستند. پس اینم از فعلمون که در نهایت عبارتمون شد there have been
یعنی وجود داشته است.

اینم مشخصه که زمان حال کامله. فعلش باقاعده است و ed گرفته.

8 پسندیده

مرسی بابت این توضیح

حالا کجا حال کامل میاد کجا حال کامل استمراری؟ کجا گذشته ساده
مثلا من کیفم رو گم کردم هنوزم پیداش نکردم
تفاوتش با این که من کیفم رو گم کردم ( ولی تو جمله معلوم نیست پیدا شده یا نه)
و اینکه کیفم رو گم کردم (ولی الان پیداش کردم)
اینا چجوری باید باشه
He has been practcing play piano
He has practiced play piano

(اگه جملم ایرادی داره ببخشید)

مثلا این جمله که میگه اون تمرین پیانو میکنه وقتی حال کامل باشه یعنی تا ااان میکرد الان دیگه نمیکنه ولی اگه حال کامل استمراری باشه یعنی تمرین میکرد الانم میکنه و در اینده هم ممکنه بکنه ؟
درسته ایا

2 پسندیده

تقریبا یه کاربرد دارند. توی فارسی معنی‌هاشون اینجوریه

تمرین می‌کرده است.

تمرین کرده است.

من هی درست و حسابی تفاوت اینارو درک نکردم. فقط توی متن یا صوت میاد میدونم منظورشون چیه. اینم بیشتر بخاطر گوش دادنه

3 پسندیده

دقیقا منم تقریبا تازه تو متن میفهمم وقتی میخونم ولی نمی دونم کجا میاد و چرا :joy:

2 پسندیده

زیاد مهم نیست. ما به عنوان کسی که انگلیسی زبان دوممون هست معمولا از این ساختارهای پیچیده اجتناب می‌کنیم. مهم اینه که توی محیطی که به کار رفته متوجه معنیش بشیم و همین باعث میشه کم کم تو ذهنمون ثبت بشه. منی که سال‌ها گرامر خوندم هنوز از بعضی گرامرا سر درنمیارم مخصوصا این زمان‌هایی که خیلی پیچیده‌اند. بعضی از ساختارهای پیچیده‌ایی هم که یاد گرفتم و برام درونی شده از طریق گوش دادن و تماشا کردن فیلم بوده. اگه مسیر طبیعیشو پیش بریم زودتر یاد میگیریم

4 پسندیده

مرسی از راهنماییتون منم درگیرشون نیستم سوالیم میکنم بیشتر واسه اینه وقتی تو جمله میبینم درک کنم که چی هست و کم کم خودش برام جا بیفته چیزیو حفظ نمیکنم

2 پسندیده