راه های کاربردی برای حفظ کردن کلمه های انگلیسی

سلام دوستان
من این متن رو تو سایت خودم نوشتم، گفتم خوبه که شما عزیزان هم که به یادگیری زبان علاقه دارید اون رو بخونین و امیدوارم که بهتون در یادگیری لغات کمک بکنه.

راه های زیادی برای به خاطر سپردن معنی کلمه های انگلیسی هست. بعضی ها از کُد کردن کلمه ها استفاده میکنن، بعضی ها از موسیقی و آهنگ، ولی در نهایت معنی خیلی از کلمه ها رو فراموش میکنن. اگه دلتون میخواد یک بار برای همیشه معنی کلمه های انگلیسی رو به حافظه بلند مدت تون بسپرین، روش زیر رو امتحان کنین:

• یه دفترچه سازماندهی شده و مرتب به کلمه ها اختصاص بدین.
  • هر کلمه ای که براتون جدیده رو توی گروه مخصوصش (مثلاً فعل ها، اسم ها، صفات و …) بنویسین.
  • بعد از 24 ساعت، یک هفته و یک ماه دوباره اون کلمه رو مطالعه کنین.
  • بخونین، بخونین، بخونین! هر چی بیشتر یه کلمه رو ببینین، راحت تر به یادش میارین.
  • از کلمه های جدیدی که یاد میگیرین، استفاده کنین. قبل از اینکه یه کلمه به حافظه تون سپرده بشه، باید حداقل 10 بار از اون استفاده کرده باشین.
  • دفترچه کلمات تون رو تو وقت های مرده مثل مترو و اتوبوس دوره کنین.
  • یاد بگیرین چجوری از دیکشنری استفاده درست کنین. اطلاعاتی که جلوی هر کلمه نوشته شده دقیقاً چه معنایی میدن؟ میتونین تلفظ درست هر کلمه رو تو دیکشنری متوجه شین؟
  • مغز خودتون رو با روزی 100 تا کلمه منفجر نکنین! یاد گرفتن 8 کلمه در روز برای شروع خیلی خوبه.
  • سعی کنین با یکی از دوستاتون کلمه ها رو یاد بگیرین و هر از گاهی از هم دیگه سوال کنین.
  • اپلیکیشن های مجانی برای یادگیری لغات انگلیسی خیلی زیادن، حتماً ازشون استفاده کنین.
  • روی گوشیتون بازی های جدول انگلیسی مثل crosswords، anagrams و wordsearches نصب کنید و وقتتون رو باهاش پر کنید.
9 پسندیده

سلام دوست گرامی
ممنون ازتون :rose::rose:

این دو مورد خیلی کاربردی اند برای اینکه از خوندن دلزده نشیم باید رعایت بشن

3 پسندیده

پیشنهاد خوبیه, ممنون از اشتراک گذاریتون

3 پسندیده

سلام دوست عزیز…ممنونم😍

1 پسندیده