حفظ هویت *****

ضمن تشکر از دستندر کاران زبان شناس وقدر دانی از زحمات،خواستم بر خلاف انتظار،این بار در خواست کمک برای حفظ هویت کنم،آیا در فرهنگمان ، چنین اموزش دیده ایم که هدف وسیله را توجیه میکند؟اگر مسلمان شیعه باشیم که الحمدالله هستیم،هرگز…
وقتی داستان رویای میمون را میخواندم،خیلی متاسف شدمکه چرا باید به صرف یادگیری زبان هر اراجیفی را که دیگران نوشته اند،ما هم در نرم افزار ارزشمندی چون زبان شناس پیاده کنیم!؟واقعا نباید به غیرتمان بر خورد، حالا که ناپرهیزی کردند واسمی از ایران اوردند،با کمال وقاهت از یک میمون مایع گذاشته اند،ترا به خدا کمی توجه کنید،حفظ هویت،ارجح است بر آموزش زبان،حفظ احترام ارجح است بر نوشتن یک مکمل برای دختر زیرک ،به قول ای جی،هدفمان را از اموزش ویادگیری زبان نباید قبولی در تافل وامثالهم بدانیم،بلکه شاید مهمترین هدف این باشد که هویتمان حفظ شود،ان هم با انتقال فرهنگ غنیمان ،نه صرف خوب حرف زدن…ودر اخر اینکه خودمان را به هر قیمتی نفروشیم…
تا هنر دستندرکاران زبان شناس چه هدیه ای باشد برای پاسخی در خور نویسنده این به اصطلاح مکمل…

==================
این تاپیک مربوط به درس« درس مکمل » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « دروس پایه ی انگلیسی بدون تلاش » فصل: « دخترک زیرک - درسنامه اصلی »

1 پسندیده

دوست عزیز این داستان توسط اعضای تالار زبانشناس نوشته شده و قطعا به دلیل اینکه خودمان ایرانی هستیم هیچگونه قصد تخریب خودمان از هیچ جهتی نداریم. به نظرم شما از زاویه دید منفی به قضیه نگاه کردید.

5 پسندیده

بنده مستحضر بودم که داستان، بنا به اقرار یکی از مربیان محترم که ظاهرا با داستان سرایی خوبشان ،شاد نشده بودند،وامشب شاد شدند،قلم فرسایی شده،خودمون رو به کوچه…زدیم،بلکه دیوار بشنود…درد اینه که برچسب دید منفی داشتن دیگران،دقت عمل مارو کم میکنه…
میشه زیبنده تر نوشت…

==================
این تاپیک مربوط به درس« درس مکمل » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « دروس پایه ی انگلیسی بدون تلاش » فصل: « دخترک زیرک - درسنامه اصلی »

1 پسندیده

سلام دوست گرامی.

نویسنده این داستان منم، خودم ایرانی هستم و هیچ مشکلی هم با هیچ کشور و هیچ قشری ندارم.

اجازه بدید من براتون داستان رو شرح بدم شاید شما جاییشو بد متوجه شدید.

شما فک کنم منو نمیشناسید. منو حقیقتش بچه تالار میشناسن. این کارکتر جیمی که از قضا یک میمونه همکار خیالی منه. من این کارکتر رو ساختم که باهاش انگلیسی تدریس کنم و یکم محیط تالار رو فان کنم.

جیمی کارکتری عصبی هستش که مثلا از آمریکاست.

اولین ویدئویی که از این کارکتر ساختم رو میتونید از اینجا ببینید:

معمولا از این کارکتر من برای آموزش لغات استفاده میکنم. که الان تازگیا دوشنبه ها آموزش لغات داریم که این کارکتر هم همیشه درگیره.

اما قضیه این داستان های مکمل چیه؟

من مدرس زبانم و تدریس زبان انجام میدم. تازگیا با دخترخاله ام کلاس زبان داریم که ایشون مثل شما دارن از زبانشناس استفاده می کنن. من این داستان تنها برای ایشون ساختم و به چند تا از دوستان زبانشناس نیز معرفی کردم که دیدم فیدبک ها مثبت بود و سر آخر تصمیم بر این شد که ما بیایم اینو بزاریم تو تالار.

اما کارکتر جیمی و فیلبرت اصلا شخصیت آدم نیستن که خدایی نکرده توهینی به قشر خاصی باشن. بلکه از همون اول حیوون بودن و هستن.
خب ما تو کشورمون حیوون نداریم؟ داریم دیگه دوست عزیز :rose::rose:

نگفتم ایرانی ها گوریلن. بلکه گفتم فیلبرت که یه گوریل بوده ایرانیه یا متولد شده ایرانه.

واسه این موضوع من احساس میکنم یکم شما برداشت درستی از متن انگلیسی نداشتید یا شاید بد ترجمه کردید.

به آقای هوگ اشاره کردید، باید خدمت شما عرض کنم که ایشون هم از این داستان های مسخره استفاده میکنن و حتی زنشون رو تو داستان گذاشتن که با یه گوریل میجنگه.

هدف داستان ها هم اینه که مسخره باشن تا جای ممکن که از خاطر نرن.

و در آخر هم باید بگم که متاسفانه شما به کل برداشتتون اشتباهه و از اونجایی که شخص مذهبی هستید شما رو ارجاع میدم به سخن حضرت امام علی (ع)

قضاوتی که با تکیه به ظن و گمان باشد، عادلانه نیست. «نهج البلاغة، حکمت ۲۲۰»

بهتر بود شخصا از آقای ناصری اینها رو میپرسید و ایشون شمارو ارجاع میدادن به بنده که براتون توضیح بدم.

براتون آرزوی موفقیت دارم :rose::rose:

11 پسندیده

دقیقا همینطوره، نمیشه گفت چون توی این داستان یک میمون تو ایران متولد شده یعنی همه ایرانی ها خدای نکرده میمون هستن.

بعضی از ما همیشه فکر میکنیم که هویتمون در خطره و یه عده منتظرند که هویتمون رو ازمون بگیرند، خیر دوست محترم، اصلا اینطور نیست.

8 پسندیده

دوست گرامی سلام
از اون جایی که اسم تاپیک رو “چالش حفظ هویت” گذاشتین لازم دونستم نظرم رو در موردش اعلام کنم
راستش من این داستان رو نه یک بار و دو بار بلکه چندین بار گوش دادم و قاطعانه میگم هیچ گونه شاهدی مبنی بر اینکه توهینی به فرهنگ و هویت ایرانی شده باشه درش ندیدم
اینکه فرمودین از کاراکتر میمون استفاده شده این یک دلیل محکم بر زیرکی نویسنده داستان هست چرا که میمون بومی ایران نیست و ما در داستان های قدیمی و باستانی خودمان کمتر شنیدیم ولی خوب میدونیم که در فرهنگ و داستان های هندی و ژاپنی نه تنها به میمون اشاره شده بلکه به عنوان ی نماد مقدس براش احترام قائل هستن. اگر دلیل بر هجمه فرهنگی و هویتی بود الان ژاپن قطعا هم طراز با لیبی بود و یا حتی کمتر…

اینکه تلاش میکنم حداقل در استفاده از کاراکتر های داستانی از نماد های باستانی کشور های پیشرفته الگو بگیریم اوج غیرتمندی هست
به علاوه اینکه میمون درتمام اسطوره ها مظهر هوش و عقل هم هست و در فرهنگ ایرانی هم معنای خوبی داره
پس بهتره به جای نگرانی نابجا برای از دست رفتن هویت ایران سعی در احیای مجدد اون کنیم و استعداد هایی از این قبیل رو به جای بردن به حاشیه به متن ببریم و پرو بال بدیم.
به امید بهروزی …

9 پسندیده

سلام مربی محترم خانم دوستی
قانع شدن وقانع کردن در این مجال نمیگنجد،چیزی که مهماست اولا نماد مقدس دیگران که شما اشاره فرمودیدتوجیه کننده نیست،شاهد دلیل اینکه دور از شا’ن شما ،در کشور ما زدن این برچسب به کسی توهین امیز است،در ضمن ما دنبال فلسفه برای انجام عملکرد نمی گردیم،مهم این است که عمل زیبنده باشد،خصوصا برای افکار عمومی وان هم در سطح اموزش…
هدف وسیله را توجیه نمیکند
در ضمن همان طور که نویسنده محترم ،کلام خود را به سخن معصوم زیبنده کردند،که تشکر میکنم،معصوم هم سفارش میکنند که خود را در مظان تهمت قرار ندهید که شماهم مثل تهمت زننده مسئول خواهيد بود.
درپناه خدا

2 پسندیده

هر فردی نظر خودش را دارد دوست محترم
امیدوارم این فرهنگ هم در این مملکت به یاری خدا و همت خودمان نهادینه بشه و در این حد سعی در اصلاح دیگران نداشته باشیم.

چیزی که از نظر شما زیبنده نیست، شاید از نظر دیگران زیبنده باشد و بالعکس

پس بهتر است که با احترام به یکدیگر سعی کنیم در تعالی فردی قدم برداریم.

6 پسندیده

اوه اوه چه معرکه‌ای شده. فک کنم هویت ما اون روزی به خطر افتاد که تمام موجودات جهان رو پست و خودمون رو مرکز ثقل ‌جهان پنداشتیم
باشد که نادم شویم :cold_sweat:

6 پسندیده

سلام
دوست عزیز؛ هر چند اشاره کردید اینجا مجالی برای توجیه کردن و توجیه شدن نیست، لذا بنده هم نه صحبتی جهت توجیه کردن دارم نه توجیه شدن، آنچه می بایست گفته می شد رو خود آقا کامبیز گفتند. اما متاثرترین قسمت کلامتون جمله فوق هست چرا همیشه برای خوب جلوه دادن فرهنگی هم، اسلام و دین رو ابزار قرار میدهیم. و با این عمل اسلام زدایی رو شاهد باشیم.
بهتر بود این اعتراض شما کاملا در فضای خصوصی رخ میداد که در پی آن هر چیزی رو نماد و علم نکنیم.

6 پسندیده

با عرض سلام خدمت همه اعضای خوب زبانشناس بله میمون به معنای مبارک بودن هم هست

2 پسندیده

بسیار ایده خوبی هست. یه شخصیت مجازی که باعث یادگیری بهتر زبان میشه.
من اصلا به این جیمی جون توجه نکرده بودم.

خندمون ننداز دوست عزیز.

6 پسندیده