استفاده از گذشته started در جمله lets get started؟

با سلام ممنون میشم جواب این سوال رو برام توضیح بدین

==================
این تاپیک مربوط به درس« رفت و آمد به کار » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
: « پادکست ESL » درس: « بخش اول »

3 پسندیده

اصلا متوجه منظورت نشدم دوست عزیز ولی برداشت خودمو میگم…get started خودش یه ترکیب یا همون فعله به معنای آغاز کردن، شروع کردن… (بعضی جاها هم به معنیِ به کار انداختن میشه)

Well, what are we waiting for? Let’s get started!
خب، منتظر چی هستیم؟ بیاین شروع کنیم!

Come on, let’s get started - we’ve wasted enough time already.
یالا، بیا شروع کنیم.تا حالاشم به اندازه کافی وقت تلف کردیم.

: get started
begin, commence; activate, set into motion; initiate, establish

: time to get started
the time to begin has arrived; it’s time to go

:rainbow:

1 پسندیده

فکر کنم معمولا بعد از GET شکل سوم فعل میاد

2 پسندیده

باسلام
منظورم اینه که چرا از گذشته start استفاده کرد چرا نگفت lets start

1 پسندیده

فرق lets get stated و lets start اینه که وقتی get میاد یعنی اینکه بیا اون موضوع راشروع کنیم ولی مثلا قبلش یه کارهایی کنیم.( اشاره به دادن توضیحات در رابطه با موضوع و…) اما وقتی lets start میاد یعنی همین الان اون کارو شروع کنیم بدون توضیحات اضافی و وقت تلف کردن درباره موضوع.

4 پسندیده

با سلام
در پادکست قبلش توضیح میده در مورد داستان و بعدش میگه lets get started و بلافاصله داستان شروع میشه .ممنون از پاسخگوییتون

1 پسندیده

خب فرقش اینه. ولی بومی زبانها هردو موردو بکار میبرن چه اینکه اون کار, یا موضوع رو بلافاصله شروع کنن یا با مقدمه یا توضیحات اضافی اغلب قبلش let’s get started میگن. یا let’s start right away بیایید بلافاصله شروع کنیم.
من یوتیوب زیاد فیلمهای توتوریال میبینم در مورد نرم افزارهای تخصصی. مثلا اون شخصه که داره فیلم ضبط میکنه اول خودش صحبت میکنه و توضیح میده که مثلا تو این ویدیو قراره چه چیزهایی رو آموزش بده و آخرش میگه let’s get started و چند ثانیه لوگو میاد همراه با موزیک بصورت موشن و بعد فیلم یا توتوریال شروع میشه.

4 پسندیده

امیدوارم پاسخ زیر بتواند به شما کمک کند :point_down:

معنی let’s get started چیست؟

هر دوشون تقریبا یکسانند ولی من خودم let’s get started رو بیشتر شنیدم ولی به نظر من بعدش مهمه بیا شروع کنیم چه چیزی رو اگر بخواهیم اکشن بعدش بیاریم فرضا بیا کار رو ماشینو شروع کنیم let’s start working on the car ولی برای let’s get started on the car و فعل به صورت let’s get started working on the car نمیاد. واگه بخاییم اسم رو بیاریم فرضا بیا.رقصو شروع کنیم let’s start the dance ولی let’s get started on the dance

1 پسندیده