شروع دوباره یادگیری زبان انگلیسی

سلام دوستان خداقوت…
من اولایی که با این نرم افزار آشنا شدم گفتم که دیگه میرم شروع میکنم و زبانم خیلی قوی میشه و اینم بگم که قبلش به جز کتاب های دبیرستان و دانشگاه بیشتر کار نکرده بودم ولی وقتی شروع کردم حدود 2-3 ماهی ادامه دام و اول با داستانهای کودکانه شروع کردم ول بعد هم سراغ داستان های واقعی(که سطحشون تقریبا مناسب بود) رفتم و چند درس ازش هم خوندم ولی پکیج های قبل داستاهای واقعی با اینکه سطحشون پایین تر بود ولی کلمات جدیدشون برا من بیشتر بود و بعضا کیفیت صوتشون خیلی خوب نبود به همین دلیل فقط با داستان های واقعی پیش میرفتن که خیلی روند تکراری و اذیت کننده ای شده بود و کند پیش میرفت اما به مراتب انگیزم رو به این دلایل از دست دادم و تا الان که حدود 3 ماهی هم میشه دیگه ادامه ندادم:
1-تکراری شدن و اینکه هر درس از یک پکیج انقد تکرار میشد که دیگه اذیت کننده میشد یعنی گاهی اوقات میشد فقط گوش میدادم که زنجیره قطع نشه وگرن خیلی توجه نداشتم…
2-واینکه تو این دوسه ماه نتیجه خیلی خوبی نگرفتم…
3-و اینکه داستان ها مخصوصا پکیج داسنان های واقعی با اینکه سطحشون نسبتا مناسب بود ولی برای من تقریبا میشه گفت اصلا جذابیت و اون کشش لازم رو نداشتن…
حالا تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم آخه خیلی دوست دارم زبان رو یاد بگیرم و چون دانشجو هستم نیاز زیادی هم بهش دارم اما میخوام جوری شروع کنم که مثل دفعه قبل وسط راه رهاش نکنم…
از همه دوستان میخوام تو این قضیه کمکم کنن مخصوصا اونایی که وضیتی مشابه من داشتن …

سلام دوست من…
ببین من نمیتونم اینجا کاملا برات توضیح بدم مشکلت چیه… مخصوصا ردمورد اون تکراری شدن موضوع… ولی اگه واقعا دوست داری این مشکل رو حل کنی شما رو ارجاع میدم به درس “کتاب گویا” در همین نرم افزار… خدا وکیلی جواب کلی از سوالات رو در اونجا پیدا میکنی… حتما اگه دوست داری مشکلت حل شه این کار رو بکن…

بله منم تاييد ميكنم. كتاب گويا، انگليسي قدرت و داستانهاي كوتاه رو ميتونين به برنامتون اضافه كنين.
كلا تنوع مطالب در زبانشناس زياد هست كه ميتونه جلوي خستگي رو بگيره

1 پسندیده

دقیقا…
ولی البته من دلیل این که میگم “کتاب گویا” این هست که چون اونجا کاملا به همین مشکل دوست ما میپردازه و کامل و دقیق اون رو بسط میده…

درضمن خانم يار محمدي در تاپيك زير گفته بودن كه طبق تجربشون بعضي از دروس داستان واقعي فاز منفي داره. شايد اين موضوع هم تاثيرگذار بوده.

1 پسندیده

سلام مجدد
از همه ی دوستان تشکر میکنم بابت اینکه وقت گذاشتن و راهنمایی کردن…
ولی یه سوال داشتم اینکه خوندن این پیکیج ها از جهت اینکه کلمات جدید زیاد توشون هست ایرادی نداره و باید با وجود اینکه کلماتشون زیاد هست تحمل کنم و ادامه بدم…؟؟!
و اینکه بعضی از دوستان مثل آقا رسول محمدی گفته بودن که حرف برا گفتن خیلی هست امکانش هست من از طریق تلگرام با شما ارتباط داشته باشم تا بتونم زودتر به جواب سوالاتم برسم و از تجربیاتتون استفاده کنم؟؟!

ببینین این سیستم هایلایت که گذاشتیم کارتون رو راحت میکنه. یعنی دفعه اول ممکنه تعداد لغات سخت زیاد باشه ولی دو سه بار که لغت ها رو هایلایت کنین و معنیهاشون رو یاد بگیرین، براتون راحت میشه و مشکلی بعید میدونم پیش بیاد.

در رابطه با سوال هم همینجا هر سوالی داشتین با جزئیات بفرمایین بنده در خدمت شما هستم. دوستان هم لطف میکنن و کمک میکنن :slight_smile:

1 پسندیده

ایرادی نداره. ولی من زیاد تجبربه ندارم هااا. منظور من از حرف برا گفتن زیاد هست … برداشت هام از درس "کتاب گویا " هست… اون درس رو من خیلی دوست دارم. چون کلا روش خودش رو اونجا بست میده و جواب خیلی از سوال ها اون تو هست…

سلام خدمت دوستان…
در ادامه سوالاتی که قبلا پرسیده بودم…
خواستم کلا من به داستان و رمان فارسی علاقه دارم حالا میخواستم برای پیشرفت در زبان از رمان ها و داستان های انگلیسی هم استفاده کنم که البته خودتون هم توصیه کردین این کارو…
ولی یه سوال که داشتم این هست که تو اپلیکیشن زبانشناس اون داستان هایی که سطحشون متوسط (مثل پکیج داستان های واقعی)و پایین تر (شاگردان اما یا …)هست برای من خیلی جذاب نیستن از طرفی پکیج داستان های کوتاه و مگا داستان نیز سطحشون تقریبا بالاس و ممکنه من زیاد به دیکشنری مراجعه کنم…
حالا برای حل این مشکل چه راهکاری پیشنهاد میدین؟؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید…

یه برنامه هست به اسم “دهکده زبان” پر از رمان و داستان سطح بندی شدست من خودم دو روزه از کافه بازار دانلودش کردم عالیه مطمعنم به درد شما هم میخوره

1 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون…
لطف کردین حتما استفاده میکنمِِِ.
ولی خوب متاسفانه دیگه قابلیت های اپلیکیشن زبانشناس مثل هایلات کلمات که خیلی مهمه رو نداره…
یعنی خودمون باید در کنارشون از لایتنر استفاده کنیم…؟؟!
اگر دوستان باز روشی در نظر دارن معرفی کنن لطفا

ما تلاشمون رو میکنیم که دیتابیس داستان‌ها و کلا دوره های اپلیکیشن زبانشناس رو بیشتر کنیم. اگر شما داستان خاصی مد نظرتونه و یا هر کس دیگه ای که پیشنهادی برای اضافه کردن دوره ی جدید داره، استقبال میکنیم. فقط بایستی در جمع آوری متن و صوت داستانها همکاری بکنین که ما هم فرصت برای افزایش قابلیت های اپلیکیشن برامون بیشتر باشه.

1 پسندیده

با سلام

من در یکی از رشته های علوم پایه دکترا دارم. زبان تخصص ام بد نیست اما اصلا اعتماد به نفس صحبت کردن رو به هیچ عنوان ندارم. از امروز می خوام شروع کنم با گام های که معرفی کردید برم جلو. آینده رو درخشان می بینم اینکه کاری که در زمینه رشته ام شروع کردم پیشرفت کنه و حتی نیاز باشه خارج از کشور برم پس باید بتونم حرف بزنم.

دوست دارم یه روز در زبان به جایی برسم و کامنت بذارم و ازتون تشکر کنم بخاطر گام هایی که معرفی کردید

خدا حفظتون کنه

1 پسندیده

ایشالا که موفق باشید دوست عزیز
بچه های سایت و انجمن زبان شناس هم اگه کمکی لازم داشتید حتما بهتون کمک خواهند کرد
سوالی داشتید اینجا مطرح کنید تا دوستان کمکتون کنند

2 پسندیده

بنده دانشجوی فارق التحصیل دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم ) هستم. علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی رشته ای است که بنده در آن به پایان خط رسیدم و مهر 96 به جرگه ی معلمین این کشور می پیوندم. شاید در ابتدا با خودتون بگید که یک معلم ابتدایی چه نیازی به فراگیری زبان انگلیسی دارد؟!
از همان اوایل دوره دبستان با وجود اینکه در مناطق پایین شهر بودم اما علاقه ی خاصی نسبت به این زبان داشتم. تقریبا 3 سال و در تابستان ها به کلاس های زبان رفتم اما از هنگامی که وارد دبیرستان شدم متاسفانه به علت حجم بالای دروس و آماده شدن برای کنکور دیگر سمت علاقه خود نرفتم. کنکور سال 92 و در رشته ریاضی اولین پالش تحصیلی زندگی من بود و با اینکه زبان چندان کار نکرده بودم اما خوشبختانه توانستم 48 درصد این درس را در کنکور نمره بیاورم که برایم کمی جای تعجب داشت!!
کمی متنم طولانی شد اما برگردیم به همان فراگیری زبان برای یک معلم ابتدایی …
حقیقت امر این است که در کشور ما و به خصوص در مهم ترین ارگان یعنی آموزش و پرورش متاسفانه توجهی به این مقوله نشده است. اگر دقت کرده باشید تمامی کشور ها زبان انگلیسی در همان مقاطع ابتدایی و در کنار زبان اصلی خود آن کشور تدریس می شود. کاری به روش های تدریس و شیوه های نوین آموزش ندارم ( با اینکه اطلاعات زیادی در این مورد دارم) بحث اینجاست چرا در کشور ما اینگونه نیست؟!
بنده به شخصه برای علاقه خودم دوباره به این مسیر بازگشتم و دیدگاه مدرک و … ندارم و فقط میخواهم علم آن را فراگیرم تا بتوانم با به یکی از اهدافم یعنی ارتباط با معلمان خارج از ایران دست پیدا کنم. سطح زبانم از دیدگاه خودم ضعیف است ولی از دیدگاه دوستانم خوب شاید هم عالی اما میخواهم جناب ناصری شما بنده را راهنمایی کنید که آیا میشه از همان سطح مقدماتی آغاز کنم و دایره لغاتم را افزایش دهم و به قول خودتان پله به پله بالا بروم؟
اگر متن طولانی نوشتم عذرخواهم. خیلی حرف ها را نزدم چون فایده ای ندارد اما من دوست دارم فرزندان سرزمینم با فراگیری این زبان بین المللی دیدگاه و نگاهشان نسبت به دنیا و محیط اطرافشان تغییر کند.
با تشکر و سپاس فراوان

3 پسندیده

انشاالله که در این مسیر زیبایی که قرار گرفتین بی نظیر جلو برید و با تلاش و علاقه ای که دارید بتونید پر انرژی تر از همیشه ادامه بدید…همیشه اول مسیر ادم هم انرژی زیادی داره هم انگیزه خوب
امیدوارم تو این مسیر مشکلات و کمبود ها مانع کم شدن انرژیتون نشه
موفق باشید