راهکارهای تقویت املا

دوستان من در لایتنر خودم تعداد زیادی کلمه و عبارت دارم معنی خیلی از اونا رو می دونم، ولی املایی اونا رو مشکل دارم.
آیا نوشتن چند باره و روزانه کلمات، در موقعی که معنی اون کلمات را مرور می کنیم، کار درستی هست؟
شما چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟

2 پسندیده

استاد زبان دانشگده که میگفت هرکلمه جدید که یادمیگیرید باهاش جمله بسازید هم بیشتر یادتون میمونه هم املاشو یاد میگیرید.هر چند وقت یک بار هم میشه اون دفترو یه نگاه انداخت یادآوری بشه. اینو من از ی استاد انگلیسی به اسم جاوید که تو اینترنت معروف هم بود شنیدم.ولی خب شنیدن تا انجام دادن خیلی فاصله است.

3 پسندیده

من برا املا اصولا از قاعده‌ها استفاده می‌کنم. یه مثال از آلمانی میزنم: صوت ایش رو تو یه سری کلمات دیدم که با sch می‌نویسن، هرجا همچین صوتی رو ببینم دیگه ناخودآگاه املاشو می‌نویسم چون قاعده‌ی این صوت رو یاد گرفتم. با این روش یاد گرفتن املای کلمات خیلی راحت میشه. برا انگلیسی هم همینکارو میشه کرد و دامنه‌ی لغاتی رو که املاشون رو بلد نیستیم می‌تونیم خیلی پایین بیاریم. مثل tion, sion, ture.
یا کلمات رو سیلاب بندی کنید مثل bea, u, ti, ful و روش‌های خلاقانه‌ای که مختص به خودتون باشه

3 پسندیده

من برای کلماتی که املای پیچیده‌ای دارن در ذهنم دوجور تلفظ قائلم.
یکی تلفظ صحیحش، و دیگری یک تلفظ من دراوردی بر اساس املاش.
بعد از مدتی که زیاد با نوشتن اون کلمات سر و کار داشتید و ملکه ذهنتون شد، دیگه نیازی به تلفظ دوم نیست.

3 پسندیده