آیا آموزش زبان انگلیسی در خواب امکان‌پذیر است؟

دوستان سلام
امروز چندتا کلیپ در یوتیوب دیدم در مورد انگلیسی در خواب آیا مفیده این قضیه یا خودمو در گیرش نکنم
سوالم واسه اینه اگه مفید باشه یک سوم عمرمون در خوابیم، از اون وقتها هم آیا میشه استفاده کرد؟

1 پسندیده

All ears english بخش ۳

3 پسندیده

سلام. اینها متاسفانه فقط تبلیغات دروغین هستند.

برای رسیدن به هدفی باید تلاش کرد.

ضمنا در گذشته آقای ناصری مقاله ای نوشته بودند در این باره که میتونید مطالعه کنید:

5 پسندیده

شما خودتون فکر کنید آیا توی خواب می‌تونید یه فوتبالیست حرفه‌ای بشید؟
اگه شدید، اونوقت می‌تونید توی خواب هم انگلیسی یاد بگیرید.
این‌ها فقط تبلیغاته. بدون هیچ پایه و اساس علمی.
هوشیاری یکی از فاکتورهای اصلی دخیل در یادگیری است.

4 پسندیده

خیلی ممنون برای معرفی این پادکست‌. اینجا هم گفته همچین چیزی گمراه‌کننده است و اونچه که اشاره می‌کنه بهش اهمیت خواب توی یادگیریه. وقتی بعد از یادگیری خواب کافی داشته باشیم یادگیری عمیق‌تر میشه و اونچه که خوندیم زودتر تو حافظه‌مون تثبیت میشه.

هفده بار گوش دادین؟ :crazy_face:
ماشالا به این پشتکار :clap::clap:

3 پسندیده

تقریبا نصفش درسته، چرا نصفش؟ چون قبل از خواب دقیقا وقتی سرتو میزاری رو بالش به هر چی فکر کنی یا خواب همونو میبینی یا تو ضمیر ناخودآگاهت ثبت میشه، پس اگه من وسط ظهر یا غروب یه کلمه انگلیسی رو یاد بگیرم احتمال فراموشیش بیشتر از اینکه من قبل خواب یاد بگیرم… مثلا برای بقیه درس ها هم همینو میگن که قبل خواب یه ربعی رو برای مرور بزارید واسه مرور کردن ، چون ذهن ما هر چی قبل خواب بهش فکر کنیم بیشتر تو ضمیر ناخودآگاهش ثبت میکنه و این ضمیر ناخودآگاه دقیقا همون ملکه شدنه چیزی تو ذهنه :slight_smile:

3 پسندیده

دوستان خلی نظرات خوبی دادن.
خواب کافی و به موقع برای یادگیری هر چیزی یکی از الزاماته، همینطور تو هر مقطع تحصیلی تو مدرسه و … حتی در یادگیری زبان پیشنهاد میشه که قبل از خواب درس همون روز رو یک بار مرور کلی کنن تا حداقل برای یه مدت نسبتا طولانی ملکه ذهنشون بشه. ولی این که توی خواب بگیری یه چیزی مثل زبان رو گوش کنی اونوقت یاد هم بگیری ، خب یکم بعید و دور از واقعیته.

1 پسندیده

آیا شما زبان مادری و خواندن به زبان مادری را در خواب یاد گرفتید؟

1 پسندیده

سلام پری خانم گرامی
بابا اینا رو توضیح ندین!!!:face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow:
گذاشته بودمش که دوستان کنجکاو بشن برن بخوننش :wink::wink:

این که چیزی نیست مورد بوده یه درس ۱۰۰ تایی کرده
مثل آقا کامبیز که نمیخواد منشن کنه منم منشن نمیکنم›››››››››› @ala
اخ اخ اشتباهی منشن شد دیگه هم نمیشه درستش کرد :smile::laughing:
یه دوست دیگه ای هم بعد از همون پست یه اسکرین بالای ۲۰۰ گذاشت
منتها اسمشون خاطرم نیست
بقیه دوستان نمیدونم ولی در کل من معمولا بخوام جدی کار کنم بالای ۲۵ یا ۳۰ بار مرور میشه

1 پسندیده

سلام
کامنتا همه در یک جهته شما مخاطبتون کیه دقیقا :thinking::thinking::thinking:
900

1 پسندیده

سلام آقا محمد

دوستان که برا اطلاعات پادکست گوش نمیدن برا تقویت زبانشون گوش میدن

:rofl:
اینا باید تو گینس ثبت بشه

فک نکنم در سطوح بالا اینقد تکرار لازم باشه.
پادکستا هم تیتراژشون خیلی اعصاب‌خردکنه من بخاطر همین کلا گوش نمیدم :grimacing:

1 پسندیده

من از گبی والس خوشم میومد نامردا اونم انداختن بیرون :grin::joy:
کلا نمیدونم چه داستانیه از هرچی خوشت میاد نابود میشه
بخش مکالمه مگا داستان عالیه .اگر که نشنیدین شدیدا توصیه میکنم

1 پسندیده

منم خوشم اومد ازش، از لحن و صدای دکتر جف خوشم نمیاد. این دخترا خوب بودن فقط اولش حذف بشه دیگه عالی میشه

من همه‌ی مکالماتو گوش میدم و قبلا هم به دوستان توصیه کردم اینارو گوش بدن. بخاطر طبیعی بودنشون یکی از بهترین منابع محسوب میشن‌. دن و آرون فوق‌العاده‌ن

1 پسندیده

:angry: :angry:

علاقه هست دیگه چکار میشه کرد :grin:؛ اون هم دوره ی جذاب real english

با نهایت احترام این استدلال رو کامل قبول ندارم. مثلا واسه همین دوره ی انگلیسی واقعی هر تکرار بنده با هدف مختلف انجام میشد. بخصوص اینکه این دوره رو بخاطر اصطلاحات و خانم کریستین دادز با خنده های انرژی بخش شون واقعا دوست دارم

3 پسندیده

سلام.من این قضیه رو چند سال پیش شنیدم.اصلا امکان اجرا وجود نداره.قبل از خواب که باعث میشه خوابم نبره.وقتی موبایل رو تنظیم می کنم برا دو سه ساعت بعد(مثلا خواب سنگین)تا حرف میزنه بیدار میشم.

سلام‌ وقتتون بخیر

ببینید. ۱۵ دقیقه اول که در حال خواب هستید یا خوابیدید، هنوز ذهنتون کمی هوشیاری داره. برای همین توی اون ۱۵ دقیقه، میتونید چیز هایی رو یاد بگیرید. ولی بعد از اون ،به هیچ وجه

از طرفی هم ، اگه هندز فری برای مدت طولانی توی گوشتون باشه، مانع ورود و خروج هوا میشه. و گوشتون آسیب جدی میبینه

تنها راهش اینه روی گوشیتون یه صوت ۱۵ دقیقه رو پخش کنین تا بعد از ۱۵ دقیقه قطع بشه و بتونین حداکثر استفاده رو ببرین. تازه باید این صوت رو بدون هندز فری پهش کنین . چون اگه هندز فری تا صبح که بیدار میشین توی گوشتون باشه، خیلی گوشتون آسیب میبینه

در کل راه پردردسریه و زیاد هم منطقی نیست

2 پسندیده