تالار زبانشناس

رشته دانشگاهی زبان انگلیسی

دوستان عزیز سلام
من یک سوالی داشتم از همه زبان اموزان گرامی و البته از استادان
سطح بنده pre intermediate هست میخواستم بدونم ایا من با این سطح میتونم برای دانشگاه رشته زبان انگلیسی شرکت کنم
اخه شنیده بودم رشته زبان انگلیسی دانشگاهی حتما باید سطح زبان بالاتر باشه درغیراین صورت مساوی ست با مشکل مواجه شدن در طول کلاسها!
ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

2 Likes

سلام
باید سطح شنیداریتون خوب باشه که بتونید صحبت‌های اساتید رو متوجه بشید چون در دانشگاه‌های معتبر هیچ استادی فارسی حرف نمیزنه. باید بتونید تا حدی صحبت کنید چون اگر قادر به این کار نباشید سر کلاس فقط شنونده هستید (تازه این در صورتیه که شنیدارتون خوب باشه وگرنه حتی شنونده هم نخواهید بود). باید بتونید درمورد خودتون، مسائل پیرامونتون، نظراتتون و در ترم‌های بالاتر نقد و بررسی داستان و وقایع حرف بزنید. کمی گرامر در حد انجام موارد بالا بلد باشید.
البته این بعد از گذشتن از کنکوره. توی کنکور هم باید دروس عمومی رو بالای پنجاه درصد بزنید. زبان عمومی رو بالای ۸۰ بزنید
زبان تخصصی ۴۰ به بالا
در این صورت بهترین دانشگاه قبول میشید.
با این تفاسیر می‌تونید خودتون‌و بسنجید که آیا از پسش برمیاید یا خیر.
و اینم بگم که اگه نتونید توی کلاس فعال باشید سرخورده میشید و نه تنها چیزی بر معلوماتتون اضافه نمیسه بلکه از زبان هم متنفر خواهید شد. قبل از کنکور با همین اپ زبان‌شناس پیش برید تا با پیشینه‌ای قوی وارد دانشگاه بشید اون وقته که هم از درساتون لذت میبرید هم اینکه دانشتون از زبان روز به روز بیشتر خواهد شد.
موفق باشید :hibiscus:

7 Likes