یادگیری لغات مترادف و متضاد

سلام
دوستان نظر و تجربیاتتون رو درمورد یادگیری لغات به روش مترادف و متضاد بگید تا استفاده کنیم
با تشکر

3 پسندیده

سلام به شخصه روش جالب و مورد علاقه‌ ام میدونم باعث میشه یکم دیدم نسبت به اون لغت باز تر شه و بتونم به انگلیسی بهتر فکر کنم.
اما اینجوری نیست ک بشینم و براش برنامه بچینم بگم خب هر لغتی ک بلد نیستم مترادف و متضادش رو در بیارم.
بیشتر متضاد برای من جذابیت داره تا مترادف. چون مترادف یه جورایی حکم آنالیز بیش از حد رو داره برام.
ولی متضاد یه دید جالب از یه کلمه به من میده.
مثلا کلمه beautiful متضادش ugly قشنگ دو تصویر وارد ذهن من میکنه که ناخودآگاه تره ولی وقتی مترادفش مثلا pretty رو میبینم همون تک تصویر تو ذهنم میاد و قالب یادگیری لغت رو تغییر نمیده آنچنان. تازشم مترادف ها ممکنه گیج کننده باشن. مثلا همین pretty و beautiful کمی از لحاظ مفهومی متفاوت هستند و از اونورم در قالبهای مختلف مفاهیم مختلف دارند.

با این تفاسیر باید بگم که اگه قراره از اینا استفاده کنم متضاد بهتره.

اما یه چیز دیگه هم هست اینه که مغز ما به کل نه تنها زبان بلکه همه چیز رو در قالب یاد میگیره.
یعنی باید اون محیط و تم باشه تا اون مهارت برای ما قابل درک شه.
پس دونستن مترادف و متضاد بدون داشتن قالب فایده ای نداره

7 پسندیده

منم با متضادها بیشتر ارتباط برقرار می‌کنم البته باید توی قالب یاد گرفته بشن. متضاد‌ها رو ای‌جی تو قالب مینی‌ستوری‌ها خیلی خوب پوشش میده. مثلا تو درس a kiss، اونجا که میگه:
Carlos bought a new car.
بعد سوال میپرسه:
Did Carlos buy an old car?
ما اینجا فوری می‌فهمیم که old و new باید متضاد هم باشند.
دوره‌های ای‌جی (هم دوره‌های خودش هم مخصوصا اونایی که با جو و کرستین ساخته) خیلی اصولی و منظم انواع ساختارها رو پوشش میده.

5 پسندیده

تشکر از آقا کامبیز و پری خانم
بعید میدونم روشی بهتر و موثرتر از آنچه گفتید، وجود داشته باشه

2 پسندیده