Msrt آزمون

با سلام وخسته نباشید خدمت شما راهنمایی برای آزمون msrt در فرصت مانده به لحاظ منابع و شیوه مطالعه. باتشکر

سلام. خوش اومدید.

خانوم نیکنام فکر میکنم در این آزمون شرکت کردند. @ala

اگه ممکنه براتون این دوستمون رو راهنمایی کنید که چه منابعی مطالعه فرمودید.

1 پسندیده

سلام؛ بله دقیقا یکسال گذشته

سلام حضور شما؛ منظور تون از فرصت مانده چیه؟ آزمون تقریبا هر ماه؛ یا هر دو ماه برگزار میشه

احتمالا اردیبهشت و خرداد منظور تون باشه.

Msrt آزمون مورد قبول پذیرش دکتری داخلی هست که کلا سه بخش listening; structure; reading داره.

با توجه به اینکه دانشگاههای داخلی معمولا نمره مورد قبول این آزمون حداقل ۵۰ هست. برای دریافت نمره مقبول باید ببینید توانایی تون و ضعف تون کدام هست؛ اگر شنیداری تون ضعیف هست برای تقویت آن خوب نمونه دیالوگها مثل مکالمات دوره all ears english که در زبانشناس هست خوبه.
اول من شرایط خودم رو عرض کنم. سال گذشته من کلا لیسینینگم ضعیف بود و فرصت برای آزمون هم زیاد نبود زیاد سرمایه گذاری نکردم و همون دو بخش رو تونستم نمره مورد قبول رو دریافت کنم. یعنی ۳۰ تا لیسینینگ رو حدود ۵ تا فقط شانسی زدم، ولی گرامر و ریدینگ بهترین منبع مطالعه کتاب زبان زیر ذره بین ویژه دکترا هست که کلا کانالش هم نمونه های آزمون رو خیلی خوب ساپورت میکنه.
خیلی استراکچر آزمون تکراری هست و با نمونه آزمونهای قبل دو بخش گرامر و ریدینگ رو می تونید موفق باشید.
لیسینینگ فقط اگه واقعا فرصت ندارید چون آزمون نمره منفی نداره سایر دوستان این خلاقیت رو بخرج دادند که البته من خودم صرفا بخاطر آزمون تایید میکنم نه برای پیشرفت زبان در آینده. و تکنیک هم این بود مثلا از ۳۰ تا سوال لیسینینگ ۱۰ تا گزینه اول مثلا A, و ۱۰ تا دوم B
و بقیه هم هر چی دوست دارید این دیگه شانس هست.
اما اگه فرصت دارید منابع زبانشناس رو با سرعت های کم شروع کنید و اونرو به سرعت بالا برسونید حتی شده یک درس خاص. مدیریت زمان مهمترین نکته ی آزمون هست.
مهمترین گرامر آزمون وارونگی؛ ضمائر موصول هست

4 پسندیده

این مورد امسال عوض شده و حداقل نمره ۵۵ شده

2 پسندیده

با سلام و عرض ادب خدمت شما بله زمان آزمون 31 خرداد است اگه اشتباه نکنم با تشکر از راهنمایی شما جسارتا در مورد نحوه مطالعه و میزان آن می توانید راهنمایی کنید اگه بعدا مشکلی داشته باشم باز می توانم وقت تان را بگیرم

1 پسندیده

سلام
خانم نیکنام توضیحات کامل رو دادند.
من هم خرداد ماه اتشالله شرکت میکم و همین کتابای زیر ذره ببن رو استفاده میکنم. برای درک مطلب و واژگان دارم گسترده خوانی در زیبوک میکنم. لبسنینگ هم تسلط بهش زمانبره و تو به ماه نمیشه ولی دوره های زبانشناس توصیه میشه.
موفق باشید.

2 پسندیده

[/quote]
با تشکر ازشما

1 پسندیده

خواهش میکنم؛ در خصوص نحوه ی جواب دادن به سوالات ریدینگ تکنیکی لازم هست بدانید که توی سایت زبان زیر ذره بین یه ویدئو بود ولی نمیدونم الان هم هست یا نه، به نظرم یه سرچ توی سایت داشته باشید خیلی کمک میکنه توی نحوه ی جواب دادن به این بخش که حدود ۴۰ سوال رو شامل میشه. در مورد نحوه مطالعه همانطور که عرض کردم لیسینینگ بهتر هست روی فایلهای دیالوگی کار کنید چون آزمون مدام باید به گوینده های مختلف، دو نفره البته، گوش کنید تمرکز لازم داره که برای تمرین از سرعت آهسته شروع کنید بعد تند.
گرامر هم نمونه سوالات رو ببینید بعد اگه کتاب زبان زیر ذره بین دکترا رو تونستید تهیه کنید سوالات پر تکرار و گرامر های پرتکرار و اشتباهات پرتکرار توضیح داده شده و خیلی راحت می تونید بخش گرامر رو به این صورت نمره بگیرید. سعی کنید در محیط های شلوغ هم پادکست گوش کنید چون هر چند محیط آزمون ساکت هست ولی کوچکترین صدایی حتی باز کردن بسته ی کیک تمرکزتون رو بهم می ریزه؛ من که خودم اینطوری بودم. این فرصت باقی مونده هر روز تست نمونه کار کنید؛ متن های ریدینگ گاها از آزمونهای تافل و آیلتس هم کپی میکنند، وقت کردید اونها رو کار کنید، یه سایت دیگه هم برای تافل هست که لینکش رو بعد میفرستم یه سری نمونه لیسینینگ از این سایت تو آزمون آمده بود.
دیگه تمام چیزهایی بود که به ذهنم رسید خدمت تون گفتم.

3 پسندیده

با تشکر فراوان از راهنمایی تان ولی کمی استرس دارم

1 پسندیده

http://yeuanhvan.com/part-3-listening-comprehension

3 پسندیده

باسلام دوباره و تشکر از راهنمایی های خوب شما
در مورد لیسنیگ چطوری می توانم در آزمون ام اس ارتی موفق بشوم با وجود تلاش ولی بیش از دوتا گزینه رو قبل شروع
صوتی نمی توانم بخوانم.