چالش دیسکاشن - اگه به ده سال قبل برگردی چی رو تغییر میدی؟

کاش میشد فارسی هم بگید یا بنویسید
خیلی برام جالبه بدونم چه نصیحتهایی برا خودتون دارید …

2 پسندیده

آقا چوب‌کاری نکنید :grimacing:
من که هرچی بلدمو ارائه میدم. اقیانوسی هم از ندانسته‌ها دارم که در مقایسه با اون چیزی که میدونم خیلی خیلی زیاده. در هرحال اون مقدار کمی که بلدم سعی میکنم اینجا ارائه بدم، چون بیشتر از این‌ها به زبانشناس و بانیانش، فروم و اعضاش بدهکارم. من حتی از مبتدی‌ترین زبان‌آموز داخل فروم چیز یاد گرفتم. اینطور نیست که ما فقط از سطوح بالا یاد بگیریم. گاهی پیش میاد یه چیز خیلی ساده رو بلد نیستم چون هیچوقت باهاش مواجه نشدم. اگه بخوام اینجا از همه‌شون اسم بیارم خیلی طول میکشه. پس همینجا بدون ذکر نام، از این عزیزان تشکر میکنم و بهترین‌ها رو، هم توی یادگیری زبان هم توی زمینه‌های دیگه براشون آرزومندم.
از شما هم تشکر میکنم بخاطر این همه تعریفتون :pray:

6 پسندیده

شما لطف دارین دوست عزیز

اینجا همه داریم در کنار هم پیش میریم و در این مسیر، همه در پیشرفت هم سهیم هستیم

با آرزوی موفقیت برای همه ی دوستان گرامی

5 پسندیده

سلام ممنون از محبت تون، برای من هم همینطور بوده اینجا خیلی نکات خوب نه تنها در حیطه ی یادگیری زبان، از جهات مختلف یاد گرفتم و به همین دلیل براحتی دوست ندارم اینجا رو یه روز از دست بدهم. همه ی سوالات که گاها جواب می دهم حداقل نتیجه اش مرور آنچه یادگرفته ام هست.

5 پسندیده

سلام سایه خانم، من که کلا عرض کردم 10 سال گذشته من به دو تا 5 سال تقسیم میشه، 5 سال اول بلند پروازی و 5 سال دوم ندامت :slightly_smiling_face: و گام گذاشتن در مسیری متفاوت و هدفمند

3 پسندیده

این درسته ولی شما عزیزان اگر نبودید واقعا چی میشد نمیدونم.من و امثال من که فقط مصرف کننده ایم :laughing: باز دم شما گرم که وقت میزارید.ایشالا که من هم بتونم کمک بکنم به عزیزان مثل شما

3 پسندیده

سلام به شما
خیلی خیلی ممنون از دعای قشنگتون واقعا تو لحظه خوبی خوندمش :rose::rose:
شما لطف دارین
برای من زبانشناس دقیقا مث ی خانواده دوست داشتنیه و در حد توانم و زمانی ک اکثر اوقات محدودم میکنه برای ارتقای اون تلاش میکنم و صد البته من اینجا از دوستانم کلی چیز جدید یاد میگیرم و این خیلی ارزشمنده

4 پسندیده

@pari @ala @ehn.ehsan @fdoosti @YoKambiz @hnaseri
خدایی باید به شما گفت
group of ahead of the pack.
I really want to be like you guys.again you are the best

5 پسندیده

سلام سایه جان
من گفتم که اگه برگردم هیچی رو تغییر نمیدم چون میدونم زندگی تشکیل میشه از پستی ها و بلندی ها
فقط یکم صبور بودن رو تمرین میکنم تا نتیجه بهتری بگیرم

این خیلی خوبه :clap::clap:
همین تلاش شما برای تقویت شنیداریتون رو ترغیب میکنه و الان با دونستن مفهوم کلی میتونید دوباره به ویس ها گوش بدین تا خودتون در حد توان متوجه همین قسمت ها بشین

3 پسندیده

با اجازه خانم نیکنام عزیز و پروین جان @pari یک عدد تاپیک در ارتباط با عدد خوانی در انگلیسی در راهه :grin::blush:

4 پسندیده

سلام مجدد خانم پری، یه نکته دیگه هم بود که فراموش کردم بپرسم. البته فقط قبل لازم هست بگم من قصدم ایراد گیری نیست چون کلا این چالش رو دوست دارم چون باعث شناخت افکار و عقاید دوستان می شود و برام مفید هست مثلا نکاتی که آقا مصطفی گفتند برای من که یکی از اهدافم در زمینه آموزش و مدارس هست قطعا آموزنده و کاربردی هست. در مورد کار شما هم تحسین می کنم که با چنین دقتی وقت می گذارید و نکات آموزنده رو به اشتراک قرار می دهید. پس قصدم خرده گیری نیست و در بین این توضیحات تلفظ این کلمه اوایل که به آقای ای.جی گوش میدادم جالب و جذاب بود سرچ کرده بودم و دقیقا حرف /ت/ دوم ت تلفظ نمیشه یه جور d که گاها شبیه r خفیف هم شنیده می شود. این هم نمونه: :point_down:

3 پسندیده

سلام
کاملا درست میگید. ولی من هیچوقت تلفظ t رو توی تحلیل‌هام نمیارم. چون تلفظ‌های متفاوتی داره و خیلی هم سخت هستن برا زبان‌آموز غیربومی. مثلا بین دو تا مصوت بیاد به صورت d و نزدیک به r تلفظ میشه. تا یک زبان‌آموز به این حد از تلفظ برسه خیلی طول می‌کشه.
من خودم عاشق این نوع تلفظ t هستم و خیلی از اوقات تک کلماتی رو پیدا می‌کنم باهاش تمرین می‌کنم.
تو یه آهنگ انریکه عبارت out of control
که انریکه اینطوری تلفظ میکنه مدت‌ها باهاش تمرین میکردم.
من توی این تحلیل هدفم اون مصوت آخر بود که به صورت “شوا”، /ə/ تلفظ میشه.

3 پسندیده

Now we see that “Practice makes perfect”

2 پسندیده

5 پسندیده

اگه امکانش وجود داره بگید اشکالاتم کجاست
دلیل اینکه روان نیستم چیه
چه راهی برای روانتر صحبت کردن وجود پیشنهاد میکنید.

1 پسندیده

سلام آقا ابوالفضل. من عذر میخوام بابت تاخیر در قولم. دوباره به صداتون گوش دادم و کلی نکات مثبت تو وویستون بود. اول از همه تن صداتون بود، که برا انگلیسی حرف زدن خیلی خوبه. صداتون خیلی واضح بود که حتی یه زبان‌آموز با سطح پایین هم کلمات و جملاتتون رو به خوبی متوجه میشه. از به کارگیری کلمات مشخصه که دایره‌ی واژگان خوبی دارید و به خوبی می‌تونید ازشون استفاده کنید. کاملا مشخصه که کار می‌کنید و برای زبان خوندن وقت میذارید. این مایه‌ی بسی خوشحالیه.

درمورد ایرادهاتونم من تو چالش گفتگو فقط ایراد تلفظ میگیرم. ایراد گرامری رو توی چالش رایتینگ بررسی می‌کنیم. البته ایراد گرامری زیاد نداشتید.
توی تلفظ w ایراد داشتین که v تلفظ می‌کردین. تلفظ th تون می‌تونه بهتر بشه، بد نبود اما با شنیدن بیشتر، حتما بهتر میشه. تلفظ مصوت‌ها که اکثر زبان‌آموزها باهاش مشکل دارن مثل look که مصوتش کوتاهه، him که اونم کوتاهه. البته این‌ها به مرور و با دقت و پیگیری درست می‌شن.
امیدوارم موفق باشید. :hibiscus:

3 پسندیده

تلفظتون خیلی عالیه. ساختار جملاتتون همینطور. تسلط خوبی دارید.
یه کم استرس دارین که باعث میشه آهنگ جملاتتون به هم بریزه.
باید بیشتر گوش بدید تا بتونید صحبت کردنتون رو تقویت کنید. این تنها مشکل شما نیست، همه‌ی ما به نوعی با این مشکل درگیر هستیم. پارتنر هم اگه داشته باشید که نور علی نوره.

بابت از دست دادن پسرتون، واقعا متاسفم. روحش شاد و در آرامش ابدی :blossom:

3 پسندیده

ممنون که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید
استرسم به خاطر این بود که این اولین باره توی چالش دیسکاشن شرکت کردم و امیدوارم توی ویس های بعدی بهتر بشم .

2 پسندیده

سلام
ممنون پری خانم که وقت گذاشتید و نظرتون رو در مورد کارم گفتید.

2 پسندیده