کنکور زبان

سلام دوستان صبحتون بخیر. یه سوال داشتم و خوشحال میشم راهنماییم کنید🙏.
سال دیگه میخوام کنکور زبان بدم الان تقریبا در سطح intermadiate هستم و میخوام تا یه سال به حد advanced برسم تا هم تو کنکور عملکرد خوبی داشته باشم و هم تو دانشگاه به مشکل برنخورم. مدتیه دارم دوره ی انگلیسی قدرت رو میخونم و الان تقریبا درس هشت هستم فکر کنم. میخواستم بپرسم چه منابع دیگه ای در زبانشناس میتونم استفاده کنم ک بتونم در عین پیشرفت در زبان درصد خوبی هم از سوالات انگلیسی رو بزنم. و اینکه چه کتابی واسه گرامر که ساده و روان باشه میتونم استفاده کنم. و دنبال یکی دوتا کتاب تست هم در رابطه با زبان میگردم. لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه. ممنونتون میشم😊

3 پسندیده

سلام.
تا سال دیگه این موقع قطعا می‌تونید جزء رتبه‌های برتر زبان بشید به شرط اینکه به با تمرکز و برنامه‌ریزی پیش برید. در کنار انگلیسی قدرت می‌تونید داستان‌های واقعی رو بخونید.
برای اینکه در دانشگاه هم به مشکل برنخورید باید مهارت سپیکینگتون رو تقویت کنید. باید بتونید سر کلاس با اعتماد به نفس و بدون واهمه حرف بزنید. برای رسیدن به این مهم، توی چالش‌های لتس‌تاک شرکت کنید. تکنیک سایه می‌تونه مفید باشه.
گرامر رو هم در حد دبیرستان بلد باشید کافیه ولی اگه بخواید گرامرتون خوب بشه خوندن داستان‌های سطح‌بندی‌شده می‌تونه مفید باشه (منظورم صرفا گوش دادن نیست، روخوانی باید بکنید که ساختارهارو به چشم ببنید).
عمومی‌ها رو هم بالای ۵۰ بزنید (مخصوصا ادبیات که ضریبش چهاره فک کنم)، زبان عمومی رو بین ۹۰ تا ۱۰۰ بزنید و زبان اختصاصی رو اگه به سطح advanced برسید می‌تونید بالای ۷۰% بزنید. که این براتون یه رتبه‌ی عالی رو رقم می‌زنه.
حتما بخش زبان اختصاصی کنکورهای سال قبل رو مطالعه و سطح الانتون رو بسنجید. چون مشخص میشه چه اندازه مطالعه لازم دارید که به اون سطح مورد انتظار برسید.
موفق باشید

9 پسندیده

ممنون بابت راهنماییتون. راستش تصمیم دارم یه برنامه ی قوی بچینم و بهش عمل کنم. اتفاقا همین دیروز خواستم سوالات کنکور سال قبل رو یه نگاه بندازم و ببینم در چه حدم زبان عمومی رو حداقل نصف سوالاشو بلد بودم و چندان سخت نبود برام ولی زبان تخصصی خیلی سخت بود و برام تقریبا جز یکی دوتا نتونستم بفهمم چی به چیه و ترسی افتاد به جونم و گفتم باید بیشتر از این تلاش کنم. راستش حدود ۴ ساله کلاس زبان میرم و همیشه فکر میکردم میتونم اینطوری به جایی برسم ولی یه ان به خودم اومدم و دیدم ای وای من ۴ سال گذشته و من هنوز در سطح متوسطه هستم و اونجا بود ک خداروشکر خدا بهم رحم کرد و با زبانشناس اشنا شدم. از وقتی شروع کردم باهاش کار کنم پیشرفتمو کاملا حس میکنم و باور دارم میتونه بهم کمک کنه بیشترم پیشرفت کنم. هرچند الانم کلاس میرم ولی بیشتر به خاطر یادگیری گرامر هستش و بیشتر تمرکزمو رو دوره های زبانشناس گذاشتم. راجب مکالمه هم راستش چند وقتیه تصمیم گرفتم تو lets talk ها شرکت کنم ولی هنوز جرات نکردم ولی تا چند روز دیگه قصد شرکتشو دارم😁. راجب تکنیک سایه هم که گفتید راستش علاقه ای بهش ندارم چون تا حالا چند بار خواستم امتحانش کنم ولی همیشه شکست خوردم. وقتی به خودم اومدم دیدم دارم داستانارو بیشتر حفظ میکنم تا یادگیری واسه همین بی خیالش شدم. در کل ممنونم به خاطر توجهتون و راهنماییتون به توصیه هاتون حتما عمل میکنم و سعی میکنم جزو بهترین رتبه ها باشم⁦‌.
یکیم ببخشید کتابی واسه تست های زبان تخصصی مد نظرتون هست؟

6 پسندیده

خواهش میکنم عزیزم :hibiscus:

تخصصی کلا سخته. برا غلبه بهش باید دایره‌ی لغاتتون زیاد باشه و اینکه ساختارها رو بشناسید، که البته با برنامه‌ای قوی و با اتکا به زبانشناس قطعا از پسش برمیاید. همه‌چی اولش سخته، ولی وقتی یادش گرفتیم می‌بینیم که سخت بودن واقعا کلمه‌ی مسخره‌ای به نظر میاد.

پس حتما دورش خط قرمز بکشید چرا که باعث افت انگیزه می‌شه. وجودشم ضروری نیست، بیشتر روی لتس‌تاک‌ها تمرکز کنید. از یک دقیقه شروع کنید، هر بار ۳۰ ثانیه بهش اضافه کنید. مدت زمانش مهم نیست، مهم اینه که استارتو بزنید، استارتو که زدید خودبخود بهش جذب می‌شید.

بی‌شک کتاب‌های شهاب اناری تو این زمینه، بی‌رقیبه.

4 پسندیده

اها بازم خیلی ممنونم بابت راهنماییتون خیلی لطف کردین⁦❤️⁩

2 پسندیده

سلام @Fatemeh98

منم از تجربه ی خودم تو کنکور زبان بگم.
اصولا هیچوقت علاقه نداشتم زبان بخونم…چه برسه به گرامرش که شدیدا پرت بودم توش
اما دایره لغت م, کمی بالاتر از کتابای دبیرستان بود و کلاس زبانی هم نرفته بودمو تجربه دیدن فیلم و خوندن کتابی رو هم به زبان انگلیسی نداشتم.
اصولا یه اعتماد به نفس بدی داشتم نسبت به زبان.
دانش آموز متوسطی بودمو نسبت به مطالعه دروس دیگه برا کنکور, تقریبا هیچی برا زبان وقت نذاشتم.
برا کنکور تخصصی زبان, زبان عمومی م حدود ۹۰ شد و تخصصی م فکر کنم ۳۰.
نمی دونم سطح سوالای کنکور زبان بچه های این دوره زمونه, چقدر تغییر کرده…ولی مطمینا آدمایی شبیه من نوعی و شما خیلی بیشتر شدن…بچه هایی که قبل از اینکه دیپلم رشته ی دبیرستانی خودشون رو بگیرن, دیپلم زبان رو گرفتن…پس, عاشقانه و عاقلانه رو هدف تون متمرکز بشید…و سال آینده, با یه کیک بزرگ خوشمزه و البته واقعی, بیاید تالار…چشم به راه تونیم

5 پسندیده

ممنون از اینکه تجربتون رو باهام درمیون گذاشتید. شما دانشگاه زبان انگلیسی خوندین؟

چشم حتما😁

امیدوارم😅

2 پسندیده

کتابای رضا کیاسالار هم برا زبان واقعا خوبه،هم کتاب تستش که رنگ ابیه و هم کتاب واژگانش که مهم ترین لغت خارج از کتاب رو هم پوشش داده

3 پسندیده

ممنون از لطفتون :heart:

1 پسندیده

سلام. خواهش می کنم.
کنکور اصلی من, کنکور رشته ی ریاضی بود. اون رو ادامه دادم

2 پسندیده

اها موفق باشد :slight_smile:

2 پسندیده

برای کنکور کتاب های استاد شهاب اناری عالی ان

2 پسندیده

ممنون از معرفیتون ولی یه سوال دیگه من میخوام کنکور نظام قدیم بدم کتاب های ایشون برای نظام جدید نیست؟

3 پسندیده

چرا هست کتابفروشی ها دارن بشون بگین برای نظام قدیم میخوام معمولا توی انبارهاشون دارن

2 پسندیده

کتاب های استاد رضا کیاسالار هم خیلی خوبه

2 پسندیده

اها مرسی بازم :slight_smile:

2 پسندیده