چهار مهارت که هر فرد 18 ساله باید دارا باشد. (ویدیو)

19 پسندیده

شما چند تا از این چهار مهارت رو به نظرتون دارایید؟
متاسفانه مدرسه هیچ کدام را آموزش نمیده.

1.poblic speaking
2.basic finance
3.speed reading
4.the ability to anticipate the effects of any given action

4 پسندیده

بسیار عالی بود .
مررسی:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

2 پسندیده

مدرسه مهارتای ما رو نکشه، نمیخاد چیزی آموزش بده.
والا دلم میسوزه واسه بچه های الان که هنوز سیستممون پر از نقصه. اما مدتیه روی این بحث فوکوس داریم با یکی از دوستان. که حالا بعدا ریز توضیحاتشو خواهیم گفت در آینده.
اگر بازم در این موارد کلیپی یا نکته ای برخوردید حتما بگین. سپاس :rose::rose:
از بین این ۴ مهارتم من هیچ کدومو تو مدرسه یاد نگرفتم.
مهارت اول و چهارم رو فقط در دانشگاه یادگرفتم اونم به خاطر قرار گیری در موقعیت خاص. البته مهارت چهارم خیلی گستردس که واقعا منم تو خیلی از موارد تواناییشو ندارم.اونم در زندگی واقعی نه در بحثای اکادمیک.اون ۲ مهارت دیگه کلا هیچ محیط آموزشی روش مانور نمیده ماشالاه.

2 پسندیده

بله متاسفانه
کاملا درسته.
چشم، اگر ویدیوی دیگه ای باز در این زمینه دیدم حتما میفرستم. من یکی که خدارو شکر میکنم زود از مدرسه اومدم بیرون و نسل دهه هفتادی ام. اصلا به نسل جدید غبطه نمیخورم. اصلا
ممنون از کامنت مفیدتون.
اگر راه و روش خاصی برای یادگیری این مهارتها میدونید ممنون میشم بفرمایید. منتظر پروژه ای که اشاره کردید هستم
من از اون چهارمیه متاسفانه خیلی ضربه خوردم و فقط دارم با تجربه کم کم یادش میگرم.

3 پسندیده

جوابمو ادیت کردم. منظورم در جمعهای اکادمیک تا حدی این توانایی رو دارم ولی در زندگی واقعی خیلی نیازمند زمانه.
منم کم ضربه نخوردم. ولی از تک تک اون ضربه ها تا به الان به تجربه خوبی در برخی اقدامات رسیدم.

2 پسندیده

Hi guys
The our schools makes the saving mashine from the our studends

2 پسندیده

با سلام
البته جدیدا موسسات و مشاوران به روز کنکور(!) به دلایل نامعلوم ما رو تشویق به کسب مهارت هایی نظیر تند خوانی، تمرکز و… می کنند !!

2 پسندیده

سلام حضور شما دوست عزیز
درسته. اتفاقا در خود ویدیو هم میگه که این مهارتو ناخودآگاه تو مدرسه و دانشگاه یاد میدن. چون شما مجبورید بره امتحان کلی بخونید و مطابق معمول میذارید شب قبل از امتحان و چون وقت ندارید با سرعت بسیار زیاد میخونید که به همه برسید. اما ما در قسمت های مختلف زندگی به این مهارت نیاز خواهیم داشت.

2 پسندیده

سلام مجدد حضور شما
توصیه میکنم پادکست ای جی هوگ، سری جدید رو گوش بدهید. ای جی در این مجموعه در مورد self education و نقد مدارس صحبت میکنه. اگر هم فرصت نداشتید این پادکست زیر رو حتما گوش کنید. او در مورد چهارده راز تحصیلات عالی (که در مدارس معمول تدریس نمیشه) صحبت میکنه که خیلی جالبه:

2 پسندیده

من هیچکدومو ندارم متاسفانه

2 پسندیده

بله متاسفانه اکثر ما هیچکدومشو نداریم. من هم به شخصه ندارم و باید روشون کار کنم. مدرسه هم که هیچ کدومشو یاد نداده ماشالا.

3 پسندیده

همون بهتر یاد نداده. اینارو باید خود آدم یاد بگیره تا بتونه تجربش رو پویا کنه.
بزاری دست مدارس تورو متنفر میکنن.
مثلا من از ادبیات و تاریخ حالم بهم میخورد چون میوفتادم
ولی تازگی یه چشمه ای از تاریخ واقعی کشور رو دیدم خوشم اومد
یا فلسفه اشعار حافظ رو خوندم و دیدم چ نابغه ای بوده طرف.

5 پسندیده

قبول دارم. حق با شماست. البته شاید کاربردش در زمینه های دیگر محسوس تر باشه.

:face_with_raised_eyebrow::roll_eyes::smiley:

2 پسندیده