استفاده از فرم ing و to در جمله

با سلام و وقت بخیر :bouquet:

با توجه به

برام سوال پیش اومده که چرا در سطر اول، learn، به صورت ing دار استفاده شده :upside_down_face:

برا فعل modify، با توجه به دیکشنری لانگمن:

modify sth to do sth

اومده، و فکر کنم نیازی به ing دار شدن learn نبوده
/learn هم که نقش/فرم صفتی نداره و صرفا فعله/

با تشکر از وقت و توجهی که مبذول می دارید.

1 پسندیده

اونجا ربطی به modify نداره. بلکه حرف اضافه‌ی to برای approach مد نظره. جاهایی که to حرف اضافه باشه بعدش ing میاد. مثال معروف look forward to، توی نامه‌های رسمی، که to حرف اضافه‌ی مختص به look forward هست.
اگه گسترده‌خوانی داشته باشید، با این موارد زیاد روبه‌رو می‌شید.

7 پسندیده

سلام

ممنون از پاسخ تون

پس اگه طبق الگوی زیر
modify sth to do sth
هر چیز دیگه ای جز approach باشه، احتمالا فعل /learn/ می تونه به صورت ساده میاد؟

خب، چی شد که نقش approach، غلبه می کنه به نقش modify ؟////

/البته، صرف نظر از مبحث شیرین گسترده خوانی/

1 پسندیده

ویه سوال دیگه:

من خیلی علاقه به خوندن داستان و نوشته های بلند ندارم. الان دارم داستان های بچه گانه رو می خونم…کوتاه ن و ازشون لذت می برم …به نظر شما، با توجه به نام “بچه گانه”، استفاده از منابعی از این دست، که فکر کنم "داستان های مصور " هم جزو اونا باشه، انتخاب بدیِ برا گسترده خوانی؟

بازم ممنونم از لطف و توجه همیشگی تون

عزت مستدام

2 پسندیده

من واقعا نمیدونم. هیچوقت همچین سوالی برام پیش نیومده. باید از یه نیتیو زبان پرسید
من فقط اینو میدونم جاهایی که بعد از to فعل ing بیاد، اون to حرف اضافه است.
سوالتون خیلی سنگین بود :sweat_smile:
کمرمو شکست :woman_zombie:

2 پسندیده

:star_struck: :roll_eyes:

1 پسندیده

شما اگه سطحتون بالاتر از داستان‌های بچه‌گانه است، قطعا خوندن اینا وقت تلف کردنه، چون چیز زیادی به دانش شما اضافه نمی‌کنه. داستان‌های سطح‌بندی شده رو می‌تونید بخونید که هم کوتاهند هم راحت

2 پسندیده

سلام
من همچنان در رابطه با رفتار فعل بعد از to ابهام دارم
به من گفته شده دو نوع to داریم. یکی to مصدری هست که جزئی از فعل هست و بعد از اون فعل ساده میاد:
She wanted to study swahili
I need to eat some food
دومی to حرف اضافه هست که جزئی از فعل نیست و فعل بعد از to حرف اضافه با ing باید بیاد:
She modified her approach to learning English

اما در جمله زیر، با اینکه دومین to حرف اضافه هست و جزئی از فعل نیست، اما باز هم فعل بعد از اون بدون ing اومده، چرا؟
She went to Japan to find a golf coach
مگه نباید میگفت to finding
پس چرا فعل ساده اومد؟

سلام
من در رابطه با رفتار فعل بعد از to ابهام دارم
به من گفته شده دو نوع to داریم. یکی to مصدری هست که جزئی از فعل هست و بعد از اون فعل ساده میاد:
She wanted to study swahili
I need to eat some food
دومی to حرف اضافه هست که جزئی از فعل نیست و فعل بعد از to حرف اضافه با ing باید بیاد:
She modified her approach to learning English

اما در جمله زیر، با اینکه دومین to حرف اضافه هست و جزئی از فعل نیست، اما باز هم فعل بعد از اون بدون ing اومده، چرا؟
She went to Japan to find a golf coach
مگه نباید میگفت to finding
پس چرا فعل ساده اومد؟