خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. ویدیو

30 پسندیده

سلام.تشکر.خواستم دانلود کنم فکر کنم زدم رو پرچم.

2 پسندیده

ممنون اقا مصطفی از به اشتراک گذاری ویدیوهای خوب :clap::clap::clap:
پدیده مقایسه اجتماعی همیشه دامنگیر بوده. بعیده کسی تا حالا خودشو با کسی مقایسه نکرده باشه.
من خودم قبلنا تو انگلیسی خیلی اینکارو انجام میدادم. ولی واقعیت اینه که هیچ دو نفری هرگز شرایط مشابه ندارن که بخوان مقایسه شن. من همیشه وقتی صحبت مقایسه با دوستام میشه بهشون میگم. ما هر کدوممون یه نردبان اختصاصی داریم برای صعود به قله زندگیمون. واسه همین نمیشه که نگاتو به نردبان دیگری بدوزی و همزمان پله های نردبان خودتو بری بالا. برای همینه وقتی درگیر مقایسه میشیم اولین کسی که داغون میشه خود ادمه.
اقا نردبان درسته یا نردبام؟ :expressionless: @farokhvand

13 پسندیده

توصیف فوق‌العاده‌ای بود :+1:

7 پسندیده

دوشنبه درسته یا دوشمبه؟ :grinning_face_with_smiling_eyes:
زیبا نوشتید

4 پسندیده

سلام آقای مصطفیِ گرانقدر
ویدئوی خوبی بود. مرسی از اشتراک گذاریش :rose::rose:
من ۲ بار اینو دیدمش. اینقدر تلفظ و صدای این آقا خوب بود بار اول اصلا متوجه نشدم چی میگه :grin:

2 پسندیده

سلام خانم دوستی بزرگوار. چقدر خوب که به تالار برگشتید.
خواهش میکنم. شما لطف دارید. :pray:

2 پسندیده

سلام مجدد
ممنونم ازتون آقا مصطفی :rose::rose:
شما همیشه به من لطف دارین

3 پسندیده

سلام :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: خوش برگشتید :heart::wink:

2 پسندیده

سلام فاطمه جان
مرسی ازت مهربون :heart_eyes::heart_eyes:

2 پسندیده

@fdoosti
جی لی لی لی لی لی لی
جیغ و دست و هورا به افتخار برگشتن خانم دوستی عزیز
دستا شله
آ ماشالا.
خانوم دوستی برگشت غرور افرینتون مبارک باشه.
این سری بری دیگه من میدونم و تو.خخخخخخخ

4 پسندیده

سلام به همگی
انشالله روز خوبی رو پشت سر گذاشته باشید و همچنین جمعه خوبی در انتظارتون باشه :upside_down_face:

از نظرمن هیچکس نمی تونه خودش رو با دیگری مقایسه کنه چون شرایط هیچ دونفری یکسان نیست یا بقول نسیم خانوم هرکس در زندگی برای خودش نردبان اختصاصی داره و …

ولی خب خودم یه عادتی که دارم همیشه خودم رو با بقیه مقایسه میکنم ولی نه مثل مقایسه های عادی یه جورایی خودم رو بازخواست میکنم :man_facepalming:
بزارید یک مثال بزنم

مثلا یکی از دوستانم هم درس میخونه و نمراتش بالاست هم پروژه های دانشجویی انجام میده هم توی انجمن علمی کار میکنه و هم کلاس زبان میره و … (کلا نکات مثبتش که میدونم رو جمع میکنم)
حال میام از خودم می پرسم
میگم من هم همه این کارا رو میکنی ولی همیشه میگم وقت ندارم و نمراتم متوسطه چطوری اون وقت داره من ندارم و…
بعد که به کارای روزانه دوستم نگاه میکنم میبینم مثلا اون ساعت چهار صبح بلند میشه میره درس میخونه
بعد میام به خودم رک و پوست کنده میگم اگه میخوای نمرت بالا بشه باید صبح ها بلند شی درس بخونی اگه میخوایی یا علی اگر هم نه پس دیگه نگو وقت ندارم و اینا…(بهونه نیار)

میدونم این کارکاملا درستی نیست اما اینکار به من حس رقابت و چالش عجیبی میده (منم که عاشق چالش)میدونم که شرایط دو نفر هیچ وقت یکی نیست اما این حس رقابت منو وادار میکنه که راه بیفتم و واقعا خیلی جاها به هم کمک کرده پیشرفت کنم اما معدود دفعاتی هم بوده که چون اون طرف یه کارایی با استفاده از امکاناتی(زمان،هوش،پول،پارتی و…) که داشته کرد و من نتونستم انجام بدم اون وقتا یکم حس دلسردی و شکست به آدم دست میده یا بعضی وقت ها حس حسادت خفیفی به آدم دست میده

ولی در کل من ازش راضیم خیلی وقتا منو راه انداخته :upside_down_face:

5 پسندیده

سلام آقا آرمین
ماشالله به این انرژی :joy::clap::clap::clap:
مرسی آقا شما خیلی خیلی خجالت دادین منو :sweat_smile::rose::rose:
خیلی هم دور نبودم از تالار. با دوستانِ جان فعالیت ها رو ادامه دادم. ولی پشت صحنه بودم من :grin::grin:

نه دیگه خیلی بعیده این اتفاق :grin:

4 پسندیده

اقا آرمین دست ب قرش خوبه:joy::joy::joy:

3 پسندیده

خدا رو شکر حداقل یه اتفاقی باعث شد آقا آرمینو تو تالار ببینیم :neutral_face::face_with_raised_eyebrow:

3 پسندیده

سلام دوستان
همه ی مردم دنیا خلق شدن برای انجام کاری
و بدن ادمی درس قشنگی رو به نمایش گذاشته
هر عضوی کاری جدا دارن
وهرکدوم‌برای یک بخش ضروری هستند
و دیگر اعضا به یکدیگر نیاز دارند
شما نمیتونی از قلب انتظار داشته باشی کار مغز رو انجام بده چون استعدادشون باهم فرق میکنه
و مقایسه این دوباهم کار عقلانی نیست
وجود هردو لازمه
ماانسان هاهم همینیم
خلق شدیم بااستعداد های مختلف
به یکدیگر نیاز داریم
شب خوش

4 پسندیده

میاد ی قر ریز میده میره😂

3 پسندیده

مصطفی جان، ممنون از به اشتراک گذاری تون.

خیلی از آدم ها و ملت ها از طریق مقایسه پیشرفت کردن و در حال پیشرفت هستن. یه دانش آموز توی آزمون های آزمایشی شرکت می کنه و با دیگران مقایسه میشه و ضعف های درسی خودش رو شناسایی می کنه تا بتونه جایگاه بهتری بین بقیه داوطلب ها داشته باشه. سطح علمی دانشگاه ها باهم مقایسه میشه، تا دانشگاه های ضعیف تر بتونن صعف های خودشون رو شناسایی کنن و عملکرد بهتری داشته باشن. سطح رفاه کشورها و ملت ها با هم مقایسه میشه تا سران کشورها بفهمن کجا دارن ضعیف عمل می کنن و در کدام حوزه ها در حق مردم کم کاری صورت گرفته.

اما آیا همیشه مقایسه کردن مفیده؟
نه، همیشه. زمانی که مقایسه صورت می گیره دو حس در انسان شکل می گیره: غبطه یا حسادت.
در صورتی که به شخص یا گروهی غبطه بخوریم، این غبطه خوردن می تونه موجبات تلاش مضاعف و پشتکار رو در ما فراهم کنه. اما حسادت چطور؟ حسادت یعنی اینکه ببینیم شخص یا گروهی داره پیشرفت می کنه و از پیشرفت اونها ناخرسند باشیم و در مسیر پیشرفت اون گروه بخوایم سنگ اندازی کنیم تا که شاید مانعی برای پیشرفت و ترقی اون شخص یا گروه ایجاد کنیم.
چه بسا حتی در تاریخ دیده شده که شخص یا اشخاصی به خاطر حسادت جون خودشون و اطرافیانشون رو هم به خطر انداختن.

6 پسندیده

سلام پروین بانو
بابا هستم که.:man_dancing::man_dancing:
اونایی که نیستن و قرار بود بعد از امتحانات و هر روز باشن کجان
@farokhvand
@mitra9
@delshah
باز من میام بهم میریزم میرم اونا که هم انگیزه میدادن هم فعالیت مثبت داشتن.
:rofl::rofl:
اخ اخ اخ
یکی از پرطرفدار ترینو رو یادم رفت
اقا احسان.
راستی خدایی تو جمع ستاره دارا یکی کمه اونم استاد احسان @ehn.ehsan

7 پسندیده

موافقم. اقا احسان و پروین خانوم ماشالاه بدون ستاره هم، از نظر هم ستاره دار بودن و هستن. :dizzy:

3 پسندیده