My weblog (Note #/My Occasional Diary) - writing

سلام

از تجربیات افرادی که تو تافل شرکت کردن می تونید بهره ببرید
منابعی که باهاش درگیر بودن و نتایج آزمون شون…حدود ۵۰ صفحه از تجربیات شرکت کنندگان

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1084-دیتابیس-نمرات-آزمون-تافل-iBT-(اعلام-نتايج-فقط-به-همراه-نحوه-ي-مطالعه-و-برنامه-ريزي-)!/page45

موفق باشید

5 پسندیده

Hi ms @tatym
Hi guys
Great weblog

The most vain days when we do not smile .

بیهوده‌ترین روزها روزی است که در آن نخندیده باشیم .

Laughter
Because your sadness does not change the world .
Jobran khalil jobran

بخند
چون که غم تو دنیا را عوض نمی‌کند .
جبران خلیل جبران

Take time to do what makes your soul happy .

بخشی از زمانت رو صرف انجام کارهایی کن که روحت را شاد می‌کنه .

Be so happy that others will be happy to look at you .

آنقدر شاد باش که دیگران هم با نگاه کردن به تو شاد شوند .

When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile .

وقتی زندگی صد دلیل برای گریه کردن به شما می‌دهد ، به زندگی نشان دهید که هزار دلیل برای لبخند زدن دارید .

Have eyes that see the best
A heart that forgives the worst
A mind that forgest the bad
And a spirit that never loses faith .

چشمانی داشته باش که بهترین‌ها رو می‌بینن
قلبی که بدترین‌ها رو می‌بخشه
ذهنی که بدی‌ها رو فراموش می‌کنه
و روحی که هیچ وقت ایمانش رو از دست نمیده .

Good thingts take time .

چیزهای خوب زمان می‌برد .

Enjoy the little things .

از چیزهای کوچک لذت ببر .

You only live once .

تو فقط یک‌بار زندگی می‌کنی .

Never give up .

هرگز تسلیم نشوید .

Make your dream real .

رویای خود را واقعی کنید .

5 پسندیده

سلام
ممنونم ازتون @hasan90 که این متن زیبا رو تو وبلاگم قرار دادید. لطف تون ماندگار :sunflower:

:grin:

:white_check_mark:

:evergreen_tree: :deciduous_tree: :shell: :mount_fuji: :desert_island: :camping: :tent:

:upside_down_face: :blush:

:100: :dizzy: :butterfly:

Too hard :pensive: but possible :star_struck:

:no_mouth:

:writing_hand: :beetle: :tangerine: :pizza: :moon_cake: :cake: :coffee:

:no_mouth:

:ok_hand:

:100: :world_map:

4 پسندیده

سلام

یه دنیا ممنون واسه توجهتون.:revolving_hearts::rose:

امیدوارم راهتونو ادامه بدین و نتیجه زحمتاتونو ببینین.

به قول حافظ:

“دامن دوست به صد خون دل افتاد به دست
به فسوسی که کند خصم ، رها نتوان کرد”

5 پسندیده

سلام. ممنونم از هدیه ی تک بیتی تون
…خدا به خیر بگذرونه :innocent::grin: روزگار منو با این فال…چه می کنه این حافظ :footprints::footprints::footprints:…امیدوارم پیش بینی هم نباشن البته :scream:

دست در حلقه آن زلف دوتا نتوان کرد

تکیه بر عهد تو و باد صبا نتوان کرد

آن چه سعی است من اندر طلبت بنمایم

این قدر هست که تغییر قضا نتوان کرد

دامن دوست به صد خون دل افتاد به دست

به فسوسی که کند خصم رها نتوان کرد

عارضش را به مثل ماه فلک نتوان گفت

نسبت دوست به هر بی سر و پا نتوان کرد

سروبالای من آن گه که درآید به سماع

چه محل جامه جان را که قبا نتوان کرد

نظر پاک تواند رخ جانان دیدن

که در آیینه نظر جز به صفا نتوان کرد

مشکل عشق نه در حوصله دانش ماست

حل این نکته بدین فکر خطا نتوان کرد

غیرتم کشت که محبوب جهانی لیکن

روز و شب عربده با خلق خدا نتوان کرد

من چه گویم که تو را نازکی طبع لطیف

تا به حدیست که آهسته دعا نتوان کرد

بجز ابروی تو محراب دل حافظ نیست

طاعت غیر تو در مذهب ما نتوان کرد

روزگارتون پر خیرو سرشار از حال خوب؛ در کنار انسان های خوب تر

5 پسندیده

امیدوارم حرف بدی نزده باشم.

شعر به این خوبی😊.چشه مگه😘
مضمونش این هست که نتیجه به راحتی بدست نمیاد ولی وقتی بیاد::point_down:

“عارضش را به مثل ماه فلک نتوان گفت”

و برای همچنین دلبری ،انسان باید واقعا سختیا رو به جون بخره.واقعا زبان در سطح پیشرفته براحتی بدست نمیاد.ولی واقعا ارزشمند هست و از نظر من درهای جدیدی رو به روی آدم باز میکنه.

کلا منظورم این بود که حالا که شروع کردید.چون واقعا حیفه تا گرفتن نتیجه محکم ادامه بدین.

با آرزوی موفقیت دوست عزیز:rose::rose::rose:.

3 پسندیده

سلام…حرف بد! به هیچ وجه…این چه حرفیه :grin:
صرفا یه بیت از حافظ نقل قول کردید…و مطمینا حظ بردم
لطف شماست…همیشه از این تحفه ها ببخشید به دورو بریاتون…مخصوصا من :cake:

برام یه کم گنگ بود مفهومش؛ رفتمو کل غزل ش رو خوندم…یه کم “پس بینی” داشت برام…البته با ادبیات غیردوستانه :wink:

اینم فال من، به نیت پاسخ به شما…به خودم نزدیک تره انگار :thinking: :rofl:

منبع

توضیحات متفرقه ی اسیات!:

تشخیص و پذیرفتن خوب و بد از محتوای غزل، بستگی به وضعیت روحی، عاطفی و باور صاحب فال دارد. در هر صورت در هر غزل حافظ بیتی وجود دارد که صاحب فال آن را مناسب آرزو و نیت خود می یابد و همان را به عنوان وصف الحال و جواب حافظ می پذیرد و به آرامش خاطر دست می یابد.
کاربر گرامی طبق قوانین کشور، اعتقاد به فال چیزی جز جهل و خرافه پرستی نیست. از اینکه فقط جهت سرگرمی از فالها استفاده می کنید سپاسگزاریم و اوقات خوشی را برای شما آرزو می کنیم. :joy:

با امید و آرزوی حالی خوش تو تک تک لحظه های زندگی تون :apple:

اونقدر سرگرم پاسخ به اون قسمت شدم که این یکی یادم رفت :kissing_closed_eyes:

هر چند که همه ی دلبرا زبانی نیستن…چشم، حتما…با انرژی مثبت شما

روزگارتون به کام :coffee: :cake:

7 پسندیده

سلام.عذر میخوام دیر پاسخ دادم.

ترسیدم چیز بدی گفته باشم.:joy:

خیلی خیلی ممنون واسه غزل حافظتون.:pray:.

عالی بود من این دو بیتشو واسه خودم نگه می دارم(منم به فال اعتقاد ندارم ولی به شعر علاقه دارم):

همتم راه کن ای طایر قدس. که درازست ره مقصد و من نوسفرم
ای نسیم سحری بندگی من برسان. که فراموش مکن وقت دعای سحرم

با این :cake: و این :coffee: هم به شدت موافقم.انشالله بعد از جشن نتایج عالیتون. :wink:

اینم تقدیم به شما:

ره آسمان درونست. پر عشق را بجنبان

پر عشق چون قوی شد.غم نردبان نماند

ایامتون به کام و بدون غم.التماس دعا.:rose::rose::rose:

5 پسندیده

سلام…me too :blush:

آخه چرا…من که بهتون گفته بودم

:blush: :star_struck:

چقدر قشنگه…ممنونم ازتون :apple:

سلامت باشیدو همیشه پر از حس خوب :white_check_mark:

3 پسندیده

سلام🌷

منتظر چله دومتون هستیم البته هر زمان که براتون فرصت مهیا بود.:rose:

3 پسندیده

6 پسندیده

Hi there.

Last night, when I was studying FeelGoodEnglish podcast (Episode 53), Kevin introduced a guy named Drew Badger from EnglishAnyone .
Fortunately, he has a lot of lessons! for all levels, from beginning to advance.
https://www.youtube.com/watch?v=fvJ50BpqNVY

Try to check it out, maybe you wanna watch more. :blush:
Have a great moment in life.
Bye.

5 پسندیده

A nice feeling even for the beginning of autumn in the first day of Mordad!

5 پسندیده

Should I be washing my mask

Avoiding over washing is especially relevant to masks, because the tightness and integrity of the fibers is essential to their function. … After wearing them for a day or so, or in a high-contact scenario, let them sit for a few days in a sunny, out-of-the-way place. Between the effects of time and light, there should be little need for running a washing machine or going through the hassle of hand-washing your masks.
Read the rest here.

Source: The Atlantic

2 پسندیده

Hi everyone.

I heard this song yesterday. …After a long time
Give it as a gift to yourself or to anyone else you like/love.

He sings about the beauty of the color of eyes … and the glasses on his eyes :blush: :innocent:

3 پسندیده

2 پسندیده

یادگیری اسمزی (Osmosis)magnet

دوستی تعریف می کرد پنج سال پیش بود که برای کنفرانسی به شهر بوستون رفته بودم. به همراه یکی از دوستان قدیمی که دوره پسادکترای خودش را در آنجا می گذارند، داشتیم در خیابانهای اطراف دانشگاه ام آی تی دنبال یک آدرس می گشتیم. یک نفر از آن طرف خیابان رد می شد و متوجه ما شد که داریم به شکلی پرسان پرسان اطراف خودمان را نگاه می کنیم. آمد سمت ما این طرف خیابان، پرسید: دنبال جایی می گردید؟ می توانم کمکی بکنم؟ ما هم آدرس را پرسیدیم. دقیق گوش داد، خیلی آرام و به صورت شمرده مراحل رسیدن به آدرس را به ما گفت. حتی با حرکت دست دقیقا شکل مسیر را برای ما رسم کرد، و بعد هم چند قدمی به همراه ما آمد که مطمئن شود درست می رویم. هنوز چند قدمی دور نشده بودیم که دوستم گفت «یک ام آی تی ای تیپیکال بود». گفتم منظورت چیه؟ گفت جالب است که خیلی از آدمهایی که در محیط دانشگاه ام آی تی (دانشگاه ماساچوست) تحصیل یا کار می کنند، ناخودآگاه آدمهایی فروتن، دقیق، با نگاه خیلی سیستماتیک و کاربردی می شوند. هیچکدام از این ويژگی ها را به صورت رسمی نه مطالعه می کنند و نه دوره ای برای آن می گذارنند اما به صورت ناخودآگاه به این ويژگی ها می رسند.

این مثالی از پدیده یادگیری اسمزی (Osmosis) است. بیش از نیمی از یادگیری های ما به صورت ناخودآگاه و در اثر نوعی الگوبرداری ناخودآگاه، عمیق و درونی سازی آن از محیط اطرافمان شکل می گیرد. درست مانند یک اسفنج که وقتی در یک مایع قرار گیرد، به دلیل خاصیت اسمزی، مایع را به خودش می کشد (حرفه ای ها). ما هم وقتی با کارآفرینان معاشرت می کنیم ناخودآگاه خلاق تر و جسورتر و آینده ساز تر می شویم، وقتی با کسانی که تفکرات عمیق و فلسفی دارند تعامل می کنیم ناخودآگاه دیدگاه مان به مسائل عمیق تر می شود و زمانی که با آدمهای پرتلاش حشر و نشر داریم ناخودآگاه عمل گراتر می شویم. اگر با مدیران سیاسی- امنیتی دم خور باشید بعد از مدتی همه چیز را از نگاه سیاست و امنیت تحلیل می کنید.

تجویز راهبردی:
زمانی جمله ای منسوب به چارلی چاپلین را خوانده بودم؛ افکار هر آدمی، میانگین افکار پنج نفری است که بیشتر وقت خود را با آنها می گذراند. خود را در محاصره افراد موفق قرار دهید. خوب برایم سوال پیش آمد که بخش زیادی از افراد دور و بر ما؛ خانواده، همسایه، فامیل، همکار معمولا انتخاب ما نیستند (محدودیت اول)، افراد موفقی که بتوانیم آن ها را بیابیم و رابطه تنگاتنگ با آن ها نیز داشته باشیم نیز کمیاب، دشوار و محدودند (محدودیت دوم).

برای غلبه بر این محدودیت ها، شاید سه ایده زیر مفید باشد:
1- کتاب های خوب. کتاب ها عصاره دانش و شخصیت نویسنده های آن هستند. اگر خود را در کتاب های خوب، محاصره کنیم، آنگاه افکارمان رشد می کند. مخصوصا نوع خاصی از کتاب ها هستند که در مورد زندگی افراد موفق و مشهور در زمینه کاری شماست. حتما زندگی نامه آن ها را بخوانید. این یک جور «همنشینی مجازی» است.

2- محفل های خوب: ممکن است ما همیشه به آدم های مورد نظرمان دسترسی نداشته باشیم. اما می توانیم به صورت منظم در محافل و جمع هایی شرکت کنیم که با هدف ما همخوانی بیشتری دارد. به عنوان مثال اگر به شعر علاقه مندیم در شب شعر شرکت کنیم و اگر به کارآفرینی علاقه مند هستیم در رخدادهای استارت آپی. اگر بتوانیم در محیط کارمان نیز 3 تا 5 نفری که بیشترین تناسب با اهداف ما دارند را نیز انتخاب کنیم و با آن ها تعاملات مداوم و منظم داشته باشیم آنگاه این یادگیری اسمزی اتفاق می افتد.

3- همکاران خوب، سه نفر کلیدی محیط کاری خود را با دقت انتخاب کنیم. محیط حرفه ای ما شامل افراد زیادی است اما بعضی از آنها نقشی کلیدی تری دارند چراکه ما تعاملات بیشتری با آنها داریم. سه نفری که بیش از همه در محیط کار و فعالیت حرفه ای با ما ارتباط دارند بیشترین تاثیر را در یادگیری های اسمزی ما دارند. انتخاب و گماشتن دقیق این سه نفر تاثیری بسیار اساسی در حرفه ای شدن ما دارد.

چه کسی اسفنج مرا دزدیده است؟

نکته پایانی آنکه هر از گاه از خودمان بپرسیم اسفنج مان را در چه محیطی قرار داده ایم در محیطی که صحبت از ثروت اندوزی دیوانه وار است یا ثروت آفرینی شرافتمندانه؟ محیطی که صحبت از پارتی بازی و رانت خواری است یا تلاش صبورانه؟ محیطی که خوشبختی همگانی مطرح است یا خوشبختی فردی؟ خداوند در کتاب آسمانی تصویری از آخرت ارائه می دهد و آنجا بسیاری با حسرت بر پشت دست های خود می کوبند که ایکاش با این ها بودم و با آن ها نبودم. مواظب اسفنج زندگی تان باشید. مکان اسفنج های شما سرنوشت شما را تغییر می دهد.

منبع

3 پسندیده