Take it for granted

in this part of lesson what’s the meaning of take it for granted opposite of appreciate?

==================
این تاپیک مربوط به درس« درسنامه تعاملی دوم » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « برنامه ی VIP آقای ای جی هوگ » فصل: « غریزه باقی مانده از انسان های اولیه »

1 پسندیده

توی این تاپیک جوابتون رو می‌تونید بگیرید :point_down:

5 پسندیده

سلام حضور شما
این اصطلاح زمانی بکار میره که ما چیزی رو داریم ولی ارزش اون رو نمی دونیم مثلا سلامتی یا هیچ وقت در مورد چیزی فکر نمی کنیم چون فکر میکنیم همیشه در دسترس هست یا همیشه همان طور باقی می ماند باز هم مثل همون سلامتی. مترادف این عبارت

to not appreciate
or
fail to appreciate something

همانطور که خودتان متضاد آن را بیان کردید.
چند مثال بیشتر:

مثلا یه نفر ارزش شغلی که داره رو نمی دونه و غُر میزنه مدام، لذا به خیال اینکه شغل بهتر پیدا کنه از شغل قبلی خارج میشه. بعدا افسوس میخوره و میگه

I took it for granted that I would find the perfect job

یا زندگی در وطن فقط در قالب مثال عرض می کنم، شخصی از ایران که امکانات و خانواده اش رو داره بره یه کشور دیگه که بر خلاف تصورات باشه، دوباره افسوس میخوره میگه

Living there (Iran) was something that I should have taken for granted

یه مثال خوب هم از دوست عزیزم خانم کریستین دادز

6 پسندیده

:blush:thank you guys for your complete answers

2 پسندیده

فقط یه نکته این اصطلاح بار منفی داره و باید دقت کرد با توجه به مترادف و متضادش در جمله اصلی مثبت یا منفی اشتباه بکار نبرید. منظورم اینه اگه ارزش چیزی رو باید بدانید ولی نمی دانید take مثبت است و بر عکس آن هم منفی

3 پسندیده

سلام خانم نیکنام

فک کنم این جمله باید منفی باشه. درست میگم؟

3 پسندیده

درسته shouldn’t have
بیشتر تحت تاثیر باید و نباید قرار گرفتم خودم اشتباه کردم، البته واسه نمونه عمدا اشتباه کردم یه وقت فکر نکنید حواسم پرت بود :joy:

3 پسندیده

قطعا همینطوره. و لاغیر

3 پسندیده

پروین جان @pari و خانم نیکنام عزیز @ala
این تعریفی که لانگمن داده یکم متفاوت نیست با چیزی که خانم کریستین گفته؟

4 پسندیده

نه متفاوت نیست، معنی جمله لانگمن هم همین شرایط رو داره یعنی باور بر اینکه همیشه یه چیزی درست هست بدون اینکه در اون مورد مطمئن بشویم
همون مثال سلامتی دیگه کاملا واضح میکنه مفهوم رو، ما همیشه این باور داریم سلامتی برقرار هست بدون اینکه بخواهیم در این خصوص اطمینان حاصل کنیم و مدام غذای نامطلوب می خوریم

5 پسندیده

بسیار عالی
مرسی :rose::rose:
اصطلاحات رو با مثالشون باید کامل درک کرد. چون کاربردشون متکی به شناخت شرایطه

2 پسندیده