چالش شدت 98 (تقویت مهارت مکالمه)

هفته اول : 4/10 در یک هفته

6 پسندیده

2/5

8 پسندیده

3/5

8 پسندیده

هفته اول : 5/10

4 پسندیده

هفته اول : 6/10

4 پسندیده

هفته اول : 7/10

4 پسندیده

سلام دوستان منم میخوام تو این چالش شرکت کنم و هدفم هفته ای یه ویس بین ۵ تا ۱۰ دقیقس تا آخر سال ۹۸.

5 پسندیده

1398/5/18

5 پسندیده

هفته اول : 8/10

4 پسندیده

هفته اول : 9/10

4 پسندیده

4/5

5 پسندیده

هفته اول : 10/10 :muscle::muscle::muscle::sunglasses::sunglasses::sunglasses:

5 پسندیده

دوستان گرامی
دلیل زدن این چالش خیلی سادست. همه میدونیم که بدون استفاده لغات قرار نیست لغاتمون فعال شه، بدون مکالمه قرار نیست زبونتون به مکالمه باز شه و بدون مکالمه هم نمیتونید انتظار داشته باشید به سطح بهتری از زبان برسید.

پس اگه در انتظارید تو ای اتکه، دل بیقرارید تو ای اتکه…

بدونید از این خبرا نیست. شما سالیان سال هم به زبان گوش بدید زبان خودش نمیاد. باید ازش استفاده کنید.

نگرش های زیادی هم موجوده. بعضیا میگن باید از روز اول صحبت کرد مثل بنی لوئیس و بعضیا تاکید دارن اول چند ماه ورودی جذب کنید و بعد صحبت کنید مثل استیو کافمن.

با تمام این تفاسیر باید بگم که باید صحبت کرد. حالا چه از اول، چه بعد از سه یا 6 ماه.

پس اینقدر عقب نندازید دوستان.

میرسیم به چالش و شیوه اجراش:

این چالش به این صورته که شما سعی میکنید برای خودتون یه حد یا بهتره بگیم یه هدف تعیین کنید و به اون متعهد باشید. مثلا یکی تا الان تو یه چالش هم شرکت نکرده. اشکالی نداره از حد سبک شروع کنید. مثلا بگید من میخوام در ساده ترین حالت تا پایان خرداد 10 لتس تاک بدم.

وقتی این حد رو انتخاب کرد. هر لتس تاکی که ارائه میده لینکش رو میزاره در این تاپیک تا زیر سایر موضوعات گم نشه و خدایی نکرده کسی از دست نده.

اینجا لینک لتس تاک ها قرار میگیره و نظرات در تاپیک های مورد نظر داده بشن.

هر کسی میتونه هر حدودی دوست داره بزاره. شاید یکی بگه من میخوام تا پایان سال 1 لتس تاک بدم.

البته رو این موضوع بیاید جدی باشیم و سعی کنید حداکثر تلاشتون رو برای بهتر شدن مکالمتون بزارید. یعنی یه موردی بگید که موظف شید حتما شرکت کنید.

موضوعات برای شرکت در چالش:

آزاد. هر چیزی میتونه باشه. میتونه یک آموزش، یک راهنمایی، یک سخن انگیزشی، بازگویی یک داستان، روخوانی یا هر چیزی باشه.

برای دوستان تازه وارد:

دوستانی که توانایی مکالمه رو در سطوح خیلی ابتدایی دارند پیشنهاد میشه، داستان بازگو کنند. یا درباره چیز های بسیار بسیار ساده صحبت کنند.

اگه دوست دارید درباره موضوعی خاص هم صحبت کنید. هیچکس جلودارتون نیست و این کارو حتما انجام بدید.

یادتون باشه همه چی پله به پله رخ میده.

برای دوستانی که در سطوح متوسط و پیشرفته هستند هم هر موضوعی که دوست دارند میتونند صحبت کنند.

ارائه

دوستان میتونن مطالبشون رو در قالب فایل صوتی یا ویدئو ارائه بدن. اگه متنی از قبل نوشته شده هم میتونید در کنار این موارد قرار بدید که سایر دوستان استفاده کنند.

کلام آخر

دوستان توجه داشته باشید. خجالت، استرس، ترس واسه یک زبان آموز نباید مفهومی داشته باشه. اشتباه کردن جزئی از مراحل یادگیری زبانه و نمیتونید ازش فرار کنید. به جاش اون رو به آغوش بکشید و متفاوت باشید.
(برگرفته از چالش شدت ۹۷)

8 پسندیده

هفته دوم :
5 تا بداهه بالای 5 دقیقه
دومین هدف :muscle::muscle::muscle:

4 پسندیده

هفته دوم : 1/5

3 پسندیده

5/5
تموم

3 پسندیده

هفته دوم : 3/5