فعل دو قسمتی put on

she puts on boys’ clothes.
سلام
به جای جمله بالا میشه جمله زیر رو نوشت؟

She puts boys cloths on

==================
این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی شب دوازدهم » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

3 پسندیده

سلام @mkhosravi7517

با توجه به این پست:

باید ببینید جزو جداشدنی هاست یا خیر

اجازه بدید چک کنیم:

با توجه به تصویر زیر

منبع
شما مجاز به انجام اون کار هستید…چون جزو جداشدنی ها محسوب میشه

موفق باشید

5 پسندیده

منبعی نیست که افعال دو قسمتی جداشدنی و جدانشدنی را یک جا آورده گرد آوری کرده باشه ؟

2 پسندیده

سلام.

من اتفاقا سرچ کردم…می شه لیستی از پرکاربردهاش رو پیدا کرد
ان شاءالله بتونیم یه مقاله بنویسیمو در این مورد بیشتر یاد بگیریم

ولی همون دیکشنری هم کفایت می کنه…بسته به نیاز، سرچ کنید

3 پسندیده

دیکشنری مفیده ولی
یک منبع منسجم در این مورد بسیار کمک کنندست در یادیگری و مرور این افعال

2 پسندیده

من تلاش می کنم یه مقاله بنویسم در این مورد با منابع اینترنتی…خدا بخواد تا فردا.
دانشنامه ش هم می کنم که به مرور تکمیل شه :innocent: توسط همه مون

2 پسندیده

چه خبر خوبی
اگر کمکی از من ساخته بود خوشحال میشم

1 پسندیده

من سعی می کنم از چند تا سایت استفاده کنم برا متنش…منم خودم تا حالا در این مورد مطلب خاصی نخوندم…سرچ می کنم معمولا.
باشه حتما. :sunflower:
دانش نامه ش می کنم که اگه جاییش اشکال داشت یا نیاز به تکمیل بود، بچه ها و البته شما، بتونید کاملش کنید.

1 پسندیده

لینک بالا رو نگاه کنید دستتون میاد همه چی

5 پسندیده

سلام @afarkhani

اتفاقا من این پست رو قبلا خونده بودم (با تشکر از نویسنده ا.ن پست :innocent:) ولی نتونستم پیداش کنم که لینک ش رو اینجا بذارم

منم به همه ی دیکشنریای زبانشناس مراجعه کردم ولی خب، put on نبود توش متاسفانه :orangutan:

2 پسندیده

این تو لانگمن هست عزیزم @tatym

4 پسندیده

سلام؛ علاوه بر تمام نکات ذکر شده توسط دوستان؛ به عنوان یه تجربه که خاطرم نیست اولین بار در چه کتابی مطالعه کردم در زبان انگلیسی برای افعال جدا شدنی؛ برای مفعولهایی غیر ضمیر مثلا گروه اسمی که شما ذکر کردید زمانی جایز هست فعل از حرف جدا شود که مفعول فاصله ی زیاد ایجاد نکند. الان boy’s cloths تقریبا فاصله ی زیاد ایجاد می کنه و آهنگ کلام رو از بین میبره. ولی اگه مثلا put my cloths on باز آهنگ بهتری داره. کلا برای فعل دو قسمتی جدا شدنی الزاما این طور نیست هر جا بشه از هم جدا کرد.

6 پسندیده

سلام
من تو دیکشنری لانگمن اپلیکیشن سرچ کردم put on رو ولی چیزی نیومد.
سرچ شماکه قبول…:innocent:

1 پسندیده

خیلی ممنون عالی بود :blush::blush::blush::blush:

1 پسندیده

ممنونم. حتما مطالعه میکنم

1 پسندیده

خیلی ممنون. توضیح جالبی بود.

1 پسندیده

سلامت باشید :bouquet:

1 پسندیده

از لایتنر سرچ کنید put somebody/something on میاره براتون

3 پسندیده

سلام.
متشکرم

چه سرچ طولانی ای.

خب اگه بدونیم جداشدنیه که دیگه چرا سرچ کنیم :face_with_raised_eyebrow::thinking:
اونوقت برا مواردی از این دست ممکنه مثلا somebody نباشه…اونوقت باید کلی مورد رو امتحان کرد

جالبه :thinking: که دیکشنری چنین تدبیری نیاندیشیده و put on رو مستقیما نداره

2 پسندیده

سلام

یک منبع جامع که مثلا شامل لیست کاملی از افعال جداشدنی و نشدنی باشه، هیچ وقت به یادگیری شما کمکی نمیکنه، فقط ممکنه باعث بشه شما راحت تر اونا رو حفظ کنین و در نهایت منجر به همون رویه ی اشتباهی میشه که شما مجبور میشین هنگام صحبت کردن دائم به بانک محفوظاتتون مراجعه کنین و این یعنی عدم موفقیت.
بسیاری از این رویه ها و قواعد زبانی، به این دلیل بوجود اومدن که بقول سرکار خانم نیکنام، آهنگ کلام، روانی و سلاست گفتار رو حفظ کنن.
اجازه بدین یه مثال خیلی ساده و قابل درک بزنم:
ما توی فارسی پسوند یا پیشوند آقا یا خانوم داریم و از اونا قبل یا بعد اسامی استفاده میکنیم.
حالا دقت کنین که مثلا ما میگیم :
علی آقا
اکبر آقا
حمید آقا
مجید آقا
اما وقتی میرسیم مثلا به جلیل، معمولا نمیگیم جلیل آقا، میگیم:
آقا جلیل
آقا شکیب
آقا سهراب

بعضی از اسامی رو هم به هر دو شکل بیان میکنیم:
محمد آقا یا آقا محمد

حالا تصور کنین یه خارجی که داره زبان فارسی میخونه بخواد که یه لیست جامع از اسامی درست بشه که به تفکیک توش مشخص باشه کدوم اسامی پسوند میگیرن، کدوما پیشوند یا کدوما هر دو !!!
خودتون یه لحظه قضاوت کنین !
قضاوت کردین ؟
خوب پس حالا تا اشک منو در نیاوردین، این مسائل رو ول کنین و برین پادکست هاتون رو گوش کنین. و از این به بعد با جون و دل و همه ی وجودتون فقط دل به اینتونیشن زبان بدین و ازش لذت ببرین.

14 پسندیده