مقایسه انگلیسی قدرت ای جی هوک با انگلیسی واقعی kristian و joe

سلام خدمت همه حضار
موضوع درباره مقایسه انگلیسی قدرت و انگلیسی واقعی که توسط کریستین و جو و با همکاری ای جی هوک پایه گذاری شده است میباشد . انگلیسی قدرت ای جی هوک که فقط ای جی هوک آنرا طراحی کرده نسبت به انگلیسی واقعی که هم کریستین و جو و باهمکاری ای جی هوک است دارای تفاوت های آشکاری است که فکر نکنم کسی به آن اشاره کرده باشه چون من هر دو برنامه منظورم انگلیسی قدرت و انگلیسی واقعی رو تجربه کردم و میخواستم تجربه خودم که تا حدی میتواند برای دیگران هم شبیه به من باشند را بیان کنم.
انگلیسی قدرت دارای چهار قسمت میباشد 1 بخش اصلی مقاله 2 بخش واژگان 3 بخش داستان کوتاه 4 بخش دیدگاه
حالا انگلیسی واقعی دارای 1 بخش مکالمه 2 بخش واژگان 3 بخش داستان4 بخش دیدگاه
به ظاهر میتوان گفت تقریبا هر دو نزدیک به هم هستند و تفاوت کمی نسبت به هم دارند ولی این طور نیست
در بخش انگلیسی واقعی قسمت مینی استواری حدود میانگین 30 دقیقه میباشد و کلی سوالات گوناگون در مورد داستان پرسیده میشود همین طور در انگلیسی قدرت هم سوالات مختلف در مورد داستان پرسیده میشود تا این جا جای هیچ نقدی نیست و میدانیم یکی از کلید اصلی در پیشرفت صحبت کردن در انگلیسی گوش دادن به این داستان ها و جواب دادن به سوالات و در کل تمرین تکنیک کامل سایه میباشد حالا میخوام فاکتورهایی رو بگم که بخش مینی استوری انگلیسی قدرت و انگلیسی واقعی تا حد زیادی آشکار میکند و این فاکتور ها این میباشد :point_left: در مینی استوری انگلیسی قدرت راوی داستان سوالات بیشتر با تنوع بیشتر در زمان های متفاوت میپرسد و فقط بسنده به این نمیکند بلکه روای سوالات را پیچیده تر میکند و زبان آموز را بیشتر به چالش میکشد که زمان مینی استوری برخی اوقات به بیشتر از 30 دقیقه میرسد ولی حالا در انگلیسی قدرت ای جی هوک هم سوال می پرسد ولی مثل انگلیسی واقعی دارای انعطاف بیشتر نیست و زبان آموز را کمتر به چالش و مکالمه میکشد درحالی که در انگلیسی واقعی کریستین و جو بیشتر زبان آموز را به چالش و مکالمه بیشتر دعوت میکنند و تکرار آن زیادتر میباشد 2 تعداد واژگان انگلیسی واقعی نسبت به انگلیسی قدرت خیلی بیشتر میباشد و واژگان و اصطلاحات آمیانه ای آموخته می شود که در native ها رایج است ولی انگلیسی قدرت دارای فقط واژگان میباشد و واژگانی بیشتر حالت آکادمیک دارند و کمتر به انگلیسی عامیانه نزدیک تر است البته نباید گفت که کلا انگلیسی قدرت واژگانش آکادمیک هست بلکه کمتر به اصطلاحات و واژگانی که در انگلیسی واقعی میباشد استفاده شده است
و در آخر میتوان گفت میانگین مطالعه زمان روزانه با استفاده از انگلیسی واقعی نسبت به انگلیسی قدرت بیشتر است بدون این که وقتتان را تلف کرده باشید منظورم این است که هم راندمان بیشتری دارد و هم زمان بیشتری را از زبان آموز میگیرد که باعث میشود زبان آموز میانگین زمان مطالعه اش بالا برود و انگیزه بیشتری داشته باشد
خیلی چیز های دیگری وجود دارد که اگر دوستان نقدی نسبت به بنده دارند میتوانم عرض کنم و دلیل برتری انگلیسی واقعی نسبت به انگلیسی قدرت را بگویم و دلیل برتری همان تسلط به صحبت کردن و روان صحبت کردن بدون مکس میباشد که انگلیسی واقعی زودتر و بهتر و با پیشرفت چشمگیر تری در اختیارتون میگذارد
و در آخر تا حالا کم پیش آمده که زبان آموزان و همین طور خودم در قسمت دسته بندی مکالمه از انگلیسی قدرت بیاییم متن اصلی یا مقاله اصلی ای جی هوک را record کنیم و بیشتر قسمت مینی استوری انگلیسی قدرت را record کرده ایم یعنی عملا انگلیسی قدرت بخش متن اصلی بی فایده مانده است ولی در انگلیسی واقعی همه قسمت هاش جوری هست که زبان آموز همت کند و همه قسمت ها را بتواند record کند و هفته بعدش هم درس جدید را شروع کند واقعا انگلیسی قدرت بخش متن اصلیش با استفاده از تکنیک کامل سایه که در نهایت بازگویی و سخنرانی کامل متن اصلی است سخت است و این باعث میشود زبان آموزان نه همه شان بیخیال این بخش شوند که در اینجا این نقطه ضعف انگلیسی قدرت است چون ای جی هوک آنرا به نسبت سطح متوسط آنرا سختش کرده است و سرعت آن هم بالاست

28 پسندیده

من امروز بخاطر این پست رفتم و مطالعش کردم بنظرم خوب اومد چون خیلی اصطلاح داشت که من نمیدونستم مطمئنن من این رو حتما مطالعه میکنم …ممنون بابت توضیحاتتون

8 پسندیده

سلام دوست عزیز @shafiei1
من حدود سه ماهه که از این اپ استفاده میکنم و سه فصل از داستان های بچه گانه رو خوندم حالا به نظر شما من انگلیسی قدرت رو شروع کنم یا انگلیسی واقعی…هدفم الان بهبود مکالمه هستش و احتمالا تا سه ماه دیگه من یه مصاحبه انگلیسی در کشور انگلیسی زبان خواهم داشت . کدوم روند به من کمک بیشتری خواهد کرد؟
پیشاپیش از پاسخ تان متشکرم

6 پسندیده

بهترین ملاک خودتون هستین، از هر کدوم یک درس کار کنید، کاملا دستتون میاد دوست دارین کدوم رو شروع کنید و ادامه بدین

6 پسندیده

Plz

4 پسندیده

جالب بود نگا می‌کنم.
از تنها قسمتی که تو کل متن باهاش مخالف بودم بی‌مصرف بودن main speech بود
این حرفاش زندگی منو تغییر دادن چطور میشه بی فایده باشن :‌|

2 پسندیده