چالش let's talk درس ۷ powerful English

با سلام به همگی…
این دومین باره که در چالش let’s talk شرکت میکنم، دفعه اول کلی استرس داشتم و حتی بعضی جملات مهمو روی کاغذ نوشته بودم و حفظ کردم ولی ایندفعه فی‌البداهه شروع کردم و واسه همین فکر کنم اشتباهاتم زیادن، پیشاپیش از وقتی که برای گوش دادن صرف میکنین بسیار سپاسگزارم

==================
این تاپیک مربوط به درس« درس داستان کوتاه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « انگلیسی قدرت » فصل: « تکرار »

12 پسندیده

سلام، ویستو گوش دادم. عالی بود.

چندتا ایراد می‌گیرم:
R رو ایرانی تلفظ می‌کنی، لهجه‌ات شبیه روس‌ها شده.
(زبونت رو توی دهنت قلاب کن، حالا بگو R)
TH رو گاهی خوب تلفظ می‌کنی، گاهی بد.
(زبونت رو بذار پشت دندون‌های بالات، حالا بگو ث یا ذ)

دوتا نکته جالب: about اونجور که شما تلفظ می‌کنی کاناداییه. (ابوت) آمریکائی می‌گه اباوت.
world رو بریتیش تلفظ می‌کنی.

به نظرم بیا بریتیش کار کن، ولشون کن این آمریکنا رو! :sweat_smile: واقعاً قشنگ‌تره. لهجه‌ی باکلاسیه.

(حس می‌کنم تا الان خیلیا ازم بدشون اومده. :smile:)

4 پسندیده

بسیار ممنون از کامنتت
راستش واسه اینکه برم رو لهجه و اینکه کدوم لهجه رو انتخاب کنم فکر کنم زوده یعنی در اون حد خوب نیستم، فقط میخوام که عادت کنم به حرف زدن، تازه حدود ۴۰ روزه دارم با زبانشناس کار میکنم و هیچ کلاسی هم نرفتم قبلا. فقط درسهای دانشگاه و مطالعاتی که واسه رشته تحصیلیم لازم بوده رو داشتم.

4 پسندیده

پس به نظرم کارت بی‌نظیره.
هر جور از الان صحبت کنی همونطور عادت می‌کنی. به هر حال خود دانی.

4 پسندیده

حرفتون کاملا درسته. دمت گرم، از کامنتت چندتا نکته یاد گرفتم.
ولی گفتن حرف r مخصوصا girl و world خیلی سخته خوو، زبون آدم ۶۰ تا پیچ میخوره:joy::joy:

3 پسندیده

سلام، صبح بخیر!
حرفتو قبول دارم، ولی بیشتر مشکل از اینجا پیش میاد که سعی می‌کنی از روی نوشته بخونی. دوتا کلمه‌ای که مثال زدی اونجور که نوشته می‌شه خونده نمی‌شه.

من از همون اول با لهجه‌ی صحیح سعی کردم شروع کنم. (سخت بود)
کاری که کردم این بود که کلمات رو حتماً با صوت انسان گوش، بعد چند بار تکرار می‌کردم.
به نظرم حتماً یه دیکشنری که صدای تلفظ داره داشته باش، بعد هر کلمه رو که تلفظ می‌کنه، با صدای بلند ازش تقلید کن. (اولش خودت از خودت بدت میاد، ولی کم کم تبدیل به یه مهارت نا خودآگاه می‌شه :sweat_smile:)

امیدوارم هر روز بیشتر از قبل موفق باشی. اگه ایرادی می‌گیرم، برای اینه که می‌خوام دوستان بهتر بشن.

3 پسندیده