بحث و گفتگو - آیا زبان تضمینی بر شاغل شدن شماست؟

اما یک چیز جالبی که میخواهم بگم اینه که:
درسته که اما و اگر و بهانه اوردن کار درستی نیست اما به نظر من اگر کسی در سن شما چنین دغدغه هایی داشته باشد این یعنی اینکه خیلی از ابعاد زندگی رو درک کردین …این نشون میده که شما خیلی از هم سن و ساله های خودتون بیشتر درک دارین…و به نظرم زندگی رو خیلی جدی گرفتین و از نظر من این ویژگی شما خیلی قابل تحسینه…
همین که چنین سوال های در ذهن شما به وجود میاد و به دنبال پاسخی برای انها باشید واقعا ویژگی خوبی هست که من در شما دیدم دوست عزیز…
موفق باشین:rose::rose::rose::rose::rose:

8 پسندیده

سلام دوستان خیلی ممنون از به اشتراک گذاشتن این گفتگو :pray:
در آمد زایی از استعداد و هنر و خلاقیت و کارآیی کاملا قابل توجیه و منطقیه. اما شما کجای کار هستی چقدر به خودت اعتماد داری. چقدر تونستی با یادگیری به کسی کمک برسونی چند نفر میدونن شما اصلا زبان بلدی. دوست من همه اینها اول از اعتماد به نفس شروع میشه و بعد یک پشتکار برای تلاش و بعد کمک گرفتن از حرفه ایها که مقتضی کار رایگان و خود نمایی به اونها و یادگیری در نهایت هستش. امیدوارم بتونی به خواسته قلبیت برسی که داشتن شغل خوب و با درآمد خوبه دوستم :cherry_blossom:
موفق باشین :slightly_smiling_face:

7 پسندیده

سلام آقا کامبیز
موضوع بسیار جالبی برای بحث و به اشتراک گذاری بود. بیصبرانه منتظر ویدئوهای بعدی درآمدزایی هستم. واقعا عالی بود. نظرات دوستان هم واقعا خوب و مفید بودند که از خوندنشون خیلی لذت بردم. به نظر منم زبان و یادگیری اون واقعا مهمه و تو زندگی در بسیاری از جهات به آدم کمک میکنه و به نظر شخصی من شاید یکی از مهمترین نتایج اون ایجاد اعتماد به نفس خوب و بالا هست که قطعا میتونه روی تمام جوانب زندگی آدم چه از نظر کاری و حرفه ای و چه از نظر اجتماعی و روابط خانوادگی و ایجاد علاقه و احترام بیشتر و … تاثیر خیلی زیاد و محسوسی رو بذاره که من خودم واقعا تجربه اش کردم. دست مریزاد. :pray:

8 پسندیده

کلا از هر استعدادی میشه کسب در امد کرد به شرطی که اول دیگران مهارتت رو ببینن و قبول کنن
من یه مدتیه یه پیج دوبله به زبان محلی تو اینستاگرام راه انداختم بعد از یه مدت الان بهم درخواست دوبله دادن همراه با درامد چیزی که در ابتدا خودم هم فکرشو نمیکردم فقط عاشق دوبله کردن بودم
بهم ثابت شد عاشق کاری که باشی و کارتو خوب انجام بدی و در مرحله بعد دیده شدن کار و تواناییت کسب در امد رو هم به دنبال داره

11 پسندیده

بسیار عالی
امکانش هست آدرس پیجتون رو داشته باشم. واقعا کنجکاو شدم پیجتون رو ببینم.

3 پسندیده

من واقعا نمیدونم چرا مردم فکر می‌کنن که گرفتن تافل حتما تضمینی برای کاریابی یا درآمدزاییه!!

2 پسندیده

ممنون. پیجتون رو دیدم. انصافا عالی و در نوع خودش بی نظیر بود. استعدادتون در این زمینه عالیه. از صمیم قلب براتون آرزوی موفقیت روزافزون دارم. :+1::+1::+1:

3 پسندیده

سلام و درود فراوان
یادم هست آقا کامبیز یک حرفایی بهم گفتید که هیچوقت یادم نمیره… چی بود؟! :thinking:

آقا میلاد همیشه یادت باشه ساختن بستر اعتماد تو فضای نت کار بسیار دشواری هست، پس باید به مردم خدمات و اطلاعات مفیدی ارائه بدی تا پل اعتماد سازی شکل بگیره! بعد از شکل گیری این بستر باید حد خودت رو مشخص کنی تا مردم با خودشون برداشت نکنند که تو از روی حس انسان دوستی.و رفاقت و… بهشون خدمات دادی!

از این نکته زیبا استادم آقا کامبیز @YoKambiz بارها دارم استفاده میکنم و میبینم چقدر لذت بخش هست.

به نظرم دوستان در کنار تاپیک های زبان یک تاپیک جداگانه ای درسا بشه برای به اشتراک گذاری تجربیات کاری و کسب درآمد… اساتید عزیز
@YoKambiz
@fdoosti
@Farzad_Poodineh
@pari
آیا موافقید؟

12 پسندیده

آفرین به این عزیزی که با طرح سوال شون تونستن انگیزه ی خلق این تاپیک رو به آقا کامبیز بدن. بقیه ی زندگی هم همینه. باید تلاش رو شروع کرد. همین الانم شروع کرد، بله دقیقا همین الان. حتی پیام من رو تا آخر نخون، پاشو اگر چیزی توی ذهنت هست یادداشت کن و بهش فکر کن و حداقل یه کار کوچیک در موردش انجام بده. بعدا فرصت هست که بیای و ادامه ی پیام منو بخونی.
بعدا خواهی دید که نتایج متعددی خواهی گرفت که قطعا یکیش هم درآمده.

درود بر کامبیز عزیز
ایشون (کامبیز جان) از هر فرصتی برای ارائه ی یک خدمت خلاقانه و ارزشمند استفاده می کنه. این کارها توسط اهلش دیده میشه و قدرش دونسته میشه. باید بر ارائه ی خدمت تمرکز کنیم، نتایج خودشون میان.
اما چطور؟
:point_left: یک:
من معتقدم ۵۰ درصد وقت مون رو روی تخصصمون صرف کنیم و ۵۰ درصد دیگه رو روی ارتقای ویژگی های شخصیتی مون. جالبه اگر بدونید که ۵۰ درصد دوم در پیش برد امور موثرتره.
مثلا نیمی از وقت مون رو زبان بخونیم و نیمی دیگه رو برای مطالعه ی رفتار افراد موفق صرف کنیم. چه ویژگی هایی دارند؟ چطور میشه مثل اونا عمل کرد؟ برای همه ی اینا کتاب وجود داره و من همیشه با این تکنیک جلو میرم.
نظرخواهی می کنم تا نقاط قوت و ضعفم رو بشناسم. بعد به دنبال اهلش می گردم تا بهترین کتاب در اون زمینه رو بهم معرفی کنن. بعد با دقت می خونمش و بهش عمل می کنم. مطالب مهم رو خلاصه برداری می کنم و خلاصه ها رو مرور می کنم و بهشون عمل می کنم تا جایی که به قول معروف ملکه بشن و جزیی از وجودم بشن.

:point_left: دو:
همیشه باید در حال ارتقا بود. نتیجه خودش میاد. اینو هی تکرار می کنم.
اما
باید خدمتی متفاوت ارایه کنید. این خدمت متفاوت باید یکی یا هر دو مورد زیر رو پوشش بده:

:maple_leaf: الف: متمایز باشه.
یعنی توجه بقیه رو جلب کنه. همین. فقط توجه جلب کنه.
مثلا من وقتی وارد تدریس فیزیک شدم، دیدم یک دنیا مدرس موفق، بازار رو در اختیار دارن و من اصلا دیده نمیشم. دقت کردم دیدم کسی به آزمایشگاه اهمیت نمیده چون پولی توش نیست و سیستم آموزشی هم کتابش رو کلا حذف کرده. من اومدم با شوق تمام رفتم سراغ چیزی که اصلا بسترش فراهم نبود. یک انباری رو توی مدرسه خالی می کردیم. تمیز می کردیم. به کمک بچه ها وسایل آزمایشگاهی می ساختیم و آزمایش می کردیم. همه در ابتدا باهام مخالف بودن. حتی اذیت و توبیخم می کردن. اما من هدف داشتم. اونم جلب توجه از طریق ارایه ی خدمتی بود که کنار گذاشته شده بود. من در یک بازه ی ۵ ساله از بدترین مدارس استان به بهترین شون رسیدم. اینو گفتم تا بدونید یک شبه نمیشه راه ۲۰ ساله رو رفت اما ۵ ساله میشه. یک روشش هم اینه که کار متفاوتی رو با اعتقاد تمام انجام بدید.

:maple_leaf: ب: باید خدمتی که ارائه می کنید، مزیت رقابتی داشته باشه.
برای درک بهتر این جمله باید در مورد «بوم کسب و کار» مطالعه کنید.
باید در «استارتاپ ویکندها» ی شهرتون شرکت کنید. نگید اینا چیه؟ توی شهر ما نیست. من مطمئنم هست و توی مرکز استان تون خیلی بیشتر هست. من ۲ سال پیش ۶۰ هزار تومان دادم و توی یکیش شرکت کردم. سه روز پر کار بود. چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه. از صبح تا شب. من اونجا چیزهایی یاد گرفتم که بعدا کلی باهاش درآمد کسب کردم. نمی خوام بگم همش اون بود ولی اونم لازم بود.

کامبیز عزیز خیلی کامل و دقیق راهنمایی کرده بودند و من کلی فکر کردم تا بتونم چیزی رو اضافه کنم. امیدوارم گنگ نگفته باشم و تونسته باشم مطلب رو منتقل کنم.

در پایان می خوام به عنوان یک برادر یه حرف تند بزنم.
لطفا به خودتون نگیرید و شخصیش نکنید.
این نظر شخصی منه:
«همیشه، همه جا، کار هست، خوبش هم هست، اما نیروی کار درست و حسابی نه!!! اگر الان بیکاری هست، علتش کم بودن فرصت شغلی نیست، علتش اینه که نیروی کار ما از جنبه های مختلفی تربیت نشده و ناتوانه. بنابراین نمی تونه چرخ اقتصاد رو بچرخونه و درنتیجه ثروتی هم خلق نمیشه، یعنی در اصل خدمتی انجام نمیشه».

21 پسندیده

سلام حضور زبانشناسی های عزیز
بحث مهم و جالبی مورد بررسی قرار گرفته است و جالب تر اینکه از طرف شخص 16 الی 17 ساله مورد کنکاش واقع شده است.
پیام دوستان را مطالعه کردم تجربیات اشخاصی چون خانم دوستی، آقا فرزاد، آقای @mostafa.mohammadrezaee
، @saeedka گواه این قضیه هست که اخیرا خودم به سبب کار و اهداف خودم تجربه کرده ام.
چندی پیش ویدئوی در راستای کار و کار آفرینی در عصر حاضر برایم ارسال شد که البته در حیطه ی عمران بود اما قابل تعمیم به سایر رشته ها و زمینه ها می باشد. ایران در شرایط مبهم اقتصادی بسر می برد و متاسفانه میزان استخدامی های دولتی هم کاهش پیدا کرده و شرایط حقوقی هم تامین کننده ی خواسته های بخصوص گروه جوان نمی باشد. لذا سیل کثیری به سمت کار آفرینی سوق پیدا کرده است که نه تنها گاها با شکست همراه می باشد بلکه با نرخ فرسودگی ، استرس بالا همراه می باشد. پس دو دریچه ی استخدام و کار آفرینی به روی قشر جوان بسته می شود، پس چه باید کرد، بهترین مسیر ارزش آفرینی می باشد. همان تجربه ی آقا فرزاد یا صحبت آقای مصطفی یعنی 50 درصد کسب علم که قطعا نیاز به زمان می باشد، 50 درصد هم کسب اعتماد، افزایش رشد شخصیتی، افزایش دیده شدن، افزایش مخاطبین وقت بگذارید. چه بسا با تسلط بر زبان می توان آن 50 درصد علمی را هم نسبت به سایرین برتری داد ( یک امتیاز عالی برای افزایش ارزش آفرینی)
یه نکته ی جالب تر مطابق مقاله ی در سایت mit سن موفقیت در آمریکا که شرایط اقتصادی بهتر و عالی تر دارد حدود 35 تا 40 سال می باشد. خوب الان در سن 17 سالگی باید زمینه های موفقیت حداقل 10 الی 15 سال آتی را فراهم کنید دست روی دست نگذارید و پای رفتن خود را به بهانه ی شرایط جامعه نبندید.

16 پسندیده

توی کلیپ ها حس کردم یکم لحجه گیلکی دارید ها …الان گفتی یه ضرب المثل گیلکی داریم ، فهمیدم گیلانی هستید.:grinning:
آقا اگه رشتی یه جایی آدرس بده بیام ببینمت آبرار💖.

فکر کنم با قاطعیت بشه گفت بله .
یه استادی داشتیم ، میگفت : هر رشته ای رو به صورت یه دایره با یه مرکز درنظر بگیرید و افرادی که دارن اون رشته رو مطالعه میکنند داخل اون دایره در نظر بگیرید.شما از نظر مهارت هرچقدر به مرکز اون دایره نزدیک تر باشید در آمدتون بیشتر خواهد بود.
اگه الان کسی واقعا توی هر زمینه ای که داره کار میکنه عالی باشه ، قطعا کار پیدا خواهد کرد.
در مورد زبان بسیاری از سایت ها و کانال های تلگرامی هستند که افراد میتونند از طریق دور کاری ، پروژه تحویل بگیرند و انجام بدند و پول بدست بیارند.
فقط بستگی به این داره که چقدر مهارت داشته باشن.چون محیط رقابتی هست.و هرکس بتونه کار رو در زمان کوتاه تر و با کیفت بهتری ارائه بده موفق تر خواهد بود.

جنبه دیگه ضرورت یادگیری زبان اینه که دیگه الان مثل گذشته نیست علم فقط توی دانشگاه ها و قفسه کتاب خانه ها باشه. توی اینترنت ریخته ، فقط باید جمعش کنید و این نیازمند زبان هست.بروز ترین اطلاعات علمی در هر رشته ای در قالب مقاله و کتاب و ویدئو الان به راحتی و رایگان در اینترنت در دسترس هست و برای کسبشون به زبان نیاز داریم.

کلا الان زبانه که تفاوت بین یه فرد معمولی در یک رشته و یک فرد به روز در یک رشته رو مشخص میکنه.

حتی افرادی هم که تحصیلات دانشگاهی ندارن و شغل ازاد دارند اگه زبان بلد باشند ، مطمئنم میتونن یه سر و گردن از هم صنف های خودشون بالاتر باشن.چون دانش بروز قدرت به همراه میاره.

بنابراین صد درصد به نظر من زبان در درآمد داشتن و افزایش درآمد تاثیر خواهد داشت.(توجه کنیم که :دیگه نباید شاغل بودن رو مثل قدیم تعریف کرد، که فرد استخدام جایی باشه)

11 پسندیده

واقعا خیلی این جمله رو دوست داشتم آقا مصطفی عزیز. شما بدون شک یکی از بهترین معلم های بنده در زندگی ام بودید :rose::rose:

3 پسندیده

سلام دوست گرامی آقا محمد عزیز. من جانبازان باشگاه میرم. باشگاه اسپاد یکی دو ماهی میشه باز شده. خوشحال میشم در خدمت باشیم. :pray:

2 پسندیده

با سلام خدمت آقا کامبیز و همه دوستان و سپاس از ایجاد تاپیکی با این موضوع
به نظر من این سوال مثل این میمونه که کسی که زبان مادریش ترکی ، عربی یا کردی و… بپرسه اگه من فارسی یاد بگیرم تضمینی برای شاغل شدن من هست ؟
در جواب میشه گفت حتی اگه نباشه هم مجبور به یادگیری اون هستیم چون بدون اون نمیتونیم از محدوده کوچک روستا یا شهر یا حتی استان خودمون خارج بشیم و تقریبا از اکثر امتیازات و امکانات و حقوقی که برای دیگران بدیهی و طبیعی محروم میشیم.
زبان انگلیسی هم به همین صورت برای اینکه از منابع دست اول خارج از کشور از کتاب و مقاله گرفته تا فیلم‌های آموزشی و داستانی و تعامل و کار با افرادی خارج از ایران مجبوریم یادش بگیریم .
متأسفانه زبان من در سطح خوبی نیست و همیشه هم ضربش و خوردم چه در محیط دانشگاه و کنکور و چه در صحبت با دیگران و همیشه به این فکر می‌کنم اگر در سنین پایین تر وقت خصوصا در دوره لیسانس که( اکثرا افراد در این دوره وقت بیشتری دارن ) زبان و کامل یادمیگرفتن چقدر زندیگم و گذر از مراحل مختلف درسی و … برام راحت تر میشد .
و خیلی بدتر اینکه همیشه زبان و شروع کردم و با بهانه های مختلف دوباره ولش کردم و هر دفه میگم باید وقت بزارم و مثلا در زمان کمی زبانم خیلی خوب کنم ، برب حسب تجربه میگم که هیچ موقع زمانی بدون انقطاع و طولانی نسیب آدم نمیشه که بخاد صرفا رو کاری مثل زبان تمرکز کنه و فقط اون و پیش ببره مطمئنا کارهای دیگه ای هم هستن و خستگی و و هزار تا چیز دیگه هم هست .پس اشتباه من مرتکب نشین زبان و در بازه هایی کوتاه مثلا دو ساعت در روز ولی به طور مداوم و همیشگی بخونین و دیگر اینکه از هنرها و استعداد ها و کارهایی که بلدید استفاده کنین و سعی کنین ازش درآمدی هرچند کم داشته باشین حتی اگه بهش نیاز ندارین این باعث میشه اعتماد به نفس پیدا کنین و با وجود استعداد و … تو ذهنتون نگین من هیچی بلد نیستم و به هیچ دردی نمیخورم .
ممنون از همه خوانندگان ، شاد و پیروز و موفق باشید .

11 پسندیده

کامبیز جان! از ابراز لطف تون ممنونم. باعث افتخاره اگر اثر مثبتی داشته ام.
شما هم بدون شک یکی از خلاق ترین، پر انرژی ترین و معتقدترین مدرس هایی هستید که من تا به حال دیده ام. قدرت تغییر و آپدیت شدن شما خیره کننده است.
بدون شک به صورت نمایی رشد خواهید کرد. یعنی در اوایل ممکنه دیده نشه و عموما عواید تلاش هاتون رو مستقیما دریافت نکنید. اما توانایی های شما رشد می کنه و به چنان پیچیدگی فکری و عملی می رسید که از هر تلاش تون نتایج ارزشمندی می گیرید.
این مساله، روندی است که همه در مسیر پیشرفت شون تجربه خواهند کرد.

6 پسندیده

مرتضی جان! استدلال بسیار روشن و قابل فهمیه. با اجازه تون من عین متن شما رو برداشتم تا در جاهای مختلف بگوش مخاطبانم برسونم.

3 پسندیده