لطفا راهنمایی کنید این عبارت

It floated all the way out of town, into the next town, then further to the next town, and on and on until it floated to the other side of the country.

معنی کلمه further to the next townچی میشه

و کلمه on and on و اینجا یعنی چی

==================
این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی سرنوشت یا شانس » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « داستان های واقعی » فصل: « سرنوشت یا شانس؟ »

4 پسندیده

سلام

یعنی دور تر تا شهر بعدی (اون شناور بود همه ی راه را تا شهر بعدی،و پس از ان شهر بعدی و یکی یکی بقیه شهر ها را وتا طرف دیگر کشور شناور بود

به ترتیب ،یکی یکی(اینجا منظور اینه که شهر ها را یکی یکی طی کرد تا رسید به اونطرف کشور)

البته به همین منوال هم میشه معنی کرد

ببینید نظر بقیه بچه ها چیه

4 پسندیده

سپس فراتر ( دور تر ) تا شهر بعدی

بعدی و بعدی ( شهر بعدی )
فکر میکنم on the next town بوده
که the next town به قرینه لفظی حذف شده
یا میشه گفت یکی یکی

در کل پیشنهادم اینه که دنبال معنی تحت اللفظی و کلمه به کلمه جملات نباشید ، سعی کنید معنی رو در پاراگراف و در قالب روایت متوجه بشید ، فقط به معنی که میتونه داشته باشه تمرکز کنید ، اگه معنی رو هم دقیق متوجه نشید ، حتما معنی نزدیک به اون رو میفهمید
(مثلا اینجا به سیر منطقی اتفاق افتادن این پدیده دقت کنید که شناور بودن و سپری کردن یه چیزی از یه شهر تا شهر های بعدی هست که در نهایت به اون سمت کشور ادامه پیدا میکنه ! )
من خودم توی کتاب داستان ها ، زیاد به برخی اصطلاحات و عباراتی که معنیشو نمیدونم برمیخورم که با همین استراتژی که عرض کردم متوجه معنی میشم

4 پسندیده

سلام من مطمئن نیستم به جوابم. اما تو خیلی از داستانهایی که خوندم از حرف اضافه on به معنی ادامه دادن استفاده میکنند، مثلا من جایی خوندم he drove on یا مثلا go on.
فکر میکنم اینجا منظورش float on باشه یعنی به شناور بودن ادامه داد…

1 پسندیده