سرعت خواندن راوی در مقایسه با سرعت صحبت انگلیسی زبان

سلام میتونم بپرسم یه سرعت ایده آل تو پخش داستان کدومه سرعت رو باید روی عدد ۱ تنظیم کنم؟

دارم روی لیسینینگ کار میکنم ولی روی سرعت پخش بالا که گوش میدم سخته برام شنیدنش از طرفی روی سرعت کم می ترسم عادت بشه برام بعد متوجه نشم صحبتهای روزمره رو.

==================
این تاپیک مربوط به دوره« داستان‌های بچگانه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.

5 پسندیده

سلام
سرعت پخش نرمال عدد یک هست اما اگر قدرت شنیداری تون خوبه میتونه روی بیشتر از یک تنظیم کنید و اگر قدرت شنیداری تون ضعیفه بر روی کمتر از 1 یعنی 0.8 یا 0.9 تنظیم کنید

6 پسندیده

سلام . یه انگلیسی زبان می تونه به مراتب سریع تر حرف بزنه
و بیشتر مواقع هم چندتا کلمه رو به هم میچسبونن و تلفظ میکنن که متوجه شدنش رو سخت تر میکنه
برا همین باید از یه جایی به بعد سعی کنید به انگلیسی واقعی که بومی زبانا صحبت میکنن گوش بدید

6 پسندیده

سلام

این بستگی به خودتون داره. می‌تونید سرعت رو کم کنید. من بعضی از داستان‌ها رو با سرعت 0.9 گوش میدم چون میخوام کامل تمام عبارات رو بشنوم.

شما هم می‌تونید سرعت رو روی عددی تنظیم کنید که به هدف اصلیتون برسید.

7 پسندیده

ممنونم از همگی
من راستش نشستم حین گوش دادن مینویسم این راه رو برای لیسینینگ و رایتینگ انتخاب کردم که همزمان دو تا کار رو انجام بدم .با اینکار یکم از تکراری شدن روند یادگیری کمتر کردم.اما خب من فعلا نهایت روی ۰.۷ بتونم درست بشنوم که اونم شاید حدود ۸۰٪درست بشنوم.
اینکه خب تازه شروع کردم و طبیعیه میدونم ولی فکر میکردم نکنه عادت بشه برام و بعد مشکل پیدا کنم تو شنیدار در مکالمه با یه بومی زبان.

7 پسندیده

کاملا طبیعیه. فقط شما نیستین، همه در ابتدا همینطورن. هر روز بهتر و بهتر میشین

4 پسندیده

سلام . از تکنیک سایه برای متن های نه چندان بلند و متوسط از نظر تعداد جملات استفاده کنید ، خیلی تاثیر زیادی توی تلفظ و البته لسنینگ داره و تمرکز شما بالا میره ، برای من خیلی موثر بوده ، چون ذهن تلاش میکنه تا تک تک آوا ها رو تشخیص بده تا بعد شما بتونید دقیق تکرارش کنید .

به چی عادت کنید ؟
قطعا به مرور توی اون سطح پیشرفت میکنید
البته اینم بگم که خیلی تلاش نکنید تمام کلمات رو متوجه بشید و وسواس به خرج ندید ، به مرور اوکی میشه

5 پسندیده

سلام.به نظرم طبق تکنیک سایه شمابیایدباهرسرعتی که راحتریددرمراحل اولیه ازروی متن بارهابخونیدکه کامل متن رومتوجه بشیدوبعدبدون متن گوش بدیدتاجایی که بازم کامل متوجه بشیدباسرعت دلخواه وبعدهم تکرارجمله به جمله اول بامتن وبعدهم بدون متن اینااصول تکنیک سایه هست وبعداین مرحله بیادخودتون روباسرعت بالاترمحک بزنیدهرچی بیشتروقت بزاریدبازدهی بهتری خواهیدداشت.

5 پسندیده

نظر من عکس اینه. نظرم اینه اول باید گوش داد (بدون متن) تا گوش به تلفظ درست عادت کنه. وقتی ما متنی رو می‌خونیم تلفظ رو از خودمون درمیاریم، خصوصا که مبتدی هم باشیم. من هر دو روش رو برا آلمانی که ابتدای راهم، امتحان کردم و گوش دادن بدون متن بهتر برام جواب داده. وقتی به پایان درس میرسم و همه چیز رو خوب یاد گرفتم اونوقت متن رو روخوانی و ضبط می‌کنم.

5 پسندیده

حرفتون درسته که اخرکاربیایم بخونیم وصداروضبط کنیم ولی من منظورم ازخوندن ابتدای کارهمراه باراوی وتمرکزروی کلمات برای درک بهترکلمات هست مخصوصاافرادمبتدی مثل خودم وبعدکه اشناشدیم بقیه مراحل ولی بازم به نظرم هرکسی ازروش خودش میتونه استفاده کنه تابازدهی داشته باشه لزومی نداره یه روشوهمه مثل هم انجام بدن من بااین روش تونستم باسرعت بالای ۱سایه کامل روانجام بدم

3 پسندیده