آموزش زبان انگلیسی به کودکان

سلام

یه سری موارد رو میگم شاید کسایی باشند که بچه های زیر 7 سال داشته باشند که این نکات به شدت بدرد اون ها میخوره

آموزشگاه های زبان همشون یکین حالا یکی یه مقدار بهتر و قوی تر کار میکنه در کل یه نسخه به همه تجویز میشه تو آموزشگاه منم در حال حاضر کلاس میرم و همچنین بسته قدرت رو میخونم و … کلاس زبان رو من بخاطر مکالمش میرم یعنی به گرامرش و اینا توجهی ندارم و فقط موقع کوئیز و فاینال میخونم :sweat_smile: اینا رو گفتم که بدونید آموزشگاه چه خبره (البته میدونید)

شروع یادگیریش چطوری بود؟

من یه برادرزاده دارم 2 سالشه به شدت دنبال این بودم که چطور این رو آماده کنم برای یادگیری زبان برادرزاده من از یک سالگی فقط انیمیشن های موزیکال انگلیسی کوتاه دیده اینا رو از یوتیوب میگرفتم و مادرش هر روز اندازه 10 دقیقه براش میزاشت که ببینه . این یه نمونه از انیشمین های موزیکال هستش کانال های زیادی برای این چیزها هست تو یوتیوب

ChuChu TV Nursery Rhymes & Kids Songs

الان که دو سال هستش وقتی میخواد بگه ماشین رو بده میگه car ,… هنوز نمیتونه فارسی هم صحبت کنه ولی انگلیسی رو تو هوا میزنه

یه نسخه برای خواهر شما

انیمیشن های انگلیسی براش بگیر بشینه نگاه کنه و از داستان های کوتاه موزیکال استفاده کن الان هم موقعیت خیلی خوبیه که زبان رو یاد بگیره هر چی سنش بره بالا بدتر میشه سعی کنید یه جوری ترغیبش کنید که علاقمند بشه به زبان چون آدم زورکی چیزی یاد نمیگیره.در کل من انیمیشن رو زیاد توصیه میکنم و خود شما هم میتونید بهش کمک کنید

خیلی ها که اینجا اومدن دارن از برنامه زبانشناس استفاده میکنن یا قبلآ کلاس زبان رفتن یا حالا تو مدرسه ای یا دانشگاهی اون مقدمات رو طی کردن. منظورم اینه که یه مقدمات میدونستن که دارن از زبانشناس استفاده میکنن

نتیجه گیری

چرا من از 1 سالگی شروع کردم برای کار رو روی زبان انگلیسی برادرزادم ؟ به خاطر اینکه تا سن 6 سالگی ذهن آماده است برای یادگیری زبان . و بچه عملآ با منطق سر و کار نداره و ذهنش درگیر خیلی از مسائل نیست هر چی ورودی بهش بدی بازخورد خوبی برات داره زمانی که بچه ها وارد مدرسه میشن و منطقشون رشد میکنه دیگه هر چیزی رو قبول نمیکنن حوصله ندارند و کلآ هم برای رفتن به کلاس زبان جنگ و دعوا هست تو خونه. :joy:

11 پسندیده

خیلی ممنونم از کمکتون اقا فرزاد

3 پسندیده

از شما هم خیلی ممنونم به خاطر راهنمایی هاتون حتما براش انیمیشن هارو میگیرم و باهاش کار میکنم تا خوب پیشرفت کنه
اخه یکی از فامیلامون قراره دخترشو بفرسته کلاس زبان ما تو شهرستان هستیم و کلاسای اینجا واااقعا افتضاحه و تلفظ اصلا درست انجام نمیدن و همه تاکیدشون رو گرامره و من میدونم که اینا خیلی خسته کنندست برای ادم چون خودم تجربه دارم
مرسی از وقتی که ‌گذاشتین انشاءالله که برادر زادتون هم موفق باشه:sweat_smile::sweat_smile::blush:

4 پسندیده

ولی یه کاری هم میتونید انجام بدید با هم بشینید انیمیشن نگاه کنید بعدش یه مقدار سطح خواهرتون رفت بالا با هم کلآ تو خونه انگلیسی صحبت کنید.کتاب داستان های ساده رو باهم بخونید . خیلی تو پیشرفت هر دوتون کمک میکنه .

5 پسندیده

میشه شما چندتا انیمیشن معرفی کنید؟
یا بگید از کجا میتونم بگیرم انیمیشن ک سطحاش خیلی بالا نباشه
یوتیوب فیل‌تره من فیلتر شکن ندارم اونم اگه معرفی کنین ممنون میشم

3 پسندیده

انیمیشن های که معرفی میکنم خیلی خوبن هم داستان جالبی دارن هم بنظرم مناسبآ برای یادگیری زبان.

در مورد سطحشون خوب سطح انیمیشن ها بالاست ولی بنظرم هر چیزی غیر از این ها نگاه کنید شک ندارم خواب آور میشه و عمرآ دیگه سمت انیمیشن نرید. این انیمیشن ها انقدر داستان خوش ساختی دارند که خودتون جذبش میشید.

Inside Out

zootopia

The boss bayby

Up

انیمیشن های دیگه هم هستن مثل :

Cars
Nemo
Toy story

اینا رو هم میشه تو همون سایت که گذاشتم پیدا کرد.

یکبار میتونید با زیر نویس فارسی ببینید برای فهم کل داستان اما بعدش باید زیر نویس انگلیسی باشه.

برای قند شکن هم من براتون پ . خ میکنم اینجا قرار بدم ممکن سایت فیلتر بشه.

5 پسندیده

بازم ممنونم ازتون حتما نگاهشون میکنم دستتون درد نکنه

1 پسندیده

اکثر این انیمیشنهارو دیده بودم مخصوصا inside out عالی بود:heart_eyes::heart_eyes:

2 پسندیده

من حقیقتش هیچ مطلب خوبی نشده درباره این موضوع بخونم
کنجکاو شدم که به بچه ها واقعا چجوری میشه خوب زبان یاد داد
شاید رو این موضوع یه تحقیقی کردم
فک میکنم روش TPR هم برای کوکان و هم بزرگسالا مناسب باشه
چون هم مثله بازیه و هم بدن توش زندست
باید رو Total physical Response به صورت یه تاپیک جدا کار کنیم
و همینطور همین مقوله یادگیری زبان برای کودکان
حتما رو این موضوع یه تحقیق انجام میدم
وقتی خوب تحقیق کردم و علمی موضوع رو خوندم یه تاپیک میزنم
خدا رو چ دیدی شاید موضوع بعدی پادکست انگلیسیمو همین یادگیری کودکان گذاشتم.
کلا مقوله یاد گیری رو خیلی دوست دارم.
User1000@ به نکات جالبی اشاره کردی یه کلیپ واسه بچه مسی دیده بودم. مامانش واسش از این کلیپای موزیکال گذاشته بود بعد تو کلیپ میگفتن turn around بچه مسی میچرخید میگفتن jump میپرید
دقیقا همین روش TPR رو پیاده کردن رو انیمیشن خیلی جالب بود. فک کنم اگه به این روند ادامه بدی برادرزادت به جای آمادگی برای یادگیری زبان تا ۶ سالگی به تسلط زبان برسه. مخصوصا که دائم درگیرش کنی.

10 پسندیده

حقیقتش من این ایده رو از یه متن خارجی برداشتم که قبلآ هم یه نقل قول ازش گذاشتم که طرف فقط با دیدن انیمیشن های انگلیسی بعد از 3 سال متوجه میشه که بابا حرف مردم رو میفهمه هرچی به انگلیسی اطرافش صحبت میشه رو متوجه میشه از اونجا بود که گفتم این بهترین روش ممکن میتونه باشه.

User1000@ به نکات جالبی اشاره کردی یه کلیپ واسه بچه مسی دیده بودم. مامانش واسش از این کلیپای موزیکال گذاشته بود بعد تو کلیپ میگفتن turn around بچه مسی میچرخید میگفتن jump میپرید
دقیقا همین روش TPR رو پیاده کردن رو انیمیشن خیلی جالب بود. فک کنم اگه به این روند ادامه بدی برادرزادت به جای آمادگی برای یادگیری زبان تا ۶ سالگی به تسلط زبان برسه. مخصوصا که دائم درگیرش کنی.

آره یه کاری میخوام کنم دیگه پاش به آموزشگاه و این جور جاها باز نشه :joy: :rofl:

الان من بهش میگم left hand دست چب رو میاره بالا میگم right hand دست راست رو میاره بالا. در کل من سرچ کردم یه سری مطالب ولی چیر جالبی از اساتید مشهور زبان پیدا نکردم کامبیز جان شما اگه وقت کردی یه بررسی کن شما تو این کار استادی.

5 پسندیده

حتما
هر چند برادر زاده من خیلی کلنگه (شوخی) :joy::joy::joy:
یکم دیر اقدام کردیم بچه اصلا حرف گوش نمیده ۷ سالش شده همین فارسیم به زور یادش دادیم
خیلی خوبه به موقع اقدام کردی :grin:

7 پسندیده

اره بچه های کوچیک خیلی ذهناشون فعال و بازه و راحت همه‌چیو میگیرن حیف من وقتی خاهرم کوچیک بود خودم چیزی از زبان حالیم نمیشد:joy::joy:
خوشحال میشم حتما این اتفاق بیوفته و تاپیک زده بشه موفق باشین

3 پسندیده

بسم الله الرحم الرحیم
سلام
در بحث آموزش روی کودک در هر روشی که انتخاب میشه یک مساله رو باید دقت داشته باشیم
زبان انگلیسی دونستنش بسیار خوبه و همچنین دسترسی به منابع علمی و ارتباط جهانی و …
و با دونستن این زبان دوم قراره افق های جدید به روی فرد باز بشه
اما اگر در نوع روش دقت نکنیم
امکان داره کودک رو در معرض فضای فرهنگیه غرب قرار بدیم که در بحث روابط خانوادگی و جهان بینی واقعا ایراد داره

لذا انیمیشن اورجينال که یکی از مهمترین دروازه هاشه اصلا توصیه نمیشه

(این قضیه در بزرگسالانم هم حتی به نحوی صادقه)

یکی از ساده ترین و اتفاقا کارامدترین راه ها اینه که خودتون با کودک انگلیسی صحبت کنید
هم برای خودتون خوبه هم اون کم کم آشنا میشه تا به سطحی برسه که در آینده بتونه با روش زبانشناس کار کنه

3 پسندیده

اخه سطحش دیگه خیلی خیلی پایینه نمیدونم باید چ جوری از پایه باش کار کنم فعلا این انیمیشن هایی ک دوستمون بالا معرفی کردن خوبه اینارو باهاش نگا میکنم ممنون از راهنمایی خوبتون

1 پسندیده

انیمیشن ها ی هالیوودی اکثرشون خطرناکه
مثلا در inside out نشون میده تا سردی فضای خانواده از حد قرمز خارج میشه مادر خانه یاد یک مرد خوشتیپ جوان میفته
و در رابطه با این مقوله بیش از دوبار مانور ظریف داده میشه
حتی در اخرای فیلم

حالا فکر کنید کودک این صحنه رو ببینه
اصلا ظاهرش (از لحاظ بصری) به اون معنا غیر اخلاقی نیست
اما باطنش و مفهومش و اثرات ناخودآگاهش فاجعه است
حالا کودک مدام در دست
انیمیشن های هالیوودی رشد میکنه
ببینید چه قدر در دراز مدت تاثیر منفی رو نگرشش و در ادامه اخلاق و فرهنگش میزاره
به قول معروف اومدیم چشمش رو درست کنیم زدیم چشم رو نابینا کردیم

1 پسندیده

دوست عزیز
من با کمال احترام به نظرتون
نظرتون برای من قابل پذیرش نیست
انگلیسی یه زبان بین المللی و تا زمانی که شما با ابزار هایی که برای این زبانه مثل فیلم ،کارتون هست…ارتباط نگیری نمی تونی به زبان مسلط بشی…اگه بحث فرهنگه که همه فرهنگا از هم تاثیر میگیرن،نمیشه با تصور نگاه نکردن به فیلمای اونا جلوی تبادل فرهنگی رو گرفت…بنظرم عجیب میاد این طرز نگرش…شما فرض کنید کسی میخواد زبان فارسی یاد بگیره…بعد دقیقا همین پیشنهاد بشه که نه فیلماشونونگاه نکن تحت تاثیر قرار میگیری…پس این ادم چطور زبان فارسی یاد بگیره…همین مطلب در مورد زبان انگلیسی هم صدق میکنه…اگه انیمیشناشون دقت کردین ،حداقل اونایی که من دیدم چیزی منفی نداره…این حرف شما زمانی قابل پذیرش بود که خودمون چیزی برای ارائه داشته باشیم وقتی چیزی برای ارائه نیست پس بهتره از همون امکانات بطور سنجیده استفاده کنیم

10 پسندیده

سلام دوستان گل
من در حدی نیستم که بخام راجع به این تاپیک چیزی بگم ولی دو نظر اخیر توجهمو جلب کرد
خواستم نظر خودمو بیان کنم.[quote=“Wanted_9000, post:18, topic:2673”]
ببینید چه قدر در دراز مدت تاثیر منفی رو نگرشش و در ادامه اخلاق و فرهنگش میزاره
[/quote]

این حرفتون درسته خصوصا اینکه گروهی از دانشجوها رو میشناختم که رو این قضیه فیلما و انیمیشن ها کار میکنن. ولی این منافاتی با یادگیری زبان نداره و نباید این جمله باعث بشه به جای یافتن راه حل صورت مساله رو پاک کرد.
چون من شنیده بودم تو برخی شهرستانا خانواده ها کلاس زبان رفتن بچه ها رو بد میدونن سر این قضایا. در صورتی که مشکل از کم کاری ماست.
حالام اونقد نرم افزار اومده که راحت میشه اون بخشایی که دوست داشتیم رو کات کنیم و نشون بدیم به بچه ها.
وگرن از نظر من حتی برخی دوبله های انیمیشنامونم داغون .من برادرزاده ام 4سالشه دوبله زوتوپیا رو بهش نشون دادم 3بار دید بعد سه بار کلا دیالوگ منفیای این کارتون رو یاد گرفته. دعواشم میکنم میگع برو بچه کشاور(دیالوگ روباه اول فیلم که با خرگوشه دعواش شد:)(
::[quote=“KH.GH64, post:19, topic:2673, full:true”]
ین حرف شما زمانی قابل پذیرش بود که خودمون چیزی برای ارائه داشته باشیم
[/quote]

دقیقا مشکل اینجاست
کلا نظام اموزشیمون از اول ایراد داشت الانم داره.
هیشکیم کاری نمیکنه:frowning:

5 پسندیده

ممنون که وقت گذاشتین…

منظور من دوری از منابع اصیل نبود،
اما ما داریم در مورد کودک صحبت میکنیم ، کودک به لحاظ روانشناختی تاثیر پذیریه بالایی داره و نوع نگرشش هم متفاوته
رشد عقلیش هم کامل نشده و به راحتی قابل شکل دهیه

حالا آیا با این شرایط درسته ما او رو غوطه ور کنیم در فرهنگی که واقعا در بحث روابط اجتماعی و جهان بینی مشکل داره؟!
یک نمونه واضحش رو از انیمیشن inside out مثال زدم.

در مورد بزرگسالان البته داستان کمی متفاوت تره
میشه با کمی تقطیع و … این امنیت رو نسبتا ایجاد کرد
هرچند متاسفانه خیلی ها اصول فیلم نگاه کردن رو نمی دونن
وقتی در کشور خودمون و سینما مون تا این حد فیلم های آبکی و ضعیف که نه کمدیه قوی ای داره و نه فیلم نامه
طرفدار داره و در گیشه خوب درامد داره نشان از عدم رشد علمیه در ذوق هنری!!!
اما در حال حاضر ما خودمون داریم با روش آقای ای جی هوگ کار میکنیم در حالی که من قبلا بارها و بارها انواع فیلم و سریال زبان اصلی دیدم(البته بعد از بومی سازی!!)
و ساعتها پای اونها بودم واقعا تاثیری که روش آقای ای جی هوگ گفتن رو نداشت
چون میزان فهم من از دیالوگها ناچیز بود
و یادمه در خود همین سایت زبانشناس هم در این مورد مقاله گذاشته شد که تایید این سخنه.

البته درسته بودن افرادی که همینطوری نتیجه گرفتن؛

ولی این روش در باره عموم و در زمان کم بازدهیه ناچیزی اتفاقا داره نسبت به گوش دادن و مطالعه کتابهایی در سطح خود زبان آموز با این اصل که حدود ۹۰ درصدش رو بفهمی

جمع بندی
برای افراد مبتدی بازدهیه دیدن فیلم زبان اصلی بسیار ناچیزه
در مقابل فرد رو در معرض خطر قرار میده مخصوصا کودکان که جای خود داره

در مقابل روشهایی هست که هم آسیب زاییش پایینه و هم بازدهیه بالایی داره که همین روشیه که ما اعضای انجمن تقریبا در پیش گرفتیم

و برای کودکان هم صحبت کردن توسط خود زبان آموز بزرگسال و ایجاد دایره لغت انگلیسی از اشیا پیرامون و حالات انتزاعیه قابل درک مثل شادی ، غم و…
تا کم کم به شرایطی برسه که بتونه از همین روش استفاده کنه

5 پسندیده

قرار دادن انیمیشن برای کودک به نظر من هم تا وقتی که به سطحی از درک نرسیده باشه فایده ای نداره. طبق نظریات آقای کرشن بایستی درصد بالایی از مطلبی که میخونیم یا میبینیم رو بفهمیم تا اون مطلب برامون مفید و قابل یادگیری باشه. و این موضوع در مورد کودک و یا بزرگسال فرقی نداره.

به نظر من هم بهترین روش آموزش زبان به کودکان همینه که باهاشون حرف بزنیم. کار سختی هست و نیازمند وقف زمانه که خیلی از ما ممکنه نداشته باشیم.

5 پسندیده

ممنون
دوست عزیز
توضیحاتتون بسیار جامع و کامل بود
من تا حدی با حرفتون موافقم،بخصوص مسئله بومی سازی
اما من بازم با بخشی از حرفاتون مخالفم
اولا طبق فرمایش امام صادق
بچه های ما اونی میشن که ما هستیم نه اونی که میخوایم…یعنی اولین الگوی بچه ها والدین هستن…که از نظر روانشناسی کودک هم این مطلب پذیرفتست…
مشاهده رفتار و اعمال والدین تاثیر مستقیم روی رفتار کودک داره…
در ثانی طبق مسئله مطرح شده آموزش زبان دومه…نه آموزش مهارتهای اجتماعی…شما میفرمایید غوطه ور کردن کودک در فرهنگ غرب درست نیست…کاملا هم حرفتون بجاست…اما قرار نیست کودکی که قصد آموزش زبان دوم داره غوطه ور بشه…اصلا نه براش خوبه ،نه کودک ظرفیتشو داره…و نه بسترش فراهمه…شما میفرمایید والدین باهاش حرف بزنن…حالا این سوال مطرحه چند درصد از والدین ما این زمانو میزارن… زمان به کنار…چند درصد بلدن زبان ،که بخوان زمان هم بگذارن…الان موسسات مختلف بخش آموزش به کودکو انجام میده و تقش والدین کمتر شده…این ویژگی زندگی امروزست …نمیشه فرار کرد ازش…ثالثا وقتی صحبت آموزش زبان دوم برای کودک پیش میاد به معنی این نیست مثل یه بزرگسال برخورد کنیم یه بزرگسال تحت اموزش فیلمو میبینه لغات سخت از داخل فیلم خارج میکنه…دیالوگهارو چندین چند بار تکرار میکنه…با اصطلاحات آشنا میشه و…،اما برای کودک که نمیشه این کارو کرد…من مخالف حرفتون نیستم میگین والد با کودک در حد فهمش زبان دوم رو صبحت کنه اما در مورد فیلم یا کارتون صرفا حالت سرگرمی و پیش اموزش داره که البته بحث سرگرمی بیشتر مد نظره…و این کودک تا زمان آموزش رسمی یعنی 6-7سالگی آمادگی نسبی داشته باشه…نه اینکه کارتونو بشه براش یه غول،که با دیدن کارتون بیاد تحلیل کنه…در مورد کارتونی که شما میفرمایید من ندیدمش…من در پیام قبلیم گفتم باید سنجیده عمل بشه…نمیگم هر کارتونی ببینه این دیگه دسته والد،چه کارتونی براش مناسبه…که اونم یک ساعت در روز …این که میگین کارتون بازدهی پایینی داره چون کودک چیزی از حرفاشون نمیفهمه درسته اما کارتون یه ابزار نه راه اصلی آموزش…میشه با انتخاب درست کارتونهای مناسب به درستی از این ابزار استفاده کرد…خیلی کارتونای خوبی برای کودکانوجود داره…

3 پسندیده