آموزش زبان انگلیسی به کودکان

ممنون که وقت گذاشتین…

منظور من دوری از منابع اصیل نبود،
اما ما داریم در مورد کودک صحبت میکنیم ، کودک به لحاظ روانشناختی تاثیر پذیریه بالایی داره و نوع نگرشش هم متفاوته
رشد عقلیش هم کامل نشده و به راحتی قابل شکل دهیه

حالا آیا با این شرایط درسته ما او رو غوطه ور کنیم در فرهنگی که واقعا در بحث روابط اجتماعی و جهان بینی مشکل داره؟!
یک نمونه واضحش رو از انیمیشن inside out مثال زدم.

در مورد بزرگسالان البته داستان کمی متفاوت تره
میشه با کمی تقطیع و … این امنیت رو نسبتا ایجاد کرد
هرچند متاسفانه خیلی ها اصول فیلم نگاه کردن رو نمی دونن
وقتی در کشور خودمون و سینما مون تا این حد فیلم های آبکی و ضعیف که نه کمدیه قوی ای داره و نه فیلم نامه
طرفدار داره و در گیشه خوب درامد داره نشان از عدم رشد علمیه در ذوق هنری!!!
اما در حال حاضر ما خودمون داریم با روش آقای ای جی هوگ کار میکنیم در حالی که من قبلا بارها و بارها انواع فیلم و سریال زبان اصلی دیدم(البته بعد از بومی سازی!!)
و ساعتها پای اونها بودم واقعا تاثیری که روش آقای ای جی هوگ گفتن رو نداشت
چون میزان فهم من از دیالوگها ناچیز بود
و یادمه در خود همین سایت زبانشناس هم در این مورد مقاله گذاشته شد که تایید این سخنه.

البته درسته بودن افرادی که همینطوری نتیجه گرفتن؛

ولی این روش در باره عموم و در زمان کم بازدهیه ناچیزی اتفاقا داره نسبت به گوش دادن و مطالعه کتابهایی در سطح خود زبان آموز با این اصل که حدود ۹۰ درصدش رو بفهمی

جمع بندی
برای افراد مبتدی بازدهیه دیدن فیلم زبان اصلی بسیار ناچیزه
در مقابل فرد رو در معرض خطر قرار میده مخصوصا کودکان که جای خود داره

در مقابل روشهایی هست که هم آسیب زاییش پایینه و هم بازدهیه بالایی داره که همین روشیه که ما اعضای انجمن تقریبا در پیش گرفتیم

و برای کودکان هم صحبت کردن توسط خود زبان آموز بزرگسال و ایجاد دایره لغت انگلیسی از اشیا پیرامون و حالات انتزاعیه قابل درک مثل شادی ، غم و…
تا کم کم به شرایطی برسه که بتونه از همین روش استفاده کنه

5 پسندیده

قرار دادن انیمیشن برای کودک به نظر من هم تا وقتی که به سطحی از درک نرسیده باشه فایده ای نداره. طبق نظریات آقای کرشن بایستی درصد بالایی از مطلبی که میخونیم یا میبینیم رو بفهمیم تا اون مطلب برامون مفید و قابل یادگیری باشه. و این موضوع در مورد کودک و یا بزرگسال فرقی نداره.

به نظر من هم بهترین روش آموزش زبان به کودکان همینه که باهاشون حرف بزنیم. کار سختی هست و نیازمند وقف زمانه که خیلی از ما ممکنه نداشته باشیم.

5 پسندیده

ممنون
دوست عزیز
توضیحاتتون بسیار جامع و کامل بود
من تا حدی با حرفتون موافقم،بخصوص مسئله بومی سازی
اما من بازم با بخشی از حرفاتون مخالفم
اولا طبق فرمایش امام صادق
بچه های ما اونی میشن که ما هستیم نه اونی که میخوایم…یعنی اولین الگوی بچه ها والدین هستن…که از نظر روانشناسی کودک هم این مطلب پذیرفتست…
مشاهده رفتار و اعمال والدین تاثیر مستقیم روی رفتار کودک داره…
در ثانی طبق مسئله مطرح شده آموزش زبان دومه…نه آموزش مهارتهای اجتماعی…شما میفرمایید غوطه ور کردن کودک در فرهنگ غرب درست نیست…کاملا هم حرفتون بجاست…اما قرار نیست کودکی که قصد آموزش زبان دوم داره غوطه ور بشه…اصلا نه براش خوبه ،نه کودک ظرفیتشو داره…و نه بسترش فراهمه…شما میفرمایید والدین باهاش حرف بزنن…حالا این سوال مطرحه چند درصد از والدین ما این زمانو میزارن… زمان به کنار…چند درصد بلدن زبان ،که بخوان زمان هم بگذارن…الان موسسات مختلف بخش آموزش به کودکو انجام میده و تقش والدین کمتر شده…این ویژگی زندگی امروزست …نمیشه فرار کرد ازش…ثالثا وقتی صحبت آموزش زبان دوم برای کودک پیش میاد به معنی این نیست مثل یه بزرگسال برخورد کنیم یه بزرگسال تحت اموزش فیلمو میبینه لغات سخت از داخل فیلم خارج میکنه…دیالوگهارو چندین چند بار تکرار میکنه…با اصطلاحات آشنا میشه و…،اما برای کودک که نمیشه این کارو کرد…من مخالف حرفتون نیستم میگین والد با کودک در حد فهمش زبان دوم رو صبحت کنه اما در مورد فیلم یا کارتون صرفا حالت سرگرمی و پیش اموزش داره که البته بحث سرگرمی بیشتر مد نظره…و این کودک تا زمان آموزش رسمی یعنی 6-7سالگی آمادگی نسبی داشته باشه…نه اینکه کارتونو بشه براش یه غول،که با دیدن کارتون بیاد تحلیل کنه…در مورد کارتونی که شما میفرمایید من ندیدمش…من در پیام قبلیم گفتم باید سنجیده عمل بشه…نمیگم هر کارتونی ببینه این دیگه دسته والد،چه کارتونی براش مناسبه…که اونم یک ساعت در روز …این که میگین کارتون بازدهی پایینی داره چون کودک چیزی از حرفاشون نمیفهمه درسته اما کارتون یه ابزار نه راه اصلی آموزش…میشه با انتخاب درست کارتونهای مناسب به درستی از این ابزار استفاده کرد…خیلی کارتونای خوبی برای کودکانوجود داره…

3 پسندیده

سلام خوبین؟ من خیلی سر در نمیارم. اما یه سری اپلیکیشن از کافه بازار گرفتم از تیلا
به نظر خودم خیلی جالبن. کلمه ی teela رو تو کافه بازار بزنید . یه سری اپ داره. به نظرم پکیج هم داره. اما اپ هاش در دسترسن
ما خودمون استفاده کردیم، خیییلی مفیده

2 پسندیده

سلام اقا فرزاد یه سوال دارم ازتون این اپلیکیشنی رو که گفتین من دانلود کردم اما نمیدونم چرا درست نشون نمیده حس میکنم صفحه رو نصفه نشون میده شما باهاش کار کردین تا الان؟
؟

حس میکنم نصف صفحه نیس کلا😅

1 پسندیده

بعضی از قسمتاش که باید جواب بدیم به سوالاش اینجوریه

1 پسندیده

عکساش باید کامل مشخص باشن
مال من اینجوری نبود
این نسخه مال گوشیه یا کامپیوتر؟

1 پسندیده

مال گوشیه
خودم درستش کردم بازم ممنون که جواب دادین:sweat_smile::sweat_smile:

2 پسندیده

خداروشکر…

1 پسندیده

اینم یکی دیگه از برنامه هاشه

3 پسندیده

جدیدترین روش یادگیری زبان:thinking::thinking:

2 پسندیده

:joy::joy::joy::joy::joy: عااالی بود

1 پسندیده

ببخشید دوستان واسه بچه های دبستانی چه منابعی پیشنهاد میکنید؟؟
دوره های بچگانه زبانشناس واسشون مناسبه؟

1 پسندیده

فک میکنم اپلیکیشنی ک اقا فرزاد گفتن و همچنین راهنمایی های اقا بهنام واقعا مفید و موثر باشه ۰

2 پسندیده

خیلی ممنون حتما سر میزنم :tulip:

1 پسندیده

سلام…واقعا همینطوره
برادرزاده دو ساله من هم وقتی خیلی شیطونی می کنه، داستان های کودکانه رو براش می ذارم (که آروم شه…عاشق حیووناس)…مثل شنل قرمزی، سلطان پرندگان و جوجه اردک زشت…یه وقتایی که خیلی اذیت می کنه، بهش می گم go away…به تقلید از جمله جوجه اردک زشت…اونم کامل متوجه میشه…یه وقتایی هم با همون لهجه و پر از حس، همین رو تحویل بقیه میده :smile:
فکر کنم @ala خانم قبلا در مورد تجربیات شون در این مورد گفتن…چون خودشون هم مادر هستن و درگیر زبان، بهتر می تونن در این مورد بهتون راهنمایی بدن و از تجربیات شون براتون بگن

2 پسندیده