نحوه مطالعه پادکست های صوتی

دوستان سلام. روز خوش. برام یک سوالی پیش اومده. میخواستم بدونم برای پادکست های صوتی ESl ، چطور پنج استراتژی تقویت مکالمه رو پیاده کنیم؟
با توجه به حجم زیاد این پادکست ها، این مورد امکان پذیره؟ چون حفظ کردن این پادکست ها به نظرم مشکله.
آیا نیازه برای این پادکست ها از روش پنج استراتژی استفاده کنیم؟
برای چه موضوعاتی میتونیم این روش رو استفاده کنیم.
پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم.:pray::pray::pray:

5 پسندیده

درود بر شما روزگار به کام

من روشی که برای خواندن پادکست‌ها به کار می‌گیرم را برای شما توضیح می‌دهم شاید برای شما نیز سودمند باشد:

نخست چندبار، مثلا دو یا سه بار به پادکست گوش می‌دهم و می‌کوشم یک دریافت کلی از سخنان گوینده برداشت کنم.
سپس واژگان ناآشنایی که نمی‌دانم را مشخص می‌کنم و آنها را به حالت نمی‌دانم(به رنگ زرد) در می‌آورم.

پس از این کار می‌کوشم در بازپخش‌های چهارم یا پنجم به بعد معنی و تلفظ واژگان و عبارت‌های تازه را بیاموزم.

هرگاه که این مرحله (یادگیری معنی و مفهوم درس و بهبود تلفظ‌ها) را پشت سر گذاشتم نوبت بازخوانی همزمان با گوینده است و یکی دو بار نیز بدین گونه، همزمان که گوش می‌دهم با گوینده‌ی پادکست همخوانی می‌کنم و شاید هم یک بار از روی متن برای خود بخوانم. از دید من همین اندازه که با ساختارها، اصطلاح‌ها و جمله‌بندی‌های جدید آشنا شوید و بتوانید آنها را با واژگانی دیگر و برای مفهوم موردنظر به کار ببرید بس است. مهم این است که از خواندن و مطالعه‌ی دوره‌ها، پادکست‌ها و… لذت ببرید از این رو می‌توانید استراتژی‌های گفته شده را کمی تغییر دهید تا با شرایط شما سازگارتر شوند.

با توجه به درجه‌ی دشواری متن پادکست‌ها، در یک هفته، میانگین 6~15 بار به هر پادکست گوش می‌دهم سپس به پادکست بعدی می‌روم.
برای نمونه پادکست‌های انگلیسی با حس خوب (Feel good English) را پانزده بار گوش می‌دهم و پادکست‌های به انگلیسی گوش بده ( Listen to English) را شش یا هفت بار گوش می‌دهم. میزان بازپخش هر پادکست و انجام هر کدام از گام‌های گفته‌شده بستگی به دانش زبانی شما دارد و می‌توانید به دلخواه روی برخی از استراتژی‌های تقویت مکالمه، زمان بیشتر یا کمتری صرف کنید.

همچنین با نگاهی به پیوند زیر می‌توانید از روش پیشنهادی ای‌جی هوگ بهره بگیرید:

پیروز باشید. :wilted_flower:

9 پسندیده