تالار زبانشناس

تجربیات استیو کافمن در حیطه‌ی زبان‌آموزی

سلام دوستان

توی این پادکست، ای.جی با استیو کافمن مصاحبه می‌کنه. کافمن روی مینی‌ستوری و تاثیرشون توضیح میده و اینکه چطور و در چه زمان‌هایی به این مینی‌ستوری‌ها گوش میده.

==================
این تاپیک مربوط به درس« قدرت مینی استوری ( استیو کافمن) » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « پادکست آقای ای جی » فصل: « سری جدید »

22 Likes

پری خانم ببخشیید سوال بی ربط با موضوع میکنم
پادکست های esl لهجه اشون امریکن هست؟

4 Likes

عذرخواهی می کنم از حضور خانم پروین بجای ایشون پاسخ می دهم بله این دوره امریکن هست

چقدر این پادکست رو زمانی که اولین بار گوش دادم دوست داشتم چون صحبتها شاید نکات ساده رو ارائه می دهد ولی نشون میده چند زبانه های بزرگ با حفظ و رعایت همان اصول ساده به هدف شون می رسند رازی پشت پرده نیست جز اینکه نباید برای زبان آموزی بجای تلف کردن وقت صرف منابع و اپ های مختلف با تمرکز بر تکرار؛ استفاده از وقتهای مرده و مهمتر از همه علاقه و علاقه، و حتی دوری از گرامر به آنچه که لازم هست رسید.

10 Likes

خیلی ممنون بابت باسخگویی

3 Likes

دوست دارم پادکست گوشدادن رو شروع کنم اما دنبال بریتیش هستم ولی نمیدونم کدوم مناسب سطحم و کدوم بریتیش هست؟

2 Likes

والا esl رو گوش ندادم، نمیدونم. کلا زیاد اهل پادکست نیستم. پادکست‌های ای.جی رو هم چون مطالبش با آموزش مرتبطه، گوش میدم.

2 Likes

اهان مشکلی نبیت موفق باشین

2 Likes

دقیقا همینطوره. چقد آدم کیف می‌کنه وقتی می‌بینه استیو کافمن با این نکات ریز و زمان‌های اندک (ده دقیقه، یه ربع، مثلا تو راه بردن آشغال‌ها) زبان‌ یاد می‌گیره. آدم‌های موفق همیشه راهی برای رسیدن به موفقیت پیدا می‌کنند.
و لهجه‌ و صدای کافمن چقد فوق‌العاده و گرمه.

10 Likes

من به شخصه esl رو برای همه ی زبان آموزها توصیه می کنم حتی به صورت پراکنده چون نیاز زبان آموزی صحبت در خصوص امور روزانه هست که ضعف اساسی ما زبان آموزها هست به قول خانم پروین ما اول تخصصی یاد می گیریم متاسفانه بعد عمومی
اما در بین پادکست های بریتیش قطعا مثل امریکن باید خودتون گوش کنید ببینید با کدوم دوره راحت تر هستید مثلا ۶ دقیقه انگلیسی اگه اشتباه نکنم نکات علمی معمولا مورد سوال قرار می گیرد و بحث میشه و کلمات هم تعریف و توضیح داده می شه، اگه علاقه مند به این مباحث باشید ممکنه حین سخت بودن جذاب بودن مباحث شما رو پایبند گوش دادن شون کنه. دوره های پا پا و لوسی هم بریتیش هستند ولی آموزشی زبان هستند مثل دوره های ای.جی و یا good feeling نکات مثلا سبک زندگی؛ روانشناسی رو ندارند. ولی ممکنه همین فان و نقاشی توضیح دادن پاپا شما رو جذب کنه.
پس نمیشه تجویز دوره کرد تنها توصیه این هست هر چند درس از دوره ها رو گوش کنید ببینید کدام بیشتر جذب تون می کنه. به شخصه تاکید م بر علاقه هست وقتی شما بر اساس علاقه هر روز هدف تون رو بدانید آن هدف محو نخواهد شد و هر روز خودتون رو متفاوت تر از روز قبل خواهید دید.

11 Likes

سلام پروین جان
اگه اشتباه نکنم ی مقاله هم داخل تالار بود اونجا هم نکاتی که داخل مصاحبه ای جی و استیو کافمن بود آورده شده بود. نمیدونم مطالبشون یکسانه یا نه چون هنوز این پادکست رو گوش ندادم.
من از گوش دادن پادکست سیر نمیشم :grin:
تقریبا هر روز گوش میدم. خصوصا پادکست های ای جی رو که منبع اطلاعات و انرژیه :ok_hand:
با اجازه من اون مقاله رو هم ضمیمه ی تاپیکتون میکنم( جهت مطالعه بیشتر دوستان)

12 Likes

سلام
دوره به اتگلیسی گوش بده هم بربتیش هست.

7 Likes

Hello dear parvin thanks aloooot :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::grin::grin:

3 Likes